Tehotenstvo a cvičenie na telesnej

18. apr 2021

Ahojte žienky. Zistila som, že som tehotná, ale chodím ešte do školy môžem sa opýtať či môžem v pohode cvičiť na telesnej?
Kvôli covidu budeme cvičiť von takže budeme dlho behať, potom rozcvička, nejaká hra veď to poznáte... 😊

hettinka
18. apr 2021

U nás tehotné žiacky mali vybavené oslobodenie od telesnej výchovy vždy.

klip0
18. apr 2021

Spytaj sa gynekologa a plus neviem ci to vedia v skole ale tak urcite nemôžeš uplne vsetko. Zlahka ano ale necvicila by som brucho, nejake šprinty a beh do unavy. Vzdy tak aby si sa dobre citila, neunavila sa vellmi a nic ta nebolelo

klip0
18. apr 2021

A pozor aj na loptove hry aby si nedostaka loptou do brucha. A silove tiez nic

autor
18. apr 2021

Už len 4 týždne školy keďže som v konciacom ročníku, ale telesná určite bude keď bude von pekne... som ešte len v 5 týždni tak neviem, že... či by mohli niektoré cviky uškodiť...

monika2605
18. apr 2021

Ja na tvojom mieste by som to neriskovala..spoluziacka takto potratila..

mimuska125
18. apr 2021

Ahoj ak nechceš povedať v skole ze si tehotná popros lekarku mozno ti da papier aby si bola oslobodna od telesnej. A radsej davaj pozor prve mesiace su rizikové

anjelicek26
18. apr 2021

Gynekolog ti da papier na oslobodenie s telesnej, na co riskovat, mas to za par dni skolu za sebou.

autor
19. apr 2021

No, telesnú mám v stredu a aj keby som dnes zavolala tak ma asi neobjedná hneď 😏

tianna
19. apr 2021

Povedz že ti je zle a nemôžeš cvičiť. Do ďalšej telesnej vybav papier.

autor
19. apr 2021

@tianna vieš... Mame takú učiteľku, že ak jej poviem, že som tehotná tak mi povie niečo také, že cvičenie je na toto dobre a ze musím cvičiť...
No a do doktorky teraz ísť je zbytočné lebo v 5tt nič ešte neuvidí takže neviem či mi dá nejaký papier keď to nebude potvrdene 🙄

tianna
19. apr 2021

Áno, podaktore sú expertky 😁 necvic radšej, skus si niečo zatiaľ vymyslieť, kedy máš ďalšiu telesnú? Dovtedy by mohlo byt už niečo vidieť 🙂

autor
19. apr 2021

@tianna v stredu 😏

autor
19. apr 2021

@tianna všade sa tu píše, že v 5 tt ešte nič gyn. vidieť nebude... ☹️ Takže mi to tehotenstvo nemôže potvrdiť a na telesnú nemám v tom prípade žiaden papier 😏

marpel
19. apr 2021

Mamka ti nemôže napísať ospravedlnenku, aby sú zo zdrav. dôvodov tuto stredu necvicila?

bayuska
19. apr 2021

klamat sa nema, ale ked to fakt nechces povedat, resp casovo to nevychadza, ja by som si obviazala nohu a krivala tyzden-dva, kym by ti to gyn potvrdil :D mozes uz okaslat nejaku ucitelku, samozrejme, ze cvicenie je aj v tehu dobre, ale to si vies odcvicit aj doma, v skole na to nie je hodina prisposobena

tianna
19. apr 2021

Z krvi ti to vie potvrdiť 😉

tianna
19. apr 2021

A do ďalšej telesnej to budeš mať už potvrdene na 100% z krvi 🙂

klip0
19. apr 2021

Presne aj ja by som povedala ze ta boli velmi hlava alebo aj ta noha je fajn napad, ced nemusis extra krivat iba tak trosku sem tam 😅 a do dalsieho týždňa si vybavis papier

jvasenka
19. apr 2021

Riesila by som to cez obvodneho-vysvetlit situaciu a nech ti da papier

ckatka
19. apr 2021

Cvičenie v tehotenstve je naozaj dobre. Ale záleží ze aké.
Napríklad ja by som určite neutekala -kvoli otrasom, ale hlavne ja neznášam beh...., ale sú baby co do 4 mesiaca bežali aj polmaratony...
Loptové hry sú okej zatiaľ (ked si dáš trochu pozor) lebo babo je ešte malinke a je schovate v panve, tak do 12tt. Ale hlavne by si nemala robiť veci pri ktorých môžeš spadnúť.
Ja som do 8 mesiaca chodila na sebaobranu (ale všetci vedeli a na brucho mi dávali pozor, po zemi som sa nehadzala) a jazdila na motorke. Takže ja mam najmenej čo hovoriť 😂😂
Celkovo sa vraví, že rob co ta baví len bud opatrnejšia. A učiteľke by som to na tvojom mieste povedala. Otázka je, ci chceš aby sa to v skole vedelo alebo nie. Lebo možno bude mať nejakú poznamku alebo sa prekecne a tým sa to prevali. Učiteľky sa medzi sebou rozprávajú o takýchto veciach, ci sa nam to páči alebo nie...

autor
19. apr 2021

@ckatka tak, mne to je v podstate úplne jedno keďže chodíme do školy už len tie posledné 4 týždne tak nech si hovoria o čom chcú 😁
Nooo, cviky také, že beh a rozcvička taká ťažšia, že nevládze nikto po nej 😏

autor
19. apr 2021

@ckatka no a keďže sme boli rok doma tak nikto z nás necvičil a takto po roku nič nerobenia by z toho bola poriadná svalovka... 😅 Niekedy cvičíme aj s činkami takými menšími a loptové hry tak jedine asi badminton alebo hádzanú, možno aj florbal, football keď budeme teraz von 😏 a beh, tak bežíme okolo takého jazera, ale to som nevládala prebehnúť ani keď som bola mladšia a nie to ešte teraz... 😁 No neviem naozaj čo robiť... Každý mi hovorí nech necvicim, nech to učiteľke poviem atď...

ankare
19. apr 2021

Určite necvic, neriskuj. Držím palce!

klip0
19. apr 2021

No tak sprav to co ti hovori kazdy, stoji ti to za to riziko a vycitat si to potom cely zivot? Ja vidim tri možnosti
1. Povedz ucitelke pravdu a ze este nemas papier
2. Vymysli si iný zdravotny problem na ktory sa "vyhovoris" týždeň alebo dva a potom uz papier mat budes.
3. Nehovor nic, chod za obvodnou, vysvetli jej situaciu a nevh ti da papier aby si necvicila, kludne tam moze byt nieco v štýle - bolest kolena, bez TV 4 tyzdne. Nemusi nutne uvadzat tehotenstvo

Ale urcite si to vyries, zdravotne cviky si mozes zacvicit aj doma a take co budu len vhodne pre teba a nie vsehochut co ti moze uskodit.
Pripadne este mozes ucitelke objasnit situaciu andohodnut sa ze okolo toho jazera pojdes krokom a to bude cela tvoja telesna - vychadzka - vhodna ore tehotne

autor
19. apr 2021

@klip0 ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď!!!
Nooo, musím nejako poriešiť ☹️ kríže ma bolia, brucho ma boli, nevoľnosti a cvičiť ešte to by bolo... 😭

klip0
19. apr 2021

Neni sa co ani stresovat nad tym, tak povedz ze ta voli chrbat a slusne ju popros ze chces necvicit a zatvar sa smutne pri tom 😁 urcite nebudes mat problém neboj nic 🙂

autor
19. apr 2021

@klip0 mám vysunutú platničku a strašne ma bolel chrbát, keď som jej to povedala tak jej odpoveď bola, že cvičenie veľmi na to pomáha a v bolestiach som musela cvičiť... 😏 Takže ona to berie veľmi vážne tú telesnú...

klip0
19. apr 2021

Tak jej povedz ze si volala s lekarkou a povedala ti ze nesmiesba ze cakas na termin u neurologa

klip0
19. apr 2021

Netreba sa zbytočne stresovat, viem mas malo rokov, ucitel je autorita ale proste jej oznam a vysvetli ze cvicit nebudes, tak donutit ta nema ako a snad ti to zato nestoji to riziko, len kvoli tomu ze by si sa stresovala co jej povedat

7ammy7
19. apr 2021

Si v poslednom ročníku, takže asi budeš už plnoletá. Jednoducho jej oznám, že si tehotná a budeš cvičiť, ale nebudeš robiť nič čo by ohrozilo dieťa. Je to takisto žena, tak snáď ma pochopenie pre budúcu mamičku. U nás na strednej aj pri menštruácii nechávali dievčatá,, cvičiť " na žinienke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre