Čo to je? Reakcia na koži, ktorá vždy rýchlo zmizne

mirka3169
17. júl 2019

Ahojte. Počas tehotenstva sa mi začalo toto objavovať na rukách. Z ničoho nič to vznikne a o pár minút zmizne. Väčšinou len na pravej ruke. Niekedy aj na inej časti tela, ale málokedy.

pininka1
17. júl 2019

To je nejaká alergia, v tehotenstve môže telo reagovať viac ako inokedy.

daniella30
17. júl 2019

@mirka3169 aj ja som tehu a mala som nedavno asi tyzden ekzem co som v zivote nemala a preslo to. Citala som, ze v tehu mozu byt rozne taketo kozne prejavy. Asi by som to neriesila, len ak sa ti to bude aj po porode opakovat.

bobula46
17. júl 2019

@mirka3169 skús sledovať či si predtým niečo nezjedla, nevypila, nebola v kontakte s niečím. Napríklad umývanie riadov, podláh, môže ti to robiť nejaký prostriedok. Ja som nikdy nemala žiadne problémy a keď som ostala tehotná začali sa mi robiť ekzémy po rukách a už mám ročného syna a vždy keď umyjem podlahy (akýmkoľvek výrobkom) tak sa mi urobia fľaky, nepomôžu ani rukavice.

saurian
17. júl 2019

@mirka3169 ja mam presne toto od 2 tehu.. Je to nejaká alergia na kozi, niečo mi dráždi co predtým nie. A časom aj medzi prstami a na dlani, ale to je už na par dni. Alergolog nezistil nič, ešte ma čakajú testy u kožnej.

stastnamamulka
17. júl 2019

@mirka3169 boreliózu máš vylúčenú ?🤔Podľa fotky vyzerá na celkom ohraničený kruh,videl to tvoj lekár?

beatinka
17. júl 2019

Ja som mala a ešte aj mávam takéto. Dr. povedala, že je to “kontaktná” alergia. Mne sa to objavuje po nejakom tlaku na určitom mieste. Napr. Nesiem niečo na rukách (tašku na zápästí, krabicu, čokolvek ťažšie) a tam sa mi to objaví. Cca do 10 minút zmizne.

slavuska1506
18. júl 2019

Mne sa tiez take cervene spravi v laktovej jamke a len na lavej ruke. Alebo aj koprivka mi niekedy vybehne a vzdy len na prstoch.

tova
18. júl 2019

zda sa ze je to kontaktna alergia. gumena rukavica, krem na ruky, meke up, ....

mirka3169
autor
18. júl 2019

@stastnamamulka nie je to vôbec kruh, urobí sa to akékoľvek, kdekoľvek, kedykoľvek, a kedykoľvek to zmizne 🙃

wodanka
18. júl 2019

@mirka3169 mne sa takto prejavuje histaminova intolerancia

sapa20
18. júl 2019

@mirka3169
Ahoj
Skús sa opýtať v skupine Zdravotníci na MK .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre