Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som tehotná a máme doma psa

nikolka2014
21. máj 2014

Ahojte baby.. Možno bude moja otázka úplne blba ale myslím si že sme tu nato aby sme dokázali odpovedať aj na take otázky 🙂.. 16.5. Mi gynekológ potvrdil tehotenstvo 5tt.. Počula som vraj nie je dobré ak je tehotná v blízkosti psov (ked ma nejakeho doma).. Moc sa mi tomu nechce veriť psíka mám no je riadne ockovany,odcerveny.nauceny hygienickým navykom.. Tak prečo by mi mal škodiť? Je to rodinný miláčik a preč by som ho určite nedala..Nepočuli ste/nečitali ste niečo take? Ďakujem za odpovede.. 🙂

apollo13
21. máj 2014

a kdeze si pocula taku blbost?

jabadaba
21. máj 2014

@nikolka2014 prosim Ta, tomu kto Ti toto povedal odporuc cvokara. To su take, s prepacenim, kydy az sa hory zelenaju. Ludia desne natrepu, obcas mam dojem, ze mame stale stredovek a nie 21. storocie.

jaanuska01
21. máj 2014

.. o mačkách je to niečo iné, tie špinia doma do piesku, to som počula aj ja..ale pes to je niečo iné, ja som prežila celé tehotenstvo v domácnosti so psom a nič mi nie je 🙂 ale rozhodnutie je na tebe

ushuaia
21. máj 2014

@nikolka2014 nepoviem macku, ale psa ??? urcite nie 🙂

apollo13
21. máj 2014

Jezis Kristus sa narodil v mastali a zatial ziadny teolgicky vyskum nepotvrdil ze by mal alergiu :D nech ej ti to uutechou

jul11
21. máj 2014

@nikolka2014 hej,poznam poveru ze ked sa tehotna pozera intenzivne na zviera tak sa potom babatko na neho podoba 🙂 potom by veterinarky a zeny v zoo co mali robit?

lauritka
21. máj 2014

tehotna by nemala byt ani v blizkosti otvoreneho okna, aby nahodou nevypadla 😀 😀 😀

bozeee.. kam az vedie ludska hlupost.

apollo13
21. máj 2014

@jul11 ale toto je pravda. nie len ze sa podoba ale vydava take zvuky. nas maly ked sa narodil na porodnom sale vydaval presne take zvuky ako nas pes ked spi a nieco sa mu sniva. a to mi nesibalo z hormonov aj manzel si to vsimol. ale neboj nikol cobil to len na sale a potom asi dva krat v priebehu 24 hodin. a nepodoba sa na psa. mame dlhosrsteho psa a nase dieta takmer nema vlasy. 😀

lauritka
21. máj 2014

@apollo13 pockaj, este mu mozno narastu , pripadne bude v puberte velmi chlpaty 😀

apollo13
21. máj 2014

https://www.youtube.com/watch?v=w6b5X1Gfns8 a ked sa psa rychlo nezvabis, tak to takto hrozne dopadne. len sa pozir dieta bude tyrat tvojho milacika 😀 😝

mimi8814
21. máj 2014

@nikolka2014 tak vacsiu blbost som este nepocula! mam 6 rocneho bigla a som v 7. mesiaci. nepocuvaj kadzu blbinu co ti kto povie.... Viem, ze je problem s mackami kvoli toxoplazmoze... psy su ok.

lauritka
21. máj 2014

@mimi8814 ani s mackami ne je problem.. len ludia su nainfikovani poverami.. 😝 skor sa clovek nakazi zle umytou zeleninou...

apollo13
21. máj 2014

ale rpblem vzne moze byt, napr nase dieta je uplne besne...

lauritka
21. máj 2014

Nákaza človeka je možná viacerými spôsobmi:
konzumáciou surového alebo nedostatočne tepelne upraveného infikovaného mäsa (hovädzie a jahňacie),
konzumáciou zle očistenej zeleniny (najčastejšie z domácich záhradiek, kde sa výkaly mačiek dostávajú do pôdy),
konzumáciou infikovaných vajec a nepasterizovaného mlieka,
kontaktom s infikovanými mačacími výkalmi holými rukami a následnou nedostatočná hygiena. Neodvažujem sa napísať - konzumáciou infikovaných mačacích výkalov, ale v praxi je to tak. Dozreté vajíčko z výkalu sa musí dostať do tráviaceho traktu človeka.
Schválne uvádzam mačky na poslednom mieste, pretože podľa výskumov asi 60% ľudí toxoplazmózu prekonalo, pričom najčastejšia príčina sa uvádza konzumácia nakazeného (polo)surového hovädzieho mäsa (poznáte to - ochutnáme mäsíčko, či už je uvarené, prípadne mňam, mňam tatarské bifteky). Zvyšných 20% sa delí medzi zle umytú zeleninu a mačky.

lauritka
21. máj 2014

Mačka sa môže nakaziť konzumáciou infikovaného vtáka, hlodavca, prípadne iného surového mäsa. Infikovaná mačka vylučuje v stolici 2 - 3 týždne po nakazení vajíčka Toxoplasmy. Po tomto čase prestáva byť mačka infekčná, vytvorí si protilátky a ani pri prípadnom ďalšom nakazení už vajíčka Toxoplasmy nevylučuje.
Naviac, vylúčené vajíčka potrebujú minimálne 24-hodinový pobyt na vzduchu na dozretie, aby sa stali nebezpečné pre človeka a bol sa schopný z nich vyliahnuť parazit.

mimi8814
21. máj 2014

@lauritka nehadam sa, moze byt.... viem len ze gynekolog ma na to upozornoval na zaciatku tehu. ale myslim ze ak sa clovek poriadne stara o to zviera, ziaden problem by nemal byt

lauritka
21. máj 2014

Spojenie tehotenstvo - mačka - toxoplazmóza zakódované s veľkým červeným výkričníkom
Pokiaľ sa stretnete s častým prípadom, že vám váš gynekológ povie - buď tehotenstvo alebo mačka, spýtajte sa ho, čo o tom vie. Bohužiaľ, často som sa stretla s doktormi, ktorí mali v hlave zakódované spojenie tehotenstvo - mačka - toxoplazmóza s veľkým červeným výkričníkom, v skutočnosti však o prenose nákazy od mačiek nič nevedeli. A nejednalo sa len o ľudských ale aj zvieracích doktorov.

lauritka
21. máj 2014

@mimi8814 presne tak.
k máte bytovú mačku, nekŕmte ju surovým mäsom. Pokiaľ jej potravu bude tvoriť priemyselná strava (granule, konzervy) a varené mäso, má prakticky nulovú šancu, že sa infikuje toxoplazmózou.
Mačací záchodík čistite aspoň raz za 12 hodín, aby ste nedali šancu vajíčkam Toxoplasmy dozrieť a stať sa infekčnými. Ešte lepšie bude, ak čistenie prenecháte inému členovi rodiny.
V žiadnom prípade nie je nutné sa micinky zbavovať, prípadne počúvať rady typu "Nehladkaj ju, nemaznaj sa s ňou“. Žiadna štúdia doteraz nepreukázala prenos toxoplazmózy samotným kontaktom s mačkou. Pokiaľ vlastníte mačku, ktorá má voľný výbeh von a neviete ustrážiť, či si neuloví myšku alebo vtáka, rozhodne zvýšte hygienu a častejšie dezinfikujte miesta v kuchyni, kde má mačka voľný prístup (stôl, linka, atď.), najlepšie, ak jej to obmedzíte úplne.
Takýmito opatreniami si môžete byť istá, že ste spravili maximum pre to, aby ste sa toxoplazmóze vyhli. A ak máte ešte stále pochybnosti, môžete chlpáčika odniesť k veterinárovi a po jednom odbere krvi budete vedieť, či je vaša mačka akútne infekčná alebo nie.

nikolka2014
autor
21. máj 2014

Baby ja tomu neverím ja som len chcela vedieť aj vás náZor.. Neviem uz ani kto s tým prišiel ale prišlo mi to dosť hlúpe :D niekedy mi ten pes príde este zdravší jak ja :D hoc co si sen tam pozerie vonku a nic mu nieje :D ja takým poveram neverím mám len jednu Známu ktora tomu verí a chcela ma tým "nakaziť"

lauritka
21. máj 2014

@nikolka2014 😉 jasne.. este sa napocuvas pocas tehu "dobre mienenych rad " 😀

apollo13
21. máj 2014

ja by som psa umiestnila u laskavych ludi lebo prichodom mimina bude chudak len trpiet. vid moj vyssi prispevok. 😀

siska53
21. máj 2014

@nikolka2014 pokojnr ho majte,akurat dbaj na zvysenu hygienu. Ja som bola v kontakte so sestrinym psom a maly je ok, mam zname - kolegynky,ktore mali doma psikov,ich deti su uplne ok.
ja by som fakt dbala jedine,na,tu zvysenu,hygienu a aby havo neskocil na,brusko,no a po narodeni davala pozor,aby nechtiac babu neublizil,nedovolila by som,abu ho olizoval,ci mu spal na deke, teda aspon kyl babi nezacne byt pohyblive,potom uz tomu nezabranis. 🙂

kotatko1232
21. máj 2014

@siska53 Mi mame doma psika ona ma 2 rocky a moja mala bude mat 1 rocik a aky su kamarati aj on jej pusinku dava a nic .klop klop malinak je zdravucka.co deti co nemaju domace zvieratka su castejsie chore

veriiii
21. máj 2014

to je blbost, tyka sa to len zanedbavanych psikov..teda neockovanych a neodcervovanych..

sarinka123
22. máj 2014

Mame psa a mam 2 zdrave deti. Blbost.

linda20111
22. máj 2014

@nikolka2014 Nemam rada tieto predsudky. Som z toho smutna, ze ludia uveria vsetkemu. Ked trosku porozmyslas, zistis ze tato obava bola naozaj zbytocna. Psik je zdravy, ockovany, je o nho starane. Co by si akoze od neho mala chytit? Ludia sa boja aj od tulavych psov ALE tie tulave tiez niekde byvali, tiez ich niekto ockoval a tiez bolo o nich starane, bud sa stratili alebo ich niekto vyhodil. Trosku treba porozmyslat a pozriet sa na to z tohto uhla pohladu.

maja031
22. máj 2014

@nikolka2014 mam doma dvoch malych psov, jeden s nami aj v posteli spava 🙂 nic mi nie je, doteraz cele tehu bez problemov, ani prechladnuta som nebola doteraz. samozrejme su ockovani, odcerveni, viem kade chodia a s cim prichadzaju do kontaktu 🙂 myslim ze viac nebezpecenstva co sa tyka chorob a bakterii je pred vianocami v nakupnych centrach ako od domaceho zvierata o ktore je riadne postarane.

katkam9
22. máj 2014

Zdraviu tvojho dietata je naopak skor prospesne, ak bude od narodenia v jeho okoli pes, ktory je sucastou vasej rodiny. My mame 40kg fenku a nikdy by nas nenapadlo ju niekam odlozit. Naopak sme sa velmi tesili, ako budu spolu vychadzat a nelutujem. Moj nazor je, ze deti treba od zaciatku ucit laske a zaroven aj respektu voci inym zivym tvorom a nie strachu a vyhybaniu sa. Samozrejme je dolezite, ako a kde je pes vychovavany 😉

siska53
22. máj 2014

@kotatko1232 ved som napisala,len kym sa nezacne pohybovat,potom sa to uz ustriehnut neda. My zviera nemame a deti nie su nejak chorlave. A do roka ani neboli,1-2slabe nadchy nie su choroba.

jul11
22. máj 2014

@apollo13 inak male deti sa chvilu podobaju na opicku a ked zacnu lozit,tak su jednoznacne ako male steniatko a medzi prve napodobeniny zvukov,ktore vedia, je hav-hav

Tu začni písať odpoveď...

Odošli