Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Jsem v 5 týdnu a jsem ve stresu. Ovlivní to miminko?

smisek92
2. jan 2012

katmi
2. jan 2012

mna by skor zaujimalo, preco mas vlastne taky strach,ze potratis.. prepac,ale podla mna to nieje "normalne" 😕 😨 🙄 ak si samozrejme uz nejaky potrat neprekonala.. potom by to bolo na mieste...

irsina83
2. jan 2012

malinke to citi tak sa snaz byt v klude...a prave tym, ze na to myslis tak si to mozes privolat...bud v klude...vsetko bude tak ako to ma byt 😉 a preco sa vlastne bojis???

anjelicek26
2. jan 2012

Na miminko to nema ziaden dopad, este sa len vyvija jeho neuralna trubica, nemysli, neciti. Nech to prosim nikto nezoberie inak ako je to napisane 😕 Jedina, co sa bojis si ty a nedoverujes svojmu telu. To zasa vnima tvoje podvedomie. Hormonalne procesy, ktore je potrebne na udrzanie tehotnosti spusta okrem ineho aj tvoja viera, ze to dieta donosis. Ak myslis na zle - stane sa zle. Byva to tak. Takze hlavu hore a doveruj bublinke v brusku. Tvoje telo urobi ten zvysok.

pimpulienka
2. jan 2012

Máš stres konkretne z čoho? Praca? Partner? Problemy v rodine? Aka je pričina tvojho stresu? Samozrejme, že naše vnutorne rozpoloženie vplyva aj na bábo..stres je negativna emocia, čiže ovplyvňuje okrem psychiky aj fyzicky stav.. Snaž sa ten stres čo najviac odburať, relaxovať každu možnu chvilu, čo sa ti da a myslieť na to užasne stvorenie v tvojom brušku. Keby si sa potrebovala viac vyrozpravať napiš mi IP

bianca
2. jan 2012

moja zlata.Zober sa a chod si spravit radost.Mne pomohlo ked som nieco male kupila miminku.Neuveritelne som sa bala lebo nase prve tehotenstvo skoncilo neuspechom a cele druhe tehotenstvo som velmi zle psychicky zvladala.Pomahalo mi len nieco kupit a stale dookola som si to obzerala a uvazovala ako budem babo obliekat a co s cim skombinujem.Neskutocne ma to ukludnovalo.

emkab
2. jan 2012

Hlavne necitaj co vsetko sa moze stat..resp. neprecitala si si nahodou nieco, co ta vylakalo?

monika2606
2. jan 2012

Ahoj, škoda že nemáš diskusiu ale otázku, zaujímalo by ma prečo si v strese, ale ja som bola na začiatku tehotenstva tiež v strese a v strašnom, strane veľa vecí sa udialo v rodine a nejako som to psychicky nezvládala, tiež som sa bála aký to bude mať dopad na bábätko a každý ma strašil že sa mám ukludniť...ale všetko je v poriadku, malá to so mnou volako zvládla 🙂 nemusíš sa báť, a počula som že to že sme tehotné neznamená že musíme byť stále veselé...ale to som len nedávno čítala, neviem čo je na tom pravdy...ale držím palčeky...a buď kludná ak sa bude dať...ale verím že bude všetko v poriadku

syslica
2. jan 2012

@smisek92 V podstate súhlasím s odpoveďou anjelicek... a aby som ťa možno ešte trošičku upokojila, napíšem ti, ako to bolo u nás: otehotnela som v deď, keď som po predchádzajúcom spontánnom potrate konečne prestala krvácať... čiže hrôza a stres, či je výstelka maternice už dosť vysoká, či sa hororový scenár, taký čerstvý, nebude znovu opakovať... nikomu som to okrem manžela neprezradila až do nejakého 16. týždňa, nápor na psychiku, prebdené noci, nočné mory... v práci samozrejme tiež nikomu, takže som fungovala na 120 % (mala som veľmi stresujúcu prácu, neustály kontakt s ľuďmi, často som dostávala "vyžrať" aj za chyby iných, konkrétne obchodných zástupcov, ktorí s vidinou provízie sľúbili aj nemožné na počkanie 😅 )... a tento stres sa stupňoval v podstate až do pár týždňov pred pôrodom, bolo treba dotiahnuť rozrobené prípady, zaučiť nástupkyňu, posúvala som si preto MD na neskorší termín... a napokon som sa dočkala v podstate bez problémov krásneho zdravého chlapčeka. Má teraz už 6,5 roka, môj vtedajší stres sa na ňom nijako významne nepodpísal, teda a nerátam, že je to nezničiteľné perpetuum mobile s miliónom otázok denne 😀 .

dadka_zabka
24. okt 2013

Tiez som troska w strese,cakam prwe miminko, tiez je to pre mna nieco nowe, obawy, ale aj radost, ktoru mozno este tak newiem preajawit akoby sa odo mna cakalo, 😀 ale baby ste skwele, wiete tu cloweka podporit 🙂 som na koniku len cca mesiac, wela som sa tu docitala, je to perfektna stranka.

stanislava88
24. okt 2013

ja som v strese tiez. Mam piate tehotenstvo - prve potrat, druhy syn, treti smrt dcery v 7 mesiaci , stvrty potrat. mam taky strach, ze ani neviem ako sa volam aj ked viem, ze nemozem byt nervozna. pomooooooooooooooooooc

Tu začni písať odpoveď...

Odošli