Ultrazvuk vo 4. týždni tehotenstva

zuzicka4545
11. okt 2023

Ahojte. Mám taku otázku lebo už som bezradná. 13.9 som mala menštruáciu normálne 7dni a po týždni som začala občas špiniť hlavne keď som bola v práci, keď som bola doma som nespinila. Nedalo mi to tak som šla na gynekologickú pohotovosť a tam mi povedali že tam mám gestacny vak ale je prázdny. Zobrali mi krv na HCG a to som mala 243, kontrolu mi dali o dva dni a vtedy boli HCG 358 ale ze by to mal byt 4 týždeň. stále tam nič nieje vidieť a doktor ma naplašil s kyretazou lebo ze HCG nestúpa ako ma. Nato som volala svojmu gynekológovi ktorý povedal ze jemu sa to zdá v norme HCG a mám prísť o dva týždne na sono. Môže to byt normálne tehotenstvo alebo sa mám báť najhoršieho? Ďakujem pekne za odpovede

sofia1979
24. okt 2023

@zuzicka4545 moja mama krvacala v tehu 4mesiace

zuzicka4545
autor
25. okt 2023

@ana_1 HCG mi začalo klesať tak dobre určite nie😭

zuzicka4545
autor
25. okt 2023

@sofia1979 no myslím že ja zrovna nebudem ten prípad že krvacam a nič mi nebude… nemám ja toľko šťastia, takže viem že to nedopadne dobre

zanzilady
25. okt 2023

@zuzicka4545 tak to ma veľmi mrzí :( to nie ke dobre znamenie. Drž sa 💚

sofia1979
25. okt 2023

@zuzicka4545 mrzí ma to testy ale vravia niečo iné, ach viem že to bolí poznám to mne sa to stalo pred pár mesiacmi no u mňa už aj vek, čiže uz6sa pomaly zmierujeme s tým, že budeme mať len jednu princeznú. Drž sa verím, že tú bolesť o chvíľu zameníš za nové a šťastné tehotenstvo 🙏❤️

zuzicka4545
autor
27. okt 2023

@sofia1979 dúfam že sa podarí znova niečo, ale keď ja stále špiním alebo krvácam. Neviem si ani menštruáciu vypočítať… že asi kedy približne, gynekológ povedal že mám všetko v poriadku a nepotrebujem kyret ale stále krvácať alebo špiniť neviem či to je v poriadku

sofia1979
27. okt 2023

@zuzicka4545 určite to bude neboj, a s týmto sa radšej obrať na dr

zuzicka4545
autor
28. okt 2023

@sofia1979 skôr mám otázku či keď mu klesá HCG tak aj čiarka na teste by mala slabnúť nie???

zuzicka1451
28. okt 2023

@zuzicka4545 Ano slabnut by mala,ale nie vzdy vsetko ide podla knizky .Ja Vám napíšem moju skúsenosť pri 3.dietatku. tehotenstvo som zistila v 10tt náhodou. Chodievam k neurologovi ,bola som na podaní btx do svalstva ,den predtým som si robila test bol čistý negatívny a,tak som šla. Na ďalší deň som išla na preventívnu ku gynekológovi, a oznámil mi ze som10+3 skoro som odpadla. Nič mi nebolo a ms som mala normálnu ako bežne,takže neostáva Vám nič iné ako čakať... Pri druhých tehotenstvach ,som iba spinila . Užívala duphaston a neskôr ležala lebo všetky rizikové. Dajte tomu čas, a uvidíte. Aj keď chápem čakať a nevedieť je náročné.

mondolina
28. okt 2023

@zuzicka4545
mne pri zamĺknutom potrate dokonca hcg stúpalo. bolo mi to vysvetlené tak, že nejaká časť ešte Hcg produkuje.

sofia1979
29. okt 2023

@zuzicka4545 áno ale to trvá trosku par dní

zuzicka4545
autor
30. okt 2023

@zuzicka1451 neviem či už aj mám na niečo čakať keďže HCG začalo klesať, myslím že už na nič nemusím čakať. Len ma zarazilo že HCG mi klesá a doktor povedal že čiarka bude blednúť a naposledy keď som tam bola že mám si spraviť test a uvidím že bude čiarka ale iba taký ten “duch” a namiesto toho som tam mala normálu čiarku ako keď som mala HCG 690

zuzicka4545
autor
30. okt 2023

@sofia1979 len mne to nebledne už druhý týždeň tak som bola s toho taká zarazena. Lebo podľa doktorovych slov som mala mať v piatok podľa výšky HCG na teste iba ducha a namiesto toho čiarka bola stále rovnako silná tak ma to zmiatlo

sofia1979
30. okt 2023

@zuzicka4545 fiha to mi je divné

nikaeli
30. okt 2023

mimomaternicové vylúčil? @zuzicka4545

zuzicka4545
autor
30. okt 2023

@nikaeli povedal že mám počkať či budem mať silnejšiu menštruáciu a odkrvacam. Ale ja stále len spinim, teda nie stále ale iba keď som v práci že viac chodím alebo namáham. A HCG klesá ale čiarka na teste neslabne

sofia1979
31. okt 2023

@zuzicka4545 lebo mne ako klesalo hcg slabla aj čiarka na teste

nikaeli
31. okt 2023

@zuzicka4545 ale mimomaternicové tehotenstvo je nebezpečné - to tvoje bolo v maternici? videl tam dr. vôbec niečo? aspoň gestačný vak?
Mala som to podobne ako ty, test stále pozitívny, hcg stúpalo pomaličky, potom sa zastavilo.. špinila som dosť výrazne. Bábätko sa uhniezdilo vo vajcovode.. túto možnosť vylúčil?

zuzicka4545
autor
31. okt 2023

@sofia1979 mne klesá HCG a čiarka neslabne

zuzicka4545
autor
31. okt 2023

@nikaeli áno túto možnosť vylúčil, videl gestacny vak 5mm mal keď mi robil sono

nikaeli
31. okt 2023

@zuzicka4545 našťastie 💗
Na slabnúcu čiarku na teste by som sa nespoliehala, podstatné je hcg z krvi. Mrzí ma to. Prajem veľa síl 🙋🏻‍♀️

sofia1979
31. okt 2023

@zuzicka4545 tak ak klesá hcg už tú čiarku asi by som neriešila skús to nejako všetko prejsť a šup potom na ďalšie snaženie držím palce a veľmi ma mrzí čo sa stalo drž sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre