Som v 9 týždni a trhali mi zub. Čo poradíte proti zápachu?

eri28
7. mar 2012

baby ja mam taky problem, zacinam treti mesiac, stale mi byva zle uz som na to zvykla, pred par dnami mi vytrhly zub a pomaly sa mi to hoji a mam neprijemny zapach, neviete mi na to nieco poradit?
a za dalsie ma trapi uz niekolko tyzdnov kasel, pila som aj sirupy aj cmulala pastelky trosku ustupil, ale nic moc hlavne v noci a vela hlienov mam stale v sebe, doktor len aby som davala paracetamol, tak neviem ked viete neake rady, dakujem
este mam zvedcenu uzlinu a stranu kde mi vztrhli zub mam bolest az k uchu tupu, a neviem co s tym ☹

katrinka8
7. mar 2012

@eri28 - mne ked vytrhli zub, tak mi poradili kloktat repikom, keby som mala problem - ale nemala som, tak neviem. Ale na zapach z usta je dobre zase kloktat salviovy caj. neviem vsak, nie som odbornik, ci toto zabera. Mas aj zapalene hrdlo? Ci len hlieny? Na zapalene hrdlo a s tym spojeny kasel mi doporucili aj v tehu bioparox - lokalne ATB, ktore sa nevstrebava, cize k dietatku sa nedostane 😉 No neviem ale, asi by som s tym zasla k dr., lebo sa mi zda, ze mas toho viac 😉

anjelicek26
7. mar 2012

@eri28 - ja osobne by som nabehla k zubarovi, nech sa pozrie, ci sa tam nerobi nejaky hnisavy vacok, lebo to nie je sranda hlavne v tehu, nenechaj to zajst tak daleko, ze bude treba antibiotika. Najlepsie preplach u zubara a potom ako radi @katrinka8 . To, ze mas zväcsenu uzlinu len naznacuje, ze je v tele zapal a ten moze vychadzat prave zo zubu. A to teda nie je dobre.

eri28
autor
7. mar 2012

@katrinka8 dakujem ja tam chodim ako na klavir a kaslu na mna som v holansku, tie caje skusim a hrdlo neboli, tak neviem a antibiotika mi nechce dat ziadne, o dva tyzdne idem k sestricke pre tehotne, tak to na nu vsetko vysipem a ked bude horsie pojdem skor 😅

katrinka8
7. mar 2012

@eri28 - no, to je teda... atb by sa v tehu nemali, najma nie v prvom trimestri, takze chapem, ze Ti nechce dat. Ale kedze hrdlo neboli, neni zapalene, tak by Ti toto ani nepomohlo 😉 Ale pre istotu zajdi k tomu zubarovi, nech Ti to pozrie, lebo so zapalmi nie je sranda, najma v tehu 😉 Drzim paste.

eri28
autor
7. mar 2012

@anjelicek26 ked ja tu nemam na zubara poistenie a uz som tu nehala 140 euro, ale ked som kontrolovala zub v zrkadle, tak sa hoji, len bol relativne zdravy ale radsej som dala von ako 500 euro za opravu a hlavne bol velky asi stolicka a zdravy koren, tak mam dieru ako hrom a bolest je tupa trosku povoluje uvidim, ale dakujem za rady 😉

lili_mia
7. mar 2012

@eri28 prípadne ešte aj ORL, mne jedna zapálená vyrážka "nakazila" priľahlé uzliny a bola som opuchnutá krk, pod krkom, ucho, pod ním .. hlieny skús liečiť vincentkou, popýtaj v lekárni, ak vypiješ, tak ti to rozpustí aj prehltnuté hlieny, inak si striekaš do nosa, ked ti stekajú hned do žalúdka a nedajú sa ani vykašľať .. na tie uzliny som mala atb

eri28
autor
7. mar 2012

okrem tej diery ako hrom a toho neprijemne zapachu je to asi okej, uz to neako doklepem, nech mi zacne 4.m a snad si zacnem to tehu aj uzivat 😀 😀

lili_mia
7. mar 2012

@eri28 jááj Holandsko, tak tam neviem, vincentka je slaná minerálka, ale do nosa ide zriedená, pre deti ešte menej koncentrovaná, ale určite to nie mineralizované tak ako Fatra, čiže v lekári povedať, že máš hlieny, ale ani nevieš vysmrkať, ani vykašľať, tak či je niečo na rozpustenie hlienov, všeobecne mi aj pomáha skorocelový sirup, ale ten doslova pijem na litre, tak skúšam rozpúšťať hlieny už v nose, prípadne iný sprej na zvhlčenie sliznice s morskou soľou

eri28
autor
7. mar 2012

ja si pametam tuto bolest uz davno a orl bolo okej nakoniec mi pomohol neurolog aj ked neviem co to bolo dala mi neake liekz a super cize objednam sa k praktickemu dokimu dakujem za rady 😵

eri28
autor
7. mar 2012

@lili_mia ked ja ten amsterdam milujem nieco vymyslim, v skole som sa uliala a napisala chcela som rady ale musim off a doma mam net az 15.3. pripojeny tak zatial dik a paaaaaaaa 😉

lili_mia
7. mar 2012

@eri28 to vôbec nevadí .. máš možnosť, že by ti niekto niečo z lekárne od nás poslal do Holandska?

nezabuddka
7. mar 2012

Ahoj, ten salviovy caj len kloktat.....urcite nepit salvia nie je dobra pre tehotne (ani salviove tabletky na hrdlo). Mne od hlienov pomohla velmi vincentka (to vsak asi nezozenies v holandsku).....tu som pila kazde rano na lacno, a trochu mi to zaberala aj na nevolnosti takze potom som sa mohla ako tak najest, ale hlavne ma to odhlienilo takze ma prestalo davit na vracanie.

tina_22
7. mar 2012

Ahoj, tak mne ked vytrhli zub, tak sa mi to poriadne zapálilo, zahnisalo, kúpila som si švédske kvapky a tým to vytierala-ale poriadne a kloktala som korsodyl-neviem, ale, či je to vhodné v prvom trimestri. Ale určite ti to treba čistiť, ešte u nás je Herbadent na takéto veci celkom dobrý. Ale tam u vás, teda neviem. Ale určite sú nejaké ústne vody s obsahom corsodylu, alebo teda liečivé. 😀
A na odhlienenie máme bylinkový sirup Sinupret-parádne rozpustí hlieny a idú pekne preč. A z čajíkov ževraj dobre rozpúšťa hlieny sedmokráska. Šalviu určite nie, môže vyvolať potrat. 😉 Asi len vo vysokých dávkach, ale aj tyk by som neriskovala.
Drž sa

ivuska6
7. mar 2012

@eri28 ja som mala tiez po vytrhnuti zapach od hnisu a dala mi antibiotika zubarka a co sa tyka hrdla tvojho skus si nakrajat na koliecka cibulu a citron a vrstvi si to do pohara citron cibula a 2lyzicemedu a opakovat pokial nenavrstvis vsetko nechat odlezat 2 hodiny a potom si davat tu stavu co si to pusti 6 lyzic za den u nas vyskusane pomohlo aj malemu aj polovicke.

ikke
7. mar 2012

@eri28 ako uz pisali baby, vyplachovat salviou (ta sa tu da kupit, hladaj "salie"; repik tu zial vobec nekupis), slanou vodou a ak mas velku dieru, treba sa udajne aj vyhybat mlieku, lebo to moze tiez robit sarapatu.
na kasel mozes akurat tak tymianovy sirup (tijmstroop) a na bolest paracetamol.

kamilka22
7. mar 2012

mojmu manzelovi trhali osmicku zub. Trhal mu ho najlepsi odbornik v BA a ten mu zakazal si to s cimkolvek vyplachovat. Spat treba na vyssom vankusi, aby si tam nemala tlak, proti bolesti v tehotenstve mozes len paralen. Ak tam mas hnis, tak bez k lekarke, nech Ti da info, co s tym. Na kasel je dobry aj homeopaticky sirup Stodal - mozes v tehotenstve a aj kvapky do nosa Euphorbicum - tusim tak sa volaju, tiez homeopatikum. Drzim palceky, nech sa vyhnes ATB.

simona112
7. mar 2012

Na ten zub skús propolis. Mužovi trhali na pohotovosti v BA zub a stále ho to bolelo a hnisalo mu to. Kúpil si nejakú propolisovú tinktúru alebo ako sa to volá a s vatovou paličkou si to tam nanášal. Dá sa to aj rozrobiť vo vode a vyplachovať. Mne to pomohlo, keď som mala boľavý zub, a aj keď som mala od zubu rozrezanú vnútornú stranu líca. Bolelo to ako sviňa, nemohla som sa poriadne najesť, ale keď som si to vypláchla s týmto, tak mi to umrtvilo a mohla som papať. 🙂 čo sa týka toho kašla neviem, ja keď som bola v tehotenstve chorá tak som dostala len papať cetebe vitamíny a sirup som používala Hedelix a pomohol vždy.

eri28
autor
8. mar 2012

baby dakujem za rady....
@ivuska6 tu cibulu citron a med mam vyskusane, ale je mi na vracanie...
ostatne skusim nastastie sa mi to tam hoji, ale ten zapach, ked neprejde skocim k dokimu, lebo byva mi z neho zle a dufam, ze to bude okej, neskor 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre