Pohlavie podľa tvaru bruška v tehotenstve

janka1989ya
7. máj 2014

Ahojte,

Hovorí sa ,že ak má žena bruško dopredu bude to chlapček ,ak jej to ide aj do bokov a do "šírky" tak dievčatko ..potvrdilo sa Vám to ,či ste mali bruško zodpovedajúce pohlaviu a nakoniec to bol opak ? 🙂

nienna
7. máj 2014

u mňa to vyšlo 🙂 celé bruško sa mi ťahá do šírky, nieje pekne vypuklé a čakáme dievčatko

janka1989ya
autor
7. máj 2014

@nienna super gratulujem 🙂

aislinn785
7. máj 2014

ja mám bruško do špica a bude to chlapček, takže u mňa sa to potvrdilo

dobromila1111
7. máj 2014

U mňa to nebolo ani tak tvarom bruška. Nebolo špicaté, no narástlo mi len bruško a prsia, inak nič. Doma máme chlapčeka🙂

janka1989ya
autor
7. máj 2014

no,tak ja som yvedavá čo to bude v našom prípade 🙂

silaviat
7. máj 2014

boky nemam ziadne brucho riadne spicate a vo vnutry dievcatko .. takze u mna sa nepotvrdilo .. ani podla chuti kopania a podobnych povier ...

lulu369
7. máj 2014

no čo sa mňa týka - keď som bola tehotná s dcérkou tak som mala bruško pekne okruhle (ako lopzičku) no neťaholo sa mi do šírky, pri synčekovi som ho mala špicaté...tak u nás to vyšlo aj podľa tvaru brušku 😉 Pri dcérke nám to vyšlo dokonca aj podľa chutí - hovorí sa, že dievčatká sú na sladké a chlapci na slané...nám to vyšlo aj podľa chutí 🙂
uvidíme či to aj teraz vyde - sladkého zjem veľmi veľa, malé doslova miluje sladké, podľa tvaru sa to ešte veľmi nedá presne povedať, ale vyzerá to, že bruško sa krásne guľatie a je určite menšie (bruško som pri dcérke mala menšie ako pri synčekovi aj keď s ním som pribrala menej)

patkobo
7. máj 2014

podla bruska neviem, ale mne sa napriklad potvrdilo to ze "dievcata beru krasu"
mam 28mes chlapceka, ked som s nim bola tehu, tak som mala krasne vlasy, leskle, huste, fakt pekne, peknu plet, ziadne vyzazky, supinky a tak, uplne hladku a teraz cakam dievcatko ... no vlasy, jedna velka metla a plet sama supinka a pod. 😉

veronikapodolska
7. máj 2014

ja som prvé tehotenstvo mala špicaté brucho, vôbec som nepriberala do bokov, ked ma človek videl zo zadu v 8 mesiaci nepovedal by, že som tehotná 🙂 Všetci mi hovorili, že to bude určite chlapec a je to dievča - ale také živé že za dvoch chalanov. Pri druhom tehotenstve som naberala aj na bokoch a brucho bolo úplne iné ako prvé a tiež to je dievčatko 🙂

reni1512
7. máj 2014

@janka1989ya moj nazor - je to blbost 🙂 co sa skryva v brusku sa zisti na sone, poniektorym maminam az pri porode... su to len povery a ak to nahodou niekomu vyjde, tak je to len cista nahoda..tak ako aj s cinskymi kalendarmi a podobnymi vecami. Len pan Boh vie ako to nakoniec naplanoval 🙂

zuzica219
7. máj 2014

určite je to hlúposť, mne tipovali 2x podla tvaru bruška dievčatko a narodili sa mi krásni chlapci, každá žena má inú stavbu tela a niekde sa bábätko uloží ako keby v chrbtici až vzadu, záleží aj od šírky panvy či sa má bábätko kde schovať 🙂,

dundul
7. máj 2014

Aj ja priberam len na brusko,nic do sirky , brusko skor spicate a cakame chlapceka 🙂 mne sa to potvrdilo

kaji21
7. máj 2014

Aj mne sa to potvrdilo🙂 pri nasej princeznej som mala brusko gulate a veru aj krasu mi brala, padali mi vlasy a bola som do tretieho mesiaca vyhadzana ako pubertiak. A teraz cakam chlapceka a brusko mam spicate. Vlasy mam od zaciatku tehotenstva krasne nepadaju mi a som bez jedineho pupacika. Nieco na tom bude 😉

sednaja
7. máj 2014

Mne sa nepotvrdila žiadna povera........teda, môžem potvrdiť, že sú to len povery, možno nejaké pravdepodobnosti, možno je to niečo viac ako náhoda, ale určite to nie je pravidlo

hatapkagb
7. máj 2014

Baby ste tu okolo 18tt a viac kde cititte babatko vy?ja od zaciatku citim babo na lavej strane,v strede nic ani v pravo len na lavej strane sranda :D
a co sa tyka tvaru bruska pri dcerke som mala do sirky gulate a dievcatko no teraz to vyzera tiez takto ale dozviem sa to az o 20dni na velkom scane co cakam

jana_eyre
7. máj 2014

mne nie.. ja som mala "chalanske" brucho pri oboch a druhe bolo dievcatko.. 🙂 skor to podla mna zavisi od tvaru a ulozenia maternice a typu postavy.. ale je pravda, ze pri 2hom tehu som sa citila strasne skaredo - ako sa vravi, ze baby beru krasu 🙂

ivetoy
7. máj 2014

ale ved to je somarina...sak len popremyslaj logicky ako by to mohla byt pravda...ved to zalezi predsa na polohe dietata a nie na tom co ma medzi nozkami...achhhh....jajjj

andrea129
8. máj 2014

Ja som mala dopredu, skoro spicate a je to dievcatko🙂 Takze povery nefunguju presne😉

bosoriak
8. máj 2014

Jedine, co (s velkou pravdepodobnostou, nie na 100%) urci pohlavie, je ultrazvuk. Na mna nesedelo nic, vzdy som mala brucho spicate a dopredu, aj mi vsetci vraveli, ze som opeknela, zle mi nebyvalo a su to obidve dievcata. Vsetky metody maju tu vyhodu, ze vzdy je sanca 50:50 🙂

sheila72
8. máj 2014

Ahoj, ja som mala bruško dopredu a tiež mi každý vravel že to bude chlapec, ale mám dievča 🙂

natalushka
8. máj 2014

Ahoj..no u mna tato "povera" plati🙂ja som od zaciatku"citila"ze to bude chlapec🙂 a zatial to je chlapec..tak dufam,ze sa to nezmeni🙂

lalaboo
8. máj 2014

ja som mala brucho gulate, akoby som prehltla melon, jedla som tony sladkeho a mame babu 🙂

natalieperez
8. máj 2014

brucho ako basketbalka, chuť na sladké, a budeme mať chalana..na tieto povery neverim 🙂

celasapremenim
13. máj 2014

aj chlapca aj dievca som mala bruska do spicu, zase tak isto teraz, zase chlapca 🙂

basha070
24. jún 2014

Ahoj, ja mam brusko dopredu, v bokoch nic, vsetci tipovali chlapceka a predsa cakame dievcatko 😉
Takze nam sa to nepotvrdilo.

lenkadenisa
24. jún 2014

moje bruško - dopredu, niekedy až smiešne špicaté 😀 , chuť na sladké (na začiaku tehu ale vôbec), placenta zadná stena, pohyby cítim od cca 18.tt., odvtedy aktivita ako hrom a je to DIEVČATKO NA 100% 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre