Špinenie napriek Dupfastonu

balada6
28. okt 2013

Ktore mate skusenosti so spinenim aj napriek bratiu dufpastonu?? pravidelne kazde dva dni som chodila k lekarke,hodnoty pekne stupaju,ale to spinenie ni e anie ustupit,,,raz ho mam, inokedy vobec,,,,, a potom sa zase ukaze,,,hnede spinenie,,nie cerstva krv,,,:((((

afrika
28. okt 2013

mám to aj ja..

afrika
28. okt 2013

@balada6 mimi je zatiaľ oki 🙂 🙂

balada6
autor
28. okt 2013

@afrika fakt???mas to aj ty??? ja mam uz taky strach,lekarka pozera na mna ako na idiota,,,kedz som pri nej bola uz v 3-4 tyzdni kvoli spineniu,nasadila dupfaston,,ale ono pokracuje,,,isto niekedy zmizne potom sa rano zas ukaze,,,uz som z toho na nervy:(((

pekaska
28. okt 2013

Aj ja som to mala do 12tt.Mne pomohol ascorutin,a ležanie.Može to byť hematom alebo zahniezdovanie.

balada6
autor
28. okt 2013

@pekaska a kolko krat beries ascorutin? alebo si brala? denne 3??? a duúpfaston vam nasadila kolko krat denne?

afrika
28. okt 2013

@balada6 áno mám to tiež tak... beriem duph . 3x1 denne. tento týždeň som bola 3x na UTZ... brrr

mimka11111
28. okt 2013

@balada6 mala som špinenie a doktorka mi nasadila duphaston,vôbec mi nepomohol

balada6
autor
28. okt 2013

@afrika to dost nervuje,, ja som si vsimla ze mam duúfpastonu malo,,,,, a kedze je na predpis hladam niekoho kto mi ho posle do prace,,,som mimo sr:(((( som hluuuupa..ako som nato mohla zabudnut

balada6
autor
28. okt 2013

@mimka11111 skoncilo sa tozle?

pekaska
28. okt 2013

Do 12 tyždna rano a večer.Zavadzala som si utrogestan a zobala estrofem.Stale som ležala,iba WC.Ja ked som viacej chodila alebo niečo robila som aj krvacala.Ja zastavam nazor,že dr aj každy den,len nech viem,že mimi je ok.Ja som bola aj na pohotovosti a nechali si ma tam 14 dni,brala som aj infuzie.

mimka11111
28. okt 2013

skončilo to mms, vlastne ani neviem,či som vtedy nebola tehotná...tt vyšiel slabo pozit.,ale prišla mms...po mms test stále pozitívny a ja som špinila...moja už expremúdrelá doktorka mi nebola schopná zobrať ani len krv a nasadila duphaston, nepomohol a až do najbližšej mms som celý cyklus špinila

balada6
autor
28. okt 2013

@mimka11111 aha,,,tak mne to potvrdila krvou,povedala ze to nieje krvacanie z vnutra,,ale starsie spinenie, ze po vysadeni antikoncepcie mi chyba nejaky hormon-kvoli ktormu musela nasadit dupfaston,,,tak beriem,,ale zatial nic,,,,ako piseme, raz nic, raz trocha,,,no dost to nervuje:(

hallie
28. okt 2013

mne na špinenie lekár hneď nasadil okrem duphastonu aj ascorutin, a zmizlo mi to za dva-tri dni.

tiumen
28. okt 2013

aj ja som mala špinenie asi do nejakého 10tt ale s Duphastonom som brala aj Ascorutín.. Viacej som špinila po námahe aj po dlhšej chôdzi, preto som sa snažila čo najviac ležať a oddychovať 🙂 tiež som tak stresovala a bábo bolo v poriadku 😉

balada6
autor
28. okt 2013

@hallie a potom sa vobec neukazalo? ako dlho si spinila???

hallie
28. okt 2013

@balada6 špinila som asi štyri dni. Presne od pondelka do štvrtka. Hneď v ten prvý mi nasadil Duphaston 3x denne a Ascorutin 2x denne a povedal, že tak deň bude trvať, kým to začne zaberať. Ako píšem, v piatok to už bolo úplne bez špinenia a nevrátilo sa to. Neskôr mi lekár zistil hematóm, ale ten tam nevidel v čase špinenia, tak neviem, či tam bol od začiatku. Takže som brala ešte Ascorutin, ale v priebehu dvoch týždňov sa vstrebal. Odvtedy ho neberiem a od nejakého 18tt ani Duphaston.

balada6
autor
28. okt 2013

@hallie no a ja mam prakticky to spinenie od 3 tyzdna,,, :( do teraz,,,, uz som zufala, vraj je ok,,,hodnoty stupaju ale mna tonervuje proste,,,,,,stale mam zly pocit,,,kvoli tomu

hallie
28. okt 2013

@balada6 nechápem, prečo to lekárka nerieši... počkaj, a ty si v 3tt vedela, že si už tehotná? Mne potvrdil lekár až v 6tt, že tam je vôbec gestačný vak...

balada6
autor
28. okt 2013

hej vedela lebo som sla akoze na vyvolavacku kvoli tomu ze som myslela ze mi meska menses, lebo som brala dlhe roky antikoncepciu, a pri odbere krvi zistila ze som tehu🙂

lent1lk4
28. okt 2013

@balada6 na zaciatku tehu (5tt tusim) som krvacala jeden den, jasna cervena krv, bez krcov.. Od dalsieho dna som brala duphaston 2x2 (+vit E a predpisal mi aj K kvapky, ale to som zobrala len parkrat), spinila som este 2 tyzdne, zo zaciatku silne, casom to ustupovalo a este treti tyzden bol jemne zafarbeny vytok.. odvtedy v pohode ale duphaston som brala do konca prveho trimestra, len uz nizsiu davku.. no a babo uz kope ;) drzim palce..

pekaska
28. okt 2013

ked zhanaš dufaston skus na modrom konikovi Mam nemam lieky na ivf

nefertitka
29. okt 2013

ja tiez spinim od zaciatku doteraz a beriem 2x1tbl duphastonu a nepomaha, ale mimco rastie...

petruskar
29. okt 2013

@balada6 Ahoj ja som zacala spinit tak v 5 tyzdni a dva krat som sa velmi vylakala lebo isla aj krv. Prestalo 7-8 tyzdni brala som Duphaston teda ten este beriem 2x denne vraj ho budem do konca 12 tyzdna a este aj ascorutin a ten 3 krat denne plus kazde rano kyselinu listovu. Musela som vela lezat. Ale uz je vsetko ok volala som doktotrke ascorutin brat uz nemusim a zajra idem na dalsie vysetrenie 🙂 Drzim palceky viem co prezivas neboj vsetko bude ok 🙂

petruskar
29. okt 2013

@balada6 Este ma napadlo, ze mi doktorka vravela ze ten Duphaston su hormony aby sa dietatko lepsie vyvijalo, lebo prve obdobie prijma vyzivy z nasich hormonov a ten Ascorutin mi dala na to krvacanie.

elje
29. okt 2013

@balada6 Ahoj, viem presne o com hovoris. Spinila som od uplneho zaciatku od 4tt, dr nasadil duphaston, chodila som do ordinacie ako na hodiny klavira a stale to neprestavalo. Minuly tyzden (v 15tt) som musela ist do nemocnice na urgentny prijem, lebo sa objavila dokonca cerstva krv. Vtedy dr vysadil duphaston a nasadil utrogestan a ascorutin. No a chvalabohu uz tyzden mam pokoj. Dufam, ze to tak aj ostane... ja som vlastne spinila cely prvy trimester. Drzim palce, hlavne som mala zakazane cokolvek robit, len lezat cely den a sem-tam zajst na wc (aj to mi pomahal manzel) aby som si nenamahala brusne svaly 🙂

balada6
autor
29. okt 2013

@elje dakujem vam krasneee🙂

margarita
29. okt 2013

ja som v kazdom tehu zasadne spinila cca od 6 - 9 tt obden. brala som Duphaston, Ascorutin som nemohla kvoli inej diagnoze. dr nikdy nevidel hematom, nic...ci som chodila, lezala - stale to bolo rovnake...kym je to tak trochu nevadi - blbe je, ked je ta krv cerstva a vela...aj take som mala 😔 ale vtedy to neskoncilo stastne.

matuliatko1
31. okt 2013

ja som tiež špinila od 4tt do 8tt. teraz asi týždeň nešpiním tak verím že sa to nevráti. Tiež som bola už zúfala... V pondelok idem na kontrolu tak snáď všetko bude ok. Čudné je, že lekári nemajú záujem zisťovať príčinu ( okrem hdmátomu, ten tam vidia) , veľakrát nasadzujú hormorny ( ako napr. Duphaston) a pritom by sa to malo až po vyhodnotení hormonálneho profilu. Niekedy je maternica veľmi prekrvovaná a iba praskajú cievky, z ktorých je trocha hnedej krvi ( niekedy može byť aj viac a čerstvejšia). Treba len dúfať a hlavne veriť že všetko bude ok 🙂

iris8
31. okt 2013

Ja som mala slabé hnedé krvácanie v 7. týždni. Lekár ma nastrašil, že môže ísť o potrat a vypísal ma na PN na mesiac. Predpísal mi Duphaston. Krvácanie trvalo asi 3-4 dni. Odvtedy sa nič také nezopakovalo a som už v 11. týždni.

zuzu1104
1. nov 2013

Zdravím, ja som teraz v prebiehajúcom 6tt a od stredy špiním, hneď som letela k lekárovi, bábätko bolo v poriadku a tak mi nasadil Duphaston 2x1 a Ascorutin 3x1, vždy ráno sa mi to slabučko hnedé špinenie vráti a do obeda prejde. Teraz už nešpiním vôbec, tak dúfam, že už ani nebudem, lebo v júni som prekonala potrat a nechcem prísť aj o ďalšie dieťatko.
Ale čo som si čítala na nete, tak, že v prvých týždňoch je takého hnedé špinenie bežné, že sa dieťatko poriadne vrýva do sliznice maternice a preto praskajú cievky, všetko je poriadne v tehotenstve prekrvené. To mi vlastne potvrdil aj lekár.
A chcem podotknúť, že mi to špinenie zosilnilo po vaginálnom UTZ, tak aj to môže byť príčina.
@balada6 budem ti držať palce, aby bolo všetko v poriadku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre