Od kdy je slyšet srdíčko?

partyzanka91
25. okt 2013

Ahojky,
jsem na konci 9tt a včera manžel zkoušel poslouchat mé bříško a řekl mi že slyší nějaké srdíčko, ale neví zda je to moje nebo miminka. Je možné aby bylo už slyšitelné. Když si k bříšku přiložím ruku tak cítím mírné záchvěvy (moc při tom nedýchám) a musím se hodně soustředit ale též nevím jestli je to mé srdíčko, pokud si zkouším měřit tep a porovnávat záchvěvy jestli souhlasí a nebo ne tak vnímám jen ten svůj tep a ty záchvěvy pak necítím.
Taky jsem slyšela že se dá zakoupit něco jako posluchátor srdíčka. Ten seženete normálně v lékárně? Nevíte kolik stojí a od kolikátého tt může být s jeho pomocí srdíčko slyšitelné. Moc by mě uklidnilo kdybych ho mohlo posluchat doma. Nemám totiž skoro žádné příznaky těhotenství, jen nafouklé bříško, natelklá a bolavá prsa a ospalost. Nezvracím nemám chutě a na pachy jsem citlivá jen malinko. Na druhou stranu ale vůbec nešpiním a mám jen výtoky které k tomu patří (kvasinky). No zkrátka se necítím jako těhotná a tak přemýtám zda je vše v pořádku a proto by mi ten poslech velmi dodal klidu.

kiki68
25. okt 2013

9tt si este podla mna moc namyslate ze je citit nejake vibracie,alebo srdiecko pocut,myslim,ze s pristrojom to ide az od 11tt, ale keby to nepocujes,tak stale ok, ono vraj to zase nie je nejake super spolahlive. By som vobec nestresovala a tesila sa na dalsi USG,ked budes vidiet miminko a pocut ho 🙂

iwesska
25. okt 2013

Tak v 9tt urcite nie je srdiecko plodu pocut prilozenim ucha na brucho 🙂 Jedine co moze byt pocutelne je tvoja tepna, ktora je priamo pod pupkom na bruchu. V tomto tyzdni nie je ani mozne ho najst spominanim USG pristrojom, kedze babo ma asi tak 1cm. To je mozne az od cca 12-14tt a aj to sa nie kazdemu podari, ako mne 🙂 Mna to prave velmi vystresovalo, ked som ho hladala skor okolo 10-11tt a nic som nenasla. Teraz sa spolieham radsej na USG u Dr., lebo ona ho najde hned, aj ho vidi, aj mi da k tomu vyklad. Toto je take obdobie, kedy musis len vydrzat. Je to asi najdlhsie obdobie tehu, kedy clovek netusi co sa deje. Ale trpezlivost ruze prinasa 🙂

kazunomiya
25. okt 2013

Inak, tep babatka v brusku je velmi vysoky oproti normalnemu tepu dospeleho cloveka 🙂 to keby ste to chceli podla toho rozlisovat.
Ale tiez si myslim, ze prilozenim ucha na brucho je tazko pocut srdiecko babatka, mozno az ked je velke. Na USG moze byt v 9tt srdiecko/tep uz vidno, mne ho bolo vidno v 7tt. Srdiecko babatka zacina bit priblizne 21 dni po pocati, co je 5tt (ale vtedy je babo este velmi malinke).
Neviem, od kolkeho tyzdna je mozne pouzivat tieto domace monitory tepu srdiecka, ale baby si to vacsinou kupuju az neskor, co som si vsimla.
P.S. ak nemas neprijemne priznaky, tak bud rada 🙂 a nema ich nutne kazda zena. O tom, ci je vsetko OK ti vie najlepsie povedat tvoj lekar.

partyzanka91
autor
26. okt 2013

kazunomiya:
děkuju za odpověď. Já měla na USG srdeční chvění viditelné v 5 týdnech a pěti dnech :--). Už byl vidět žloutkový váček. Tenkrát bylo vše OK. Příští týden v úterý mě čekají odběry krve a moči, takže určitě mi přitom udělají i další USG aby se podívali jak se děťátko vyvýjí 🙂. Mám trochu strach, ale na druhou stranu se těším až ho zase uvidím a pak se vždycky cítím dobře protože vím že vše je OK

lussynda_22
15. nov 2013

no mojho drobca srdiečko bolo vidno už v 6tt ked mi to doktorka ukázala na monitore , bol to nádherný pocit.Srdiečko tlklo ako zvon . 🙂 naposledy ked som bola na gynde tak mi povedala že tlkoce ako o život : 🙂

botka21
12. aug 2017

Ahojte sem tehotna 7 tydnu a zacala sem malinko krvacet jen jeden den lekla sem se tak sem sla k doktorovi ten me poslat hned druhej den n ultrazvuk a tam mi rekly ze srdicko nebyje tk mam obavy dalsi ultrazvuk mam 22 tak mi poradte co si o tom myslite dekuju holky

botka21
13. aug 2017

Halooo ste tu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre