Ultrazvuk vo 4. týždni tehotenstva

zuzicka4545
11. okt 2023

Ahojte. Mám taku otázku lebo už som bezradná. 13.9 som mala menštruáciu normálne 7dni a po týždni som začala občas špiniť hlavne keď som bola v práci, keď som bola doma som nespinila. Nedalo mi to tak som šla na gynekologickú pohotovosť a tam mi povedali že tam mám gestacny vak ale je prázdny. Zobrali mi krv na HCG a to som mala 243, kontrolu mi dali o dva dni a vtedy boli HCG 358 ale ze by to mal byt 4 týždeň. stále tam nič nieje vidieť a doktor ma naplašil s kyretazou lebo ze HCG nestúpa ako ma. Nato som volala svojmu gynekológovi ktorý povedal ze jemu sa to zdá v norme HCG a mám prísť o dva týždne na sono. Môže to byt normálne tehotenstvo alebo sa mám báť najhoršieho? Ďakujem pekne za odpovede

sofia1979
16. okt 2023

@zuzicka4545 verím, že áno daj vedieť

zuzicka4545
autor
17. okt 2023

@sofia1979 ahoj, no do dnes som mala pokoj a dnes potom ako som prišla domov z obchodu tak som išla cikat a na papieri som mala krv. Už som zúfalá s toho, zajtra pôjdem lekárovi. Je to normálne? Stalo sa to ešte niekomu že mal počas tehu ako keby menštruáciu?

zuzicka4545
autor
17. okt 2023

@sofia1979 včera som si robila tehotenský test a čiarky boli dve a stále silne neslabnú tak ja neviem už

sofia1979
17. okt 2023

@zuzicka4545 ahoj môžeš mať nejakú zrazeninku a nemusí to byť nič šetri saa skús ísť k Dr radšej

sofia1979
17. okt 2023

@zuzicka4545 to je super že neslabnu mne tak slabli a vedela som ze je zle

sofia1979
18. okt 2023

@zuzicka4545 ahoj je to lepšie?

zuzicka4545
autor
18. okt 2023

@sofia1979 ahoj no neviem, krv som mala aj dnes ráno ale nie veľa. Robila som si test aj v pondelok večer a dnes ráno. Ja neviem mne sa zdá že ta čiarka je slabšia alebo som uz čisto chytena na hlavu paranoidna 🙂 hore test z pondelka a dole test dnes rano

zuzicka4545
autor
18. okt 2023
zanzilady
18. okt 2023

@zuzicka4545 Noooooo nechcem byt negatívna ale naozaj vyzerá trosku slabšie. Aj keď mne sa moje tiež zdali že sa 2-3 dni sni nemenili. Asi skús aj zajtra, alebo vecer. Niekto ma vecer silnejšie

domka222
18. okt 2023

Kým som si neprečítala, že je bledší ani by som si nevšimla. Ale tiež sa mi teda zdá trošku bledší. Hádam sa mýlime🍀

zuzicka4545
autor
18. okt 2023

@zanzilady no dnes mi to nedalo tak som zavolala sestričke ku gynekológovi že teda od včera som mala krvácanie také ako pri menštruácii len ta krv je bledsia a bez zrazenin. A ona mi nato povedala že teda keď chcem a zdá sa mi to ako veľký problem tak môžem prísť. Akoooo ja neviem krvácanie pri tehotenstve už nieje problem? No nič nebudem to komentovať. Tak som tam teda s tým mojim asi zdanlivým problémom išla a urobil mi sono a povedal len že on tam nič nevidí a mam si dať zopakovať HCG o týždeň.

zuzicka4545
autor
18. okt 2023

Môžem byt ako tehotná a mať menštruáciu? A preto tam nič ako nevidel? Lebo som vo 4-5 týždni a je to skoro? Viem že sa pytam ako dilino ale on mi na žiadnu otázku neodpovedal

zanzilady
18. okt 2023

@zuzicka4545 ak by si ešte krvácali ja by som išla aj na pohotovosť. Nedal to žiadne tabletky ani nič ?

trojnasobnamama
18. okt 2023

No v 5tyzdni by uz mal vidieť niečo.Nechcem strasit no ked test slabne nebude to asi dobre ked k tomu aj krvacaš.Ale drzim silno palce aby som sa mylila.

sofia1979
18. okt 2023

@zuzicka4545 je trosku bledsi kedy si robila? Ach skus na pohotovost, ale poznám to tiež mi povedali že so mnou nemôžu nič robiť

zuzicka4545
autor
20. okt 2023

@sofia1979 ten hore v pondelok a ten dole v stredu. Včera mi zase robili HCG a je 468. Včera som mala spinenie iba troška a dnes nič zatiaľ. Ja už neviem…

zanzilady
20. okt 2023

@zuzicka4545 koľko dni prešlo od toho posledného Hcg čo si mala okolo 300 ?

domka222
20. okt 2023

@zuzicka4545 to hcg od posledného odberu ,čo si písala narástlo minimálne. Nechcem byť negatívna, ale zrejme to nie je prosperujuce tehotenstvo.Ak sa ešte pridalo aj špinenie...

nikaeli
20. okt 2023

@zuzicka4545 ťažko ti my poradíme. Možné je všetko. Pri jednom tehotenstve som špinila, ležala som v nemocnici a drobec odišiel v 9tt. Pri ďalšom tehotenstve som špinila dokonca silnejšie a drobec je už predškolák 💙 držím ti prsty!

sofia1979
20. okt 2023

@zuzicka4545 no neviem je to také na vážkach o koľko ti stúplo hcg vieš porovnať

zuzicka4545
autor
20. okt 2023

@sofia1979 HCG mi stúplo o 110 od posledného odberu lebo teraz je 468. Kázal mi robiť si testy každé dva dni tak dnes som si zase robila. Prvý je pondelok druhý je stredu a ten posledný dole je dnešný

zuzicka4545
autor
20. okt 2023
zanzilady
20. okt 2023

@zuzicka4545 čiarky vyzerajú super 🙂 a máš ísť zas na Hcg ?

inana11
20. okt 2023

Moja mama pred 36 rokmi mala menzes pri mne do tretieho mesiaca normálny… termin mala so mnou na sivelstra a ja som sa im narodila posledného septembra🤷‍♀️ takze nemusíš zúfať ale ja nemám dobru skusenost so skorým prezeraním maternice na sone…

zuzicka4545
autor
20. okt 2023

@inana11 ja neviem. Čiarky vyzerajú dobre, HCG všelijako, raz špiním raz nie, predtým aj krv. Mám dvoch chalanov doma a ani z jedným som toto nemala aspoň by som si určite pamätala keby áno. Aj mne kamarátka hovorila že mala normálne menzes ale čo to mám ja to teda neviem

zuzicka4545
autor
20. okt 2023

@zanzilady áno zas mám ísť na HCG. Už mám toho plne zuby… vieš ten strach a stále to čakanie že čo zas bude čo zas iné mi príde. Ved už som mala tuším všetky odtiene krvi čo existujú asi aj tie čo ešte neexistujú

zanzilady
20. okt 2023

@zuzicka4545 no musí to byt na nervy. Ja čakanie nemám rada a ešte keď ani nevieš na čo čakáš. Tak myslím že to ďalšie Hcg to už rozhodne 🙂

zuzicka4545
autor
21. okt 2023

@zanzilady ved to ja čakanie neznášam a toto je pre mňa utrpenie keď neviem nacom som a čo ma caka. Ten strach a všetko…

ana_1
24. okt 2023

@zuzicka4545 ahoj, ako si dopadla? Ja som vo veľmi podobnej situácii, tiež čakám čo bude

sofia1979
24. okt 2023

@zuzicka4545 to vyzerá parádne, neboj sa verím, ako ti je?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre