Bojím sa, aby sa plod udržal

livocka21
6. feb 2013

ahojte...uz som tu viackrat pisala...som po troch MA a cakam babo...neviem sa vobec uvolnit, neustale myslim na to ze sa to stane opat....niekolko krat denne si kontrolujem ci ma boli prsia...najradsej by som bola kazdy den na sone...pripadam si uz ako maniak...je na tom niekto podobne?

jazycnica
7. feb 2013

Ja som bola pred dvoma tyzdnami na sone a lekar este nevidel plod. Tiez ma upozornil, ze to nemusi dopadnut dobre.Zajtra idem opat na kontrolu a mam prist nalacno. Cele dva tyzdne sa neustale sledujem, jeden den sa citim ako tehotna, druhy zas nie 🙂 Sledujem ci sa mi zvacsili prsia 😉 Takze v tom nie si sama 🙂

alexada
7. feb 2013

@livocka21 mne doktorka predpisala utrogestan na udrzanie plodu a pomohlo.

spynkaa
7. feb 2013

Ja som ešte na sone nebola, stále si hovorím, že všetko je v poriadku a nemusím sa ničoho báť, ale aj tak sa bojím 😒 Držím palčeky, aby sa držal rukami nechtami 🙂

nikolet_89
7. feb 2013

@livocka21
@spynkaa baby snazte sa na to nemysliet a dobre to dopadne uvidite 🙂 berte to akoby ste ani neboli tehotne len nepite :D ked sa budete stresovat a sledovat sa kazdych 5 min...len to privolate 😒

anulik12
7. feb 2013

@livocka21 ahoj.uplne chapem tvoje pocity.ja som mala len jeden MA a teraz sa uz vytesujeme zo zdraveho chlapceka.ale presne ako pises,bolo velmi tazke pre mna sa uvolnit a prestat sa kontrolovat.ale ak mozem poradit,nesleduj sa.viem ze sa to lahko hovori.ale skus sa uvolnit a mysliet len pozitivne.mne velmi pomohol odposluch srdiecka babetka.pouzivala som ho od 14tt.mohla som hocikedy pocut srdiecko a bola som kludna.odporucam ti to,budes kludnejsie.da sa s nim pocuvat srdiecko od 12tt.drzim palce palce,aby ti tehulkovanie dopadlo tentokrat dobre 🙂

livocka21
autor
7. feb 2013

@jazycnica tak som sa trosku upokojila 🙂 ja idem na sono az v stredu....bola som minulu stredu a tiez nebolo este nic vidno...ale to bol este len 4 tyzden tak to este nemusi byt vidno...ty si v akom tyzdni??? kazdopadne ti drzim palce 🙂

livocka21
autor
7. feb 2013

@spynkaa daukjem...uvdis ze bude vsetko v oriadku...drzim palce 🙂

livocka21
autor
7. feb 2013

@anulik12 dakujem 🙂 a kde sa sa taky odposluch da zohnat? 🙂

denask1234
7. feb 2013

@livocka21 ja som sa tiež tak velmi sledovala,ale je to iba zbytočný stres....mne videl najskor iba gestacny vak a plod tam bol okolo 6tt....no tiež som si kúpila odposluch aspon pokial nebude poriadne kopkat tak chcem pocúvat...drzím ti palceky aby bolo vsetko ako ma byt 😉

livocka21
autor
7. feb 2013

@denask1234 dakujem 🙂 zatial sa citim dobre...okrem prs ma neboli nic...snad to uz teraz vyjde...ale tesit sa budem az ked konecne prekonam 12 tyzden 🙂 aj ja tebe drzim palceky 🙂

reni1512
7. feb 2013

...viem, ako ti je... NEBOJ, miminečko sa ta nevzda! 🙂 drzim ti silno palce a pi vela vody s citronom 🙂 mozno povera, mozno pravda 🙂 drz sa!

denask1234
7. feb 2013

@livocka21 prsia boleli aj mna stále a zle mi zacalo byvat až v osmom týzdni 🙂 ....dakujem aj ja

livocka21
autor
7. feb 2013

@reni1512 dakujem...aj ja tebe drzim palceky 🙂

simojka
7. feb 2013

ahoj,ja som prišla o dieťa v 14. týždni tehotenstva a trvalo mi veľmi veľmi dlho kým som sa s tým zmierila a kým to prebolelo.A keď som po niekoľkých rokoch otehotnela bola som veľmi šťastná,ale veľmi som sa bála,že dieťa nevynosím,že sa niečo určite stane,v podstate celé tehotenstvo som sa bála.A dnes mám zdravú 2-ročnú dcérku a som šťastná,že ju mám. 🙂

anulik12
7. feb 2013

@livocka21 odposluch som kupila caz internet.pozriem ci mam este link na tu stranku,ked chces tak ti poslem do IP.stal 40 eur

danielkabn
7. feb 2013

ahoj @livocka21,ja som mala jeden MA po ET,druhý krát KET a ujali sa mi obe embryá ale v 11tt mi lekár oznámil,že mám iba jednu akciu srdiečka,že to druhé mi odumrelo ☹ vieš si predstaviť,ako som sa asi cítila a celé tehotenstvo..mala som serkláž,čiže ma zašívali a celé som ho preležala,aby sa mimčo udržalo,lebo mi hrozil potrat stále,musela som si pichať injekcie až do konca...držím palčeky,nech to konečne výjde a hlavne už mysli pozitívne, 😉

livocka21
autor
7. feb 2013

@anulik12 dakujeeem 🙂) budem velmiii nadsena 🙂

livocka21
autor
7. feb 2013

@danielkabn ahojky 🙂 mrzi ma co si prezila, no zaroven gratulujem 🙂 no snad to vyjde...ja tomu verim, len vies...bojim sa...:( ale nevzdavam sa 🙂

danielkabn
7. feb 2013

@livocka21,to je dôležité,nevzdávať sa..jasné,že ti to výjde,musí 🙂 my sme tiež mali ten odposluch na srdiečko a furt sme počúvali 🙂 a keď sme nepočuli,tak sme utekali na pohotovosť,ja som bola v nemocnici na rizikovom varená,pečená,ale aj kvôli tomu,že som bola riziková,kvôli tomu jednému odumretému...našťastie Tomáško sa nevzdal a bojoval so mnou do konca,prajem ti ten krásny pocit držať vlastné dieťa v náručí a bozkávať ho,túliť si ho,maznať sa..je to neopísateľné a nezabudnuteľné a keď už budeš mať pokladík v rukách a bude ti celé noci plakať,tiež sa nevzdávaj,raz ti to bude chýbať...treba byť kľudný počas tehu,aby ti radšej spinkávalo v noci a nebudilo sa 🙂 držím tfuj tfuj tfuj palčeky aj všetky prsty 🙂

livocka21
autor
7. feb 2013

@danielkabn dakujem...velmi mi pomahaju taketo slova...a tesim sa uz trosku 🙂 v utorok idem na sono tak snad to bude vsetko ok 🙂

livocka21
autor
7. feb 2013

@danielkabn a este sa chcem opytat ci je normalne ak ma tak z casu na cas zaboli v podbrusku...nic hrozne no desi ma to ako kazdy moj telesny prejav 🙂

peta1510
7. feb 2013

@livocka21 Ahoj,mne doktorka predpisala Duphaston,tak si nieco pytaj,nenamahaj sa,nestresuj sa,co ma prist,pride,aj ked sa to lahko povie.Na rizikovom nie si?

peta1510
7. feb 2013

@livocka21 Ja som tiez mavala stale rozne "pochody" v brusku,hovori sa,ze to moze byt to uhniezdovanie.Nasad si nejake vitaminy(calibrum,kyselinu listovu).Drzim palce.

livocka21
autor
7. feb 2013

duphaston beriem a este aj femibion a anopyrin a picham si fragmin, lebo mam vysoku zrazanlivost krvi....hmmm aj ja si stale hovorim nestresuj, ale tak vies 🙂 ... nie doktorka povedala ze kym nemam tazkosti ani nespinim ani nic tak sa len nemam stresovat 🙂

livocka21
autor
7. feb 2013

@peta1510 dakujem 🙂 tak snad to bude uz dobre... 😉

elena9
7. feb 2013

@livocka21 Ja som bola na tom presne tak isto. Po dvoch MA. Stale som sa sledovala, vsetko presne ako pises. Maly bol v poriadku a narodil sa nacas 🙂 A teraz sa podrz...blo to 17.10. 🙂

livocka21
autor
7. feb 2013

@elena9 wow!! tak snad to bude dobry datum a dostanem sa konecne aj k porodu:D ale obcas si uz fakt pripadam jak taky psychopat...no ale tak snad to nejak zvladnem...a gratulujem k syncekovi 🙂

tremonti
7. feb 2013

Takisto som mala jeden potrat a hned potom som bezala na hematologiu,lebo dnes uz kazda druha ma problem s krvcou tzv husta krv co je velmi castou pricinou potratu.bola ssi na takom vysetreni na hematke? Teraz mam 14 mesacnu kocku vdaka oinjekciam co som si cele tehu pichala dobruska🙂
@livocka21

tremonti
7. feb 2013

@livocka21 ahaa teraz som docitala diskusiu ze si pichas injekcie.tak sa nic neboj tvoj bombulo je isto okej je dobre vvyzivovany.pichanie je normalne zvacsuje sa totiz maternica.tiez som stale behala na wc ci nespinim az mi z toho preskakovalo🙂 no ked mi zacalo byt zle uz mi netrebalo ziaden iny dokaz🙂 v 5 tt este vela nevidno ale v 6 az 8 by malo byt vodno srdiecko tak drzim palce nech tpo uz vyjde.

livocka21
autor
7. feb 2013

@tremonti ano...bola som na hematologii...jasne ze tiez mam hustu krv....lenze injekcie som si uz pichlala aj ked som bola minule tehu a nepomohlo to, tak sa bojim ci tam nebude este nieco ine....boli sme s partnerom aj na geneticke testy a tie su v poriadku...tak uvidime co to bude teraz...snad uz to dopadne inak 🙂 a blahozelam k dcerke 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre