Priberanie v prvom trimestri

zlatanka
27. júl 2012

ahojte chcem sa spyata kolko kg ste uz pribrali? ja uz mam hore +4kg 😨 mne vobec nebyva zle esteani raz som nezvracala.ked mi je rano trosku divne tak sa najem a prejde to.tak vsetko zostava len dnu a nic nejde von 🙂 ja som drzala dietu predym ako som zistila ze som tehotna tak preto idu asi tie kg tak rychlo hore.myslite ze sa to trosku spomalí ? 🙂 na tej vahe z ktorej som zacala chudnut?lebo ak to pojde touto rychlostou tak do porodu budem mat hore nie +20kg ale +40kg ☹ snazim sa jest trosku menej ale to sa neda ked furt som hladna a stale mam na nieco chut dakujem za odpovede 😀

kattija
27. júl 2012

@zlatanka ja ked som bola tehotna kazdy mesiac som mala plus 3 kg takze moja vaha sa vysplahala sz na 85 ked som sla rodit otraaaaaaaaaaaaaaaaas 😀

manittu
27. júl 2012

@zlatanka ja som teraz zacala 3 trimester, v prvom mi nebolo ze zle ani som nezvracala ako niektore, no mala som pocit strasne plneho zaludku, na ranajky som nevedela zjest ani suchý celý rozok, no po tom tretom - stvrtom mesiaci to preslo, takze ja som nic nepribrala v prvom ale ani som neschudla....ako som zacala druhy tak neake 2-3kg , az teraz ako som bola v tom 25-28tt a uz mam 9kg navyse 😕 ani neviem ako...
aj ja sa snazim jest menej, chute nemam, len stale sladkosti vyjedam....
no moze to byt urcite aj z tej diety, ze sa ti to vracia naspat, ale urcite sa to spomalý... 🙂 ...no aj podla toho ako a co papas a kolko krat denne.... (ja vacsinou zeleninu, ovocie, jogurty, masko - velmi malo vyprazaneho,u mna je problem zo sladkostami ☹ ) vraj najviac sa priberie v tom poslenom trimestri, ked uz aj babo rastie a pribera...

zlatanka
autor
27. júl 2012

@kattija dakujem za odpoved ja mam tiez pocit ze budm mat minimalne 90kg to som myslela ze len 80kg 🙂 este tych 15kg ok ale ak priberem tych 25kg tak neviem.ved uz teraz si pripadam strasne tucna a to ma nas drobcek priblizne 2cm 😀

michaelamilan
27. júl 2012

zlatanka .......ja som najprv pribrala 4,5kg cca a potom mi začali ranné nevoľnosti tak som 2kg schudla a teraz sa už asi 2 týždne držím na jednej a tej istej váhe 🙂

zlatanka
autor
27. júl 2012

@manittu ja tiez nejem vela ze plny tanier jedla skor ja jem vela blbosti cely den.cukrik,keksik,nakuk a takto dokola az kym nejdem spat 🙂 ja si skor myslim ze teraz som zacala viac priberat a potom sa to spomaly a uz pojdu hore kg len babatka 🙂 som aj nkde citala ze je lepsie priberat teraz postupne ako do 25tt nic a potom za tyzden-dva 10kg hore.a este som prestala aj fajcit tak kg sa lepia 😀

zlatanka
autor
27. júl 2012

@michaelamilan a kedy ti zacali nevolnosti?nechapem preco prave ja ich nemam ked milion zien hej 🙂 furt musim byt ina 😀 ale mme vobec nic ani ze by som mala aspon plne bricho a preto mnej jedla ale mme sa tam stale vopcha 😀 a aku mas vysku a vahu ja mam 177cm a mala som 66kg teraz 70 aj nieco 😠

katkasofi
27. júl 2012

@zlatanka tak ja som pribrala v prvom tehu 22kg a zostala som na 77kg...a teraz v druhom som na 80kg, cizo som zatial pribrala 3..a ked to tak rátam tak skoncim na 100 😀 😠 pri 174cm....uz teraz nic neobleciem. ani mne nebýva zle, aj ja chcem nech mi radsej je 😀 . zlati takze si neni nedina 🙂 len na teba este pri 70kg dostanes daco kúpit. ja som bola obzerat tehu nohavice a aj tie najvacsie mi boli male ☹ , takze mi nezostáva nic ine ako staré zlaté tepláááky 😀

kattija
27. júl 2012

@zlatanka neboj nic ja som tych 28 kg dala dole do roka 🙂 kvoli babatku by som pribrala aj 50 len aby bolo zdrave 😉

tetapetra
27. júl 2012

@zlatanka ja osobne 0kg a do porodu 7kg 😀 Kedze nepatrim k tym chudym, stacilo. Lekarka ma aj tak sfukla, ze som tlsta 😝 . Teraz mam -17kg 😀

petribela
29. júl 2012

Ahojte baby
Ja som v druhom trimestri,,v prvom som pribrala 4 a teraz budem končiť druhý som pribrala 2kg a pritom sa hovorí že v druhom sa najviac priberá.Ale je to také individuálne a pritom sa tiež zdravo stravujem,zle mi nebývalo ani chute nemám....čo už bábatko rastie a my postupne s ním.o

michaelamilan
29. júl 2012

@zlatanka to, že nemáš ranné nevoľnosti vôbec nevadí, buď len a len rada!!! ja som pri prvom tehotenstve tiež nemala ranné nevoľnosti🙂. Ja mám 180 cm a mala som 56kg, teraz mám 58,5(sa neskutočne teším že som pribrala!)Nevoľnosti mi začali cca od konca 7týždňa a trvali asi nejaké 2 týždne.....veľmi rýchlo ma to prešlo.......teraz sa trápim z črevami ☹

alexiss27
30. júl 2012

ahoj ja by som mala byt tehu 8 tyzdnov no teh. test mam stale negativny. pribrala som 4 kg a stale by som spala, mam mravencenie v prsnikoch , citlive bradavky a pobolievanie v krizovej oblasti a v podbrusku...Pri prvom dietatku som pribrala za cele tehu 17 kg z toho poslednych 7 kg za posledne dva mesiace...maly mal 4120 g a 51 cm...

monyccka
30. júl 2012

@zlatanka no 4kg v 10 tt je naozaj dost..Nepocitaj s tym, ze budes rovnakym tempom priberat az do konca. Vacsina zien v druhom trimestri priberie najviac - o dooost viac ako v prvom. teraz priberas, lebo sa prejedas, nie preto, ze to babatko alebo tvoje telo potrebuju. Takze pri tvojom tempe pokojne skoncis s privela kg navyse.. Zbrzdi, vynechaj sladkosti, radsej si daj ovocie (proste si domov sladkosti nekup a je to), stravuj sa nadalej zdravo, dieta potrebuje vitaminy a mineraly a nie cukor..

namarie
30. júl 2012

ja som v prvom trimestri 5kg schudla, to som sa bála aj priznať 😀 a nakoniec som mala 7kg pri pôrode navyše... z toho malá mala 3390 :-P ale tak nikdy som nebola nejaká štíhla a diéty som v živote nedržala...

kvetka_
31. júl 2012

ahoj ja som pribrala 4 kila v prvom, teraz som zacala druhy. tak som zvedava. ale od noveho roka, pred tehu som chodila pravidelne cvicit 3 x do tyzdna, jedla som same zdrave veci, schudla som 5 kil vlastne. a ako som zistila, ze som tehotna, tak som prestala cvicit, jem sice pravidelne ale aj po veceroch vyjedam, takze podla mna preto som pribrala tak vela. a to iste je aj u teba, to mas len jojo efekt po diete, takze ziadna panika 😵

zuzkapol
1. aug 2012

Pri malom som pribrala celkovo 15 kg. Teraz zatiaľ - 1kg, tak uvidíme ako to pôjde ďalej 😉

matula55
2. aug 2012

Pri prvom som v prvom trimestri pribrala asi len kilo a teraz este nic a za chvilu koncime 3ti mesiac. Ale byva mi zle a nemozem sa zchuti najest ale ked to pominie kila pojdu hore jednaa radost 🙂)

natfek
2. aug 2012

ja som za prvy trimester pribrala necele 2kila, teraz su to zhruba 2 - 2 a pol... je to strasne individualne, ale treba si davat trosku pozor, ak budes vela naraz priberat moze to indikovat nejaky problem ktory nastartovalo tehotenstvo... niezeby som bola odbornik alebo co, ale v tehotenstve sa zvysuje funkcia stitnej zlazy nie? no a ludia ktory napriklad nemozu schudnut ani ak upravia stravu a cvicia maju niekedy nakoniec diagnostikovany problem so stitnou zlazou... 🙂 takze urcite to treba sledovat aby sa clovek mohol vyhnut nejakym zbytocnym komplikaciam, a ak nahodou aj nejake nastanu aby sa dali riesit co najskor 🙂 ale urcite aj tvoj lekar bude sledovat tvoj stav a ak by sa mu nieco nezdalo urcite urobi potrebne opatrenia 🙂 ale som urcite nazoru ze to netreba brat na lahku vahu - prejedanim sa davas v urcitom stadiu (uz neviem kedy presne) babatku predispoziciu na obezitu...a to ani nemusis byt tucna alebo chuda.... ale strava to moze zapricinit... ☹
drzim palce aby to bola len prvotna priprava tela na babatko 🙂

jaju77
3. aug 2012

Ahojte. :D
No prečítala som si všetky príspevky a musím povedať, že som na tom asi najhoršie, ideme do 3 mesiaca a od začiatku tehu som pribrala 6 kg =( pritom mi manžel hovorí, že mám viac jesť lebo jem veľmi málo, z čoho teda tie kilá? Hm ale tak zatiaľ sa nestresujem, malé je v pohode a ja musím byť tiež. Viem, že si sama za tie kg navyše nemôžem.... no dúfam, že viac sa to hore nepohne, no aspoň nie oveľa =(

zlatanka
autor
5. aug 2012

@jaju77 ahoj sme na tom asi rovnako tiez mam hore uz nejakych 5-6kg vravela som to aj doktorovi a ten povedal ze to je v pohode nic zle nevravel.myslim ze nejem moc uz bolo aj horsie 🙂 je pravda ze teraz jem mozno viac sladkosti ako inokedy ale zas nie cely den mozno jednu dobosku 🙂 len sa bojim ako to pojde dalej kazdy den je na vahe viac kg ale ked sa meram tak miery mam stale rovnake len prsia a brusko mi rastu.takze nemyslim ze tie kg su tuky same.myslim ze je to voda asi som sa zacala nalievat vodou.ja to uz vobec nechapem nepoviem keby som jedla cely den sladkosti a mastne jedla.na ranjaky sa musim najest lebo by mi bolo zle ale potom jem normlane obed,ovocie pijem vela vody.
napriklad vcera:ranajky banan a potom mi musel priatel spravit jeden roztek lebo mi bolo zle,potom melon,vecer polievka a medzi tym 2litre dzusu a mineralku to je asi vse.rozmyslam ze tych dzusov by som mala pit asi menej 😕

zlatanka
autor
5. aug 2012

@zlatanka a este som mala k tomu melonu na obed jedne rozok a parky

jaju77
8. aug 2012

@zlatanka No ja som to tiež doktorovi hovorila, tak vravel, že je všetko v poriadku. Teraz som sa vážila a zatiaľ sa mi ručička hore nepohla. Neviem ozaj čím to bude, moje brucho sa začína trošku zaobľovať a miery som si zatiaľ nepísala hm... asi to začnem robiť =) Uvidíme aké budu výsledky, keďže mi brali teraz dosť krvi, ale na kontrolu mám ísť až o mesiac, snáď je všetko v poriadku. Ja tiež jem veľa ovocia a zeleniny, vody pijem veľa ale džús mi nechutí =( Hm občas niečo sladké, ale to málokedy, skôr jogurty jem. Ach jaaj som zvedavá čo zo mňa bude o pár mesiacov, je to v podstate jedno len nech sú naše bábätka v poriadku :D Tak držím palce aj tebe :D PS: Som rada, že nie som sama čo má taký problém :D

zata2
11. aug 2012

@michaelamilan ahoj ja mam ten isty problem stale sa mi krutia creva neviem co s tym mam robit trva to asi tak 3 dni. Byva mi aj tazko po jedle ale nezvraciam. Je to dost neprijemne ked som niekde v meste a pocut odomna take zvlastne pazvuky. Neberies nieco na to?

lienka0603
12. aug 2012

ahojte no ja som zatial pribrala necele 2 kila, nieje mi vobec zle len sa stale rano budim na pocit neskutocneho hladu 😀 co som pred tehotenstvom skoro vobec neranajkovala 🙂

michaelamilan
13. aug 2012

@zata2 ahoj, mne doktor odporučil Espumisan......a ozaj mi veľmi pomohol......a neškodí bábätku! Teraz v kľude papkám čo sa dá, bez problémov idem do mesta(nezvíjam sa v kŕčoch každé 2 kroky) a konečne si užívam naplno svoje tehotenstvo 😀.

katche
14. aug 2012

Cafte, tak ja som pribrala asi len 1 kg, lebo až do 10tt som nebola schopná normálne sa najesť, teraz je konečne všetko ok, len sa musím vyvarovať dlhšieho pobytu u mamy, lebo tá do mna pcha nenormálne množstvá jedla 😀

miselll99
20. aug 2012

😉 Ja som sa dnes spýtala lekára či môžem športovať lebo nechcem skysnúť a vyzerať jak oblina ;) a on na to nech s týmm počítam ;) ;) ;) Cítim ako sa menia chuťe , niekedy som rada že do seba niečo dostanem ale inokedy by som zjedla aj klince. Mám chuť aj na sladké hlavne také jogurtíky a tak. Stravujete sa už niekotrá podla nejakej dobrej rady ? lebo čo som pozerala na internete raz píšu niečo inde zas niečo iné tak sama neviem.

zlatanka
autor
21. aug 2012

@jaju77 ahoj kolkriberam.o uz mas teraz hore?ja sopm uz nestastna idem teraz do 4mesiaca a stale len priberam.normalne sa bojim kolko budem mat kg.pred troma tyzdnami som mala 71kg dnes 75kg ja uz neviem.uz som zacala aj menej jest a vaha ide stale hore ci som moc zavodnena alebo co?uz mi z toho sibe ☹ mam pocit ze aj ked sa len vody napijem mam kg hore 😅 pekny den

vilma75
21. aug 2012

Ahojte tehulky 🙂 hm, ako citam, tak zacinam mat obavy...koncim 3.mesiac a moja vaha sla dolu o 5 kg, hoci jem ako diva :D este aj v noci :D podla mna na priberani nie je nic zle, je to sucast tehotenstva, aj ked by sa to nemalo prehanat....ale to sa asi neda, kedze mame vsetky tie chute :P predsa babatko a telo si povedia co chcu, ak mate chut na sladke, dajte si, ale v mensom mnozstve 🙂 a nevolnosti neprajem nikomu, nemozem nikam chodit, lebo stale je mi zle, rano vracanie, na obed aj vecer :/ zacarovany kruh

janie80
21. aug 2012

@vilma75 nemaj obavy... Ja som v 10tt a zatial -6kg... Je to nevolnostami, bojim sa cokolvek zjest, lebo mi je zle, tak aspon sa snazim castejsie a malicke porcie... 😔 neboj, ono sa to rozbehne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre