Priberanie v tehotenstve

sylviaaa192
12. jan 2022

Ahojte čakám 2 bábo som v 11t a pribrala sem 7 kil pred tehu som mala 61kg uplne chudunka a užteraz sa cítimjak.gula , pri prvom tehu som pribrala vyše 30 kil do roka som ich dala dole, je tu nejaká tehulka čo je na tom podobne ako ja? Lebo vo svojom okolí vidim len chude tehulky len bruško majú ja priberám všade najprv zadok stehna tvar pri prvom tehu mi bolo vidno bruško až v 6 mesiaci inak som bola len tlstá 😔

nique
12. jan 2022

ja som pri oboch pribrala 25kg. Pri prvom som priberala hned na zaciatku tehotenstva, potom uz pomalsie. Do roku som mala vsetko prec (vek 35). Pri druhej som pribrala az na na konci, po tehotenstve mi zostalo 10kg (vek 39). Myslim, ze u mna to bolo uz vekom, ze som neschudla.

silviazlat
12. jan 2022

Asi budes mat rovnakú situáciu s priberaním ako pri prvom. Mozno este o nieco viac.
Ale ak píšeš, ze si nemala problem to ani pri prvom zhodiť tak je vsetko Ok. Jedz hlavne zdravo a s mierou

lealikk
12. jan 2022

presne tak, netreba sa zbytocne prejedat. ono nie je to tak, ako sa zvykne hovorit, ze treba jest za dvoch. v prvom trimestri nie je potrene prijat navyse v podstate nic, potom v dalsich je to tak dvesto tristo kcal navyse.

barbora0308
12. jan 2022

@sylviaaa192 Ja by som sa pre istotu dala vysetrit u endokrinologa, ci nahodou nemas problem so stitnou zlazou. Moja znama na tom bola rovnako resp. pri prvom tehotenstve pribrala 30 kg, po porode pekne schudla, no nasledne otehotnela s druhym babom a znova rapidne pribrala, nuz a po porode sa jej uz nedarilo schudnut, nasledne jej diagnostikovali problem so stitnou. Po nasadeni liekov pomaly ale isto kila isli dole.

stanulienkat
12. jan 2022

Ked budes jest zdravo a neprejedat sa, nevidim dovod priberat 20-30 kil pocas tehotenstva. Ako niekto vyssie pisal, neje sa za dvoch, ako to tu maju zeny vzite. Vysoka hmotnost neprospieva ani dietatu, ani tebe, ani zdraviu. Aj ked tu zenam pripada obezita v poriadku. Ci uz dietatu, ci dospelemu.

3nana13
12. jan 2022

ja som teraz 23tt a už +11kg, a to sa snažim sa nejprejedať. Nejde to stále som hladná.

silviazlat
12. jan 2022

@stanulienkat ja som napr pribrala v tehotenstve 19kg a čestné pionierske že som sa neprejedala. Bola som strašne zavodnená a napuchnutá. V pôrodnici som nechala 7kg a do 3 mesiacov bola váha na pôvodných 61kg

sylviaaa192
autor
13. jan 2022

@barbora0308 ahoj štítnu žľazu mam v poriadku

sylviaaa192
autor
13. jan 2022

@3nana13 ved aj ja tiež vôbec sa neprejedam krotim sa a bohužiaľ to su gény podľa mňa

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajanka31
15. jan 2022

@beata_k no ja teda nejem vela, tak ako pred tehotenstvom tak aj pocas neho si vahu kazdeho jedla zapisujem. Aj kcal. A co sa stalo? 30 tyzden plus 18kg ak uz nie viac. A to jem dost vela zeleniny, ovocia a aj sa dost hybem.. Uz samozrejme nebeham ale prechadzky kazdy den.. A nohy mam ako slon, prsia, zadok, vsetko... Velkost uz mozno aj 42/44 z 36.. Tak v com je hacik? Je jednoduche napisat jes neprimerane vela. Ale co ak je realita ina. To nik nepochopi len ten co to zije.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sylviaaa192
autor
16. jan 2022

@jajanka31 každá žena je iná v tomto nech priberieme teda ako je súdené ale hlavne nech sú bábätka v poriadku

snezienkaaa82
16. jan 2022

Niekto priberie 30 kíl a do pol roka má dole. Niekto 10 a nezhodli ich. Je to individualne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre