Bolesti v podbrušku v 6 týždni

florentina1
9. mar 2012

Tehulky mám jemné bolesti v podbrušku, ale podla kalkulačky som v 6 tt. meška mi menštruácia 20 dni, a 3 testy mi ukázali že som tehulka. Pred týždňom som bola u doktorky, ale že vraj ešte nič nebolo vidieť,.... idem o týždeň tak dúfam, že už mi potvrdí tehotenstvo aj doktorka. Ale mám také pocity a jemné bolesti, pichania ako pred menštruáciou.... Máte niektorá s tým skúsenosti?

m3693
5. aug 2014

@mona1988 ahoj ja som mala neznesiteľné bolesti ale asi tak V piatom týždni bola som opísaná nevedela som chodiť, ležať, zaspať, ísť do práce nič boli to neznesiteľné bolesti A ani lieky nezaberali.až som tak raz V noci O pol tretej V stasnyxh kŕčoch volala taxík A upalovala do nemocnice A vtedy som sa vlastne dozvedela že som tehotná A že sa mi rozťahuje maternica A je to OK Ale to ani na sone nebolo vidno len podľa hcg V krvi Týždeň nato som bola U gynekologicky A už to bolo vidieť krásne aj na sone 🙂 takže je to V poriadku mňa to vyradilo Z práce na dva týždne 🙂 držím palce

mona1988
5. aug 2014

@m3693
@florentina1 Ahoj, ja som išla k lekárovi keď som bola (podla kalkulačky) v 6 tt, sestrička vravela, že asi doktor aj tak nič neuvidí, že je skoro, ale videl mi gestačný vak a v ňom "bodku". Ale teda, podľa toho, ako reagovala sestrička, je normálne ak ešte nič nebolo vidno. Neboj sa, celé tehotenstvo je len o čakaní, tak musíš vyčkávať 🙂 A tie bolesti môžu naozaj súvisieť s rozťahovaním maternice, baby mávajú rôzne bolesti, od jemných, až po také, kedy ťa zvíja. Aj ja som mala dovčera obavy z tých bolestí. Hlavne buď vpohode, nerozmýšlaj moc nad tým, bude ako má byť.
Ja vravím, že v dnešnej zlej dobe kedy má pomaly každá druhá problémy otehotnieť je úspešné tehotenstvo jak výhra v lote. O sebe som si myslela, že to nepojde tak ľahko (syndrom PCO), brala som krátko inofolic, čo mi odporučil lekár a bum 🙂 Ja som v 10 tt tehotenstva a nechcem sa ešte tešiť že mám vyhrané, ale samozrejme dúfam, že všetko bude ok, a aj Vám, dievčatá to prajem 🙂

lubica1502
22. dec 2015

Ahojte dievcata mam 38 rokov a zistila som, ze som tehotna.Som 6 tt a mavam bolesti v podbrusku a dokonca som zacala trosku akoby spinit. Neviem, ci je to normalne a velmi sa bojim.. poradte mi co robit.. dakujem

basska_b
13. jún 2017

Ahojte, ja som chcela pridať svoju skúsenosť, tiež som bola nedočkavá a chcela som vedieť, či sa podarilo alebo nie, pozerala som rôzne fóra, ako odlíšiť tehotenstvo od blížiaceho sa menzes. A takto som to prežívala ja:

tieto príznaky boli rovnaké ako pred menzes:
výkyvy nálad (situácii neadekvátny smiech alebo slzy)
naliate prsia, bolestivé na dotyk
samozrejme zvýšená bazálna teplota

tieto príznaky boli iné:
vlčí hlad - stále som chcela niečo jesť, nikdy mi nebolo dosť, aj keď som zjedla veľa - následne sa mi nafúklo brucho
tmavé bradavky
zväčšené brucho, nevoľnosť (nie úplne na vracanie, ale ako že nemôžem jesť, tak raz denne to prišlo na mňa)
grganie po jedle / pití (nikdy predtým sa mi negrgalo)
hlien v nose
citlivosť na vône - ocot, cigaretový dym...
väčšia chuť na sex (pred menštr. vôbec nemám chuť)

Hlavným príznakom však boli pre mňa práve tieto bolesti maternice či podbruška. Začali 3 dni pred menštruáciou a vracali sa pomaly každých 15 minút. Nebola to nejaká ostrá bolesť, ale také tŕpnutie, tlak... Nikdy som také niečo nezažila, max. pred menzesom som takéto tŕpnutie pocítila raz denne.

Potom keď mi vynechala, tak už som vedela, na čom som 🙂 ani test som si nemusela robiť. Takže toto je jasný príznak tehotenstva, časté menštruačné bolesti - signalizuje to, že maternica sa zväčšuje. 👍

mirka6882
16. jún 2017

@basska_b akoby som seba opisovala... až na tú chuť na sex 🙂 tú nemám. ale všetko ostatné mám, aj teraz mi je tak nechutne - ráno som jedla, lebo som mala vlčí hlad, teraz len odgrgávam, je mi zle (žujem žuvačku v nádeji, že mi bude lepšie). hocičo si oblečiem, vyzerám ako tehotná (ja viem, že som, ale len v 6.tt!!!)-zatiaľ som nepribrala skoro nič. a ja mám ešte aj únavu-neskutočnú. stále by som spala a spala...

basska_b
9. aug 2017

@mirka6882 no presne, na mňa to tiež prišlo - ja furt spím, len čo si ľahnem, hocikedy cez deň :D bruško zatiaľ neni moc vidieť, ale možno ťa nafukuje z jedla, mňa niekedy tak vedelo nafúknuť aj po polievke, lebo dosť sa mi spomalilo trávenie resp. vylučovanie.
Ach, sranda. Mne inak keď bolo zle (skôr v zmysle točenie hlavy), tak som niečo ľahké zjedla a prestalo byť - bábätko evidentne nemá rado prázdne brucho.

cirilka
16. júl 2019

Chcem sa spýtať či môžem byť tehotná keď dva dni som mala doruzova výtok ďalšie 2dni mierne krvavý výtok a teraz mavam jemne bolesti na boku maternice?ďakujem za odpovede

daniela188
29. dec 2023

@4katarinakralova5 existuju aj tampony na plavanie, pouzivala som ich cele teho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre