Prázdny gestačný vak skoro v 7. týždni

AHojte baby. Moja posledná menštruácia bola 30.8.2013 aj to vdaka vyvolávačke...Vôbec som nevedela teda kedy budem mať plodné dni v septembri a tak sme s priateľom keksíkovali kedy sa nám chcelo až nakoniec ani neviem ako som otehotnela 😃..Dnes som bola u doktora a podľa menzesu by som mala byť v 6+5 tt..No lenže na sone videl iba vačok a nič iné..Povedal: áno vidno tehotenský vačok, ale treba prísť o dva týždne, zatiaľ užívajte nejaké vitamíny..Je možné, aby skoro v 7 týždni nebolo vidieť plod alebo som mohla mať neskôr ovulku kvôli tej vyvolávačke? Za odpovede dakujem...Musím sa nejako upokojiť lebo tieto dva týždne ma zabijú 😞
lindush123
29. nov 2013
@santamonica dufam,ze nie a budu ti byt buduci tyzden srdiecka... Ja som tak tajne dufala,aj som sa pytala, ze aj keby som mala posunutu ovul,ci by sa to uz ukazalo a ona ze ano,takze som v nemocnici a idu ma o chvilu cistit... Psychika na bode mrazu,uz nevladzem plakat a manzel aj rodicia su hotovi,tak sme sa tesili,ale buduci rok sa urcite podari. Mysli pozitivne, bude dobre. Drzim palceky na rukach aj na nohach
rybkaa
29. nov 2013
@lindush123
@santamonica baby je mi to strasne luto 😞 ja idem v stredu na sono a veľmi sa bojim...verim, ze to dopadne dobre, no ta neistota je strasne 😞 drzte mi palce, aby vo vacku bol plodik, prosiiiim nech tam je 🙂
lindush123
29. nov 2013
Drzim,je to jasne, mysli pozitivne a ziadne stresy,ok?
viera84
30. nov 2013
@rybkaa budem nam obom drzat palce, tiez idem v stredu na sono. Teraz vo stvrtok som mala este prazdny vacok bola som 6+4 tt. Velmi verim,ze nam to v stredu vyjde.
danag
30. nov 2013
baby, ja viem, že to bude znieť ako sci.fi, ale mne sa plod objavil až v 8tt. A čuduj sa svete, má už 17 mesiacov x-) . Ale pamätám si, ako som sa bála a len som mu stále hovorila, ako ho veľmi chceme, nech žije. Takže pozitívne myslenie a držte sa.
rybkaa
2. dec 2013
@lindush123
@viera84
@danag ďakujem baby, sú to také prechodné stavy, raz dobre, raz som neistá, ale tak do stredy už vydržím a myslím pozitívne, bude to dobre a basta 🙂
lindush123
2. dec 2013
Baby, mysliet, pozitivne... mne bohuzial zacalo klesat aj hgc, kedze mi opätovne brali krv, kym som isla na kyret... ja by som dnes zacala uz 10 tt a bol by asi zazrak, keby sa tam plodik objavil, ale kedze kleslo hcg, bolo to jasne, chvalabohu bolo vnutromaternicove, pretoze baba, co lezala vedla prisla o oba vajickovody 😞(((( zistili mimomaternicove.... takze rybka a viera84, hlava hore a cakame pozitivus spravy
nelly912
2. dec 2013
nooo, ja som bola v 6 týždni a plodové obaly bolo krásne vidieť aj dutinku kde by malo byť embryo....no nič tam nebolo.....a nakoniec diagnóza - anembryomola.....tehotenstvo bez plodu.... nakoniec kyretáž......ale treba veriť....
sally2401
2. dec 2013
@santamonica ahoj, ja som tiež bola dnes na UTZ a povedal že všetko je v poriadku, ale srdce tiež ešte nebije, takže kontrola o týždeň, vklad som mala 1.11. 6dňové embryo, takže neviem ako to dopadne.... :-|
danag
2. dec 2013
@sally2401 dopadne to dobre, veľa sa s ním rozprávaj, čo bude spolu robiť, kam budete chodiť na prechádzky ...
rybkaa
2. dec 2013
@lindush123 hm, to ma mrzí 😞 snáď to najbližšie vyjde bez problémov a dotiahneš to do víťazného konca 🙂 ja som bola už 2x u dr., ale robila mi raz vaginálne sono a druhý raz sono cez brucho, ale krv mi nebrali ani raz, tak nič neviem, či rastie, či klesá či čo.... ale tak sama neviem, cítim sa raz dobre, raz mi je zle, nezvraciam, ale je mi tak podobne, zjem trochu a som plná, kadečo mi smrdí, prsia bolia, takže príznaky sa držia...nekrvácam, nešpiním, nič, žiadne príznaky MA, tak už len aby vačok bol s plodíkom a konečne si vydýchnem 🙂
rybkaa
2. dec 2013
@nelly912 v ktorom tt ti robili kyret? nedalo sa ešte trochu počkať, či sa plodík objaví či už bolo neskoro?
nelly912
2. dec 2013
@rybkaa robili mi ho na konci 7 týždňa ..... dr. hovoril že ešte počkáme, ale nedával tomu nejakú veľkú nádej.....čakal viacmenej kôli mne lebo slzy v očiach po každom USG..... vravel že v danom týždni by už malo byť pomaly vidno akciu srdiečka.....a tam nebolo vôbec ale vôbec nič....len čierna čierna....... potom o pol roka ešte jeden potrat, ale z dôvodu trombofílie....a potom keď som zistila že som tehotná štvrtýkrát, medzičasom ma poslal na hematológiu, kde zistili že mám trombofíliu.....nasadili mi hneď fraxiparín počas celého tehu som si ho pichala a dotiahli sme to do konca 🙂 aj keď s tehu cukrovkou, gestózou, vysokým KT a otvorená od 24 týždňa - čiže iba ležať...... tešíííím sa nenormálne z mojej malinkej bublinky.....
lindush123
3. dec 2013
@rybkaa mne robili stale vaginalne, chodila som na gyndu, ale i do CAR, takze som to mala vzdy dvojmo, hcg mi brali len raz, ked som si bola dat potvrdit tehu a druhykrat v den cistenia, lebo uz som lezala na operacke a este ako prve kontrolovali vysku hcg, lebo ak by bola vysoka, tak netusim co by bolo dalej... viac si uz nepamätam, lebo som zaspala a zobudila sa na izbe... vcera som bola gynekologicke odniest prepustaciu spravu a bola som aj v CAR za dr. oznamit mu, co sa stalo, nakolko netusil, ze som medzitym absolvovala kyret... to spinenie, ktore som zacala mat v piatok, bolo take hnede, ale dr. mi povedala, ze toto bolo v poriadku, to bol vylucok z maternice,ze to zvykne byvat... lebo krcok som mala cisty, najprv kontrolovala ako prve to, takze ma upokojila, potom ultrazvuk a ked som videla len ciernu bublinku s mini tercikom, vedela som,ze ze je zle... no a v CAR sme sa dohodli,ze o 6 tyzdnov, ked dostanem mrchu mam prist na kontrolu a zacneme druhe IVF, lebo je velka sanca otehotniet, nakolko rastove bunky v maternici sa daju velmi dobre vyuzit pre otehotnenie... rozhodli sme sa s mm, ze podstupime umele, nakolko sa bojim, aby sa aj druhykrat nezopakovala ta ista situacia...inak prirodzene ostat tehu mi odporucali az po pol roku, ale s IVF mozem zacat aj po 6 tyzdnoch...
santamonica
3. dec 2013
ahojte :-| , zazraky sa u mna bohuzial nedeju, dnes 8 tt stale vidno dva 12 mm gestacne vaky, v jednom uplne nic, v druhom maly zltkovy vak iba a nic, hcg v 7.tt bolo 10000, dr. mi povedala, ze pockame este tyzden a potom vysadim utros a bud potratim prirodzene,alebo pojdem na kyret.....vraj dobra sprava 😢 je, ze to nevyzera na mimomaternicove ale ze plody boli asi geneticky poskodene......toto sa mi stalo uz 2x, takze neviem , co dalej, ci ja som "vadna", ci manzel......
ahojte a drzim palce
sally2401
3. dec 2013
@santamonica moja to mi je ľúto, ja čakám tiež na zázrak včera bola na utz podľa ms 7tt, a tiež ešte stále len žltkový vak, kontrolný utz na budúci týždeň v pondelok to by som mala byť 8tt, ja som mala v máji MA... :-|
lindush123
3. dec 2013
@santamonica och, moja, ja som tak dufala, ze napises pozitivus spravu... tazko hladam slova... snad sa este udeje zazrak...
lindush123
3. dec 2013
@rybkaa a zajtra cakame spravu, ako si dopadla... velmi velmi drzim palceky
rybkaa
4. dec 2013
@lindush123 dakujem, pevne verim ze to bude v poriadku 🙂
viera84
4. dec 2013
@rybkaa ahoj, gratulujem ze ti krasne bije srdiecko, citala som v inej teme, kde nechcem prispievat, kym tiez neuvidim srduecko. mna to dnes este len caka a som nervozna. Kedze mam kontrolu az poobede.
rybkaa
4. dec 2013
@viera84 neboj sa, všetko bude ok 🙂 aj ja som šla taká vyklepaná, že doktor aj musel počuť, ako mi srdce bije, no a hneď ako priložil sono, tak sme to videli 🙂 nádherný pocit 🙂 veľmi ti držím palce, nech sa tešíš dnes poobede rovnako, neboj, bude to ok, cítim to v kostiach 🙂
rybkaa
4. dec 2013
@lindush123 taaaaak nakoniec sa to podarilo, všetko jej ok, krevetka má 14 mm a sme 7+4 tt 🙂 júúúúj, ako sa len teším, že sa stal zázrak, fakt treba veriť, baby, všetko sa dá 🙂
lindush123
4. dec 2013
@rybkaa ano, ano, citala som uz v julovkach... strasne sa tesim, po tolkych negus spravach, konecne sa citaju aj pozitivne, este nech to santamonice dobre dopadne papa
rybkaa
4. dec 2013
@lindush123 veru tak, pravdu máš, konečne aj dobré správy a samozrejme aj @viera84 a @sally2401 a
@santamonica držím silno palce aby to vyšlo 🙂
viera84
4. dec 2013
tak bambulky, vratila som sa od dr. a nemam dobre spravy, drobatko nevidno 😞 Cakame posledny tyzden a potom uz to pojde von. Len ma prekvapil pohlad na dr. ked zistil ze vak rastie, ako keby to bolo dobre, tak uz teraz neviem, ci je mozne ze by vak rastol tak ako ma a drobatko sa neobjavilo, alebo v zlom pripade sa prestane zvacsovat aj vak? Inac som dostala uz aj papier na hospitalizaciu, ak by som zacala krvacat, spinit, hocico mam okamzitu hospitalizaciu 😞
melisa17
4. dec 2013
čo je dnes za zlý deň? tiež som sa dnes vrátila zo sona zdrvená, 9tt a plodik na to vobec nevyzerá, je malický a navyse akcia srdiečka je slabá...a to pred dvoma týždňami bilo krásne... čo sa mohlo stať? nejde mi to do hlavy...vraj môžem začat krvácať, aby som bola na to pripravená...
santamonica
4. dec 2013
@viera84 vierka a v ktorom si tt? ja som uz v 8., tiez mi povedali, ze mam prist este o tyzden, vzali mi krv na HCG a dnes mi volala sestricka, ze mam prist uz v piatok, tak predpokladam, ze hcg sa znizuje a asi ma uz dr. posle na kyret, uz som si to viacmenej oplakala aj ked asi nie celkom este, no a som uz na to celkom pripravena.....co uz zmozem 😢 .... k tym vackom, no moje obidva pekne rastli, ale hnusne cierne, len v jednom taka minimachulka |-| , uz chcem mat za tym, nech mozeme ist znovu do boja, neviem, kde este beriem silu, ale asi aj tu, ked si citam, ze aj horsie a dlhsie pripady sa nakoniec skoncili vytuzenym babom, nadej este mam, aspon, ze sa mi podarilo otehotniet, to je super, este keby tak prisli na to, preco sa moje babatka nevyvijaju dobre, hmm 8-(
lindush123
4. dec 2013
@viera84 no mne vak rastol a potom sa spomalil rast a zacalo klesat hcg, tiez som nemala bolesti, ale zrazu som v den kontroly zacala spinit, to ma vystresovalo neskutocne a noc predtym som mala neskutocne krce v bruchu ako pred menzes, ale velmi silne.. to bolo jedine, co som za tych 9 tt najhorsie zazila a hned v ten den ma aj cistili...
lindush123
4. dec 2013
@melisa17 este ver, ze to bude ok a srdiecko sa rozbucha viac a viac... nieco som o tom citala, ze prestane srdiecko bit, dovody, ale nespominam si, ze kde... ale necitaj nic, nestresuj, mysli pozitivne... a bude dobre, drzim palceky
lindush123
4. dec 2013
@santamonica moja, drz sa... ja som sa vyplakala na dva roky dopredu, ale velmi mi pomohlo, ze som o tom rozpravala s vami, s babami, co ste na tom podobne... plus rodina, manzel... nedusila som to v sebe a teraz hoci je len 6 dni od kyretu som uz pokojnejsia, hoci to velmi boli a este bude boliet, ale som si povedala, ze su horsie pripady a ja sa musim teraz pripravovat na dalsie babo a nech som pokojna... bambulky, nebojte, buduci rok si vytvorime novu spolocnu temu a tam si budeme spolu tehulkovat 🙂))

Začni písať odpoveď...

Odošli