Stúpajúci ľudský choriový gonadotropín bez akcie srdca

ematko29
25. jún 2012

stretol sa stym niekto?ako je možne ,že hcg stúpa aakciu srdca nevidno,je to vôbec možné?aby sa to dalej vyvyjalo ak 2tyždne sa nič ohladne srdiecka nezmenilo.tehotenstvo približne 8tt

amulienka
25. jún 2012

@ematko29 ja som mala MA, a z 8tt na 10tt mi uz kleslo. dovtedy stupalo,ale zazraky sa deju 🙂 drzim palce

kaculiatko88
25. jún 2012

@ematko29 áno je to možné. Ja som akciu srdiečka nemala a v 11 tt mi ešte stále stúpalo HCG. Nasledoval MA. To znamená, že placenta sa vyvíja normálne ale plod už nie.

ematko29
autor
25. jún 2012

ide o moju kamaratku,už pár krat sme sa tu ohladne nej radili,ale ide oto,že tehotenstvo je v maternici .lekar sa vyjadril ,že celé tehotenstvo je velke 45mm.aplod nemá ešte ani centtimeter.nejde nám do hlavy ako to,že stupa ablod nemá akciu konečne otehotnela ateraz toto ☹

ematko29
autor
25. jún 2012

@kaculiatko88 och to je ale sila.o takom som ani nepočula. ato dokedy može to hcg stupať,lekar sa vyjadril,že to nieje vôbec dobre ale kazal ešte počkať.

kaculiatko88
25. jún 2012

@ematko29 do 12 tt by mal potom nastať spontánny potrat. To hovorili aj mne. V poradni som bola v 9 tt a niečo sa mu nezdalo. Hladina HCG v norme. Kontrola o 2 týždne. HCG v norme ale plod bez vývoja od 7 tt.

ematko29
autor
25. jún 2012

no niečo podobné,och je mi to strašne lúto,tak velmi sa snažili 😢 apozeram ,že čakaš babo po akom čase sa vam to potom podarilo?

kaculiatko88
25. jún 2012

@ematko29 po prvom spontánnom potrate sa podarilo po roku snaženia. To skončilo MA. Po kyrete sa nám zadarilo o 7 mesiacov.

ematko29
autor
25. jún 2012

no ona má problem aj stym otehotnením ,ale snád sa podarí skoro.ozaj akolko vam kazali po kyrete čakať s dalsim bábom?

kaculiatko88
25. jún 2012

@ematko29 6 mesiacov sa odporúča. Ale my sme sa začali snažiť po treťom cykle. A absolvovali sme aj vyšetrenia a veľa iných vecí.

ematko29
autor
25. jún 2012

dakujem za info,aked sa možem ešte opytat ake vysetrenia ste absolvovali?oni tuším boli na genetike ked sa snažili .

kaculiatko88
25. jún 2012

@ematko29 nemmáš za čo. Genetiku obaja a hematológiu už iba ja. A ešte sme potom išli aj alternatívnou cestou.

ematko29
autor
25. jún 2012

tak určite pojde na hematologiu.lebo tam by mohol byť problem.fakt som nikdy o takom niečom nepočula aby takto to bolo.ato som už naštudovala hocičo ,lebo aj ja som mala problem otehotniet.

brita
26. jún 2012

@ematko29 Ahoj, ano, je to mozne, lebo hcg produkuje placenta. Ja som mala taku situaciu, ze hcg mi krasne rastlo a plod nikde ☹ ☹ Skoncilo to MA 😠 Ty ale plodik mas, podla mna srdiecko ti naskoci kazdu chvilku.

ematko29
autor
26. jún 2012

@brita ide o moju kamarátku.vvelmi si želajú babo.ateraz toto.hcg rastie asriečko ešte nebyje.myslim,že ani lekar nevie čo sa deje lebo stale sa čaká.plod ma asi 0,75 kolky tyžden to môže byť?

brita
26. jún 2012

@ematko29 Aha, tak prepac, som to zle precitala, myslela som, ze ide o teba. Ale neva, ved poradime aj tvojej kamaratke 😉 Vies, podstatne je, ze v akom tyzdni skutocne je. Ja som po umelom oplodneni, takze tam to viem na den presne. Ak otehotnela spontanne, tak tam sa to nikdy nevie presne, preto treba cakat a nerobit unahlene zavery. Ja pozeram do mojej tehotenskej knizky a moji dvaja mali na zaciatku 7. tyzdna cca. 5 mm, cize to by mohlo byt OK.Srdiecko by malo naskocit do 7 az 8. tyzdna. Moje mali srdiecko, ked boli 6+2tt. Ale zase pripominam, ze kamaratka nevie presne, kedy otehotnela, tam moze byt rozdiel aj tyzden a par dni. Ja by som poradila pockat max. dva tyzdne, dovtedy musi srdiecko naskocit. Ak nie, potom je tam zial problem, aj to sa stava, sama to poznam 😒

ematko29
autor
26. jún 2012

@brita veríme ,že to bude ok,nadej predsa umiera posledná.koncom tyždna by mala vedieť viac.sama viem čo je to ked sa nedarí ateraz ked sa im konecne podarilo tak také stresy.dakujem zarady aprajem krasne tehulkovanie apôrod 🙂

ematko29
autor
28. jún 2012

@brita je koniec,bábätko sa jej prestalo vyvijať asi v7tt.je to velmi ťažké,spolu sme sa ťešili ateraz plačeme. 😢

brita
28. jún 2012

@ematko29 Ach, to je mi velmi luto ☹ ☹ ☹ ☹ Poznam tu bolest ☹ Ale clovek musi ist dalej. Je dobre, ak ma nejaku oporu a ty nou urcite pre nu si, to velmi pomaha.Je to nespravodlive,ale clovek je len taky maly cervik a nezmoze nic proti prirode 😒 Verim, ze coskoro znova otehotnie a zabudne na tento bolestivy zazitok. Prajem vela sil.

ematko29
autor
28. jún 2012

@brita dakujem,snažím sa jej byť oporou.viem čím všetkym si prešla.ale je pozytívne aspon to ,že je schopná otehotnieť kedže sa už 2roky snažili.aja verím ,že sa im to určite po druhykrát podarí.možno to bude teraz znieť kruto ,ale ked sa to malo stať tak je to lepšie teraz ako v neskoršom štádiu gravidity .moja mamka musela porodiť mrtveho chlapceka v 6mesiaci :(podla jej rozpravvania to bolo totalbne strašné.anebyť mojho otca ktory ju podržal sama nevie či by to zvladla

zuzka71
6. júl 2012

@brita ahoj...a tebe bolo vidieť aj plod,alebo nie?

brita
6. júl 2012

@zuzka71 Ahoj, nie plod sa neukazal. Vola sa to anembryomola. 😠

zuzka71
6. júl 2012

@brita a mala si tam aspoň žĺtkový vačok?V tt si bola?A akú hodnotu HCG si mala?

brita
6. júl 2012

@zuzka71 Ano, zltkovy vacok tam bol. HCG si uz nepamatam, bolo to pred dvoma rokmi. Cakalo sa do 9. tyzdna, potom som isla na reviziu. 😒

zuzka71
6. júl 2012

aha....no ja som podľa MS v 6tt,ale podľa sono len 4-5tt a dnes mi robili po týždni kontrolné HCG a že pekne stúplo ako má...tak neviem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre