Nespavosť v 1.trimestri. Stretli ste sa s tým?

ivka82
13. aug 2010

ahojte, je tu niekto ,kto sa stretol s takýmto problémom? unavená som, ale zaspat to nie tak ľahko☹

mapa
13. aug 2010

Ahoj, mam podobny problem... Dlho zaspavam a v noci sa vela krat budim... Ja mam k tomu este 17 mesacnu dcerku, ktora od narodenia velmi zle spava, tak som uz chronicky nevyspata... Tiez by ma zaujimali babske recepty na dobry spanok.

miska246
13. aug 2010

Ahojte, ja som trpela pocas prveho trimestra nespavostou tiez, ale postupne mi to preslo... Skuste si na vecer vypit pohar tepleho mlieka s lyzickou medu...a izbu si pravidelne pred spanim vyvetrajte, okno otvorit dokoran aspon na desat minut... Alebo pravidelne si vecer pustajte relaxacnu pomalu hudbu, nie nahlas, potichucku... 🙂 🙂))

jerryjanka
13. aug 2010

no ja som v 2. trimestri a stale mam problem so spankom - predtym nebol problem prespať aj 12 hodin a teraz ledva 6 aj to som rada... u mna dobre zabera vyvetrany studeny vzduch bohužial môj muž je teplomilny a tak su v noci okna aj dvere zavrete tak aj preto nemôžem spať... zabijem ho asi 😀
no a k spaniu si pušťam do bezvedomia MASH

alexandrah
14. aug 2010

ahoj jerryjanka - manzela posli spat do obyvacky, ty si teraz prednejsia!! 😀
kocky, ak mate len lahku poruchu spanku, tak babske recepty mozno zaberu, ale ak mate tazsiu, tak nezaberie nic, bohuzial ... a take domace, ako sa uz aj pisalo ...
pivo, teple mlieko, vyvetrat, cez den von, mozno trochu sportu, mozno pre niekoho magnezium, byvaju aj homeo z lekarne, alebo taky detsky sirup sedalia ... hm, uz neviem, ja som skusala vsetko vsecicko, a nezabralo nic!! som zaspala casto az rano, o 7-9, spala 4 hodiny ... a tak ... ale nebola som unavena, najhorsie to bolo posledny mesiac, to som uz spala iba hodinu,. lekari mi dali lieky, inak by som asi umrela do porodu ... a to uz chodit furt na prehliadky, soferovat ...
teraz som druhy krat tehu, zase ziadne lieky, ale som straasne unavena, aj spim, pritom so spankom mam problemy 15 rokov, velke, bez lieku nezaspim aj 2 noci, no ale teraz, ja ksom unavena, tak mam maleho syna, si nemozem lahnut ... ☹

slnieckomyska
11. jan 2016

No ja sa asi tiež zbláznim už asi tretiu alebo štvrtú noc sa zobudím o jednej v noci za pána zaspať a to ráno vstávam do práce o pol piatej.

efkaelfka
12. jan 2016

Ja sa casto zobudim v noci na to ze mi teba ist na wc, a potom neviem hodku az dve zaspat ☹ Ale, pomaha mi k zaspatiu ked si pusitm do usi nejaku oblubenu hudbu alebo z youtube rozhlasovu hru. Z nej si potom vzdy pamatam tak prvych 10 min 🙂

nell77
12. jan 2016

Nespavost cele druhe tehotenstvo...prve vobec..

lleall1111
13. jan 2016

ja tiež nemôžem poriadne spávať... 😒 som unavená ale nie a nie zaspať. a keď zaspím tak sa v noci zobudím na to že treba mi na wc...a ráno do práce...ach jooo...som zvedavá kedy sa to - a či vôbec sa to upraví ☹

cailinevelyn
13. jan 2016

ahoj, ja som tiez nespala cele dve tehotenstva (obe s dievcatkami - pri synovi som spala ako zarezana), na druhej strane obe sa hned naucili spat takmer celu noc... cize co ine maminky boli hore s babatkami, my sme spali...

pamiki
14. jan 2016

ja som v prvom trimestri a stalo sa mi to len druhy krat, vecer som si dala magnezium a 4.15 furt hore , nie a nie zaspat :(

lilien1914
14. jan 2016

veru som nespala, po dome chodila, ako nejaky duch a potom som spala do 10-11tej....zial mne sa v tehu strasne pokazil spanok ☹

mikalkaaa
28. jan 2016

Ahojte dievčata ja sa pravidelne o 3 zobudim na minutu na hrozné bušenie srdca, aj počas dňa mam bušene srdca, vôbec mi nechutí jesť mam žlč v žaludku a hnačky každé rano idem sa zblazniť je to normalne?

dia714
28. jan 2016

Ja som mala ten isty problem,ale cele tehotenstvo.nie a nie zaspat,a ked sa mi to konecne podarilo tak zachvilku som bola hore a vyjedala keksiky s nutelou.asi je to normalne,ked sa nechce spinkat babätku v brusku,tak nech nespi ani mamina🙂

matilda72
28. jan 2016

no toto veľmi dobre poznám, ja som bola v 1 trimestri v lete a to bolo, vtedy boli tie neskutočné horúčavy a ja nie a nie zaspať, už som spávala aj celkom bez pyžama aj tak nič 😀 😀 ale u mna bol problém, že mi bolo neskutočne teplo na zadok, áno presne tak horela mi riť. normálne v noci som chodila na balkon a chladila som si zadok o zábradlie 😀 😀 😀 no a ak som aj spala tak také hlody čo sa mi snívali, že koniec 😀 no a kedže som v noci nespala, tak cez den som bola ako sova 🙄 🙄 kade som chodila tade som driemala. v tehu je to asi normálne 😔

kvetinka245
29. jan 2016

matilda72 Matilda, tak teraz som sa dobre pobavila 🙂 Ako nič v zlom, ja len že si mi zdvihla náladu 🙂. Ja mam zasa problém, že sa ráno zobudím na to, že mi treba cikať priblížne medzi 3-4 a potom aj hodinu neviem zaspať, iba sa prehadzujem, vrtím no hrúúúza a mám to pravidelne každú noc.

liligreg
29. jan 2016

ja som sa pravidelne v 1.trimestri budila medzi 2-3 a nemohla zaspat do 6tej.. moja mama bola na tom uplne rovnako..nic nepomahalo : D samo to odislo..vyspala som sa az v3trimestri, vlastne iba posledne tyzdne tehu,. ked boli obrovske horucavy a z toho tepla som spala cele dni...a ako sa syn narodil, opat nespavam

autumn11
29. jan 2016

ja som tiez nemohla spavat a ked som aj zaspala, tak som sa rano zobudila okolo
piatej a nie a nie zaspat. Potom som este niekedy zaspala okolo osmej a spala do jedenastej.
No ale to som bola potom cely den "rozbita". Upravilo sa to potom okolo siesteho mesiaca.

dominika198171
1. feb 2016

ahoj ja som v 5tt a zaspat je pre mna nocnou morou som unavena ako hrom ale pretacam sa este dalsiu minimalne hodinu o tretej sa vzbudim a zaspim zas az okolo pol 5 je to premna nocna mora :( :( :(

dalida
2. feb 2016

@dominika198171 aj ja mam podobny problem. Som taka unavena, ze o 7 uz spim, zobudim sa rano okolo 1, potom som take dve hodinky hore, zase zaspim... vstanem okolo 7 rano, ale o 10tej som nenormalne unavena. Tiez som v 5 tt.

kkaciatko
28. mar 2016

ja som momentalne v 6tt a spanie mam dost zaujimave. Vnoci sa dost casto budim a prehadzujem so strany na stranu. Raz mi byva zima a raz teplo potom som smadna alebo mi treba cikat. Potom sa mi tazko zaspava. A zasa cez den som stale unavena a chce sa mi spat len co si lahnem na chvilku do postele. Akokeby som to mala uplne prehodene. Nechapem. 😖 😀

aadusik
28. mar 2016

ej tak toto je moj terajsi problem. v noci sa zobudim a potom som aj dve -tri hodiny hore, co nemozem zaspat... toto som pri prvom tehu pri malom nepoznala... :-/

moniha
29. mar 2016

Ahojte....táto téma mi totálne sadla 🙂 Zistila som že čakáme bábätko, podľa výpočtov som v 5tt, (zatiaľ som ešte u gynekológa nebola) Neskutočne sa čudujem, že ako je to možné, že JA, čo som zvykla poobede v pohode prespať 2-3 hodiny a večer v pohode zaspať opäť a spať až do rána. Teraz poobede vôbec nespím a večer zaspím, v jednom kuse sa v posteli točím a prehadzujem akoby posteľ pálila :D no medzi 2-3 nad ránom sa zobudím vyspatá a svieža, že by som šla najradšej upratovať :D No a potom zaspím opäť až okolo 4-5 rano :/ Normálne by ma takýto "sprievod" tehotenstva nečakala 🙂 Snáď to pominie čo najskôr, lebo neviem si to predstaviť v čase, keď bude leto, neznesiteľné teplo ....

sastek
3. apr 2016

ja mam rovnaky problem 🙂 tiez som v 5.tt a posledne 4 noci som nemohla zaspat, stale som sa budila. A to ja spavam ako hroch... lahnem a za par sekund spim. snad sa to zlepsi :/

alexstav
30. jan 2019

Och ta nespavosť ;(

lenkabukviarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bebememe
29. dec 2020

@ivka82 no zdravim som v 3 mesiaci a neviem vôbec spať 🙆🙆🙆 skúšam ísť o 9 tej skúšam aj pozdejsie ale stále sa budím každu hodinu a potom už zase mi trvá strašne dlho kým zaspím tiež hľadám riešenie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre