Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

bianca
12. apr 2008

lil ahoj.Mimomaternicove tehotenstvo s pravidla sprevadzaju silne bolesti,takze to asi nie,ale to spinenie nie je normalne

mywiel
12. apr 2008

Dominka ked budes pracovat s cistacimi prostriedkami daj si radsej rukavice a hlavne to nedychaj otvor okno, na zaciatku tehotenstva je to este take krehke a ten malicky zivot sa len zacina vyvijat a neber ziadne lieky. 😉

many
12. apr 2008

lil - hodně holek v těhotenství špiní 😉 tak si zajdi k doktorovi a uvidíš 😉 dá ti na to prášky 😉

durni
14. apr 2008

ahojte máte niektorá skúsenosti alebo ste počuli niečo o svrbení tela a až takých ako keby alergických reakcií červené napuchnuté fľaky? myslíte si že by to mohlo malému nejako ublížiť ?

horajda
14. apr 2008

ahoj durni, ja take nieco pocitujem a tiez sa nejak viac skrabem ako som sa zvykla a potom sa mi vyhodia take male vyrazky.ale ja si myslim,ze to nie je nic vazne,telo sa prisbosobuje zmenam atd...len je to dost neprijemne!!!ze?

durni
14. apr 2008

no to teda je strašne nepríjemné
mne sa to začalo svrbením krku tak som si to škriabala veľká chyba a potom večer som to mala aj na nohách a bruchu a potom aj po rukách a dekolte aj nohách no snad všade a neprestávalo to strašné čosi tak som radšej šla ku doktorke ale ta ma poslala len na kožné a odtial ked som povedala že som tehotná ma hned odoslalana príjmovú ambulanciu do nemocnice na kožné a tej sa to nepáčilo tak mi dala penicilín čož sa zase nepáči mne a musela som si prísť po tri infúziu den po dni vybrať ich a držať prísnú diétu len varené zemiaky a ryža a suché biele pečivo to bolo strašné čosi
teraz to je už trošku lepšie lens a bojím či sa malémun ič nestalo ked osm vovola svojej gynekologičke tak nechápala prečo mi dali penicilín ale povedala že nemám chodit sa jej dať ukázť ale kedže som s toho n ervózne tak aj tak tam chcem ísť sa bojím že ked to bola až taká reakcia či je všetko v pohode lebo sami zdá že aj príznaky sa mi dosť zmiernili tak sa bojím lebo ešte minulý utorok bolo všetko ok

horajda
14. apr 2008

tak taketo to az nemam durni,mna to len tak svrbka ale tiez sa potom rozskrabem,sand sa mi to nevyvrcholi do toho co si mala ty.ale podla mna by to nemalo uskodit,a hlavne neber ten penicilin to je ale blbost!!!

durni
14. apr 2008

horajda
no mne práveže primárka aj doktorka na kožnom potvrdili že penicilín ako jediný môžem a potom tiež aj moja doktorka obvodná a aj sestrička a aj gynekoločika len sa jej to nezdalo ale tiež mi povedala že každopádne penicilín jesť môžem počas tehotenstva aj na pribalovom letáčiku je to napísané ale tiež som s toho neni nadšená ale prechádza mi to tak dúfam že už potom budem mať pokoj a malému sa nič nestane

horajda
14. apr 2008

tak drzim pasticky nech to prejde!!!

durni
14. apr 2008

dakujem ved zajtra uvidím čo mi povie doktorka či sa malému nič tým nestalo

kulicka
15. apr 2008

tak co durni, drzim pesticky 🙂

horajda
15. apr 2008

durni mas nejake spravicky?

ededik
15. apr 2008

Ahojte tehuľky.....

Začali ma trápiť vetríky ?? Je to ok ??? 😅

horajda
15. apr 2008

ahoj ededik,jaska toje normis!!! 😵 este pockaj zacne ti unava to bude,ja som to mala najhorsie v 7-8,teraz sice tiez je ale uz som na to lepsie aspon o trosku

kulicka
15. apr 2008

edediku, jo jo 🙂 a taky z druhy strany to muze prijit 😉 Ja ted uz "zvracim" jen abych se zbavila vzduchu ze zaludku

horajda
15. apr 2008

kulicka ty si zacala zvracat az v 11tt?no dufam ze mna to este nechyti?

kulicka
15. apr 2008

neee 🙂 ja zacala tak v 6tt ale ted uz je to jenom o tom vyevakuovat plyny ze zaludku. Predtim to bylo opravdovy zvraceni 🙂

meleri
15. apr 2008

no holky u mě pořád nic, jenom mě bolí v kříži, i to motání hlavy mě přestalo. je to teprv 4 týden nebo tak nějak, tak myslíte, že mi to ještě začne to zvracení?

kacenka885
15. apr 2008

meleri
myslim ze ano, ja som sa zo zaciatku citila uplne perfektne len sa mi chcelo spat inak som mohla zjest vsetko, ale potom to prislo a trva to do teraz a to som v 7 mesiaci

meleri
15. apr 2008

hm, tak vidím,že fakt každý to má jiné! 🙂 no nechám se překvapit! 🙂 a to zvracíš pořád? jejda ,no snad to přejde! 🙂

kacenka885
15. apr 2008

nie uz len tak 3 az 4krat do tyzdna a ked pridem k rodicom a citim mamin osviezovac vzduchu, ten sa stak mojou nocnou morou celu tehotnost.

meleri
15. apr 2008

☹ tak by to mohla tvoje mamka vypnout, když ví že přijdeš! 🙂

já teda zatím nic! 🙂

no fakt jsem zvědavá! zatím mě jenom bolí kosti jako starou babinu...

gabrus
29. apr 2008

Holky, tak jsem trochu nervozní, všude se píše, že dítě kolem 12týdne těhotenství měří 7-9cm, to se mi zdá moc, my máme jen 5,34cm, není to málo?? Já jsem přesně 12+1

ededik
30. apr 2008

Gabrus, kľudne si mohla mať ovu neskôr...ja by som podľa ms mala byť už 10tt, ale v skutočnosti som len 8tt.
Kedže som si merala BT viem, že ovu bola o 10 dní neskôr..

pipinka82
30. apr 2008

neboj gabrus: aj moje bolo o týžden menšie než by malo byt a dobehol to 🙂 ono sa to velmi presne nedá určit doki takpovie a na internete zasa tak. 🙂 onedlho ti budú robit screening testy a neboj sa aj ked víjde blbost,nezlakni sa hned 🙂 no nie každej vijde zlý výsledok ale pre istotu ta upozornujem 🙂 napr: mne vyšiel zlý výsledok na Trisomy 18 to je dawnov syndrom vylakala som sa na smrt a naštastie zbytočne zopakoval mi doki ešte raz odber a potom už všetko bolo o.k. aj na 3D ultrazvuku som bola a všetko je v pohode,všetko má ako má byt. 🙂 a čo je natom naj moju krv pomiešali v labáku a preto bol tento zmetok okolo mojho mimi a mna 🙂 neželám to nikomu žila som v tej mienke 2 týždne že ak,,,,,, čo bude sním 🙂

meleri
30. apr 2008

hele Pipinko,

u nás ve "Francie snažilky a těhulky je taky jedna holka z Galanty. vůbec teda nevím kde to je, ale třeba by tě potěšilo s ní pokecat. páč jestli to dobře chápu, tak Galanta na Slovensku není?

pipinka82
30. apr 2008

Ano je na slovensku Galanta sme nedaleko od senca a bratislavy 🙂 a ty teraz žiješ v zahraničí kde???pochádzaš odkial🙂

meleri
30. apr 2008

jéj promiň 🙂 já myslela, že je to někde v Itálii! 😅 Takové zvláštní jméno! Páč fakt jedna holka je odtamtud..

Jo já jsem ve Francii. A chodím na regiony, tak proto mě to napadlo, když jsem to viděla..

Fakt zvláštní jméno ta Galanta.. 🙂

pipinka82
30. apr 2008

no hej xixixi 🙂 ale je tu dobre mesto nie velké ale v pohode 🙂

meleri
30. apr 2008

😅 jo fakt sem pako! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre