Kludné bábätko v brušku

janynyna
16. jún 2018

Ahojte maminky. Potrebujem sa s vami poradit. Som v 26tt a moj drobcek je nejaky kludny v brusku. Tak sa teraz strachujem ci je v poriadku alebo mu je v brusku tak dobre. Trosku sa pohybe rano a potom vecer. Inac je cely den kludny. Mate s tym niektora skusenost? Mali ste aj vy nieco podobne? Zostalo babätko kludne aj po porode alebo to bol pravy opak. Dakujem.

evalin88
16. jún 2018

Aj moj maly bol hybal sa len cca o šiestej siedmej a desiatej večer.. Inak v brušku spal a potešim ťa po narodeni je kludny, v porodnici bol najtichši z celej chodby.. Možno aj tvoje bude.. Držim palce..

veronikastrickova
16. jún 2018

Aj moj, kludny v brusku, citila som akurat ked sa otocil dole hlavickou, nemam natocene takmer ziadne video kde sa mi pekne vidno pohyby. Ale taky zostal aj po porode 🙂

zizka
16. jún 2018

Ja som vzdy cakala na osmu hodinu vecer, vtedy sa trochu pomrvil a rano o 5tej maval stikutku. Inak strasne pokojny a ako babatko bol sikovny, ciperny, ale ziaden prehodeny den s nocou, ked uz zaspal ( lebo tomu sa vzdy branil), tak sa budil minimalne. A dodnes (5 r.) je skor "studijny" ako sportovy typ 😉
Ale pozor kamoska malu necitila jeden den v brusku, tak sla na pohotovost (mne by to ani nebolo napadlo pri rezime mojho syna) a dobre urobila. Takmer to malo fatalne nasledky. Takze radsej chod zbytocne k lekarovi, ak sa ti nieco nezda, ako potom lutovat

janitta
16. jún 2018

Tak unas to bolo rovnako, v brusku som o nom ani nevedela cele tehotenstvo, zato po narodeni vedeli o nom vsetci, pokojny ani nahodou nebol a ani doteraz nie je. Takze je to individualne.

tinuska0306
16. jún 2018

To že je bábo kľudné je v poriadku, každé je iné. Ak máš starosť, tak si kúp angelsounds a budeš vedieť, že je v poriadku aj keď ho necítiš. Mňa to vždy upokojí.

charlie1980
16. jún 2018

@janynyna Starsi cely bozi den nespal v tehotenstve. Az vecer so mnou. Cely bozi den v pohybe, brucho sa mi prevalovalo zo strany na stranu. Kopal, vrtel sa.
Mladsi presne ako opisujes, trochu rano sa pomrvil, trochu vecer, cez noc niekedy....velmi malo aktivny v tehotenstve.
No a co z toho vzislo ? Ze presne taky su aj teraz. Starsi vrtula v zadku, mladsi pokojny, spokojny.

zuzdav
16. jún 2018

Aj môj bol kľudný, krásne v brušku spinkal ako ja a keď som bola hore, občas sa pomrvil. Keď sa narodil zaspal už na sále a spinkal celý pobyt v nemocnici+doma. Teraz bude mať rok a krásne spinka doteraz.

barny
16. jún 2018

u nas to neplati, v brusku minimum pohybu a potom? ... prva prespata noc u oboch takmer ked mali 3 roky, dcera bola hore za noc aj 7x

nadazdi
16. jún 2018

Ja som moju vôbec necítila, stále som si pichala do brucha, nikto ju ani necítil kopnúť 😂 dokonca ešte aj 15 minút pred pôrodom spala 😂😂😂

kylie1983
16. jún 2018

Moja tiez vela spinkala v brušku, a ked bola hore, len sa prevalovala. Žiadne kopance ani prudké pohyby 🙂 To jej ostalo aj ked sa narodila, vela vela spinkala, museli sme ju budiť na kojenie. Teraz ma 17 mes. A stále rada spinka, aj ked uz je to viac sidlo ako spac 🙂

lula313
16. jún 2018

Naša sa tiež moc nehýbala a po narodení síce kludna nebola, ale prespala skoro každú noc😊

janynyna
autor
16. jún 2018

Dakujem dievcence.
@zizka Tak ja to nemam tak ze necitim pohyb len stale cakam na nejaky poriadny kopanec pod rebro. Asi to bude riadny flegmos. A rozhodne asi nie po mne ☺☺☺

deti95060810
16. jún 2018

ja som prvé dieťa nepočula min. mesiac. A to som už bola tehotná ešte viac ako ty...

monca_24
16. jún 2018

@janynyna Aj ja to mám presne tak isto, väčšinou sa hýbe iba ráno a večer keď som ja v kľude. Cez deň ho uspáva kolísanie pri mojej chôdzi alebo len necítim pohyby pri činnosti, ktorú práve robím 🙂

janynyna
autor
16. jún 2018

@monca_24 a v kolkatom si tyzdni?

domculik
16. jún 2018

@janitta ja takisto, maleho museli aj na pasoch zakazdym budit, citila som ho tak 2x za den rano a vecer ale ked sa narodil tak uplny opak, je to zivel 🙂

siska53
16. jún 2018

@janynyna ano,ja som mala.pri prvom tak,dost kludny,viac stikutal ako kopal. Dovod asi placenta vpredu.. ale teda po narodeni uz kludny nebol,rad sa hybal,skumal ,zaujimal sa o vsetko.🙂)

alica2011
16. jún 2018

Mala sa tiez velmi malo hybala. Aj vystrasila porodnicku,ked som vravela,ze skoro vobec necitim pohyby. A kludna je uz 6 rokov

e_lenka
16. jún 2018

Môj malý bol tiež veľmi kľudný v brušku, poriadny kopanec si ani nepamatám, že by som dostala..
Keď sa narodil mal obrátený režim, v noci som k nemu vstávala 12-13 x, už som bola zúfalá, po dvoch mesiacoch to ale našťastie prestalo a bol hore len 3-4x za noc. A doteraz je veľmi živý a zvedavý a ako hovorí môj otec "vymyslí aj čerta"

monca_24
16. jún 2018

@janynyna 28 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre