Páči sa okoliu meno, ktoré ste vybrali?

evinkakub
9. máj 2019

Ako reagovalo vase okolie na meno, ktoré ste vybrali pre svoje dietatko?viem, ze najprv záleží na mne a manzelovi ako sa rozhodneme, ale ak to aj poviem, nestretavam sa s natesenymi pohladmi.. a vtedy ma to mrzí... tak som zacala hovorit, radsej, ze nevieme.

evinkakub
autor
9. máj 2019

@monikakralik to bola pekne hlúpa pani

lucinika
9. máj 2019

@monikakralik ja mam o mesiac termín a budeme mat Miu 😉 nikto nás neodhovori, je to krásne meno. Každé meno sa dá skomolit ci zosmiesnit, ja som Lucia, a v škôlke sa mi moja menovkyna posmievala Luca-kapuca, pripadne Peter - veter,a pritom sa nejedná o žiadne výnimočné a zahraničné mena.

My sme po skúsenostiach s menom prvého syna meno dcéry nikomu nehovorili, každý sa ho dozvie po pôrode. Pri synovi mi manželova rodina naschvál znechucovala všetky mena (napr. David-davil), chceli aby sme dali Igora alebo Gregora. Samozrejme ze sme si dali po svojom. Keď sa syn narodil svokra vravela ci si to nerozmyslime, že ona v živote nevyjde na ulicu... Nakoniec si zvykla ako aj všetci ostatní.

ellieellie
9. máj 2019

@lucinika Presne tak, kto chce, tak skomolí hocijaké meno. Ja mám meno, ktoré sa normálne nedá nejako zosmiešniť, práveže všetky tie rýmované prezývky, ktoré mi za môj život navymýšľali spolužiaci a kamaráti (a že ich veru bolo!) boli veľmi milé, vtipné a páčili sa mi 🙂 Napriek tomu môj brat mi dokázal vymyslieť hanlivú rýmovačku s mojim menom, keď sme sa hádali a bili, ale to takým štýlom, že to vytvoríš asi z ktoréhokoľvek mena, chlapčenského aj dievčenského 😂 napr. aj z tých podľa tvojej rodiny “ideálnych”: Igorisko hnusisko, Gregorisko hnusisko 😀

monikakralik
9. máj 2019

@lucinika ja som chcela vsetky take kratsie mená, nakolko mame dlhsie priezvisko a Mia, Lili a Tobi su kratucke 🙂 . Mne sa pacia aj slovenske mena , nejake velmi exoticke by som urcite nedala, myslim si , ze teraz su uz aj tieto mena bezne, v skolke maju Tobiasov troch 🙂 .
Myslim, ze sme mali v Lučenci prvy meno Mia, nakolko matrikarka nevedela ani ako sa to pise a do mestskych novin, tiez nadiktovali nase meno skomolene MIJA. /v rubrike narodili sa/, doteraz ich mam odlozene .

mariejenka
9. máj 2019

Liliana je krasne meno. Moj muz ma dceru z prveho vztahu,dnes uz 16 rocnu Lily,sikove dievča. On v tom case ked sa narodila chcel dat netradičné meno,a ked v českom kalendáre nasiel Liliana bolo rozhodnuté. Tusim ze tri alebo štyri roky dozadu presunuli meninovy den Lilian na 20. August, kedy mam narodky,cize oslavujeme spolu.

lucinika
9. máj 2019

@monikakralik pani matrikarka pravdepodobne neovláda dobre slovenčinu. To ako keby zapisovala mena štýlom : Lucija, Márija,... 😁 My máme netradičné priezvisko takže nezvyčajnejsie mena sa k nemu hodia. V okolí poznám rodiny s typickými slovenskými priezviskami a deťom dali meno Cedrik, Shauna, Jennifer ci Jessica. Vtedy mi to už príde cez.

sisaka
9. máj 2019

Posledné, čo ma trápilo bolo, či sa okoliu bude páčiť meno môjho dieťaťa. Pre mna bolo oveľa dôležitejšie porozmýšlať nad tým, či by mohlo mat moje dieťa voči nemu výhrady. Našťastie obidvom deťom sa ich mena páčia a keď im poviem, ake iné boli vybraté, tak sú radi, ake sme nakoniec vybrali.
Mám kamarátku, ktorá si v 18 zmenila meno a ani ja som sa s mojim nikdy nestotožnila a používam jeho modifikovanú verziu v 90%, takze pre mna je najdôležitejšie trafiť sa a vybrať dieťaťu meno, ktoré mu bude pasovať, s ktorým sa stotožní, ktoré ho bude vystihovať...

evinkakub
autor
9. máj 2019

zienky ste uzasne 🙂))

bobula46
9. máj 2019

@evalin88 Dorota 🙂 U nás v rodnej dedine som jediná 🤷

evalin88
9. máj 2019

@bobula46 dakujeeeem. Teraz je to celkom popularne meno

jenkka
9. máj 2019

My sme vybrali Zorku, načo svokra povedala,že u nich v dedine sa tak všetky psi volajú. Zasmiali sme sa a neriešili sme,len keď doniesla košieľku na krst a na nej iné meno, po jej dcére 🤦 a môj chlap jej s úsmevom na tvári povedal, že takú košieľku si môže strčiť do r... , Keďže naša dcéra sa bude volať Zora,či sa jej to páči alebo nie. Ona povedala,že jej sa to meno nepáči a nesúhlasí. Dnes je tomu 3 roky a minule zahlásila svokra , že krajšie meno pre malú sme nemohli vybrať 😍😁

bagre
9. máj 2019

Tak mne osobne nepríde žiadne meno čudné /teda až na úplné extrémy/ a je veľa mien ktoré sa mi páčia, aj domáce, aj zahraničné... S ľuďmi je to tak, že vždy sa nájde niekto kto sa na meno opýta a potom má potrebu mudrovať. Niektorí síce nekomentujú, ale výraz tváre hovorí za všetko. ALE je to ich problém. Meno vyberáte vy. Nosiť ho bude vaše dieťa. A hotovo.
Mne sa napríklad páči aj klasické meno Alžbeta. Ale nedala som ho, lebo keď som si predstavila ako by niektorí používali verziu Beta... dali sme Elisabeth. Myslíš že boli všetci spokojní? Kdeže... A pri ďalších tehotenstvách sme mená oznamovali viacmenej až po pôrode. Vieme prečo sme vybrali také a dieťa to bude vedieť tiež. To mi stačí. Takže vôbec netreba riešiť okolie, nech si každý vyberie pre svoje dieťa meno aké uzná za vhodné.

aleshka_supermama
9. máj 2019

@evinkakub my máme Lillien zatiaľ som sa nestretla že by sa niekomu nepáčilo meno alebo možno nám to ešte nikto nepovedal do očí 😅😅😅

0silvia0
9. máj 2019

@bagre dcéra má spolužiačku Alžbetu, hovoria jej všetci Betka. Varianta Betka mi pripadá práveže veľmi milá a príjemná, nikto jej nehovorí Beta.

bagre
9. máj 2019

@0silvia0 Betka mi nevadila, ani Alžbetka... no tu sa vraví aj Beta :(

ivka2112
10. máj 2019

My sme s manzelom nekonzultovali meno s nikym a kazdemu sme povedali, ze sme sa este nerozhodli a oznamili sme vsetkym az ked bol Filipko na svete. Aj starym rodicom - vtedy uz nikto nemohol mat vyhrady. Ked sme vyberali meno pre dievcatko a povedali sme manzelovej mame ze ak bude dievcatko, tak to bude Nela, tak sa jej to nepacilo a dala to patricne najavo, takze ked sme zistili ze bude chalpec, sme sa rozhodli, ze nikomu meni nepovieme🙂

sadkoni
10. máj 2019

@ivka2112 podľa mňa to ani nikomu netreba hovoriť, je to lepšie, keď to ostane len medzi dvomi ľuďmi, nevidím dôvod na to aby do týchto vecí mi hovorili moji rodičia alebo nebodaj svokrovci a duplom nie nejaký cudzí ľudia 🙂

janiela6
10. máj 2019

@evinkakub Tvoje mená, ktoré ste vybrali, sú úplne v pohode, úplne normálne a bežné. Ja mám chlapca Romana a dievčatá Amáliu a Vivianu. Nikoho som sa na názor nepýtala, jedine s manželom konzultovala a okolie si zvykne. Pri Viviane sa trochu čudujú, lebo bežne sa počuje meno Vivien, ale ona je Viviana. Chcela som pekné slovenské mená, aby k sebe pasovali a také, aby neboli celkom obyčajné.

vroni
10. máj 2019

U nás mama omdlievala hrôzou, lebo sme druhu chceli Matildu. Vraj sa bude 9 mesiacov modliť, aby to bol chlapec (moja mama je hlboko a úprimne presvedčený ateista) Ale asi tam ma nejakých známych, lebo z Matildy je Gabriel. 😁

michala11111
11. máj 2019

Ani nie ze nepaci no svokra stale ze aby som dala po muzovi, ze aj tak to male bude tak volat... Ako uprimne, ani by som s tym problem nemala no uz mi s tym neskutocne lezie na nervy tak preto nedam... Este ked nevedeli pohlavie tak cela muzova rodina aby som dala sofiu neskutocne mi zhnusili to meno, tym ako tlacili na to... Takze ja si dam meno ake ja s muzom chcem a ostatni ma nezaujimajub

elementissa
20. máj 2019

Určite nerieš okolie. My dávame netradičné mena (dve) a je nám úplne jedno, čo si kto myslí, nech sa aj poskladajú, je to naše dieťa, my ho pomenujeme ako chceme my. Svokrovcom sme mená nehovorili, chcú sa nechať prekvapiť, nechceli vedieť dopredu a moja mama sa pýtala, tak som jej povedala a jej sa veľmi páčili. A to ma 72 rokov. Takže keď sa to môže páčiť 72 ročnej babke, tak neriešim, že mi dakto povie - booze, to co je za meno.. A na otázky typu : to prečo ste mu dali také meno? Je najlepšia odpoveď - aby ste sa mali na čo pýtať. Mená si vybrala uplne normálne, keď sa dakomu nepáči, jeho problém

kikuska555
20. máj 2019

Prvu mam Karin to predychali a drhu sme vybrali Vanessu, doteraz maju niektori clenovia blbe pripomienky ale vobec to neriesim. My sme spokojni

carmenuska
20. máj 2019

@bobula46 ja mam Dorotu,ma 5 rokov.A ked sme ho dali,voes si, predstavit....Mne to bolo jesno.Teraz kukam,ze sa akosi zacalo davat.Ale 5rokov dozadu ozaj ziadna nebola.U nas sa aj pediater smial.Prve co ovesal,ze ta sa nam podakuje,ze kazdy ju bude volst Dora.A vobec.Volaju ju Dorotka,Dori.My ju volame Dori a Dorota.najviac sa mi paci Dorota.Prenas ma vyznam,davali sme podla toho .Znamena B.dar a to teda po 7 mych rokoch pre nas bol.Druha je Lujza,inak jej nepovieme a to tiez sa kazdy cudoval s cim sme prisli.Keby est ejedno mozem mat,volala by sa Ida.Pritom su to mena obycajne,v nasom.kalendari.

katarina161
20. máj 2019

Nie nepaci sa ... Maly sa bude volat Leon

nini1010
20. máj 2019

A ze je mi to uplne jedno ci sa paci 😁

maryetta
20. máj 2019

Ja mam syna Zachariaša. Reakcie su rozne. A to uz bude mat 5rokov.
Niekto povie wau. A niekto povie och. Neriesim. Precmna najkrajsie meno a ine bysa mu ani nehodilo.

zuzada29
20. máj 2019

My máme Dorotku a môj otec nebol zo začiatku nadšený, že ju budú volať Dora. A nakoniec ju volala Dobrotka a ona seba vola Dorotka a kazdeho sama opravi keď jej povedia inak.

soviatko
20. máj 2019

Náš syn je Dimitrij a toto meno sme si museli vyhádať v rámci oboch rodín. To bolo prevracania očí a zalamovania rukami. Aj na vymýšľanie prezývok došlo, len aby sme zmenili názor. Našťastie chlap prehlásil že komu sa nepáči nech sa dá vypchať. A teraz sa všetci hrdia tým, akého majú krásneho vnuka, synovca, bratranca... s originálnym menom. Navyše sa mu hodí ako "riť na šerbeľ". Okolie ma netrápi, ja sa tiež nestarám do toho, aké dáva kto dieťaťu meno. Neznášam, keď ľudia ktorých ani poriadne nepoznám, majú silnú potrebu presviedčať ma o svojej pravde a názoroch, ktoré sú v mnohých prípadoch rovnako staré ako pravek.
P.S.: Moja 16 ročná sestra je Viktória a toto meno je aj jej vizitkou. Dodáva jej silu a takmer všetko, do čoho sa pustí, končí úspechom či víťazstvom 😉

jane1989
20. máj 2019

@evinkakub podľa mňa ste vybrali úplne krásne mena. My máme doma Matej a Daniel. Pri výbere druhého mená som sa tiež napocuvala, že prečo a či nedáme iné. A ja som si šla svoje a všetkým som tvrdila že porozmyslame. Po pôrode som všetkým už len odoslala sms a zavolala. A meno ktoré sa nám páčilo a ktoré som vždy chcela som nezmenila. A mohli by sa všetci aj má hlavu postaviť. 😊

petagal
20. máj 2019

My máme Lindu. A keď sme ju prišli ukázať mojej babke, tak sa muža pýtala, že prečo také meno, že tak sa volali kravy, keď bola ona mladá. Muž sa smial. Lenže naša malá si meno vybrala sama a pristane jej, takže neriešim 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre