Kúpa kočíka už v 6. mesiaci?

bubli21
20. júl 2019

Ahojte aky mate nazor na kúpu kočika trošku skôr?..o týždeň budem v 6 mesiaci a dnes ideme pre kočík pretože sme našli v super cene...mám ho nechat u svokry? Aby nebol s nami doma ?🙂

markaterka
20. júl 2019

To je povera. Kľudne si ho nechaj doma.

andreal1
20. júl 2019

Ahoj, nechaj ho tam kde mas viac priestoru ak bude s vami doma nic sa Vam nestane predpokladam ze sa pytas z tejto ,,poverovej priciny'' .😉

jovana9
20. júl 2019

normálne si ho vezmite domov, je to výbavička ako každá iná... môžeš mať dobrý pocit, že ho už máš prichystaný a kúpený za dobrú cenu 🙂

duduska25
20. júl 2019

Prosim ta, nebud poverciva, to nechaj na stare mamy. Kocik si kup, nechaj si ho doma a postupne si kupuj aj vybavicku a tes sa z dietatka.

lenulka_14
20. júl 2019

@bubli21 ja za tyzden zacinam 6 mesiac a uz mam kocik objednany. Co sa da zariadujem,kupujem,vybavujem uz teraz aby som potom mala pokoj a popripade len dokupovala ;) tiez som nasla kocik ktory sa mi paci v dobrej cene tak nebolo o com uz som objednavala ☺️☺️🥰

sonik231
20. júl 2019

@bubli21 ja som si kupila v 6mesiaci a mame ho doma v detskej izbe. Take povery starej meteri ma dokazu naštvať. Ze nekupuj kocik skor,neskladaj posdielku skor, nechod von z babatkom kym neni pokrstene. ... Uz kazdy podla seba.

sonik231
20. júl 2019

@bubli21 kludne si kup. Tes sa z babatka a nepočúvaj žiadne takéto reci 🙂

duduska25
20. júl 2019

A vyhybaj sa aj blbostiam o cervenych snurkach, zmyvania deti a odriekaniu odklinadiel a vselijakych blbostiach. Mne to dost posramotilo vztah so svokrou, ked mala svoje prve vnucatko, moju dcerku. Bola som na prasky z toho. Neznasam take reci.

iwesska
20. júl 2019

Nejak nechápem týmto poverám..Keď sa nemaju kupovať veci pred narodením,potom by sa nemali popredu kupovať ani väčšie veci,hračky po narodení..veď čo ak..🤦

bubli21
autor
20. júl 2019

@duduska25 och to určite nie ..ale som po potrate a teraz v 21tt tak nechcem zbytočne hádzať drevo do ohňa..trošku som sa zľakla tej babskej povery..ale zas za taku cenu už nekúpim neskôr

duduska25
20. júl 2019

@bubli21 preto treba mysliet len pozitívne. Tesit sa miminko. Dusevna pohoda je velmi dolezita, nestresuj sa. Co bolo, stalo sa. Neznamena ze sa stane opat. Drzim palce. Vsetko bude super, uvidis.

thoughtfulweirdo
20. júl 2019

Treba na taketo povery pozerat logicky rozumom, ako by kocik mohol akokolvek ovplyvnit babo v brusku? Ved to je blbost ako mraky, nicoho sa neboj 🙂

lucka12399
20. júl 2019

@bubli21 nerozmyslaj nad hlúposťami zbytocne .. ja ho mam u svokry lebo u nas by zavadzal 😀ale velmi by som ho chcela mat doma .. a kupovali sme ho tiez skor kvoli cene

nika3136
20. júl 2019

@bubli21
Nechcem sa ťa vôbec dotknúť, ale niektoré ženy fakt nechápem.
Moja bývalá kolegyňa je taká poverčivá, že keď sme okolo nej zametali tak utekala, pretože "Keď ju podmetieme, nevydá sa", keď otehotnela, tak si kočík išla vyzdvihnúť až keď išla z pôrodnice.
Keď sa nedaj Boh stane, že bábätko dostane syndróm náhleho úmrtia? To by si kočík teda mala kúpiť minimálne po troch mesiacoch, najlepšie v pol roku, nevychádzať z domu, stále kontrolovať tep, dýchanie a teplotu.
Buď rozumná, nenechávaj si to na poslednú chvíľu. Ja som zháňala v 9.mesiaci iba preto, že skôr na mňa nik nemal čas a ja nie som dobrý šofér... neskutočne som to ľutovala. Už ma chytala panika, nervy, zúfalstvo a just je to tak, že keď najviac chceš, nič dobré nekúpiš (no vlastne kúpiš, ale 3x drahšie).

evora29
20. júl 2019

A ked budes cakat druhe tak preventívne vyhodis všetky veci ktore uz budes mat po prvom? 😂 oblečenie, hračky, kočík...toto su take blbosti. Ja som mala kočík doma hneď (dala mi ho sestra), okná som tiez umyvala a ani jedno dieťa sa mi nepretocilo, aj grepovy dzus som pila, kávu detto. A sme tu všetci zdraví a živí. Tieto povery nemaju ziaden.iny zmysel, ako psychicke deptanie toho, kto im uverí

bubli21
autor
20. júl 2019

@evora29 zas nerobte so mna co nie som 🤣🤣pijem kavu jem vsetko co nezje mna ..aj s coca cola si davam 🤣 len som sa spytala co si myslite o tejto povere proste ..

ikonica
20. júl 2019

Ja som kupila tento tyzden a som 25tt... A nejake povery? Na tie nedam... A padol mi kamen zo srdca lebo som dva tyzdne chodila s velkou hlavou, ze co mam vlastne kupit... Kupila som bazarovy kocik a akurat periem vsetko co sa dalo z neho odopnut.. Aj ked bol cisty... Ale pre vlastny spokojny pocit si to vycistim este raz sama aj so sanytolom na pranie....

ikonica
20. júl 2019

@evora29 a grepovy dzus sa podla nejakej povery nesmie? Preco?

tamvtme
20. júl 2019

@bubli21 my sme tiež kupovali v 6. Mesiaci lebo už sme mali vybratý a mali na neho dobrú akciu a zľavu akurát vtedy, tak sme ho vzali... Poskladali sme ho, poskúšali, ja som ho znova rozobral, nabrala do krabice a odvtedy ho mame v detskej izbe... Najprv som mala z toho blbý pocit ale je to len povera 😉

ikonica
20. júl 2019

Inac ja som potratila 3x... A nikdy som babu nic nekupila ked som bola tehu... Teraz v tomto tehu som sa dostala zatial najdalej... A prvu vecicku som kupila az po velkom sone (21tt)... Nie kvoli poveram, ale z velkeho respektu... Doteraz nemam okrem kocika takmer nic kupene... Len nejake pyzamka a ponozky... Ale uz sa pomalicky rozbieham s nakupmi, obzeram co kupit.... ;)

adriana2680
20. júl 2019

@bubli21 ja mam tiez uz kocik doma a som v 20 tyzdni. Sme spolu decembrovkach 😅 tiez som mala najskor obavy ale kaslem nato. Co sa ma stat sa stane a ja chcem mat vsetko vopred prichystane nech som pokojna.

bubli21
autor
20. júl 2019

@adriana2680 napodobnee 🤣🤭🤭

tehotna85
20. júl 2019

Ja som mala asi od 20 tt o takej povere som ani netusila🤣

lenadka
20. júl 2019

@bubli21 kočík som mala pri prvom tehotenstve a ešte som ani bruško nemala... Nezaoberaj sa blbosťami. Teraz mám tri deti a kočík som vždy mala iný a vždy skoro doma.

sonicka96
20. júl 2019

@ikonica grepove vody, džúsy obsahujú chinin čo škodí bábätku ale je ho ževraj veľmi málo v tom 🤷 ale jeden pohárik myslím nezaškodí,mňa to tiež prekvapilo lebo som vypila pol fľaše grepovej vody (magnézium) :D

jajka257
20. júl 2019

@bubli21 pozri, no ak ti to pomoze, kup, nechaj u svokry a vybavene.

ikonica
20. júl 2019

@sonicka96 pfiiha to som nevedela... Tento mame s mm najradsej, ale ja ho aj tak pijem tak, ze dam len tak 3cm od dna a zvysok doplnim cistou vodou.....

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evora29
20. júl 2019

@ikonica Neviem, to tu naposledy riesili v diskusii. Ze zo salvioveho caju alebo grepoveho džúsu žena potrati. Ja som o nicom z toho nepočula, pila som aj bylinkove čaje cele tehotenstva a nič 🙄 a este som.jedla aj krupicovu kašu so skoricou, to by ma povercive ženy asi zastrelili 😂

ikonica
20. júl 2019

@evora29 tak o salvii som pocula ale o tom grepe nie... Ale budem ho pit dalej... Zas nepijem ho na litre ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre