Pohyby v 23 týždni

adriel22
16. sep 2012

Mozem citit pohyby a kopance viac krat za den?

strapco13
16. sep 2012

mozes a nemusis 🙂 podla toho kedy si ich zacala citit ..ak len teraz, tak moze byt ze zacitis 1-2 x do dna ak sa sustredis, ak uz kopka dlhsie, tak casto cez den a postupne aj nie len vtedy ked si v klude
prve som citila od 15 tt, druhe od 12 ..cize v tom 23 tt kopkali veselo cele dni uz 😵
to ze ja som ich citila tak skoro, neznamena, ze to tak ma byt ..vacsina zien prvorodiceik citi kopanceky tak kolo 22 tt

adriel22
autor
17. sep 2012

No citila som tiez skoro ale len sem tam a slabe. A teraz je to ine. Citim silnejsie a je to sem tam aj viditelne. Ja len ci je to v poriadku ak aj 5x za den citim pohyby alebo ako kopka

spoony
17. sep 2012

samozrejme, že je to v pohode a časom to bude ešte častejšie. Ja som teraz v 20tt a mala kope ako divá - cítim to viac krát denne. Ale hlavne preto, že je otočená dole nožičkami a tak dobre namierená že ma pravidelne kope do čípku maternice čo je dosť nepríjemné - ale aspoň viem že je v poriadku a hýbe sa. 🙂

ivushka0209
17. sep 2012

ahoj .. ja som v 22 tt a moje male ,,kinderko,, sa veselo hybe cely den . je to prijemne citit ze nieco tak malinke sa dokaze hybat pomaly viac ako ja :D

habdula
23. sep 2012

Ahojte kočky, tak trošku vám závidím, samozrejme v dobrom, ja cítim kopančeky veľmi slabučko, niekedy vôbec, občas dá aj silnejší úder, ale to je veľmi zriedka. Častokrát ho dlhšiu dobu vôbec necítim, keď sa už začnem báť, že idem radšej na pohotovosť, že sa nehýbe, tak sa pohne, ale len veľmi nepatrne. Mala som problém aj s tvrdnutím bruška, avšak iba v polohe ležmo na chrbte s vystretými nohami, akonáhle som zmenila polohu, tak to prešlo. No teraz už ani to tvrdnutie necítim, len na dotyk zvonku. Lekára mám na dovolenke až do konca mesiaca a vôbec neviem, čo si o tom myslieť. Drobca som cítila včera 2x a dnes ešte vôbec, no aj včera sa ozval prvý krát až okolo jednej na obed. Písala som s jednou doktorkou a podľa nej je to úplne v poriadku, no keď vidím to množstvo príbehov, ako dieťatku prestalo byť srdiečko, tak mi je do plaču a hneď ma premôže strach ... 1.10. idem na 3/4D sono, tak pevne dúfam, že všetko bude v poriadku.

haka007
23. sep 2012

@habdula no ja som presne taka ista tiez ked malinka chvilku nekope uz som v strese.niekdedy ma take dni ze cely den prekope a potom ked je kludna sa idem zblaznit co sa deje ale tatinko nas utesuje ze potom bude babo stresak jak ja 🙂

yasmin0001
23. sep 2012

@habdula
@haka007
Baby ked sa tak velmi bojite, skuste si zaobstarat monitor srdiecka a ked budete mat pochybnosti, mozte na par sekund popocuvat srdiecko. Je to lepsie ako sa hned vystrasit a utekat na pohotovost.
Ja este pohyby necitim a ten monitor (Angelsounds) pouzivam len 1x do tyzdna, snazim sa byt kludna, lebo ono aj tak keby sa aj srdiecko len tak zastavilo, uz asi nic na svete nepomoze. Netreba tu citat smutne diskusie a zbytocne sa prehnane obavat.

katkamarek
23. sep 2012

@habdula Ono je dolezite aj to, ze na ktorej stene mas placentu a ako je babo otocene, lebo ked mas placentu na prednej stene, babo je k tomu otocene chrbtom, teda nozicky ma dovnutra, tak je normalne, ze pohyby citis menej. Ono sa to bude postupne stupnovat, neboj sa. Hovori sa, ze druhe babo citis skor, u mna to bolo napr. naopak, teraz som v 33tt a maly sa ozyva najma vecer a vobec nie je taky aktivny v brusku ako bola dcerka, takze zachovaj pokoj a necitaj hluposti a hlavne si to neber na seba. 😉

habdula
24. sep 2012

@haka007
@yasmin0001
@katkamarek
Ahojte kočky, ďakujem za podporu, už som ok, bola som taká nejaká precitlivelá, lebo mi kamoška oznámila, že priateľka jej otca potratila v piatom mesiaci. Ja sa všeobecne nestresujem, som veľmi flegmatický človek, len to na mňa občas takto príde, potom začnem čítať hlúposti a úplne sa dodeptám. Moc tomu nepridáva ani to, že som v podstate takmer stále doma sama, lebo manžel pracuje v Rakúsku. Inak som skôr z tých, ktorých treba k lekárovi vyháňať, no zodpovednosť za bábo je predsa len niečo iné. Sestra chúďa musela tri mesiace ležať, čo jej tvrdlo bruško a otvárala sa. Aj drobčekovi to prišlo asi trošku ľúto, lebo večer asi 2 hoďky nedal pokoja a buchnátoval ma na všetky strany - úžasný zážitok 🙂 ... asi sa tešil, že príde tato domov :D

blackcat8885
3. okt 2012

ja cítim pohyby 2-3x za den s prestávkami niekoľko minút a najdlhšie je to večer v posteli 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre