Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Je možná interupcia zadarmo, keď si to nemôžem nechať?

claudia821
10. mar 2012

Som v 14-tom týždni chcem si nechat babatko,som bez priatela už lebo ma nechal bez práce už dlho a nemožem bývat u rodičov a nemam kam s ním íst...že či si niekde možem o to požiadat..alebo kde mi pomožu a poradia?som úplne zúfala a neviem čo mám robit..velmi pekne dakujem za odpoved... :(

zuzanockamt
10. mar 2012

interupcia sa v prvom rade da vykonat len do 12 tt, neskor len zo zdravotnych dovodov ... takze 14 tt je uz neskoro ... ak si dieta nemozes dovolit, tak riesenim je donosit, a absolvovat anonymny porod, cize sa vzdas akychkolvek prav na dieta uz pri porode a ono moze ist rovno na adopciu

katana11
10. mar 2012

ja viem ze otazka je vedena inak, ale ked vidim fotocku s ultrazvuku tak pevne verim ze to zvladnete a najdete si spravnu cestu ruka v ruke s tvojim uzlickom. Drzte sa a spravne rozhodnutie nic nie je take zle ako vyzera

exupery
10. mar 2012

Dieta nemoze za to,ze ma nezodpovednych rodicov,daj mu sancu zit -som za anonymny porod.Ak nemozes a nechces ty,je vela ludi,ktori po nom tuzia

renata5
10. mar 2012

a na to si prisla az teraz???? 14tt si mala kde byvat??? taketo ked citam je mi zle na dusi ja si to neviem ani predstavit ved dieta je zazrak zivota preco si nebrala antikoncepciu???

sandracs
10. mar 2012

ZELENÉ ČÍSLO: 0800 1200 24
– Pomoc tehotným ženám v núdzi, pomoc týraným ženám s deťmi.
– Prevádzkuje ho Áno pre život, n. o., 24 hodín denne.
– Bezplatne sa dovoláte z pevnej linky kdekoľvek na území SR.

Áno pre život, n. o. - pomoc tehotným ženám v núdzi, pomoc týraným ženám s deťmi
Riečna 10, 013 13 Rajecké Teplice
Mobil: 0903 534 894
E-mail: apz@nextra.sk
http://www.anoprezivot.sk/

Inštitút Krista Veľkňaza - pomoc telesne postihnutým, pomoc osamelým matkám s deťmi a tehotným ženám v núdzi
059 73 Žakovce 30
Tel./fax: 052/4592180, 4592739
E-mail: ikv@sinet.sk

Dom sv. Alžbety - dom pre osamelé matky s deťmi
Ulica 9. Mája 74, 974 01 Banská Bystrica
Tel.: 088/414 44 31

Dom Charitas sv. Jozefa - pomoc tehotným ženám v núdzi a dom pre mentálne a kombinovane postihnuté deti
Jiřího Wolkra 41
052 05 Spišská Nová Ves
Tel.: 053/4428366

http://www.domov.estranky.sk/clanky/domovy-pre-...

Bratislava

Betlehem Matky Terezy, Rovniankova 10, 851 02 Bratislava Petržalka, tel.: 02/ 63810754

Krízové centrum Brána do života, o.z., M. Medveďovej 4, 851 03 Bratislava – Ovsište, * 02/ 624 110 469, 0915/ 439 245, pomoc@branadozivota.sk, www.branadozivota.sk, toto zariadenie prijme aj tehotné matky v krajnej životnej núdzi, ktoré sa napriek tomu rozhodli priviesť na svet aj svoje prvé očakávané dieťatko

Náruč záchrany, o. z. Šanca nechceným, http://www.naruczachrany.sk, poskytne bývanie siedmym matkám s deťmi. Poplatok pre jednu matku a jedno dieťa je 30€ mesačne + 20€ mesačne kaucia, ktorá sa po odchode vracia v celej výške pokiaľ bývajúca nespôsobí žiadnu škodu. Naviac, klientka tohto domova pomáha aj pri jeho prevádzke a pri starostlivosti o seniorov, ktorí tam bývajú tiež.

katren
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dankapap
10. mar 2012

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=centrum p... preco hned rozmyslat o potrate?ak sa na babatko tesis-mas krasnu fazulku na fotke 🙂 skus obvolat-tieto organizacie-neviem z ktoreho kraja si-tak vyskusaj zavolaj informuj sa urcite ta niekam prichylia aj s babatkom -a otec musi platit-tam ti aj poradia co dalej ako postupovat-aby si nebola na nule-DETI SU DAR 🙂 uvidis ze neolutujes si ho nehat-ked ho uvidis-tak ho nedas za nic je to neopisatelny pocit dat zivot drzim ti palce nech sa ti dari-a vsetko dobre dopadne- 🙂

mery.maja
10. mar 2012

Ja nejak neviem ,ale mne fakt uz dekel dvíha len to ked niekto napise nieco taketo ,nemas priatela,bez roboty,rodicia ziadny zaujem....tak hladas odpoved na nete ako docielit interupciu zadarmo 😖 A teraz byvas kde??na ulici?a kto ti platí internet a PC ?alebo chodis do kaviarní na net,alebo co??Ja viem ,viem som asi uplne od témy a nemam pravo ju odsudzovat a ona sa ma na toto nepytala a bla bla....ale vazne ked nieko polozi takuto otazku....to snad ani nemoze mysliet vazne,nie?
Tak ale aby som aj odpovedala tak som zato aby si dietatko donosila a dala na adopciu...je vela rodín ktore po dietatku tuzia 😔

viki2912
10. mar 2012

nechapem naco si sa nechala nabuchat ked si v takej situacii uz dlhodobo....k urcitym veciam treba pristupovat zodpovedne...daj babu pravo na zivot,donos ho..su hniezda zachrany,a rodiny,ktore tuzia mat babo a nemozu...a nezabudni o par rokov rovnakej situacii opat otehotniet....

hencidlo
10. mar 2012

boze co ja by som za to dala, keby som mala ja taky problem ako ty, s mm sa o dietatko snazime 7 rokov a nic, ak ho vazne nechces, tak ho daj na adopciu. ani nevies kolko parov by tuzilo po niecom takom krasnom......

bojko77
10. mar 2012

A ja nechapem, preco na nu utocite. Co ked sa do tejto situacie dostala len teraz??? Ved pise, ze ju priatel nechal.
Pokus sa to nejako zvladnut aj s pomocou institucii, ktore ti hore pisala sandracs. 😉

danusskaaa
10. mar 2012

nechcem riesit to preco si sa nechranila antikou alebo inymi prostiedkami... dovody mozu byt rozne a aj v situacii, v ktorej si sa ocitla nie je fajn, kedze pises ze si uz bez priatela, domova a aj bez penazi! to nie je moc vhodne prostredie na maly poklad, ktory toho na zaciatok potrebuje fakt vela /ci sa jedna o vybavicku, kocik, plienky a podobne vecicky/ avsak nechapem, preco ci cakala az doteraz??? na potrat je uz fakt dost neskoro! je sice este mozny /aspon na nektorych klinikach/ avsak urcite nebude zadarmo. nechcem ta strasit, ale nejakych min. 200e na to potrebovat budes!!! ☹ preto skus riesit svoju situaciu inak. Pises, ze nemozes byt s rodicmi, niekedy si baby myslia, ze oznamenie rodicom, ze su tehotne bude hrozne a vyhodia ich z domu.... ale vacsinou to je uplne naopak, sice na zaciatku su tam urcite sklamania, ale ked je babo na svete velmi sa tesia a su ti, ktori vzdy pomozu! ak to nejde touto cestou, skus porodit a babatko dat na adopciu /ani si nevies predstavit ako ti budu niektore pary vdacne za male mimi/ avsak odlucenie od babatka /ked ho uvidis/ bude moc tazke, takze sa na o´to treba pripravit! a ak sa rozhodnes si ho nechat skus kontaktovat linky, ktore ti baby vyssie poslali. vzdy je nejake riesenie a preto ti budem drzat palce nech sa spravne rozhodnes a hlavne nech si potom spokojna ty! dufam, ze sa ti podari urobit spravne rozhodnutie a najdes pomoc, ktoru hladas!

aliza
10. mar 2012

ach jaj, zase sa tu bodave vcely zleteli ☹ , fakt smutne, maminky. Nikto sa vas na vas nazor nepytal, ak otazku povazujete za vymysel, tak ju ignorujte, ak viete radu, tak ju napiste, ale odpustite si hlupe poznamky na jej adresu. A nechapem, ako jej mozete radit vynosit dieta a potom sa ho zbavit. Zena, ktora 9 mesiacov nosi dieta pod srdcom a porodi, sa ho asi tazko zbavi ako nejakeho macata, ved trochu rozmyslajte, ona nie je chodiaca maternica a dieta nie je tovar, ze ho niekomu takto 'vyrobi', kedze sama ho nechce 😖. Aj napriek svojim chybam urcite dake pocity ma a verte mi, ani takymto zenam nie je lahko opustit uz narodene dieta. A zial, nie kazda ma problem s interupciou, proste je vela zien, co ju podstupia z roznych dovodov a nie vsetky si to vycitaju. Ziadna z nas to nema pravo posudzovat. To, ze niektora deti mat nemozete, nie je jej problem a ani za to nemoze, tak sa tu na nej nevyvrsujte.

tortelinka
10. mar 2012

ver tomu, ze vynosit dieta a porodit ho je lepsie riesenie ako ho zabit, som si ista ze bude zit lepsie s pocitom, ze sa o nho staraju ini rodicia...

lenka311
10. mar 2012

interupcia sa robí zadarmo iba keď má matka či dieťa vážne zdravotné problémy! CHVALABOHU!
Čo by niektoré baby dali za to byť v Tvojej koži.... Ja som tiež na malú sama, tiež som nevedela ako to s nami bude a je tu, má dva roky a nemenila by som za nič na svete.. Všetko sa dá, len treba chcieť... Existujú sociálne programy - azylové domy, ako sa tu uvádza vyššie, takisto ak sa na to fakt necítiš môžeš dať dieťatko na adopciu, alebo ho po pôrode zanes do hniezda záchrany.... Proste nechápem prečo by si to mala riešiť zrovna interupciou... To malé nemôže za to že má blbých rodičov.... Keď som si prečítala Tvoju otázku, prišlo mi akurát tak zle!!!!!
A v 14týždni je už pekne neskoro. Nehnevaj sa, ale babám takého typu ako si ty by som želala, aby nemohli mať deti vôbec!

lucinocka
10. mar 2012

nerozumiem otazke..lebo hned pod nou , je ze si chces babo nechat ...drzim prsty, nic sa neje take horuce ako sa navari, teraz ti mozno pride vsetko cierne , ale uvidis, niektore problemy sa casom vedia poriesit aj same..mozno sa rodicia rozhodnu pomoct, mozno najdes vhodnu pracu, alebo ti nejaka dobra dusa pomoze s byvanim...nebude to lahke, ale hlavu hore🙂

digysa
10. mar 2012

bla, bla, bla, bla............Prestante uz s stym prehovaranim.....Nechajte ju!!!!! ( Nie som za interupciu, som proti, myslim si, ze je to vrazda.....a co? A co sa tym zmeni????)
Ale taaaaaaaaaaaaaaak mi tie vase prehovaracky lezu na nervy.................. clovek by si pri vas vlasy vytrhal... 😠 😠 😠

Preco sa nemozete drzat temy??? Kazdu jednu temu prekrutite, prevratite a chytite sa jedneho slova vo vete, ktore vacsinou nema nic s otazkou spolocne.........

Takto vypada odpoved pre zufalu zenu.... vid. @sandracs prispevok...

Co je spravne rozhodnutie? pre kazdeho je nieco ine spravne.

acrobaleno
10. mar 2012

UPT z vlastného rozhodnutia nie je možné, lebo si už v 14 týždni. Ak by sa však vyskytol zdravotný problém tvoj alebo plodu, tak sa vykonáva aj po uplynutí 12. týždňa. To, prečo nepoužila HAK je neskoro riešiť a také reči jej nepomôžu, rovnako ako ani prehováranie, vy jej to dieťa nevychováte a ani jej nebudete posielať peniaze ďalších 18 rokov. Keď sa rozhodla pre UPT, tak jej odpovedzte na otázku a neriešte.

afrika
10. mar 2012

je naozaj smutné, že si došla do takého rozhodnutia. Keď sa chce, človek zvládne všetko. len musí chcieť 😉 . odpoveď na Tvoju otázku je nie, dá sa to len zo zdrav. dôvodov.
čo tak skúsiť adopciu? vždy je to lepšie riešenie ako potrat 😉 .
prajem veľa sily pri rozhodovaní

monika76
10. mar 2012

No ako stále rozne názory a tak pridám aj ja nech sa páči klikni http://www.zachranmezivoty.sk/o-projekte/ ked chceš presné info napíš mi rada poradím.ale možem len jedno napísat kontaktuj pani Demeterovu tam je kontakt je to poklad žienka . Ked budeš chciet pomože a od teraz až do roka dieťatka budeš dostávat finančnú pomoc 😉 Prekonáš tak najhoršie obdobie 🙂 hlavu hore taký je život ja to poznám ...ked nie tak ako písali kopec mám čaká na adopciu ...ešte jeden link, klikni a skús čítat a počúvaj tu hudbu http://zeman.blog.sme.sk/c/112197/Mozem-zit.html

maribell
11. mar 2012

kedze uz si v 12tt potrat ti ziadny doktor neurobi pretoze neskor ho robia uz len zo sdravotnych dovodov. suhlasim s ostatnymi zenami co tu pisu. dieta nezabijaj ale vynos a popripade ho daj na adopciu ani si nevies predstavit kolko je takych parov ktore sa uz roky snazia o babatko a nic. Takto darujes krasny zivot svojmu babatku pretoze ludia si adoptovane deti vacsinou vazia. uz skoro v kazdom meste existuje hniezdo zachrany a popripade mozes absolvovat anonymny porod. viac ti o nom povie lekar ked mu to porozpravas. Ale aj tak si myslim ze tvoje rozhodnutie je prehnane. Kedze vravis ze nemas kde byvat tak potom nerozumiem ako si sa vobec dostala na internet. Odkial si na to vzala peniaze? takze v tom asi nieco bude. cize ja osobne si myslim ze bezdomovec niesi ..vie vobec tvoj priatel ze si tehotna? opustil ta hadam koli tomu ze si otehotnela?..ak ano a porodis dieta normalne sa da sudom preukazat ze je otec a bude musiet platit alimenty cize byvat mas kde a uz mas aj peniaze od otca v podstate vyriesene.

nice202
11. mar 2012

@aliza zobrala si mi to priamo z ust, co som vlastne chcela napisat. pekne napisane. a pre zakladatelku: v 14 tyzdni je uz na interupciu naozaj neskoro.

martinkatinka
11. mar 2012

Zbaviť sa dieťata v 14.tt a zbaviť sa ho po narodení je rozdiel, pretože ak ho porodí, dá šancu niekomu na šťastie.. aj tak je už neskoro na interupciu.

lolitka25
11. mar 2012

je mi smutno,ked to citam... my sa marne roky pokusame o babo :(

macamac
11. mar 2012

pozrela som si tvoje foto bábätka, o ktorom sa tu má rozhodnúť, či bude žiť-alebo či ho máš zabiť 😔
strašné
pozri môj profil- a pozri moje deti. a ja by som sa pýtala,či ich mám zabiť, lebo napr. momentálne máme veľmi zlé finančné obdobie /alebo akékoľvek iné problémy/. čo myslíš? čo by si mi povedala? čo by mi povedali na to všetky maminy tu? no- asi by som mala problém. a veľký. a aj so zákonom.
tak preto ja nerozlišujem-dieťa v brušku, dieťa mimo bruška- je tu, je to človek.
a preto sa pýtam: stále nechápem, kto nám dal to právo rozhodovať o tom, či sa MOJE vlastné dieťa, moja krv, má narodiť alebo ho radšej zabiť?
myslíš, že už do konca života budeš v zlej situácii? ono- v živote sa to strieda. raz si hore, raz dolu. ale to neznamená,že ak som práve dolu, svoje deti vtedy jednoducho niekam odložím,alebo sa ich nejak zbavím.
o tom je život. a hlavne niesť zodpovednosť za svoje činy.
podľa tvojej foto vidím,že si vcelku kočka, mladá moderná baba. tak sa mi nechce veriť,že by si nevedela zabojovať a vybojovať si pre seba a svoje dieťa miesto v živote.

a k otázke-ako píšu baby-na interupciu je už neskoro.

janusa_
11. mar 2012

Je mi tazko ked taketo nieco citam 😔 kolko zien by chcelo otehu a nemoze
prva poznamka: interup. sa robi len do 12tt- potom uz len zo zavaznych zdravotnych dovodov

ale napada ma mnozstvo otazok:
1. preco ste si nedavali lepsi pozor ked ste mali pohlavny styk- viem ze niekedy sa to podari aj tak, ale ked ta priatel nechal- tak to nebolo asi zo dna na den, museli ste mat nejake problemy dlhsie- a predsa ste spolu spali?
2. preco nad tym rozmyslas az teraz?
3. vies vobec co chces?-- v albume mas fotky, citujem: Malá Fazulka...xixixi.. :o) -- to skor vyzera sa tesis z baba a zrazu napises o interupcii,
4. a preco nemzoes byvat u rodicov?- rodicia su na to aby pomohli , a ked vedia v akej situacii urcite by ti pomohli..

porozmyslaj nad vsetkym poriadne, najdi si osobu ktora ti pomoze, ktorej sa vyrozpravas, uz nerozhodujes len o sebe ale aj malom zivote ktory v tebe rastie.

drzim palce aby si sa rozhodla spravne..

omnia23
11. mar 2012

Toto je absolutna nerozvaznost,naivita,hlupost a maximalna nezodpovednost.Kopa zien nemoze mat dieta a tak po nom tuzia a ty si urobis dieta nezabezpecena,neschopna sa postarat samu o seba...

Nehanbis sa ani trosku?Vies sa pozriet do zrkadla?

Neskutocne

happy8051
11. mar 2012

ja som odporca interupcii s vynimkou zdravotneho dovodu... prehovarat ani sudit ta nebudem.... mne pride len zvlastne, ze to riesis az teraz.... na potrat je predsa neskoro, ak sa nemyslim vykonava sa to do 12tt s vynimkou zdravotnych dovodov

jarunka111
11. mar 2012

@claudia821keďže si značne protirečíš v tom, čo si napísala, tak si to vysvetlím tak, že ťa síce interupcia napadla, ale vzhľadom k tomu, že ďalej píšeš, že si dieťa chceš nechať!!! (verím, že za týmto si nechcela napísať "zobrať") a máš aj foto zo sona (je dúfam tvoje, že si sa chcela pochváliť 😉 ), tak potom určite nájdeš pomoc tam, kde ti poradila @sandracs. Veľa šťastia, niekto tu písal, že keď sa chce, tak ide všetko. Súhlasím s tým, treba si hľadať dôvody, možnosti a príčiny prečo by si si dieťa mohla nechať a bola mu tou najlepšou mamou, i napriek neľahkej situácii. Ak je to opačne, tak nemám k tomu čo povedať.

zanika1983
11. mar 2012

tie tvoje otazky si si mala polozit este pred otehotnenim..teraz si myslim, ze je lepsie hladat ine riesenie a niest urcitu zodpovednost.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli