Mávali ste rannú a večernú tehotenskú nevoľnosť?

mahalo
4. dec 2011

Okedy vstanem az do takej 12-13 hodiny mam nevolnost ktoru strpim len ked lezim. Vecer to zase pride cca od takej 9 hodiny az kym nezaspim. Takze som denne pouiztelna len zhruba 8 hodin 🙂 ma niekto skusenost s touto dvojitou nevolnostou? Ako dlho trvala a co ju zmiernovalo? Chcela by som sa vyvracat, no nejde mi to ani ked sa snazim. Od detstva som nebola vracavy typ a tazkost vo mne len poomalicky otupievala, tak ako teraz no uff.. 🙄

sabiatko
6. dec 2011

rannu, vecernu, aj nocnu az do konca 4-teho mesiaca...

zymga
6. dec 2011

Awojky toto iste teraz prezivam ja...rano sa zobudim a uz mi je tak zle a hoci sa najem neprejde to a vecer je to este horsie...tiez ma len napina ale zvracat nemozem...aj ja by som chcela vediet kedy to skonci

tosomja
6. dec 2011

Nie nemala som...hoci mi raz bolo zle, ale to som bola na služobke, vtedy som ešte nevedela, že som tehotná, trošku sme sa zabávali do neskorého večera a na druhý deň mi bolo strašne zleee...bolo to skôr z toho, že som bola unavená, vyčerpaná...keď som prišla o týždeň domov, tak som už tušila, že som tehotná, odvtedy mi zle nebolo...užívala som si tehotenstvo bez nevoľnosti 🙂

heni79
6. dec 2011

Nie, žiadnu. 🙂

ivanka85
7. dec 2011

nie, nemavala

zuzub
7. dec 2011

Ahoj, žiaľ ja som si teraz pri druhom tehu užila celodenné nevoľnosti, vracanie až tak že som skončila na infuzkach v nemocnoci.teraz mi je už asi tak dva týždne celkom dobre.mne nič nepomahalo chce to asi len čas.pri prvom tehu mi vôbec nič nebolo.držím palce nech to čím skôr prejde.

lenka268
7. dec 2011

tiez ma to chvalabohu obislo, len ku koncu som mavala strasnu kyselinu. Po porode to preslo. Nech ti
to skoro prejde a uzivas si tehotenstvo 😉

fialkaa
7. dec 2011

@mahalo mozno by sa ti ulavilo, keby si sa vyvracala. skus prst do krku a tak. moja kamoska si vypestovala taky vracaci reflex, ze po case uz nemusela davat prst, len sa nahla nad wc a ulava prisla. nevolnosti mozu trvat rozne dlho, aj do konca tehu

milota164
30. aug 2014

mne pomohli Rennie zuvacie tabletky aj ked ma napinalo zo vsetkeho na vracanie aj neskor ked ma palila zaha a zaberali celkom rychlo

misskate1
30. sep 2014

Ja mám celodennú, ktorá vyvrcholí večerným vracanim. Ale ráno mi zle nebýva. Okolo obeda to zväčša začne

petka3012
30. sep 2014

aj ja som mavala celodennu, rano ani nie, skor tiez ako pise @misskate1 a zvracala som aj viackrat za den, od tretieho tyzdna tehotenstva az do konca 4 mesiaca

soniada
30. sep 2014

ja rannu cez den to polavilo a poobede sa to zas rozbiehalo az do noci., hruuuza ☹ a vracat neslo ani mne, tiez nie som vracavi typ..vyskusaj ten caj zo zvaru, viacere baby si to chvalia a rano ked otvoris oci aspon poskotu...drzim palce nech to cim skor prejde...

lenka369
30. sep 2014

Ja som mla celodennu nevolnost zacalo sa to v 6 tyzni a skoncilo v 5 mesiaci...takze dost o drzku boli dni ked vracala aj 20 krat ale postupne sa to znizovalo az prestalo uplne. 😀

lienka959
30. sep 2014

mne býva zle prakticky celodenne, ráno pravidelne a zasa to viac začína podvečer teraz už toľko nevraciam no okolo 13tt to bolo také že som skončila na infuzkach v nemocnici ... čo mi zaberalo a zaberá je zázvorový čaj alebo čierny čaj a žuvacie tabletky Gaviscon ktoré sú dobré aj na záhu tie mi odporučili v nemocnici... a mentolové cukríky 🙂

bianca
30. sep 2014

ja som mala celodennu a celonosnu.Haslerky moje zlate dakujem ze som to vdaka vam prezila

katkaaa74
5. jan 2015

ahojky 🙂 ja mám otázku, že od kedy Vám trvali ranné nevoľnosti ?

heregova
5. jan 2015

Mne tehotenske nevolnosti trvali od 6 do 16 tyzdna...a boli celodenne, bola to cista katastrofa, v aute z prace som myslela ze asi umriem...ale zvladla som to hoci doteraz neviem ako...bleh

kacka18
5. jan 2015

Mne sa to od toho 8tt ukončeného zlepšuje. Aj keď dni sú rôzne. Dnes celkom ok,uvidíme čo večer. Prvé týždne mi bolo hrozne,až ma zúfalstvo chytalo aká som nepouzitelna 🙂

radka752
5. jan 2015

Ahoj. Ja som asi do 7 tt nemala žiadne nevoľnosti a odvtedy (teraz som 9 tt) mávam celodenné nevoľnosti. Síce som zatiaľ nevracala, ale pocit na vracanie je taktiež hrozný. A ešte sa mi striedajú lepšie, kedy mi je troška lepšie a mám aj horšie dni, kedy by som najradšej ostala celý deň v posteli, no práca volá a nedá sa. :/ Teraz však pozorujem, že tých horších dní mám akosi viac. Dúfam, že to skoro prejde.

casy30
5. jan 2015

Ahoj... Ja som mala 3 mesiace celorannu aj celonocnu.... Schudla som 7 kg.... Vracala som zo všetkého este aj z niektorých parfemov 🙂 začalo mi to asi v 7 tt....ale skončil 3 a akoby utalo....

lambrett
5. jan 2015

Ahoj. ja som v 26tt a nevolnost poznam od zaciatku tehu. chute sa mi zmenili a do 5mesiaca mi bolo zle kazdy den a to cely den, nie len rano.jedine, kedy mi bolo dobre, bola noc, ked som spala 🙂 vracala som len niekolkokrat a hlavne rano, ked som bola hladna a kym som presla z postele d kuchyne a urobila si cosi tak to slo von hned (aj ked nemalo co). ja som aj schudla na zaciatku. to, ze sa mi zmenili chute znamena, ze mi nechutilo nic! ja som uz niekedy vecer mala slzy na krajicku, lebo mi bolo zle od hladu, mala som hnusnu pachut v puse, akoby hrcu v hrdle, ktoru som registrovala pri kazdom prehltnuti a zaroven som sa nemohla najest, lebo mi nic nechutilo. sranda to bola no 🙂 ale ked som zacala citim prve pohyby tak to preslo. no teraz 🙂 mavam nechut v puse zas po kazdom jedle a uz niekolky den ma opat aj obcas napne. takze som zvedava, ci koniec tehulkovania nestravim rovnako ako zaciatok. drzim ti palce. asi som ti nepomohla. mne nepomohlo nic, len prezivat zo dna na den 🙂..... nie klamem, jedine, co mi ako tak pomojlo bol zazvorovy caj (z cerstveho zazvoru), ktory ale nemozes pit kazdy den neviem kolko.striedaj s inym ak mozes.

rebeka11
5. jan 2015

este si na tom dobre, ja som mavala nevolnost aj v noci, cez den, rano vecer.. uplne stale, schudla som asi 4-5 kg potom som sa uz ani nevazila.. ale okolo 13tt to pomaly ustupovalo a uz ma len pri konci tehotenstva palila zaha ...

ivuska2304
10. jan 2015

mne zacali celodenne nevolnosti v 6 tt, teraz som v 11 tt a nevolnosti stale pretrvavaju aj ked musim povedat ze je viac tych lepsich dni ako horsich, tak snad to postupne odznie. Som z toho uz unavena a odobera mi to vsetku energiu. Este k tomu mam problem s urctimi vonami z ktorych mi je teraz uplne zle. Oprane pradlo musim vesat so salom na nose aby som tu vonu nevonu necitila. Hrozneee.

lukihomamina
10. jan 2015

az do stvrteho mesiaca som vracala denne aj 9 krat....pocas tychto mesiacov som schudla 11 kil a to som bola tehotna...nevladala som peso vyjst ani na prve poschodie....ale najviac som vracala zavcasu rano a potom neskoro vecer...a zjest som nemohla absolutne nic....lebo zo vsetkeho ma natahovalo....jedine baban som udrzala v sebe ...v zivote som nezjedla tolko bananov ako vtedy 🙂

blabla195
10. jan 2015

Ja som to mala tiez... bolo mi zle od rana do obeda a potom od cca 5. do vecera, spavala som v polosede na asi 7 vankusikoch, inak by som to nedala... stale ma napinalo, vracala som iba parkrat a bolo to este horsie.... :(
Trocha mi pomohlo, ked som rano hned v posteli nieco zjedla.... v aute mi bolo brutal zle.... a od siedmeho mesiaca ma este zacala palit zaha (zaberalo studene mlieko a mandle)
Cakala som na koniec tretieho mesiaca, na prve pohyby, ale skoncilo to az po porode (este na sale som si preventivne pytala misu) ☺
v praci o tom vedeli, par tyzdnov som bola pn (z inych dovodov) a potom som to nejak prezila... :D

kojzarik
10. jan 2015

mala som to tiez bolo mi zle stale cele dni celych 9 mesiacou este aj v den porodu som mala nevolnost 😠

naolina
10. jan 2015

ja som pri prvom tehu mala 7mes nevolnosti a pre ruhom 8mes, ☹ nie je to nic prijemne ☹ mala som dni kedy som 15 krat vracala.Vtedy zachodova misa bola mojim "najlepsim" spolocnikom 😝 bolo aj take, ze kvoli tomu, ze som tak vela vracala-tak som vracala aj krv ☹ asi mi nieco tam prasklo☹ Najhorsie boli prve 4mes-vtedy mne bolo tak zle, ze som sa nevedela postavit ☹ vsetko mi vadilo, nvedela som ani pit ani jest, zo vsetkeho mne bolo zle ☹ velmi som schudla....zaciala som priberat az v 24 t.t.....Babatka boli vporiadku, len mne bolo stale zle.Posledny mesiac som uzivala-ziadne nevolnosti, ziadne vracania a podobne veci.Jedla som vsetko 🙂 Moja sestra 9mes.mala nevolnosti a aj ked rodila mala nutkanie sa povracat ☹ Skusala som zazvorove lizatka, hroznove cukriky-nepomohli...zial z tych som vracala, Toregan cipky- trosku mi pomohli.V takych pripadoch je len jedna rada- vdrzat!!!!

ivka_bd
11. mar 2015

Ahojte, ja mam tiez s nevolnostami skusenosti, schudla som zatial 6kg a to som v 10tt, neudrzala som v sebe ani vodu, nic posledne dni ...a tak som prestala brat aj vitaminy (pragnacare) uz je to asi 5 dni, lebo mi to bolo zbytocne, kedze vsetko slo von takmer hned..no a po takych 3 dnoch nebratia vitaminov mi zacalo byt lepsie, zvladla som si nieco zajest aj vypit konecne a tak som si takmer zobrala znovu vitaminy, ale este som si povedala, ze mrknem na net, ci nahodou nenajdem nejake vedlajsie ucinky a tak...no a na samotnom pribalovom letaciku nie je nic napisane, ale je vela diskusii, kde zeny pisali, ze po vysadeni im bolo tiez o dost lepsie a teda beru uz len samotnu k. listovu, popr. este vit. D k tomu, tak som sa rozhodla, ze to vyskusam a funguje to 🙂 konecne sa viem najest a aj normalne pit 🙂 neznamena to, ze mi je uplne dobre, mam slabe nevolnosti hlavne vecer, ale je to uplne o inom 🙂 a este taky moj postreh poradim, mozno sa vam to niekotrej zide...tiez nemam na nic chut a mam zlu pachut v ustach a tak som poprosila manzela, ci mi nekupi zuvacky...no a kedykolvek ma ta pachut zastihne tak si dam zuvacku a velmi mi to pomaha, vyrovna to pH v ustach a mam pokoj kym znovu daco do ust nedam :D takze pol balicka zuvaciek denne ide 🙂 ale stoji to za to 🙂

petulda333
11. mar 2015

Ja mam celodenne....snad to coskoro prejde...chcem si tehotenstvo uzit a nie stravit ho v posteli a s vedrom pri nej

lavinis
13. mar 2015

ja som mala celodennú, 3 týždne v posteli na PN, ale bez zvracania

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre