Išli by ste v 5. mesiaci na pohreb?

27. jan 2022

Ahojte, šli by ste v 5. Mesiaci tehotenstva na pohreb ? Švagrinej zomrel brat, chcem ísť na pohreb, aj sa rozlúčiť,no aj ako opora prenu. No mamka mi vraví,že tehotné na pohreb nesmú(nejaká povera). Váš názor ?

solange7
28. jan 2022

@janinah to je dalsia vec. Ale ja som to myslela vseobecne. Nebudem sa predsa drzat nejakej povery a nepojdem kvoli tomu na pohreb. Je to len miesto kde sa pochovavaju ludia. Ziadna kliatba tam na cloveka neciha.

ankare
28. jan 2022

@gabika4 😢😢😢

katuli3nocka
28. jan 2022

Ja som bola v 35 týždni (na tento pohreb som cestovala cca 300km autom) a v 38 týždni na pohrebe. Pri druhom synovi cca v 10 týždni. Nič sa nestalo ani mne a ani deťom.

basska_b
28. jan 2022

Ja by som nesla v prvom trimestri. Vtedy som bola dost citliva na tieto veci. Bola som v 8mesiaci a bolo to znesitelne... ale bol to sused z panelaku, nie blizka rodina. ono to babo vsetko citi a vnima, tak mozno aby nemalo stres, sa to mysli...

janko77
28. jan 2022

Mne zomrela babka v máji a to som bola v 8mom mesiaci tehotenstva, keď bola pár hodín doma v truhle bola som pri nej pohladila som ju....Je pravda že mi tety vraveli že by som tam nemala byť, že tehotné nemajú byť pri mŕtvom ale cítila som že tam mám byť, rozlúčiť sa s ňou...A chvála Bohu všetko dopadlo v poriadku,je to na tebe ako sa cítiš,či to zvládneš..

nikha2809
28. jan 2022

Bola som v 7m kamarátke.Ale stala som len vonku,vnútri bolo plno.Moj bývali zomrel týždeň pred mojím druhým pôrodom tomu som nebola.

nika_m
28. jan 2022

Zalezi ako sa citis a ako blizka bola ta osoba...ja som bola na pohrebe muzovho deda den po tom ako mi vysiel pozitivny tehotensky test a na pohrebe mojho naj dedka v 7mesiaci...nebolo mi uplne najprijemnejsie v kostole ale vycitala by som si, ze som sa s nim nerozlucila...samozrejme babka ma nepustila dopredu, ani k hrobu a ani pozerat do rakvy som sa nemohla..presne kvoli nejakym poveram 🙄

alesiana
30. jan 2022

Ja si myslim že to je normalne ist na pohreb aj ked by vraj tehulky nemali chodit (povery) ale je to viac menej na to ako sa citis

cervenaruza123
30. jan 2022

Ak sa na to citis, podla mna mozes ist. Len samozrejme ked sa budes citit zle, tak radsej treba ist prec.
Na povery treba pozerat aj z historickeho hladiska. Neviem na co presne sa viaze tato povera, ale kedysi to mohlo mat vacsi zmysel. Na cintorinoch sa casto skryvali rozne zivly, zlodeji a podobne. Bolo lahke na cintorine spadnut na sprachnivetych krizoch, pripadne spadnut do cerstvo vykopanej jamy, lebo nebolo to tak zorganizovane ako dnes. Ak mrtvy zomrel na nejaku nakazlivu chorobu, mohla byt nakazliva aj po smrti este isty cas. Hygiena taka nebola a na pohrebe, pri hrobe sa vsetci objimali, kvilili (ved kedysi sa na to najimali zeny, co mali za ulohu oplakat mrtveho, aby bola spravna atmosfera), to ked bol jeden chory (a kedysi sa umieralo na vela dnes beznych chorob co zvladneme s antibiotikami ci sme proti nim ockovani), tak na pohrebe sa lahko nakazili viaceri. To su vsetko veci, od coho za danych okolnosti by clovek drzal dalej deti a tehotne zeny, takze je logicke, ze kedysi sa to neodporucalo. Dnes su ale podmienky pohrebov a aj na cintorinoch uplne ine.
Samozrejme, aj dnes moze pohreb byt podla mna pre tehotnu ci dieta prilis zataz. Su tehotne, co ich rozplace kazda malickost, co im je casto mdlo, co ledva stoja na nohach. A byt v dave ludi, kde je okolo truhly vydychany vzduch, kde vsetci placu a kvilivo nariekaju, to pre tehotnu ci dieta nemusi byt prijemne. Takze hlavne slobodne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre