Kedy je možné vidieť plod na sone?

19. nov 2019

Ahojte poslednú mrchu som mala 18.10 pred týždňom som zistila že som tehu (robila som si viacej testov všetky boli pozitívne 🙂) vo štvrtok idem k lekárovi na potvrdenie tehu, neviete uvidí už niečo na ultrazvuku? Ďakujem 🙂

weronika411
19. nov 2019

V 6 tyzdni už je vidiet srdiecko aj plod čiže nejak 3 týždeň po tom ako som zistila že som tehu

kika2810
19. nov 2019

Vidiet je vraj plod na sone vtedy ak je hodnota HCG viac ako 1000

martina1201
19. nov 2019

Ahoj, je to individuálne u každej ženy, podľa dátumu oplodnenia. Ak vieš cca kedy si mala ovuláciu a kedy si mohla otehotnieť, tak cca od vtedy nejakých 5 týždňov by som čakala. Mne v takom termíne ako píšeš doktorka videla len gestačný vak. Plod bol priveľmi malý aby ho bolo vidno. A vidno aj so srdiečkom bolo bábätko až 7-8 týždňov po poslednej menštruácii.

ivkazba
19. nov 2019

Záleží od mnohých faktorov. Niekto je v 6tt už 4 týždne od oplodnenia, niekto len necelé 2 týždne (čiže záleží kedy bola ovulka). Tým pádom u niekoho je už počuť strdiečko a u niekoho nevidno ešte vôbec nič. Preto lepšie ísť na sono až neskôr, vyhne sa žena prípadnému sklamaniu že nič nevidno.

lenka2710
19. nov 2019

Ja som bola v 5 týždni, bola tam len dutinka,o dva týždne keď som šla,už bilo srdiečko, ja som mala poslednú ms 21. septembra

autor
19. nov 2019

Ja musím ísť k lekárovi čo najskôr pretože ako tehotná nemôžem chodiť do prace, pracujem v chlade a zdviham ťažké veci aj v piatok keď som prišla z prace tak som mala hnedý výtok viem že to môže byt aj kvôli uhniezdovaniu....raz som už potratila tak teraz mám strach. Včera má môj obvodný lekár vypísal na cely týždeň a uvidíme čo povie gynekológ vo štvrtok

lenka2710
19. nov 2019

Ja som tiež išla skôr,lebo som spinila,preto ma hneď poslala na sono, potom zasa o dva týždne,nakoniec to uzavrela tým,že to mohlo byť aj preto,lebo som v tom čase mala mať aj ms

nuci616
19. nov 2019

Veľmi individuálne, môže vidieť aj nemusí, ja by som to až tak nehrotila, ja som bola na prvom sone bola asi až v druhom mes. ...

jahodka11611
19. nov 2019

Ahoj som na Tom podobne...posledná ms bola 20.10. a sestrička má objednala až na 3.decembra na potvrdenie tehotenstva

autor
19. nov 2019

@jahodka11611 ja som zobrala prvý termín ktorý bol voľný..dosť som nervózna mávam taký žltý výtok v piatok bol trosku do hnedá, pred 2 rokmi som potratila tak ja mám už strach zo všetkého

jahodka11611
19. nov 2019

Uvidíš,čo ti povie....ja som doma na materskej,takže nemusím riešiť nevhodnú prácu a zatiaľ žiadne problémy našťastie nemám

teuflerin
19. nov 2019

ja som bola dnes...posledna MS 9.10. aktualne osm 5+6tt....a uz sme videli plod 0,41cm....aj mihotanie srdiecka naznak tam bol....minimalne ti vezme aspon krv na potvrdenie tehotenstva....

veronika1203
19. nov 2019

Ahojte, mňa by zaujímalo od kedy sa ráta tehotenstvo od poslednej ms alebo ovulky?

teuflerin
20. nov 2019

@veronika1203 od prveho dna poslednej menstruacie

veronika1203
20. nov 2019

@teuflerin posledna ms mi začala 29.septembra a moja gyn ma objednala na sono až teraz budúci týždeň. A vyššie píšu ze boli na sono už dávno a pritom poslednú ms mali v októbri

teuflerin
20. nov 2019

@veronika1203 kazdy lekar ma ine zvyky mozno uz rovno chce aby si mala krasne potvrdene srdiecko.... ja som tiez mala poslednu 9.10. a videli še naznak mihotania.... tak teraz budem trosicku v napati kym pojdem na dalsiu poradnu

veronika1203
20. nov 2019

@teuflerin no dúfam že bude všetko v poriadku v oboch prípadoch 😉

teuflerin
20. nov 2019

@veronika1203 pevne verim ze ano

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre