Koľko vás stála výbava pre bábätko?

kejty13
14. aug 2019

Ahojte mamičky, chcela by som aspoň približne vedieť koľko vás vyšla komplet výbava pre bábätko.

zanita777
14. aug 2019

@zanita777 žiadnu kozmetiku okrem tej na zadoček som myslela

jenny257
14. aug 2019

500-600? Aj s kočíkom , postieľkou, oblečením a šatkou na nosenie . A pri druhom asi tak polovica z tej sumy 🙂 kocik hlboký som kúpila pri oboch deťoch z bazáru , pri prvom za 100 , pri druhom za 25 e 😅 potom mám ešte britax tak mi netreba další drahy kocik . Mladší ani postieľku nemá , spi so mnou . Oblečenie som aj na bazári kúpila alebo od kamosiek . Radšej kvalitu z bazáru ako smejdy z pepca . Ale kupujem aj nové občas 🙂

janickadusicka
14. aug 2019

@kejty13
Kocik novy 3kombi 430€. Fusak tenky z emitex za 40€, deku som si uhackovala, hruby fusak na zimu po mne.
Postielka po mne, naklady na prelakovanie asi 20€
Matrac, perinka, vankusik, plachty, obliecky, nepremokave podlozky dokopy asi 100€
Prebalovaci pult, podlozka, obliecka, vanicka asi 80€.
Veci do postielky (hniezdo, mantinel, zavinovacka) som si dala usit, cca 60€.
Veci do porodnice pre mna a pre babo komplet asi 80€.
Oblecenie pre babo som nejake zakladne veci kupila, bodycka a nejake svetriky z h&m, mali v zlave. Kupovala som aj v tescu, tam maju tiez pekne a lacne. Dost veci za smiesne peniaze som kupila cez fb marketplace, baliky oblecenia v super stave za par drobnych. Dokopy za oblecko ktore mi vydrzi prvych par mesiacov som dala asi 200€.
Plienky na prve 2mesiace, latkove plienky a osusky, detsky gel na pranie, odsavacku soplov, jednu 120ml avent flasku, odsavacku na mlieko som vsetko kupila cez mall v akcii, dokopy to bolo nejakych 100€.
Hracky som nekupovala, nemam ani kolotoč nad postielku, baldachyn, kresielko, satku ani nosic. Hracy asi podostavam a ostatne uvidim neskor, ci budem potrebovat. Vela hraciek som si vyrobila sama.

Takze dokopy to vsetko vyslo nieco nad 1000€, ale je to uplne komplet a najblizsie mesiace neplanujem nic kupovat okrem plienok. Po porode este pride ten statny prispevok, takze je to celkom ok a zatial ma tieto vydavky nezruinovali.

Podla mna je velky tlak na maminky aby vsetko doma mali krasne a dokonale, zladenu detsku izbu, paradny kocik, krasne oblecenie pre babo. Staci sa len pozriet na instagram. Ja si myslim, ze babatko vela nepotrebuje, ked je napapane, ciste, v teple so spokojnymi rodicmi. Vela peknych veci sa da zohnat z druhej ruky alebo si vyrobit.

lilly256
14. aug 2019

Mne to niekedy pride take ako keby nejake mamičky kupovali výbavičku aj pre druhe mamičky a snažili sa im silou mocou vnútiť bazárové veci a kociare z druhej ruky .. ved to je každého vec si myslím nekupujete to vy ..niekto by možno nedal 1000€ za kočiar no ja by som nikdy nič nekúpila z druhej ruky - a to neznamená ze tie mamičky, ktore to robia odsudzujem .. je mi to jedno .. je to ich vec

lucyluv
14. aug 2019

Idem si pospominat, ale asi už len orientacne 🙂
- Kočík 1200 (nebolo ho nakoniec treba, lebo v ňom len revala)
- Vajko so základnou z bazaru 100
- oblečenie 150
- postieľka z bazaru 80
- hniezdo a zavinovacky 40
- šatky na nosenie 60
- odsávačka soplov 10
- odsávačka mlieka 100 (kupovana pár dní po pôrode)
- kozmetika 30
- látkové plienky a kadečo na látkovanie, čo som skoro nevyuzila 150
- 1 hracka z biobavlny 15 :D
- plienky - cenu už netuším
Inak som nekupovala žiadne veci typu fľašky, cumlík, lehátka, kolotoce, atď

Zaokruhlene 840 bez kočíka, takže s kočíkom to bolo cca 2000€
Potom ešte pribudla kopa veci, čo už bolo treba ako napríklad nosič 160, kresielko 100, čiže 100ky len tak lietali

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
14. aug 2019

fuuuu, keď čítam tie sumy, tak mám dosť ... nikdy by som toľko peňazí nevyhodila za výbavu ... základ oblečenia do veľ. 68 mám za 70 eur ... ešte nejaký overal, pančuchy, babyšatku a nosič ... kočík nekupujem a zvážim aj ostatné hlúposti

1gabriela13
14. aug 2019

@kejty13 ešte ti poradím ohľadom oblečenia. Pokupovala som drahé oblečenia značky mayoral, Calvin Klein, guess atd atď. Načo? Zbytočne. To malé babo rastie tak rýchlo že to bude mať na sebe dokopy 2x možno. Teraz jej kupujem už len sporadicky drahé oblečenie. Nie sme chudobní ani nič podobné, ale ja také ze body, pyžamo, legíny a nohavice kupujem v pepcu. Body nájdeš max za 3eura. Neoplatí sa fakt.

mindy112
14. aug 2019

Ženy (len poniektoré), úprimne ľutujem Vašich chlapov. Toľké peniaze popchať do nejakých kočíkov a ohrievačov a neviem čoho... Samozrejme je to Vaša vec a toto je zase len môj názor. Dieťaťu je jedno, či sa vozí v kočiari za 50 alebo za 1200 eur 😀 Pre tie ktoré sa budú ozývať.. nie, naozaj Vám to nezávidím, len mi je zle z tejto chorej doby, kde sa materstvo stalo akousi značkou a ženy namiesto toho aby svoje deti vychovávali k slušnosti a rešpektu, tak sa predbiehajú v tom kto, čo kúpil a za koľko.. 🙄

1gabriela13
14. aug 2019

@mindy112 presne súhlasím. Najdôležitejšie je byt milujucou mamou a mat základne veci pre dieťa. Tomu dieťaťu je úplne jedno ci ma na sebe značkové veci alebo veci lacné. Ono potrebuje cítiť pri sebe mamu, byt milované a nic viac. Hold, niekto dá za výbavu 5000eur a niekto 200. Neznamená to nič. To najdôležitejšie pre dieťa ajtak nekúpiš.

queen_mary
14. aug 2019

@mindy112 ehm 😅 mam kocik za 1200€. Skusala som na predajni kociky aj za 300€ a poviem ti, ze je to mega rozdiel. Kvalita a pevnost konstrukcie, vaha kocika, manipulacia, skladanie. Nehrka, je z kvalitneho materialu. To len tak fyi. Mne je jedno kto aky ma, ja sa staram iba o seba a nesudim, ani nepoukazujem. 🙂

martuska005
14. aug 2019

@queen_mary ja som mala za 350 a konštrukcia je v poriadku ani nehrka ani nič podobne..A ani aj by som osobne nedala toľko peňazí na tu trochu čo bude v kocari ale každej osobna vec

ladyvi
14. aug 2019

Kazdy podla toho kolko mu penazenka dovoli a co vsetko potrebuje. Mne pozicali 2 kamosky oblecenie, s tym, ze co sa zachova vratim. Nekupila som nic😂 krasne veci zachovale, nenecham skvrny zaschnut, cize hned preperiem a este aj 2 dalsie deti na tom vyrastu. Ale musim uznat, ze navyberali pekne ciste nederave neflakate veci, a take na moj vkus, a tak ma ani nelaka nakupovat. Podla mna usetrenych tak 200 eur urcite. Kociar a autosedacku by som si kupila novy 400-1500 eur zalezi co chces (ale aj to sa da bazarovo). Postielku by som z bazaru (nasa po dvoch detoch bezchybna), ale matrac by som novy. Cize cca 30 eur - 80 eur. Monitor sa da pozicat v nemocniciach a lekarni (nadacia krizovatka)- 36 eur na polroka. Kozmetika nic,nekupuj zbytocne. Plienky latkove 20 eur. Uteraciky stacia 2ks. Odsavacka 20 eur. Cumlik 5 eur. Satka 50-100eur. Lekarnicka cca 30-40eur (teplomer, nurofen, paralen cipky,vit.c, olej nejaky na mliecnu chrastu, sudokrem, roztok do nosteka, odsavacka na sopliky).
Podla mna tak 1000 - 1200 eur, ak aj oblecenie kupujes, a ak si vsetko kupis nove.

queen_mary
14. aug 2019

@martuska005 o tom hovorim. Kazdeho vec. Tu sa autorka pytala, kto dal kolko za vybavu. A nie, kto by kolko za vybavu nedal.

ukulela
14. aug 2019

@kejty13 neorientuj sa podla sum, co ti napiseme ... mozes si kupit kocik za 200, alebo za 1500, alebo jazdeny za 500 ... detto sedacka, detto oblecko - mozes kupovat znacky, alebo ti postacia C&A a H&M bodynka ... dalej, mozes stylovo zariadit detsku izbu pre nemluvnioatko, alebo ti bude stacit postielka v spalni a nabytok budes riesit, az ked bude dietatko vacsie a bude mat ine potreby, ako mimino. AK si povies, ze neminies viac ako 1000, uplne v pohode sa to da. ak mas vacsi rozpocet, nakupis si nejake vychytavky, ale aj kopec blbin 🙂 ak peniaze nemas, bude ti stacit porodne ...

anett333
14. aug 2019

Ja si myslim ze clovek kupi aj omnoho lacnejsie nez sa tu pise.. prebalovaci pult a postielku sme kupili v super stave a za par korun z druhej ruky... tie mini vecicky.. ano treba ich hruzu ale ved modrykonik ich ma furu a za par korun... pripadne f&f ci pepco maju nove a nie az v takych strasnych cenach.... a skutocne take ze sterilizator a babafon a podobne su zbytocnosti ktore sa len vystoja.. treba kupovat len nutne.. ostatok tak nejak postupne.. vela sa podostava.. takze tak 🙂 a kocik hlavne hlboky ktory pouzivame asi 5 ci 6 mes je zbytocne kupovat drahy...

slavuska1506
14. aug 2019

Nas to vyslo cca 1200 € (aj s vecami pre mna do nemocnice). Nakupy sme si rozlozili na 3 mesiace + sme dostali korunky od rodicov aj od svokrovcov a monitor dychu kupila sestra.

nerya
14. aug 2019

@evkamotka súhlasím, kočík máme trojkombinaciu za 70, postieľku sme sa hecli a kúpili novú aj s matracov za 90, na nete som našla kôš na spanie na prvé mesiace s odsavackou a vankúšom na kojenie za 10, veci som kupovala väčšinou z ebay alebo multipacky (5 body za 7.50 a podobne), hraciu deku a kresielko tiež jazdené po 10 sme kúpili...záleží na mamičke, či na to má a koľko chce minut...

lilly256
14. aug 2019

@mindy112 nemusíš ľutovať môjho muža .. zarabam dobre aby som si kúpila aj sama ten kočiar .. nie všetkým to platí len muž ;) .. a urcite nepotrebujem aby mi niekto nieco v živote závidel... o tomto odsudzovaní nonstop vravím ... a nikto nikde netvrdil ze bábätku to neni jedno .. jasne ze je .. to uz človek sa aj bude báť nieco pekne a drahšie si kúpit lebo ju v momente odsúdia .. som veľmi rada ze nemám takéto ženy vo svojom okoli

stanulienkat
14. aug 2019

Ked pouzijes rozum,vobec to nemusi stat 2000€. Ja keby som mala este raz kupovat vybavicku,tak kupujem 80% veciciek z druhej ruky. Viem ake som predavala ja- par krat pouzite veci v perfektnom stave za par drobnych. To dieta neuveritelne rychlo rastie a kazde 3 tyzdne som mu menila satnik. Kocik ,postielku kupis takisto dobry z druhej ruky.

lucka12399
14. aug 2019

No podla mna sa da kupit aj za malo penazi .. ak teda nepotrebuješ kocik za 800€ .. 🙂 my sme kupovali aj z druhej ruky .. nieco sme samozrejme aj dostali

janynyna
14. aug 2019

Ja som skoro všetko zdedila po svagrinej a kmotre. Jedine co som kupovala bola vybaví ja pre bábätko z pôrodnice, plienky a kozmetika pre bábätko. A výbava pre mňa do pôrodnice.

evkamotka
14. aug 2019

Len nejde aj o to ze na to nemáme ale ze nechcem zit istym zivotnym štýlom. Ako tu pisu vyssie, 2x pouzite veci (vratane kocika ci postielky) predavaju mamicky za par drobnych. Su to vsetko veci len na kratky cas ktorym nic nie je, mne proste netreba k stastiu ten pocit ze idem do brendonu a necham tam tisicku na vybavicke

wena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jenny257
14. aug 2019

@evkamotka presne aj u nás tak isto , je to tým životným štýlom a nie peniazmi 🙂

malicka_mysicka
14. aug 2019

@kejty13 ahoj, nekupuj privela, vacsinu veci dostanete. Ja som vopred kupila len postielku(70), vanicku(20), prebalovaci pult, hniezdo(35), deku(5) a dve bodicka(20) ktoelre boli malemu valibukovi male 😀 😀 😀 a uprimne keby som teraz bola tehotna, nekupila by som ani to, lebo deti su vsade naokolo a vsetko sme dostali/pozicali. Take veci ako odsavacky su uplne zbytocne, kupis ak budes potrebovat. Oblecko na zaciatok urcite dostanete, flasky naco ked budes prvy polrok len kojit. Kupis ked budes potrebovat. Kocik urcite second hand, nevies ci babo bude chciet byt v kociku, my sme dostali taky rozpadavajuci sa ale na zaciatok stacil. Potom som si kupila sportovy. Poznam vela bab, co im decka v kocari chytali nervy, tak podla mna predom zbytocna investicia. Drzim palce.

michaelatomankova
14. aug 2019

Čakáme bábätko na december takže už som tiež pozerala výbavičku. Popravde páčia sa mi kočíky značky Cybex, Stokke a podobné, ale samozrejme každá sa musíme pozriet na svoju finančnú situáciu. Som typ ženy čo chce pre svoje prvé bábätko nové veci, myslím tým kočík a postieľku. Kočík som si vyhliadla nový za 240€+ 50€ sedačka čo si myslim, že je mega super, samozrejme som si prečítala aj recenzie, pozrela videá, reálne fotky kočika. Postielku som taktiež našla za 55€ v detskom obchode. Súpravu do postieľky ešte zvažujem akú, na fb som videla krasne kompletné sady do 100€, ale uvidíme. Popravde mám zatiaľ iba nájdený kočík a postielku, ale myslím, že výbava pre bábätko ak sa chce vyjde aj do 600€ komplet, možno aj menej. ☺

00kvetinka00
15. aug 2019

Ja nemam este nic .... ale zatial co sa mi pacilo tak bolo no povecme si drahe ..... ale nechcem zbytocnosti ziadne skrine prebalovacie pulty ..... postielka bude priatelova tak len kocik a autosedacku pozeram nove kvalitne ..... oblecenie klasika Hm a FnF a podobne ..... ale asi zmensim troska svoje naroky nemusim koli sebe ustvat chlapa v praci 🤔😁

evkamotka
15. aug 2019

@michaelatomankova ahoj co sa tyka sady do postielky, na fotkach je vselico super nastajlovane s fancy vankusmi, ale.... V postielke by novorodenec nemal mat vobec nic - kvoli prevencii SIDS. Ziadne vankuse (mantinelove ci normalne) , periny, hracky. Babatko je este slabucke, nikdy nevies kedy sa ako v postielke natoci, pretoci, zabori hlavicku a nebude vladat sa odtiahnut :(. Najbezpecnejsia a najrozumnejsia volba je sponovacia plachta na matrac a hotovo. Mantinel hladky placaty had okolo postielky. Nic ine. Investicia dokopy 20e.ale nejde o tie peniaze, ide o to dieta a bezpecnost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre