Hormóny a žiadosť do neba o dievčatko

barnica
14. dec 2015

Ahoj babenky som maminka dvoch fešákov úžastných a sme tretí krát tehotný 🙂 problém je v tom že už pri druhom my vraveli že bude dievčatko až do siedmeho mesiaca a zrazu bim bam chlapček. Teraz prvý krát my v 22týždni povedali že dievčatko a ja sa neviem tešiť a som v strese či naozaj nechcem zase chytiť nákupnú mániu a potom dumať že do frasa čo s tým :D manžel sa zo mňa smeje už že kvôli dievčatku by som aj vraždila... Berte to prosím s humorom ale áno dievčatko je môj vytúžený potomok,Nezabilo by ma ani keby to bol tretí chlapček ale tajne dúfam že bude to už ozaj bábika. Ako mám udržať tento svoj ošiaľ na uzde prosím vás furt len sondujem dievčenské oblečenie,hračky a dumám ako sa budeme parádiť s bambuľkou. Hrozné,čo? Potrebujem radu ako to zvládnuť a prestať byť tak zaťažená na dievčatko a tešiť sa nech to bude čokoľvek. Nejaké rady?

evittam
14. dec 2015

@barnica No asi ťa nepoteším - ale jediná rada - ukľudniť sa ( v rámci možností) a nekupovať "kraviny" dopredu....Radšej neutrálne veci....A isto máš aj po svojich dvoch chlapcoch niečo....A dievčatko vždy využije aj "chlapčenské" veci....Ale chápem ťa - nám to síce "vyšlo" ako všetci hovoria ale tiež som kupovala väčšinou neutrálne veci,niečo som mala po synovi ale aj tak som kúpila zo pár vecí ružových. 😝

barnica
autor
14. dec 2015

ja mám po chalanoch kopu krásnych vecí čo poslúžia aj dievčatku ale keď vidím sukničky šatičky a svetríky tak mi normálne prepne a najradšej by som už kupovala zatiaľ to hádžem na wishlist ale neviem dokedy to vydržím,pripadám si ako trafená. A viem že ak my lekár povie že tretí chlapček že budem sklamaná rovnako ako pri druhom. synčekov oboch milujem ale trvalo my tri mesiace kym som sa zmierila že druhý je tiež chlapček. je úžastný tichučký a smejko skoro bezproblémový ale stále vo vnútri cítim že bz ty chcelo to dievčatko.

evittam
14. dec 2015

@barnica Jááj, tak to mi ani nehovor, a to som zo začiatku vôbec neriešila sukničky a podobne - ale postupne to "dostalo" aj mňa 😝 😉 . No ale radšej vydrž a neboj sa sklamania - určite budeš šťastná aj keď to bude znovu chlapček - otrepané ale pravdivé - nech je to bábo hlavne zdravé. Moja sesternica má 3 sestry, jej mama dokonca 5 a ona sama má 4 chlapov 😀 .

barnica
autor
14. dec 2015

my máme v rodine zatiaľ samých chlapcov šesť vnukov . Viem že aj môj otec sa strašne tešil že bude dievčatko aleee nepodarilo sa a teraz sa bojím im dať vôbec vedieť že zase tvrdia že dievčatko aby sa to nezvrtlo :( Pre dievčatká je kopec krásnych vecičiek a čačiek viac kombinácií ako pre chlapca. Som si istá že sa budem vedieť tešiť aj z chlapčeka ale bude to trvať.

bosoriak
14. dec 2015

@barnica No ja ako zena, ktora ma za sebou dva potraty by som ti len poradila, aby si bola stastna, ze si tehotna a ze cakas zdrave dieta. A este by som ti odporucila aby si sa velmi nevytesovala, pretoze aj ked sa ti narodi dievcatko, to este automaticky neznamena, ze to bude paradnica. Moje obe dcery boli odjakziva "chalaniska", radsej sa vrtaju v blate a hraju sa s vlacikmi, nez s babikami. Do troch rokov obe vyzadovali kratke vlasy, lebo dlhe by im zavadzali.

Trosinku to prehanas s tymi ocakavaniami, nie kazde dievca je nutne babikou, na ktoru mozes navliect cokolvek sa tebe paci. Aj dievca je clovek, ktory ma vlastne predstavy.. a tie prve dva roky su podla mna aj dolezitejsie veci, nez ruzove saticky. Napriklad aby bolo dieta zdrave, stastne a vyrovnane. Nehovorim, ze to nechces aj ty a chapem, ze si chces splnit nejaku svoju predstavu.

Prajem ti, aby ti to vyslo, ale tiez ti prajem aby si ziskala trosku vacsi nadhlad a respekt k tomu, ze akekolvek zdrave dieta je dar, ci uz je to chlapec alebo dievca. Aj skor nez po troch mesiacoch.

barnica
autor
14. dec 2015

@bosoriak ďakujem 🙂 ja som šťastná že mám zdravé deti pretože aj ja mám potrat za sebou a nebolo to nič super na psychiku. Je jasné že to nieje len o oblečení a parádení sa ale ja sa teším aj tie detské hry ktoré chalani so mnou hrať určite nebudú na robenie copíkov a dohadovanie sa čo si malá slečna dá na raňajky, a tú takú detskú dievčenskú starostlivosť keď sa hrajú na veľkú maminu. Uvidíme no zatiaľ mám ošiaľ v tom že v kuse chodím hladkám bruško a tvrdím že dievčatko moje nemeň sa :D Aby mi neurobilo prekvapko ako moj milacik druhorodeny :D Manželovi je to jedno čo to bude hlavne nech je zdravé,vybral už aj mená drobčekovi nech to bude čokoľvek. Zatiaľ o dieťatku vedia iba naši rodičia a súrodenci a ja sa teším že medzi sviatkami pôjdeme na 4D ultrazvuk a snáď budeme mať bližšiu predstavu či to bude bábika alebo frajer. Zatiaľ prepletá nožičkami a širmikuje rukami takže horko ťažko na moje otravovanie nám zisťoval doktor pohlavie.

acer11
14. dec 2015

a čo takto test pohlavia? 😉

barnica
autor
14. dec 2015

@acer11 bude to znieť šialene ale robila som si dva a vyšli na dievča :D ale pri druhom synovi som si tiež zrobila vyšlo dievča a je nakoniec Jakubko :D

babulka82
14. dec 2015

@barnica tak niečo dievčenske kup a budeš spokojna,ked povedia že chlapec tak sa stym nejak vyrovnaš ,ina možnost snad neexistuje.
@bosoriak ja mam dvoch chlapcov a tiež som v kutiku duše dufala že bude aspon jedno dievča ale tak tiež si myslim že dievčence sa priliš idealizuju a mamičky si myslia že to budu ich najlepšie kamaratky ,všetko zaleži od povahy atak isto sa da vychadzdat aj s chalanom.Niekedy mi to je až take smiešne ako si mamičky predstavuju ako ich budu česat a obliekat akoby to boli babiky .A prave vtedy su tie dievčnce ako chlapci ako pišeš ty že su tvoje dievky skor chlapčenske 😉

evittam
14. dec 2015

@barnica No ona určite nemyslela tie obyčajné čo kúpiš v lekárni alebo drogérii-zbytočne vyhodené peniaze - je to stále 50 na 50. 😉 Určite myslela buď aminocientézu alebo krvné testy, kde ti to určia presne.

adelajda2012
14. dec 2015

@barnica na tvojom mieste by som si dala urobit test z krvi. Je to drahe, ale ak neudrzis veci na wishliste, tiez to bude stat oeniaze 🙂 Takto budes mat istotu a pokoj na zbytok tehulkovania ;)

barnica
autor
14. dec 2015

no robila som si test len z lekárne tie krvné testy sú super nápad spýtam sa rovno medi sviatkami môjho doktora či sa to dá uňho 🙂 a z nich je 100% výsledok?

sintra
14. dec 2015

zavidim ti tvoje pseudoproblemy.

mamulka211
14. dec 2015

paci sa mi vyraz sme tehotni :D , myslim, ze tehotna mozes byt len ty, pokial tvoj partner nie je transvestita....

evittam
14. dec 2015

@mamulka211 No, a aj keby bol transvestita, tak nič nemení na veci to, že tehotný byť nemôže - to len na doplnenie a samozrejme mimo tému...
@barnica -samozrejme, že sú 100%, ale stojí to cca 350,- Eur...

mamulka211
14. dec 2015

@evittam coby nemohol, moze ak je transvestita zena a citi sa byt muz

mamulienka30
14. dec 2015

@barnica keby si videla ten osial, co ma chytil, ked sme zistili, ze je to baba 😀 Zajdi na sono, kde ti to povedia a ukazu na milion pät percent a potom sa pusti do nakupov a vybavy... ved to je radost... a ta je povolena...

mircalla
14. dec 2015

@barnica no 2 krat sa pomylit nemozu - mne povedali na tutovku chlapcek a bol, potom na tutovku dievcatko - a bolo
inak som rada, ze mam 2 zdrave deti (pred 6 rokmi sa mi kvoli problemom s plodnostou zdal jedno dieta ako sen), bez ohladu na pohlavie...tak sa tes...ale bude dievcatko - ved dalsie sono to potvrdi...

barnica
autor
14. dec 2015

medzi sviatkami budem mudrejsia

henikav
14. dec 2015

@barnica ja ta chapem a drzim palce aby to bolo dievcatko. Samozrejme ze je najdolezitejsie aby bolo babatko zdrave, a taktiez je samozrejme ze to budes milovat bez ohladu na to ci to bude chlapcek ci dievcatko, ale dobre padne mat aj aj. Aj u nas bola muzska domacnost a to stale chalanske veci, auticka, roboty, spiderman, futbal..... a zavistlivo som pozerala vedla na malicke tanecnice, ci vrkocikove dievcatka a pekne suknicky, maslicky, saticky. A ked sa nam sen nakoniec splnil, mozem potvrdit ze je to uplne ine vychovavat dievca ako vychovavat chlapca. Mame doma taku akuratnu rovnovahu, velmi ma tesi, ked sa uz nemusim zaujimat len o futbal ci judo, ale s malickou pecieme kolaciky, hrame sa s babikami, alebo sa navzajom ceseme (teda ona mi hlavne vytrhava vlasy, ale s akou laskou 😀
Dnes uz je ta moda pre dievcatka aj chlapcov velmi rozdielna a my mamicky sa radi vytesujeme prave nakupovanim

evittam
14. dec 2015

@mamulienka30 No ak bude dieťatko otočené tak že nebude nič vidno tak ti to na "milion päť percent " nepovie nikto....A môže to byť aký len chce uzv a aký len chce odborník. 😉

barnica
autor
14. dec 2015

no práve že ona sa točí jak slimáčik má iba 16cm zatiaľ takže má miesta a miesta ešte :D
henikav@ práve toto ma teší to česanie...pečenie... a nie stále len autíčka a vlaky a luky a bagre a šipky a hokej :D Ja tam strašne rada malého odvediem ale pokecať tam s niekým je nemožné. O móde sa dá kecať furt :D

katrinka8
14. dec 2015

@barnica - 😀 😀 😀 len aby sa Ti dcérka nenamotala potom na vláčiky, autá a bagre - keĎ sa bude chcieť podobať na veľkých bratov 😀 😀 😀 Nič v zlom, to len v srande. Naozaj netreba nič očakávať od dievčat či chlapcov - u nás sa obe deti hrajú aj s tým, aj s tým. Popavde sa mi zdá, že mladší hodne odkukuje od staršej, takže aj tie bábiky občas idú spať, aj kočiar sa vozí 🙂 A ako nám pribudli do domácnosi autíčka, bare a vláčiky, veru aj staršia sem-tam pričuchne k železnici a to s radosťou. A tiež nie je vždy stotožnená s mojou predstavou jej oblečenia. Mňa už totálne prešli tie preružovené, prevolánikové čačky-mačky - zdá sa mi, že toho bolo priveľa 😀 A teším sa, že obchody konečne začali aj pre dievčatá dodávať veci inej ako ružovej farby (čo sa mi vidí, že donedávna bolo všetko ružové alebo fialové).

alana1
14. dec 2015

tak da sa zistit podla toho, kedy ste babo splodili. ak ste sexovali pred ovulaciou je sanca ze bude dievca ak v den ovulacie alebo den po, jednoznacne chlapec

martina27777
14. dec 2015
Používateľ martina27777 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od martina27777.

@alana1 ja napriklad takymto veciam vobec neverim..

alana1
14. dec 2015

@martina27777 tak spermie rozhoduju, dievcenske su velke a pomale, dlhsie prezivaju a chlapcenske male a rychle, neziju dlho 🙂

zuzka276
14. dec 2015

Nám povedali v 18 týždni, že bude dievčatko. A aj to vyšlo. Myslím, že to chce skúseného doktora a dobrý ultrazvuk. Pôjdete aj na 3D/4D ?

step13
14. dec 2015

@barnica ahoj no a bych ti urcite krvne testy odporucila stoja 84e a je to 100 percentne za 5 dni dostanes vysledky a budes spokojna 🙂 viem co prezivas mam kamosky co su natom ako ty hlavne musis byt kludna a misliet na mimi ono to vsetko citi co sa deje okolo neho skus testy urcite budes potom kludna ked sa dozvies co to bue 🙂🙂drzim palceky

peegi
14. dec 2015

Ahoj, ja som na tom bola rovnako.Mali sme dvoch uzasnych chlapcekov,ktorych by som nemenila za nic,ale velmi som tuzila po dievcatku.Rozhodli sme sa pre tretie babo samozrejme aj keby to bol dalsi chlapcek ale ona bola uplne doslovne vymodlena 🙂 Ja som nevydrzala ani do 20.tt na ultrazvuk...dala som si uz v 12.tt robit testy z krvi.A ked mi prisiel mail z vysledkom,plakala som od radosti ako mala.A tiez na chytila v tom momente nakupna mania 🙂 Ja si myslim,ze je to v poriadku...teda vsetko s mierou samozrejme...kupuj len to co vynosite.Ale ja som si tu radost jednoducho dopriala....a nakupila som malej tie vysnivane saticky a suknicky.Chlapcenskych farieb a veci som si uzila uz dost naplno....teraz som si chcela uzit vsetko to okolo dievcatka.A uzivam si to nadalej a aj vzdy budem .Takze aj veci a farby 🙂 🙂 Da sa to riesit tak,ze nebudes nakupovat nove veci za drahe peniaze ale ja som napriklad vela nakupovala aj tu na konikovi a vyslo ma to omnoho lacnejsie 🙂 Ak naozaj cakas dievcatko,kludne si to uzi naplno...samozrejme nie bezhlavo.Mas pravo sa z toho tesit a nechat tej radosti dost priestoru 🙂

barnica
autor
14. dec 2015

No na 4d ideme medzi sviatkami... tie krvne testy zvazujem silno ze si dam rovno urobit... a budem mat aspon klud

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre