Príliš veľké bruško v 12. týždni?

januska555
17. mar 2011

Ahojte som v 12tt a už dnes sa nevmestím do normálnych nohavíc mám stále 50 kg ale mám pocit že na daný týždeň veľké bruško lebo pri 1. synovi som do 20tt nevyzerala vôbec ako tehu. Aké sú vaše skúsenosti mamičky a tehuľky kedy ste vymenili nohavice za tehotenské?

renatkas
17. mar 2011

ja som si kupovala prve nohavice tiez v 12tt a mala velke brucho hlavne ku koncu, ovela vacsie ako ostatne tehulky. A pri tomto tehotenstve som v 11tt, cakame dievcatko a este to nie je vidiet. Ked mas pocit ze potrebujes nove nohavice tak si ich kup 😉

erickaa
17. mar 2011

ahoj, ja nosím zatiaľ moje normálne rifle, ale s rozopnutým gombíkom, keď sedím. Ale kamoška, v tomto tt už mala tehotenské nohavice, takže je to veľmi individuálne..

mimkao
17. mar 2011

ahoj, je to normálne, kedže si už druhorodička. Nie je to síce pravidlo, ale bruško zvykne rýchlejšie vykuknúť, ak už si predtým tehotná bola. Zvlášť, ak je malý rozdiel medzi deťmi. Mne to dr. vysvetlil tak, že maternica sa už pri každom ďalšom tehotenstve rýchlejšie rozťahuje, keď že už raz roztiahnutá bola. A vraj v tom čase zvykne ženy aj nafuknúť. U mňa to tak bolo. A tehu nohavice som začala nosiť asi po 18 tt. Dovtedy to boli bedráče...

janka196
17. mar 2011

ahoj mne tiez pri druhom rastie volajako rychlejsie a skor. tehotenske nohavice som si kupila uz v deviatom tyzdni lebo mi boli pohodlnejsie. hoci som v pohode vosla aj do svojich ale vadili mi a tlacili ma 😒

landrea
17. mar 2011

mne pri druhom tehu tiez brusko vybehlo skor a bolo vacsie, ale tehu nohavice napr nemam este teraz a som v 36, kupila som len sirsie bedraky 🙂

t1nulka
17. mar 2011

ja som si pri tomto nasom prvom tehu kupovala tehu rifle uz v 13. tt, boli mi dobre aj moje normalne, aj teraz ich obleciem, ale tlacia ma na brusku 😒
ked to tak citis, ze mas uz vymenit klasicke nohavice za tehu, tak to asi tak je a urob to 😉

zuzikkaa
17. mar 2011

jaaaj baby,,to co tu pisete ze pri druhom je brucho vacsie??? 😖 😖 😖
no mne pri malom vybehlo brucho dost skoro a do porodu bolo oooobrovske 😀 a to sa ma ludia uz v 7m pytali ze ci bude iba jedno!!! vrrr 😅 ...
pri mojich 158cm som vyzerala komicky ,asi 🙂 🙂 🙂 a moj maly mal 4kg 😉

lucyka1
17. mar 2011

ahojte. mne sa tiez zda ze ho mam vacsie ako pri prvom tehu, toto druhe tehotenstvo som uz v 3mesiaci zacala nosit tehu veci, takze celkom skoro si myslim. nezmestila som sa do svojich a teraz som uz na konci 6mesiaca a pytaju sa ma ludia kedy mam termin, ze mam uz celkom velke brusko 😉 uz mam 61kg, co je 9-10kg navyse... aj sa viac zadycham....

stanka04
17. mar 2011

Ahojte,ja som si tehu rifle kupila v 12tom tt,do mojich vojdem,ale uz mi niesu pohodlne,tak to netrapim 🙂

cmulinko
17. mar 2011

ja uz som pri prvom tehotenstve menila nohavice v 9 tt....teraz som jak slon a nohavice v com som isla rodit druheho syna su mi uz teraz na brucho male...a to mam este 10 tyzdnov do porodu.

bubinovci
17. mar 2011

ja som tehotná prvýkrát, ale už v 10 tt som kupovala tehu nohavice 😀

fomarik
17. mar 2011

Ja som sa do 16tt vmestila do normálnych nohavíc, avšak už som tri týždne pociťovala, že síce ich oblečiem, ale tlačili ma, boli mi veľmi nepohodlné. preto od predvčera nosíme tehu nohavice a tehu tepláčiky... je to na nezaplatenie. Ale tehu bruško pri každom tehotenstve a u každej maminy rastie indi-vindi.

dulkagabulka
17. mar 2011

aj mne bruško narastlo velmi skoro...a bolo naozaj ooobrovskee...aj lekar mi povedal v 6 mesiaci, ze vyzera bruško ako keby som šla rodit..
sranda bola,ze ked som porodila, na zachode sa ma ženy pytali,ze kedy mam termin 😀 😀 😀 lebo som aj po porode vyzerala ako pred porodom..
ale po pol roku som po každom porode mala svoju povodnu vahu a povodnu postavu 🙂

atrami
18. mar 2011

ako písali kočky, pri ďalších tehotenstvách všetky príznaky začali skor 😉 S veľkou pravdepodobnosťou budeš cítiť aj skor pohyby. Nohavice som kupovala okolo 12 t.t.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tepka
5. apr 2011

No ja som už tak v 10tt prešla na legíny teraz som v 13tt a nič neoblečiem všetko je mi okolo bruška male ja ho mám dosť veľké...

weja55
13. apr 2011

aj mne brušinko velmi skoro vykuklo.. bola som vo volakom 3 mesiaci a vsetci ze som urcite 5-6 😀 a teraz som v 7 a uz pred mesiacom ze boooze ty uz ides rodit co?a zatial som 20 kil pribrala a mam mega velke brusko, cakame dievcatko 😀 😀 😀 a to som prvorodicka 🙂 kazda zena to ma individualne..

modrinka1
1. jan 2015

Js som v9 týždni a mám bruško akoby som bola už v 18:D

milota164
28. mar 2016

presne je to velmi individualne. ale treba sa pripravovat kedy vykukne a kremovat kremovat 🙂 aby sa pokozka stihla pripravit.mne velmi pomohol krem proti striam od Bepanthenu, obsahuje prirodne vytazky a dobre premasti.

lady730
17. máj 2016

Ja som v 11tt a uz od 9tt som nemohla nosit zapnute nohavice 😀 som prvorodicka a preto ma to prekvapilo. Dokonca som 1kg schudla kvoli nevolnostiam ale brusko mi narastlo 🙂

zuzanecka333
24. jún 2016

Ja som.v 11 týždni a tiež mám.dost veľké bruško a je to moje 3 tehu.

04091996
15. júl 2016

ja som prvorodička som v 12tt a brucho mám také ako keby som už bola v 20tt 🙂 🙂

dadka0110
20. júl 2016

ja som len v 9tt a vyzeram ako zduty slon :D ...chcela som zakryt brusko do aspon 12tyzdna ale aj keby som bola kuzelnik tak by sa mi to nepodarilo :D

miley33
16. aug 2016

Mne zacalo rast uz v 6tt .. ani ja sama som este nevedela ze sovorili m v tom a uz vsetci z rodiny o mne hoovorili ze som tehotna :D

vedorka
16. aug 2016

ono hned vacsie brusko pri druhom babatku moze signalizovat diastazu brusnych svalov. su povolene a najmensi tlak uz robi vacsie brusko..
ja som mala to iste, kukni sa v googli co to znamena, aby ti nezostalo velke aj po porode.
tazko sa to naprava, je dobre si to dat do poriadku pred druhym otehotnenim.
prve mesiace je plod prilis maly na to, aby si uz mala brucho, nema sa preco vytlacat, kym si uz vela nepribrala.

vevexxx
14. sep 2016

Ja sa tiež pripájam, momentálne som v 12 týždni a bruško sa už ničím nedá zakryť, pôvodné nohavice 36 neprichádzajú do úvahy, nosím len sukne alebo legíny. Ja som po umelom a užívam utrogestan, tak možno je to spôsobené aj tým, ale všetky moje kamošky mi tvrdili, že im bruško začlo rásť až tak na konci 4 mesiace.... to ja už budem ako Slon... pomooooc 🙂

lady730
14. sep 2016

@vevexxx brusko ti moze potom postat 😉 mne vykuklo uz v 9tt a potom rastlo uz len veeeelmi pomaly 🙂 teraz som 29tt a znova zaciname rast - tak ale maly ma uz nieco cez kilo a 33cm...

ivuska027
14. sep 2016

pri druhom som uz v 8 tt vytiahla tehu gate, lebo normalne som uz nezniesla 😀 😀

zuzanecka333
14. sep 2016

Viem ,že táto téma sem asi nepatrí ale ja bruško ani neriesim. Skôr riešim to ,ze mám nízko placentusim v 22+4tt chvála bohu neprekryva bránku ale je nizko. Už som bola aj hospitalizovaná so slabším krvácaním ktoré chvála bohu ustupilo .len tá placenta je stále dolu.V erim ,že sa dvyhne len kedy

ludka140281
29. júl 2017

moje v 7tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre