Doprajete si počas tehotenstva?

8. nov 2021

Ahojte mamičky, chcem sa spýtať či ste si počas tehotenstva dopriali sladké, slané a vlastne všetko na čo ste mali chuť alebo ste sa držali na krátko ? Mne vravia že neni dobre si dopriať a jesť všetko na čo je chuť kvôli priberaniu

kkovacovak
8. nov 2021

Ano dopriala. Keď máš v tehotenstve na niečo chuť tak na to máš chuť a ťažko pred tým utiecť. Samozrejme ak neješ tabuľku čokolády 3x denne. Nepočúvaj kraviny. Pribrať môžeš aj keď nebudeš nič moc jesť. V jednom momente sa môžeš závodniť a zrazu máš veľa kíl naviac a nespravíš nič. Nehovorím že sa máš prežierať ale ak máš na niečo chuť tak prečo sa týrať? Väčšinu kg necháš v nemocnici alebo sa stratia časom po pôrode

tomcimka
8. nov 2021

Všetko jem na čo mám chuť. Toľko som v živote nezjedla sladkého ako teraz počas tehu. Momentálne sú u mňa topka venčeky- aj 3strednej veľkosti zjem na jedno posedenie. Váhu neriešim. A ľudí nepočúvam. Nech si vravia čo chcú.

adamadent
8. nov 2021

Jedlá som co som chcela a koľko som chcela.

lenka1993
8. nov 2021

Jedna som čo som chcela a kedy som chcela. B oboch tehotenstvách. Pri jednom +30kg, pri druhom +8 kg. Čiže od jedla to podľa mna nezáleží.

anjelicek26
8. nov 2021

Tak tehotenstvo neni o "jem za dvoch" a nosit 30 kil navyse pre klby na konci tehotenstva ziadna sranda...neobmedzovala som sa, ale o prejedani a mega porciach to nebolo... jedla som uplne normalne ako predtym... a nikdy som nerodila s viac ako 60 kilami...

zuvelyn
8. nov 2021

Áno, pri prvom som si dopriala, lebo tehotná a môžem a hormóny a bla bla bla a pribrala som 40kg ;) pri druhom som som si nedopriala, lebo uz som vedela ze takto to fakt nefunguje, pribrala som 17kg a teraz tri týždne po som na predtehotenskej vahe

alexandra2468
8. nov 2021

ja by som povedala, ze vsetko treba s mierou.

Mam chut na cokoladu o pol noci? Ok, dam si kusok, dva. Mam chut na pizzu, mekac? Kupim si. Ale urcite nezjem za tyzden 4 pizze a 5 velkych cokolad len preto, ze “ved som tehotna, mozem”.

julie19
8. nov 2021

Dopriala som si chute nie porcie, keď som mala chuť na zmrzku dala som maly nanuk, keď som z chuti zozrala polku melóna tak už som večer nejedla... a klasika jedla som len do nejakej 6/7 večer lebo by som sa už asi nezastavila večer 😅 a hlavne keď som sa opustila a jedla som aj večer tak v noci má dobehla príšerná záha 🥵... pribrala som 9kg a mala som dosť neviem si predstaviť pribrať 30kg (ale ja som zas už začínala na väčšej váhe možno stihla baba by to tak neriešila neviem🤷‍♀️) sama doktorka mi kázala aby som pribrala maximálne 12 kg a teda zrejme to malo svoj význam ;)

tosomja
8. nov 2021

Jedla som s mierou, žiaden rozdiel medzi tehotenstvom a "bežným stavom" 😄
Aj sladké, aj slané, aj kyslé, horké, stiplave...Ovocie na kilá, zeleninu na kilá, kávu trikrát denne, kolu po obede, keksíky ku káve, oriešky k telke...atď. Ale neuznávam výhovorky, že teraz som tehotná, mám chute a musím sa prežierať. Bola som trikrát tehotná a nikdy som nemala stavy obžerstva. Ale vždy som mala chuť na niečo iné. Pri prvej dcére som jedla paradajky na kilá. Pri synovi pomaranče a pri poslednej na kávu. 😄
Pri prvej som pribrala 7kg , pri synovi 9kg a pri poslednej 15kg, ale všetko išlo dole. A pritom som sa neprejedala ani pri jednom. Záleží asi už aj od veku a metabolizmu.

elizabet173
8. nov 2021

tak prvú polovicu som bola rada, keď som v sebe udržala aspoň vodu, v druhej polovici som si dopriala všetko, na čo som mala chuť, ale v malom množstve, aj tak som pribrala krásnych 18 kg, aj keď časť toho bola zrejme voda. V pôrodnici zostalo 9 a tých druhých 9 som vláčila dosť dlho na sebe, lebo som ten typ, čo kojením neschudne, takže by som sa držala trošku nakrátko.

mimi2567
8. nov 2021

Ahoj ja som v začiatku 3 mesiaca a doprajem si všetko na čo mám chuť drobátko💁‍♀️🤍jak moja doktorka povedala jec na to načo máš chuť a netlač do seba niečo na silu keď to nechceš

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karollka21
8. nov 2021

Pri prvych dvoch som si dopriala vždy a vsetko..tak som aj vyzerala, ešte roky po pôrode 🙄😳. Pri treťom som si dopriala tiež, ale po 6 večer ani bodku, výnimka bol jogurt ak som už nevedela co, kvôli samej sebe (chudnutie od istého veku nie je sranda, aspoň pre mňa 🙂). Dala som +8, všetko šlo dolu hneď. Dalo sa to bez problémov a som na seba pyšná.

konikkon
8. nov 2021

Niekedy to aj na mňa prišlo, že bola neodolateľná chuť na sladké, tak som zjedla aj celú Milku, objednala pizzu, zašli sme na zmrzlinu a podobne. Ale len sem tam a väčšinu tehotenstva som jedla zdravé a výživné veci. Ja vonkoncom nechápem ženy, ktoré jedia v tehotenstve piate cez deviate a dávajú svojmu bábätku samé somariny. Mne sa fastfood a takéto jedla úplne priecia... Práveže v tehotenstve treba dbať na správnu výživu, pravidelnosť... Začínam 9. mesiac a som plus 12 kg, co je celkom dosť ale ja som ani nikdy nevracala a hneď v prvom trimestri som dosť pribrala....
krvný obraz mam stále výborný a bábätko očividne dostáva všetko potrebné, keďže rastie ako má a ja mam uplne bezproblémové tehotenstvo. Hneď po pôrode plánujem viac pohybu, aby som sa čím skôr dostala do formy, aby som ešte rok nrlamentovala, ako mi dieťa zničilo postavu.

nafka0483
8. nov 2021

Neprejedam sa, doprajem si v zdravej miere na co mam chut (aj sladke, aj slaninu, klobasu, aj vela ovocie s zeleniny, aj dzusy, aj mineralky...) zacinam 36tt a pribrala som asi 5-6kg.

deti95060810
8. nov 2021

nie, nechcela som zas moc priberať... Takže svoje niekedy "bláznivé" chute som krotila...

hederamonstera
8. nov 2021

Urcite jem pozvolnejsie ako ked som nebola tehotna, ale zasa aj sa ovladam. Proste jem 100% zdravo ako predtym (velmi pestro kvoli zivinam) ale doprajem si pecivo, ktore som predtym nejedla a obcas sladke. Nastastie nemam nejake extra chute, raz som mala extremnu chut na cokoladu, tak som si dala ale inak nemavam nic. a ked mam na sladke, tak sa viem ovladat. Ale priberam aj tak vela :D

snezienkaaa82
8. nov 2021

Áno, dopriala a pribrala som 9 kíl. Jedlá som všetko, na čo som mala chuť, no zas nie do prasknutia. 3 mesiace som ležala koki krvácaniu, no potom, keď som bola ôk, som prešla denne 5 km po meste. Z pôrodnice som šla, s váhou ako pred tehu, ani popôrodné brucho som skoro nemala.

lelluska
8. nov 2021

Záleží čo si kto predstaví pod slovným spojením “dopriať si..” Ja som si na stravu pozor dávala v tom zmysle, že som jedla vela čerstvej zeleniny a ovocia. Žiaden fastFood. Ano jasne, stalo sa mi, ze vplyvom hormónov som mala neskoro vecer chut napríklad na sladkosti ale reálne som to nepotrebovala ani ja a už vôbec nie dieťa. Tým, ze som vela nepribrala som ku koncu tehotenstva nefucala porod bol super a vo forme som bola prakticky hneď😊

luci_ba
8. nov 2021

Dala som si za cieľ jesť hlavne vyváženu stravu, každý deň aspoň dve ovocia, masko, veľa vody, a pod. Ale doprajem si aj sladkost, no neprehanam to. V podstate tak ako som jedla pred tehotenstvom

luci_ba
8. nov 2021

@nafka0483 klobuk dole, tiež som túžila pribrat cca tolko, ale už teraz mam viacej a som len 34tt.

nafka0483
8. nov 2021

@luci_ba Ja som neriesila kolko priberiem, bolo mi to jedno, hlavne nech je babo a ja ok.
Takto to vyslo, ja som trochu schudla zo svojej vahy - mam mensi zadok a stehna a zas narastlo brusko. Cize celkovy rozdiel je tych 5-6kg, uvidime kolko este priberiem do porodu ale ako hovorim nijak to neriesim.
Kazdy to ma inak podmienene aj geneticky, niekto opucha, zadrziava vodu, pribera na celom tele (tvar, ramena, ruky, stehna, zadok). Ja som zas chudla a zpredu alebo zozadu vobec nevidno ze som tehotna, len zboku ked mi brucho trci 😅 ani prsia sa mi velmi nezvacsili, len trosku a na to som sa pritom tesila kedze mam nulky 😂

mattkapd
8. nov 2021

Pri prvom som si dopriala všetko a pri druhom vy som si dopriala tiež.. Žiaľ kvôli tehotenskej cukrovke som si nedopriala to po čom mlstny jazyk túžil..

luci_ba
8. nov 2021

@nafka0483 veru hej, každá sme iná, telo vie čo robí a podstatne je, že bábätko je take ake ma byť. Aj keď muž mi vravi, že to na mne nevidn, ale podľa mňa chce byť len milý 😆 No a s tými prsiami... 😁 ja mam mini tiež, a tiež som sa tešila že trošku neberu na objeme a stále nič 🙄🤣🤣

lucia147852
8. nov 2021

Nedopriala som si nič, lebo 6 mesiacov som vracala a ďalšie tri má šialene pálila zaha. Takze po 9 mes som sa poriadne najedla až po pôrode. Napriek tomu že som schudla 8kg som pribrala proti pôvodnej 17kg, čiže so schidnutymi 25kh. Ale všetko zostalo v pôrodnici. Po pôrode som bola o tých 8kg ľahšia ako na začiatku tehu 😅

luccija
8. nov 2021

Nie, ja som nemala žiadne chúťky.Jedla som ako vždy práveže som dbala na to, aby som sa stravovala ešte zdravšie.Nevidim dôvod prečo sa má žena opustiť a tlačiť sladkým, slaným a jesť za dvoch strašne veľa žien je tučných, problémy s tlakom, cukrovka.Ved je to aj o zodpovednosti.Ale ja som tie chute nemala možno, ak áno toto by som nenapísala🙂
Ja som po pôrode do pol roka ešte pribrala, lebo som bola stále hladná a unavená a jedla nárazovo aj sladkosti.

kiki68
8. nov 2021

Tak pokial sa uplne neodtrhnes z retaze, tak si dopraj. Naopak ja som napr zvracala z cokolady a sladkeho cele tehu. Jedla som tortily s avokadom, vegan majonezou a mrkvou. No proste jedalnicek ako keby som nejaky ortodoxny vegan. Zalezi ci to telo dovoli. Moje sa chovalo takto a nedovolilo. Takze ked mi hovorili, ze sak si daj , no tak viete asi ako by som skoncila. Ja mimo alkoholu a naozaj nevhodnych veci nevidim dovod si nedat napr zakusok, zmrzlinu atd.

nevenka
8. nov 2021

@karollka21 fuuuu, tak to obdivujem, ja som bola v kise hladna a potom mi bolo zle...musela som aspon tycinku, piskotu 😅

nevenka
8. nov 2021

@luci_ba aaaale, snad nechces melony ako mam ja, nic na zavidenie, gravitacia je svina 🤣

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre