Prázdny gestačný vak v 8. týždni. Poradíte?

akinom7
21. nov 2014

Ahojte tehulky, dnes som bola na kontrole...podla doktora a jeho vypoctov som v 8tt a gestacny vak ma priemer 14mm..posledna ms mi zacala 28.9. trvala 6 dni a podla mna je to 7tt+4dni, ale...malo byt vidno srdiecko...ale nebolo, tak ma zabil hned tou odpovedou, ze na to v kolkom tyzdni som, uz mala byt akcia srdiecka vidno a ked o tyzden nebude tak ma hned posle na vycistenie do nenocnice...stalo sa vam niektorej podobna vec prosim??? Viete mi poradit?

ludka140281
21. nov 2014

stalo sa mi presne to čo píšeš........až v 9tom týždni sa stal zázrak a začalo tukat moje milovane srdiečko Karinka...v 9tom na konci,premodlila som a preplakala cele noci,ale sme tu......tiež povedali,že kontrola o tyžden a ak nič,tak sa vyčistí,ale rozbuchalo sa ani neviem akým zázrakom,,,držím prsty,musíš bit silná,nech to skončí akokolvek,,,,,

elfi1
21. nov 2014

V tomto tyzdni by uz ma kvalitnom sone naozaj mala byt akcia viditelna.na menej kvalitnom este mozno nezachyti. Preto zvolila dr.este tyzden pockat. Ak naozaj nebude,tak potom to nie je v poriadku. A to ci pojdes hned na cistenie je na tvojom zvazeni.skus si pozriet,ze ako to bolo u inych.niektore cakaju,kym sa krvacanie nespusti same a ine idu na zakrok.
Ale ten tyzden este vydrz,mozno bude vsetko v poriadku.

bocianka123
21. nov 2014

ahoj, v mojom prvom tehotenstve - ♥ už bolo na konci 8-meho týždňa a aj bábo pekné (7 + nejaké dni ... ), potom v druhom tehotenstve - som bola na sono v 9 tt, na bežnej kontrole, žiadne príznaky, nič... ale nevideli akciu srdiečka, hoci gestačný vak nebol prázdny, ale bolo tam niečo... lenže neforemné, aj gestačný vak bol taký neforemný... takže žiaľ čistenie... v nasledujúcom tehu bolo srdiečko v 8 + niečo ... nepamätám si to už presne a už tam bolo aj bábo pekne vidieť ... krásne formované... tak uvidíš, držím palce.

lucy125
21. nov 2014

ahoj mne sa toto stalo tentorok v marci, v 8+5 som mala len zarodočný terčik,miesto babetka so srdiečkom,takže smer kyret ☹ držim palce,počkaj týžden a uvidiš.

erka2014
21. nov 2014

určite čakaj kolko sa len da...mna tiež posielal na čistenie lebo tam nevidel ani terčik ani srdiečko a ja som sa doma dva tyždne stresovala a plakala a nakoniec bolo všetko ok..mam len posunute plodne dni..až o 2 tyždne! nikdy presne nevieš kedy si otehotnela a možno ti to robi tento posun..na kontrole po 2 tyždnoch bolo všetko ok...a to uvadzal do spravy že odmietam čistenie...keby som nan šla tak mi teraz pod rebrom nekopka malička 🙂 drž sa, verim že to bude ok 🙂

chovancova27
21. nov 2014

Ahoj, mne sa to stalo, hned pri prvom tehotenstve... mala som prázdny gestačný vak až do 10 tt, potom silné krvácianie, sanitka, nemocnica, kyretáž, bolavé srdiečko, slzy, o 3 mesiace nové krásne tehotenstvo a o 9 mes. nádherný zdravý chlapček🙂 neboj, všetko bude dobré... držím palce, ženy sú silné.

livocka21
21. nov 2014

Mne sa tak stalo az trikrat... ☹ vzdy som cakala do desiateho tyzdna....neuspesne...v stvrtom tehotenstve bolo srdiecko vidno od siesteho tyzdna...nic vsak nie je stratene...treba dufat...

monvitka
21. nov 2014

väčšinou je akcia srdca už v 6 tt

miran
21. nov 2014

Mne sa to stalo tiez v 8tt, lekar mi povedal ze mam prazdny gestacny vak, musela som podstupit cistenie, nastastie o tri mesiace sa mi podarilo otehotniet a mam nadherneho zdraveho chlapca

mucinqa
22. nov 2014

ja som bola 8+6tt podla ms... nikdy sa nedozviem co sa vlastne stalo... len viem ze ovulaciu som mala az na 21 prv den nakolko mi to potvrdil lekar.. sla som za nim lebo sa nam nedarilo dlhsie otehtniet a vtedy mi povedal ze som cca2 dni pred ovulaciu tod. 21-22 den cyklu.. a na dalsi mesiac som otehotnela.... no zial srdiecko nie a nie naskocit tak ma poslali na kyret... tazko povedat ci by sa srdiecko rozbehlo no diagnozu MA mi potvrdili vtedy 4 doktori.. cakalo sa tyzden ale plodik sa ani nezvecsoval..... momentalne mame znova dve// sme 5+5tt a uz sme mali akciu.. je to velmi individualne pri kazdom tehotenstve... a kazde tehotenstvo je velmi krehuucke... ja verim ze nas maly bojovnik to nevzda a bude v mojom brusku na navsteve krasnych 9 mesiacov a potom nam uz bude robit radost doma v postielke.. 🙂

4evitta4
11. jún 2019

Ahojte. Som v 8 tt a bola som na kontrole 8+1 a na sone bolo vidno prazdny gestačný vak. Lekárka to zhodnotila, že plod sa nevyvinul a ze bud odkrvácam do 2 týždnov alebo pojdem na kyretáž. Myslíte si že nie je už žiadna šanca na to, ze by tam nakoniec mohol byť plod? ďakujem

adriana86
11. jún 2019

@4evitta4 ahoj, zazila som to v novembri...vola sa to anembryomola,,,,nechcem ti davat klamme nadeje, u mna to skoncilo spontannym krvacanim..jedina sanca je ze si mala posunutu ovulaciu a nie si v 8 tt. Ale ked tak v nejakom 6tt..vtedy by nadej este mohla byt.... ak ta to potesi, o mesiac na to som otehotnela a momentalne som v 29tt 🙂 takze ak to nevyjde,sup sup do dalsieho snazenia 🙂

jana1202
2. okt 2019

@adriana86 mas aj foto z toho ultrazvuku,kde bol prazdny gestacny vak

adriana86
2. okt 2019

@jana1202 ahoj, nie nemam... nepytala som si ho. Bolo mi tazko i bez toho...ale vsetko ma svoje dovody...Ked ti to teraz pisem, drzim v naruci moju vysnivanu Elišku ;)

jana1202
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mona1992
26. máj 2020

Ahojte , ja podobne , mala by som byt podľa poslednej MS 7tt+1, dne som bola prvýkrát na sono a gestacny vak prázdny :( strašne má to mrzí , mám ist o 2 týždne ešte na sono že počkáme , ale čo som čítala tak v tomto tyzdni by už malo poriadne bit srdiečko :( ale pravdupovediac krv mi nebrali .... už sme sa rok a pol snažili až to bolo neuveritelne , hlavne keď asi 10 testov pozitívnych :( gestacny vak má 1,55cm

zlatino19
7. sep 2021

@mona1992 ahoj, ako si dopadla?? Som na tom podobne🥲

mona1992
8. sep 2021

@zlatino19 bohužiaľ som skončila potratovymi tabletkami :( ale neboj sa, už mám doma 4 mesačného čertíka 🙂 hneď jak som dostala další menzes som otehotnela a mala som absolútne bezproblémové tehotenstvo 💙 držím palce

zlatino19
8. sep 2021

@mona1992 ďakujem krásne za odpoveď ❤ dnes to uz jednoduchsie prijať, ja este cakam do 13. Potom snad uz dr nieco spravi aby to odislo samo aby som nemusela na kyretaz. Som stastna ze mas doma zdrave babatko dala si mi nadej na krajsie dni🥰

leti1999
14. dec 2023

Ahojte ja mám teraz podobné😪 mala by som byť cca v 8tt ,dnes my lekárka oznámila že sa plod nevyvýje.o týžden mám isť na kontrolu že ešte počkame ale ak nie tak musím na zákrok.Myslite že je tu ešte nejaká šanca?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre