Ústna voda Corsodyl 0,1% v tehotenstve

dasa118
3. sep 2019

Ahojte zienky, chcem poprosit o radu. Som v 1. trimestri a urobila sa mi v ustach afta a nasla som si, ze celkom dobra je ustna voda Corsodyl lekarnicka ze neni napisane ci to mozem, lebo na obale to nebolo uvdene, ale ze vsak pit to nebudem. Uz par dni som si ju dala, afta je prec. Ale stale mi to nejako vrta v hlave, nemate niekto skusenost s touto ustnou vodou v tehotenstve?

migifie
3. sep 2019

@dasa118 v tehotenstve na kloktanie ju môžeš použiť,nic sa nestane ;)

migifie
3. sep 2019

@dasa118 našla som aj taký prehľad,je to staršie,nie všetko uz je na trhu,ale mas tam aj chlorhexidin,UL v Corsodyle...https://ukulele.webnoviny.sk/clanky/lieky-a-lie...

klarissa25
3. sep 2019

Ved to nepijes 🤦‍♀️

dasa118
autor
3. sep 2019

@migifie dakujem za odpoved aj za ten prehlad, si to popozeram, je to zaujimave

dasa118
autor
3. sep 2019

@klarrisa25 ja viem, ze to nepijem, ale predsa ci to nemoze, nejako ked mam trosku rozkrvacane dasno nejako nemoze prejst. Lebo pri jednom zube mi, ked si s nitou cistim krvaca a potom si vyplachujem. Tak ci to nemoze neviem nejak ublizit. Som taka ustrachana, bo po dlhych rokoch sa nam konecne podarilo otehotniet. Snazim sa nebyt ako to napisat, taka pojasena a vsetkeho sa bat. Ale nad tymto som sa pozastavila, lebo ta pani v lekarni bola taka, ze sama nevie a asi mozem uzivat. Tak preto som trosku od niekoho chcela mozno pocut, ze to tiez pouzival.

migifie
3. sep 2019

@dasa118 aj ja som pani z lekárne a to viem ;) ale som rada,že som ti našla prehľad...prehlad aj iných lieciv,niečo sa pomenilo,ale toto nie,niečo na trhu nie je,ale Corsodyl je...a áno,je lepšie sa pýtať ako strachovať ;) a držím palčeky s bábätkom ❤

dasa118
autor
3. sep 2019

@migifie este raz ti dakujem velmi pekne ❤️! A prepac, ak mozem este otazocku, ked si lekarnicka. Som nejak na nete nasla ze je ten corsodyl ako dva druhy jeden modry a druhy ruzovy ten mi predali v lekarni. Tam je nejaky rozdiel? Ci len obal iny?

migifie
3. sep 2019

@dasa118 https://www.adc.sk/hladaj?q=corsodyl&nai=&w=&x=&p= existujú tieto formy...slabsi,silnejsi roztok a gel 🙂 osobne obľubujem stranku adc.sk,tam nájdeš všetky teraz dostupné lieky a mas tam aj pribalove letáky...resp. trosku odbornejšie SPC...v PIL (probalovom letaku) častokrát,ale nájdeš len pod dozorom lekara atd.,popravde mame to v tehotenstve ťažké,lebo toho na trhu nie je vela...

migifie
3. sep 2019

@dasa118 a nemas začo,rado sa stalo ;)

dasa118
autor
5. sep 2019

@migiflie ale mam za vela, ze si mala s mojimi otazkami trpezlivost a odpovedala si mi! A je mi teraz, az do placu a trapne sa citim, ze ta zas chcem otravovat s otazkou ale, velmi pekne ta chcem poprosit este o jednu radu. Uzivam 3x do dna progestanelle a 3 x do dna estrimax (som bola na umelom oplodneni). A akurat dnes sa mi prvykrat stalo a az teraz som to zistila, ze som si nedala jednu davku estrimaxu a neviem ci rannu davku som si nedala alebo na obed co si davam. Lebo dnes som mala velmi dlhy den v robote a obe davky mi vysli, ze som si ich mala dat v robote. Prosim ta velmi pekne o radu, myslis, ze vynechanie jednej davky moze byt velky problem?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre