Lekár na 1. prehliadke povedal, že sa mu plod zdá menší

chimenaaa
9. feb 2013

Ahojte tehulky, lekár mi na prvej prehliadke povedal ze som asi v 5-6 týždni a že sa mu zdá že je to menšie než by malo byť... Pýtal sa ma aký dlhý mám cyklus, že ak je 30 dňový je to bežné, že to môže byť menšie... Strašne som sa vylakala, stále na to myslím.... Mali ste s tým niektorá nejakú skúsenosť? Prosím napíšte čo si o tom myslíte.

andreasiskova3
24. júl 2013

Práve dnes som bola na sono prvý krát a doktor mi povedal, že som v 7/1 tt. Nezdala sa mu moja posledná MS, podľa nej mi to vychádza na 11 tt. Vraj na to, kedy som mala poslednú MS je to moc malé. Tak som z toho teraz jasná...
Presne viem , kedy som otehotnela, podľa toho mi to vychádza 8/4. Dúfam, že to bude v poriadku. Vraj v 12 tt sa to bude lepšie posudzovať. Akcia bola našťasťastie 🙂 .

andreasiskova3
24. júl 2013

Práve dnes som bola na sono prvý krát a doktor mi povedal, že som v 7/1 tt. Nezdala sa mu moja posledná MS, podľa nej mi to vychádza na 11 tt. Vraj na to, kedy som mala poslednú MS je to moc malé. Tak som z toho teraz jasná...
Presne viem , kedy som otehotnela, podľa toho mi to vychádza 8/4. Dúfam, že to bude v poriadku. Vraj v 12 tt sa to bude lepšie posudzovať. Akcia bola našťasťastie 🙂 .
@jajino Ako dopadla kontrola? ja mám podobný problém a tiež sa trochu bojím.

monhla
24. júl 2013

Mne to hovoril až do pôrodu /pri druhom tehu dokonca chceli posunúť termín pôrodu až o 2 týždne/. Pri prvej som bola v strese ako ty, ale malá prišla na svet aj tak ešte o týždeň skôr /podľa doktora teda o 2 týždne 🙂 / a bola o.k /50 cm, 3200g/ Pri druhom tehu som sa už z toho smiala. Malá sa podľa doktora narodila o 2,5 týždňa skôr a tiež mala 50 cm a 3100 g a podľa doktorky v pôrodnici so vraj trošku prenášala 😀 😀 😀
Takže ak nenašiel doktor inú "vadu" - len to, že bábo je menšie, tak Ti hrozí jediné - Tvoje bábko pri pôrode asi nebude mať viac ako 5 kg 😀 😀 😀 😀 😀

monhla
24. júl 2013

@andreasiskova3 Mňa strašil pri prvej doktor ešte v pôrodnici - raj skoro, vraj malé.... nachystajú inkubátor a herečka mala 50 cm a 3200g a bola živá až moc 😀

dinnuska
26. júl 2013

@chimenaaa Ahooooj buď v klidu, mě na začátku řikal, že je plod hrozně malej a že se mu to nezdá, na další kontrole mi řekl, že je furt malej ale roste a měli jsme ztrátu 10dní ... a teď když jsem byla na prvním screeningu a utz tak miminko roste, kdybych nevěděla, že už má 7 cm, tak bych si myslela, že to miminko už velký a ztrátu jsme dohnali na 3 dny 😀

calabasa
26. júl 2013

na první kontrole jsem měla být 7+5 a mimino prý vypadalo na 6+0 a dopadlo vše dobře, už je na světě holčička s porodní váhou 3730g....jsou to milimetry, prostě ty stíny na UZ asi špatně změřil 🙂

carolineg1
29. júl 2013

mohla si mít prosě ovulaci později než se počítá od poslední ms ja sem třeba podle ms 14tt a podle ovu 12+3tt

carolineg1
29. júl 2013

@andreasiskova3 presne o tom mluvim proste se jen spermie dostala k vajíčku později, první screening řekne víc

cukrik580
29. júl 2013

Aj my mame rozdiel 9 dni ale presne vieme preco 😀 otehotneli sme na termin od doktora Jonasa 😀

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreasiskova3
30. júl 2013

Tak bohužiaľ už mám po kyretáži. Srdiečko už o pár dní nebilo. ☹
A to som sa dozvedela zrovna v deň mojich narodenín.

carolineg1
30. júl 2013

my sme třeba dnes podle ms měli být 14tt a doktor nám na screeningu dnes řekl že jsme 12tt takže máme spoždění dva týdny, ale rostem, je to jen tím, že jsem měla nepravidelný cyklus

cukrik580
2. aug 2013

@andreasiskova3 to ma hrozne mrzi ☹

andreasiskova3
3. aug 2013

@cukrik580 aj mňa, asi mi to nebolo súdené

omelo077
2. máj 2018

@icer ahoj, prosím ta ako si dopadla pri tomto tehotenstve? Keďže si mala na začiatku posun o 2 týždne?

alojzova
10. okt 2019

@beandy a potom triple testy ti visli dobre?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre