Špinenie napriek Dupfastonu

Ktore mate skusenosti so spinenim aj napriek bratiu dufpastonu?? pravidelne kazde dva dni som chodila k lekarke,hodnoty pekne stupaju,ale to spinenie ni e anie ustupit,,,raz ho mam, inokedy vobec,,,,, a potom sa zase ukaze,,,hnede spinenie,,nie cerstva krv,,,😞(((
katka357
8. nov 2013
ahoj, ja mám tiež problém so špinením od cca 7 tt. Ležala som aj v nemocnici viac ako 3 týždne. Doktor sa bál potratu nakoľko som bola v júni na kyrete (neutvoril sa mi plod). Teraz som doma, špinenie stále pretrváva, tak v priemere 1 x za deň sa objaví menšie množstvo, tiež užívam dufaston, ascoruti+vitamíny. momentálne som 12 tt + nejaké tie dni, dieťatko je v poriadku, tak čakám kedy to špinenie prestane.držím všetkým palce
adrrikaa
17. nov 2013
ahojte....ja som v 6tt plus 4 den a dnes som na obed trošku špinila taký hnedý výtok (krv)....zajtra idem volať doktorovi a verím, že budú iba dobré správy....v marci som totiž o jedno mimi prišla a teraz inú možnosť ani nepripúšťam, iba že bude všetko o.k. 🙂
adrrikaa
17. nov 2013
ahojte....ja som v 6tt plus 4 den a dnes som na obed trošku špinila taký hnedý výtok (krv)....zajtra idem volať doktorovi a verím, že budú iba dobré správy....v marci som totiž o jedno mimi prišla a teraz inú možnosť ani nepripúšťam, iba že bude všetko o.k. 🙂
saritus
17. nov 2013
zdravím, ja som užívala ascorutin aj duphaston do konca 12tt., tiež som špinila, ale zhruba skončením 12tt sa to ustálilo a už potom nič. Vraj to špinenie môže byť pokiaľ sa vajíčko poriadne neuhniezdi. Bolo to riadne na nervy, už som ani nedúfala, že to dobre dopadne, lebo niekedy - hlavne zo začiatku som mala na intimke aj krv a predtým sa mi to takto 2x ukončilo kyretážou. Ale už mám doma krásne 7-mesačné dievčatko, ktoré je na spapkanie. A ináč celé tehotenstvo som si pichala aj Fraxiparin 0,3.
slusnaxbaba
11. dec 2013
Ahojte. Veľmi ste ma potešili svojimi príspevkami. Mne minulý týždeň v utorok potvrdil doktor, že som tehotná, veľmi som sa tešila. Síce podľa menzesu by som mala byť v 8. týždni, ale podľa veľkosti je to 5. týždeň, škvŕňa malo 15 mm Na druhý deň mi začal tmavohnedý výtok, vo štvrtok som volala sestričke a že hneď mám prísť. Nadadil mi duphastom2x1, vitamín K 3x10 a LadeeVita (pre bábo) a kľudový režim. Ale tmavé špinenie stále neprestalo. Tak včera som volala so sestričkou, či je to normálne, povedala, že nie a okamžite musím prísť. Prišla som, doktor pozrel cez sono bábo a že vôbec nerastie, že po 5 dňoch by už malo trošku podrásť😞 , dokonca, že je o 1 mm menšie, že má 14 mm. Poslal ma do nemocnice, v nemocnici povedali, že nič nevedia spraviť, že ak chcem, ležať môžem aj doma. Tak som šla domov a o týždeň na sono, či bábo rastie a ak nie, tak mi musia vyčistiť maternicu . Ale z toho čo píšete mám ešte nádej, že bábo bude vporiadku, však? Výtok mám stále tmavohnedý, žiadna zmena.
minninka
30. dec 2013
dobry den dievcata,,,ja mam jednu otazku,,,som v 6 tyzdni tehotenstva a moja pani doktorka mi nezobrala ani krv a ani mi nepredpisala ziadne vitaminy,,tak som to zobrala do vlastnych ruk,,tak podla toho co som citala a od kamaratiek som zacala brat kyselinu listovu,,,,ale potom ma kamosky strasili uz tie ktore maju deti,,,som sa im stazovala ze ma pobolieva pod bruskom,,ale nemam ziadne problemy a ani nemam spinavy menzes nic vsetko zatial v poriadku,,,a oni ma strasili aby som nepotratila aby som zacala brat utrogestan,,,beriem ich este len druhy den,,,priatel sa ma pytal co to beriem a odhovara ma od toho ze nech to neberiem ze mi to nepredpisala doktorka,,,,a moja otazka znie bojim sa ze ked ich prestanem brat tak sa mi potom moze daco stat a nakoniec potratim,,,prosim poradte mi co mam robit a kto ma niejake take skusenosti ,,,dakujem,,,
malena123
30. dec 2013
@balada6 vidim ze diskusia bola zalozena este v oktobri, tak by som sa chcela spytat ze ako to dopadlo, ako si na tom teraz? bo ja mam podobny problem, som v 5-6. tyzdni tehotenstva a krvacam uz 4.den. Doktorka mi nasadila Duphaston a Ascorutin, beriem to len styri dni a stale spinim. Mala som aj akoby menstruacne bolesti a krce, tak strasne stresujem. ale dnes je to uz ovela lepsie, dufam ze to bude o.k.
balada6autor
30. dec 2013
@malena123 u nas to skoncilo Mimomatern,tehu,,😞 takze duúpfaston nehral ziadnu rolu,,,
malena123
30. dec 2013
fuuha, to mi je luto 😞 u mna to bolo prve na co som sa spytala ked som bola u doktorky a hovorila ze je to na dobrom mieste ale neviem. hlavne na vecer mam dost velke bolesti
malena123
30. dec 2013
@balada6 a mala si popritom normalne tehotenske priznaky?
renee17
30. dec 2013
@balada6 Ahoj, aj ja som mala trvalo to asi necele 2 tyž. a skončilo MA v 10tt. aj hodnoty isli krasne hore, ale na usg postupne plod nenapredoval.Hnede spinenie som mala lem po malej potrebe na vc-ku na toaletaku hnedy hlien presnejsie.Brala som ascurutin, kanavit a duphaston.Dufam ze to nebude tvoj pripad drzim prsty naj dopadne vsetko dobre, aj vsetky mamickam ktore takyto problem maju nech nikdy nezaziju to co som ja.
renee17
30. dec 2013
@minninka Ahoj ja si myslim ze by ti stacil obyc.femibion 800 a ostatne by som sa riadila podla dr. Ona vie co je pre teba naj a nie nieaka kamosku kazdy organizmus je iny.Drzim palce
janka220989
1. jan 2014
@minninka ja by som nebrala nič čo nemam predpisane, mne ešte aj vitaminy dala doktorka, ona vie čo robí a ak jej neveris tak zmen ale nevies ako môžeš ublizit
zvolsiinylogin
19. jan 2014
@malena123 ako to vsetko dopadlo? aj ja som mala krvacanie, hned som bezala k dokimu, ten si asi pomyslel, ze blaznim, aj ked som mu ukazala na nohovickach krv, iba povedal, ze to nie je zive tehotenstvo, aby sa nepovedalo, dal mi magneium, a poslal domov, mam sa objavit az 30.1.u neho... po vysetreeni i neho som prestala krvacat, ale stale spinim, zda sa mi, ze menej, ale spinim...
zvolsiinylogin
27. jan 2014
@slusnaxbaba ahoj, ako to u teba dopadlo? vsetko o.k.?
nuklia
31. jan 2014
Ahojte babenky... Ja som v 7tt a dnes rano som si nasla na nohavickach slaby do hneda vytok... Ale asi take dve kvapky a odvtedy uz nic... Myslite si, ze je to nieco vazne a ze mam ist vecer na pohotovost? Ked som bola pred tyzdnom u svojho doktora, tak vravel, ze je to tehu a ze je vsetko v poriadku...
lagunasa
17. feb 2014
@zuzu1104 ahoj. precitala som si ze si spinila a ze sa ti to po utz este zosilnilo. tak som sa chcela spytat ze kolko dni po utz sa ti to zosilnelo, ci napr. hned na druhy den alebo az o par dni neskor?
myriada
17. feb 2014
ja som špinila skoro celé tehu aj napriek tomu, že som brala duphaston...malá je v poriadku, má 20 mesiacov 😉
zuzu1104
17. feb 2014
@lagunasa ahoj, no najskôr som špinila na ďalší po ultrazvuku, ale asi v ôsmom týždni som začala špiniť až po troch dňoch a to dosť silno a na ďalší deň zo mňa vyletela taká krvná zrazenina, leteli sme do nemocky a zistili mi hematóm
lagunasa
17. feb 2014
@balada6 viem ze je toto stara diskusia ale aj tak sa spytam. pises ze ti neskor zistili ze je to mimomaternicove. chcem sa spytat ze predtym ked si spinila tak ti nerobili ultrazvuk a vtedy nevedeli ze je to mimomaternicove? je mi to cudne ze najskro bolo tam kde ma a dostala si duphaston a potom zrazu je mimomaternicove?
lagunasa
17. feb 2014
@zuzu1104 aha. diky z info.
borkavan
18. feb 2014
@zuzu1104 presne toto, tiež si myslím, že vaginálny ULTZ škodí. preto ja napr. včera som si našla špinenie na toaleťáku ale nejdem k dr. len by sa vo mne zbytočne vrtal. Zajtra si kupim ascorutin a sama si ho nasadím. Dufaston beriem od 18 DC a teraz dve denne.
hikokk
18. feb 2014
Baby, to spinite od dufastonu. Neziaducim ucinkom dufastonu je spinenie a krvacanie. Ja som ho prestala brat a aj spinit som prestala.
funy
18. feb 2014
potvrdzujem ze vyse tyzdna ho neberiem a hnede spinenie odislo
zuzu1104
18. feb 2014
@lagunasa
@borkavan baby, tak nech vám to špinenie skoro prejde, aby ste si mohli užívať tehotenstvo. Ja som špinila asi až do 11tt a potom to prešlo a od vtedy som ani raz 🙂
borkavan
18. feb 2014
@zuzu1104 dík moc. ja som čítala vela príkladov, že bolo špinenie a bolo všetko OK. Tak je to aj môj prípad. pevne verím.
borkavan
18. feb 2014
@funy čo neberieš? dufaston? a to ti prestalo, ked si vysadila alebo ti prestalo špinenie a vysadila ho. 😃
miriell
18. feb 2014
Zbytočne sa nestresujte a nemajte strach, lebo to nepomáha bábätkám 🙂 Tiež som brala Dupfaston - do plného 12.tt, lebo som krvácala a mala som nábeh na potrat, ale asi pomohol 🙂 - a mala som popri ňom stále špinenie. Potom som ho brala ešte raz od 32.tt do cca 38 tt (aj som ležala v nemocnici asi 3 týždne na udržiavaní) - vtedy už bez špinenia a narodil sa mi zdravý chlapček.
Držím Vám všetkým palce a radšej si oddýchnite a nemyslite na zlé veci, lebo bábätká (aj keď sú to ešte len malé "fazuľky") to cítia. 😉
lagunasa
18. feb 2014
@hikokk nie nie, nie je to od duphastonu. lebo ja som spinila aj predtym tak preto mi ho nasadil, potom dva dni klud a zase vcera na obed. dnes zatial nic ale este neni koniec dna.
@zuzu1104 dakujem.
@miriell presne to sa snazim byt, v klude.
hikokk
18. feb 2014
@lagunasa kazdi sme ini. mne nasadili dufaston lebo som uz mala 31 ked som otehotnela(prve bábo) pred dufatonom som tiez malo spinila. Ked som zacala brat dufaston spinila som velmi aj som trochu krvacala. Samovolne som prestala brat dufaston a aj spinenie aj to slabe krvacanie prestalo. Cele tehotenstvo som chodila do prace autobusom kazdy den az do materskej, nemala som kludový režim a ked som nebrala dufaston nic mi nebolo ale este raz, kazdí z nás je ini.

Začni písať odpoveď...

Odošli