Strata tehu príznakov v 11. týždni

carol1ne
7. okt 2013

Ahojte. Vcera neskoro vecer som sa pristihla, ze vobec necitim unavu, nevolnosti skoro ziadne, pricom predtym boli neznesitelne. Kedze prinaky suviasi priamo s mnozstvom hCG, rozhodla som sa bez paniky doma si zalabakovat a svoj moc som zriedila 1:200. Kedze som mala doma testy s citlivostou 10 mIU/ml, v dosledku zriedenia by test mal byt schopny zadetegovat 2000 mIU/ml a viac. Na teste sa vsak ukazala len slaba ciarka, a ked som moc zriedila este 2-nasobne, uz ciarka nebola ziadna. Ved v danom tyzdni maju hodnoty siahat k statisicom ! Ja si myslim, ze toto je velmi divny signal. Nepredpokladam, ze niektora z vas mala niekedy snahu si odhadovat hodnoty hCG a preto sa aspon pytam, ci sa niektorej stalo, ze vam vymizli priznaky ako unava, castne mocenie a nechutenstvo na konci 11 tt? Uz som raz bola na poho s bolavym podbruskom, bol to vsak plany poplach, aspon vtedy to tak vyzeralo...

mummy01
7. okt 2013

@carol1ne mne presne na konci 11tt nevolnost aj unava zmizli,doslova z hodiny na hodinu.Takze sa podla mna zbytocne plasis 😉

carol1ne
autor
7. okt 2013

A co ten moc? : / Odhadnutych 2 000 je straasne malo.

anetkaadamko
7. okt 2013

ty si laborantka?....lebo takéto laické odhady sú k ničomu...

carol1ne
autor
7. okt 2013

Ja nie, moja matka ano, v anorganickej oblasti. hCG samozrejme nikdy neriesila. Ale myslienka zriedovania je uz len matematicky dost jasna - s mnozstvom rozpustadla klesa koncentracia rozpustanej latky. Nejasne je, ci zmes bola premiesana dokonale. Samozrejme si prajem, aby mnou namerany udaj bol velmi podceneny. Inak je scenar jasny, nie?

anetkaadamko
7. okt 2013

no to áno.................ale aj tak mi to príde, že možno sa to v takom pomere nemôže riediť................to by si musela mať čisté hcg aby si to mohla zriediť s vodou, však aj v moči máš vodu..........to len tak dedukujem.......a niekedy okolo 12tt začína hcg klesať......

iwesska
7. okt 2013

Ja nechapem, naco si to riedila? Vsak ked si robis tehotensky test, tak tiez moc neriedis a ukaze ti //. A cim menej zriedeny - teda cim menej vody, tak tym silnejsia je druha /. Ci som mimo ja? 😅 Inak HCG dosahuje vrchol medzi 8-10tt, potom klesa, tak neviem naco je dobre robit tehu testy. To skor zbehni k Dr. nech ti spravi USG, ked si nie si ista. Aj ked ja som mala podobny problem a uz som tu doma pomaly veci do nemocnice balila a uz som v 13tt, takze klud hlavne.

saimonkaa
7. okt 2013

Ja som tiež stresovala, že mi zmizla unava, aj prsia uz ma tak nebolia....Ale je pravda ze pomaly sa presuvas do 2. trimestra a telo je uz viac-menej trosku prisposobene, takze priznaky ustupia. Dokonca pre tyzdnom som bola chora a brucho mi dist splaslo, lebo som nevladala jest, takze hned panika. Ale vsetko je v poho, netreba zbytocne stresy, este si nieco privolas....

carol1ne
autor
7. okt 2013

@iwesska
No zato som ho riedila, lebo vysledok testu, ze mam mnozstvo hCG ako zena v 4. tyzdni, ma moc neuspokoji, kedze by som ho mala mat o 4 rady viac, t.j. 100 000 v 11. tt. Na zaciatku tehu byva 10 - 20, a uz toto male mnozstvo test zachyti. Ak sa mi to podarilo objasnit..

iwesska
7. okt 2013

@carol1ne Ale tehotensky test je na stanovenie toho ci tam HCG je alebo nie, ale koncentracia sa nim nestanovuje, to sa da len z krvi vycitat. Ako chces podla intezity ciarky zistit, kolko mas tisic? Ved ked je ta ciarka raz silna v 5tt, tak silnejsia uz logicky nebude ani keby si mala niekolkonasobne vyssie. Kolko zien malo negativne testy a boli tehotne, to ako potom vysvetlis? A praveze tym ze si to rozriedila si este tu koncentraciu znizila, lebo ako bolo vyssie spominane, moc obsahuje nie len HCG ale aj vodu a kedze si jej tam pridala este niekolkonasobne viac, jasne ze ti test nic neukazal. Nedeptaj sa tym zbytocne. Ja som tiez nemala ziadne priznaky uz, dokonca aj prsia sa mi zmensili a o dva dni uz zase zacali boliet a ukazali sa mi modre ciary na prsnikoch. Tak som vedela, ze keby to nebolo ok, tak nemam dalsie priznaky uz. Takze zajtra to moze byt inak uz aj u teba.

stastenka42
7. okt 2013

@carol1ne nieje jednoduchsie a presnejsie zajst k lekarke ak mas pochybnosti? Taketo domace pokusy ti akurat zvysuju tvoju neistotu co urcite nerobi dobre babatku a aj tak ti ziadne co ak alebo keby,malo by byt a pod...neda jasnu odpoved...ukludni sa a nemysli hned na najhorsie lebo dokonca tehu sa zblaznis...

cuculik1
7. okt 2013

@iwesska
@carol1ne caroline ma pravdu. Po istom stadiu je potrebne moc riedit nakolko tedt pri velmi vysokej hodnote hcg nezachyti! Je omyl si mysliet, ze cim vyssie hcg tym je ciarka silnejsia...toto plati len do urcitej hladiny hcg. Co sa tyka priznakov, je bezne, ze vymiznu a o par dni sa zas mozu objavit...aj ja som kvoli tomu stresovala ked mi zrazu nic nebolo a nakoniec bolosetko ok. Testy som si riedila vo vyssom stadiu aj ja, giez v case ked mi vymizli priznaky a vysledok bol raz taky s rax taky...najlepsie je naozaj zajst za dr.

carol1ne
autor
7. okt 2013

@cuculik1 Ja som vcelku prekvapena, ze niekto skusal moj recept! No a ako ti to vychadzalo? V akom pomere si riedila? No a nakoniec vsetko dopadlo ok?

mamamonika
7. okt 2013

@carol1ne Mne priznaky zmizli a bol to missed abort,ale nestresuj vacsinou,ked ides do 2.trimestra tak priznaky uz nie su take zjavne ako predtym.

carol1ne
autor
7. okt 2013

@mamamonika To ma mrzi : / A po akej dobe si s tym sla? Aku mal doktor reakciu v prvom momente, ked si dosla?

mamamonika
7. okt 2013

@carol1ne Ja som tento rok po 2missed abort prvykrat som si to neuvedomila az ked sa ma doktor opytal ci mi nevymizli priznaky tak som si spomenula,ze ma prestali boliet prsia ochabli mi a ze mi byvavalo zima.Mala som to ale medzi 8-9tt preto ti pisem,ze u teba to vobec nemusi byt kedze ides do 2.trimestra.

carol1ne
autor
7. okt 2013

@mamamonika A uz mas nejake dieta? Ci sa snazis, nebodaj cakas prve?

mamamonika
7. okt 2013

@carol1ne Mam uz 6rocne.Pozri cinkni doktorovi,ze ti vymizli priznaky nech ti urobi sono,aby si bola kludnejsis,ze babo je ok.

aadulik2110
7. okt 2013

@carol1ne wow.... malý chemik 🙂 ale nie žarty bokom 🙂 veď pomaly sa končí 1. trimester a v 2. akoby si nabrala druhý dych.... pri prvom tehu som nemala žiadne "nežiadúce" stavy spájané s tehu, akurát som pociťovala únavu, ale do konca 12tt to zmizlo a potom už som bola vitálna a aktívna... teraz poznám, čo je to celodenná nevoľnosť, únava, ale pomaly sa to tiež stráca. Myslím, že to netreba takto riešiť.... teš sa, že tá pekná časť tehu prichádza 🙂

carol1ne
autor
7. okt 2013

@aadulik2110 Ale do 2. trimestra mam predsa cele 2 tyzdne :/ Predsa dufam, ze to bude v poriadku. Vdaka za povzbudenie

carol1ne
autor
7. okt 2013

@mamamonika Veru, budem musiet, lebo dlhodoba neistota nie je k nicomu..

aadulik2110
7. okt 2013

@carol1ne ale veď nikde nie je napísané, že keď budeš 13+0, tak to akoby zázrakom všetko pomynulo - každá žena je iná a každé telo inak reaguje.... niekomu tieto "nežiaduce" stavy tehu vymiznú do 10tt, niekomu okolo 12tt a niekomu aj po 16tt a niekoho to sprevádza celé tehu. Ja som po 9tt začala pociťovať "úľavu" aj keď je to len otázka 2 - 3 dní a potom mi je zas na nič.... a veľa robí aj oddych....

zuzkat1
7. okt 2013

@carol1ne ja som mala missed abort v 10+4tt zistila som to na poradni o 10dni neskor. Tiez zmizli tehu priznaky ale nebrala som to ako signal aj ked bol... Ak si nie si ista tak zajdi k dr za ten stres ti to cakanie nestoji

cuculik1
7. okt 2013

@carol1ne riedila som pol na pol. To som vycitala na ndte, ze po istom tt go tak treba robit. Dokocnca som go robila tsk, ze pre overenie som robila jeden test s riedeneho s jeden z toho isteho, ale neriedeneho mocu. Bol tam rozdiel. Riedeny test bol farebne intenzivnejsi aj ked nebol taky tmavy, ako zvykol byt na zaciatku tehu. Aj tie priznaky raz boli s raz nie a teraz sme uz v 8 mes. 😉 . Ale tiez som chodila k dr. S malou dusickou. 😉

mamamonika
17. okt 2013

@carol1ne Ako si dopadla?Dufam, ze vsetko ok.

carol1ne
autor
17. okt 2013

@mamamonika Ano, bol to plany poplach. Moje nechutestva su spat a su asi najsilnejsie za cele obdobie :/ Snad raz pozvolna ustupia. Vdaka za opytanie 🙂

mamamonika
17. okt 2013

@carol1ne Tak to som rada,drzim palce. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre