Nealko pre tehotné

13. dec 2020

Ahojte chcem sa opytat co moze tehotna pit?
napr Hubert nealko mate skusenosti? pise tam 0,5 % trosku sa bojim ze to ublizi malej
( 22 tyzden)

kittykat22
13. dec 2020

samozrejme ze ti pohar sampanskeho neublizi. Ale ked uz mas teraz z toho blbe pocity, tak si daj nealko. Zbytocne si kazit vecer vycitkami.

kitycat
13. dec 2020

Ved si kup detske sampanske, staci ze ma bublinky tak si jeden Silvester cinknes s nealkom 🥂

thoughtfulweirdo
13. dec 2020

Ja frcim na detskom sampanskom, konecne sa nemusim hanbit, ze ho mam stokrat radsej ako klasicke 😂

denden77
13. dec 2020

ja som ho obcas pila a pohoda.. samozrejme nie celu flasu na supu 😁

simoneeckaa
13. dec 2020

A co natom,ked si das ? Ja som si pocas tehotenstva dala aj 2dc pivka 2-3x do tyzdna v lete a dokonca to doktori schvaluju ,takze vobec sa nemusis stresovat

andreatytler
13. dec 2020

@simoneeckaa To vazne tvoj doktor schvaluje 2dc pivka 2-3x do tyzdna pocas tehonstva? To je sialene...

bazar_andy
13. dec 2020

Odkedy som si našla 2 čiarky tak som si nedala ani glg. Ako načo? Poznám babu, ktorá vďaka alkoholu v tehotenstve má dieťa s fatálnym alkoholovým syndromom... 2dc neublížia.. To iste toto nech mi nikto nevraví ani zo srandy

iwuanka
13. dec 2020

Je tona tebe. Ty mas dieta v brusku, sama vies co mozes a co nie. Ja ked som bola tehotna cez silvester, rodila som zaciatkom februara, dala som si nealko huberta s pomarancovym dzusom. Nealko mimoza 🙂 jeden pohar a bola som spokojna. A ked som mala chut na pivo, tak 0,00% nealko a hotovo. Ako, 9 mesiacov bez alkoholu sa da vydrzat, ci?

autor
13. dec 2020

ja nepijem vobec aj pivo ked si dam tak 0%
len som si kupila na narodky nealko sampanske uz len kvoli chuti a zvedavosti a ked bude dobre dam si aj na silvestra.
Urcite by som normalne vino nevypila ani nic ine.

bazar_andy
13. dec 2020

Radšej detský šampus ako nealko hubert :D nič hnusnejšie som nepila

simoneeckaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
13. dec 2020

@iwuanka da sa jasne vydrzat a aj tak pred tym som ani nepila velmi nechuti mi alkohol

autor
13. dec 2020

@bazar_andy ja si kupim aj ten detsky 🤩

simoneeckaa
13. dec 2020

@andreatytler vela zien poznam, ktore si dali a nic sa nestalo maju krasne ,zdrave deticky😊 a ano doktori aj im povedali ,ze je to raz za cas v poriadku😊

slamocka
13. dec 2020

Ja som milovala Bernard visnove nealko pivo. Narozdiel od radlera je tam naozajstna visnova stava. Dostat v Kauflande alebo v Tescu 🙂

autor
13. dec 2020

@slamocka skusim 🙂 dakujem

luulinkaa
13. dec 2020

Nealko Hubert je náhodou super a podla mňa chuti lepšie ako niektoré šampanské. . A inak teraz sa dajú kúpiť aj nealko vína, je to trosku drahšie, ale vraj je to pecka a chuti to aké normálne víno, ale osobnú skúsenosť nemám.

majka1921
13. dec 2020

Ja som si pri prilezitostiach "strngla" so 100% hroznovou stavou od Matysaka. Zmiesanou so sodou, kedze je na mna velmi sladka.
Ale je prirodna, bez farbiv a inych sajrajtov co zial zvycajne davaju do detskych sampusov.

katkaaake
13. dec 2020

Neviem, ci mozem aj priamo, no na www.winemark.sk maju dealkoholizovane vina, 0 % alkoholu, skus pozriet.

nini1010
13. dec 2020

@andreatytler Ano,ani moj dr nemal v zaverecnych fazach tehotenstva s malym pivom ziaden problem.Trpela som nespavostou tak povedal ze mam skusit,ale mne to nepomohlo tak som sa na to vykaslala.Dokonca som citala ze vo francuzsku lekari odporucaju pohar cerveneho vina bezne.Zase sa z jedneho pohara netreba zblaznit zas pokial to nie je pravidlo.

andreatytler
14. dec 2020

@nini1010 No to teda cumim ako mucha puk. Som myslela ze postoj doktorov k alkoholu v tehotenstve je vsade rovnaky a to ze kedze nevedia ake mnozstvo je este bezpecne, odporucaju radsej nic. No naucim sa nieco nove kazdy den. 🙂
@simoneeckaa Urcite je vela zien, ktore pili a maju deticky v poriadku ale urcite je vela zien, ktorych deticky maju FASD. Ved to je ako hrat rusku ruletu s vlastnym dietatom. Ale jasne ze myslim tym pravidelne pitie... nie jeden poharik na vianoce.

ivka21
14. dec 2020

Ja som celé tehotenstvo pila nealko ale pivo 0,00 % a všetko v poriadku. Ale zas alkoholu som sa úplne vyhýbala aj v bomboniere alebo čokoládkach býva trosku.

ckatka
14. dec 2020

Ja som si počas tehotenstva nasla obľúbené víno.... (Nealkoholické). A kľudne ho budem piť aj netehotna.

Hľadaj Viante- Vino Hruška, majú biele, červené aj ružové a tuším aj frizante. Ružový Merlot je naozaj famózny.
Inak pijem nealko pivo keď mi treba bublinky za obedom.

november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenita
14. dec 2020

A inak trochu od veci, ako to mate s kavou/kofolou v tehotenstve? 🤔

stela1996
14. dec 2020

ja som si obcas dala toto🍺 😄
tie 0,5% nie tam uz je alkohol😫

nevenka
14. dec 2020

Tak iste percento alkoholu sa vytvara v tele normalne pri metabolickych procesoch. Naozaj, ked si raz za cas da tehotna nealko pivo, kde je 0,5...tak to nemoze nic fatalne sposobit podla mna. To uz skor ten stres z toho. Uplne vsetko zle sa naozaj neda 100% vylucit. Tym nenavadzam na pitie, samozrejme. Ale trochu nadhladu a zdraveho rozumu.
Starej mame, jeden stary doktor poradil, ze na nizky tlak si ma dat deci cerveneho vina a hned jej bude lepsie. A tak aj bolo. A to jej dieta je mudre, sikovne, ma uz 50 rokov a vysoku skolu za sebou, dobru pracu...🙂...Samozrejme, ze nechlastala kazdy den a fakt 1 dcl. Ja mam skor opacny problem s tlakom, takze nic...🙂 Ale u mna ako "vyvolavacka" porodu funguje velmi dobre, tak mozno to vyuzijem, ked bude cas...🙂

arianna25
14. dec 2020

Ja som pila nealko pivo - grilovacky, a nealko sampanske - oslavy

autor
14. dec 2020

@elenita kavu pijem ale kofola mi dajak nechuti ani cola

autor
14. dec 2020

@elenita samozrejme slabu kavu zalievanu s mliekom... vela mlieka 🤪😀😀😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre