Poradíte niečo na nespavosť v tehotenstve?

anusik2
20. nov 2011

poradte prosim nejaky dobry recept na spanie pocas tehotenstva.. uz 3 mesiac normalne nespim, ma niekto podobne skusenosti? budem vdacna za vsetky rady.. dakujem

januska1104
28. júl 2013

Ja už tiež neviem čo s nespavosťou začala mi najprv že som sa v noci asi o druhej zobudila teraz je to ešte horšie som v 9tt tehotenstva.Ešte ktomu mám epilepsiu beriem na nu lieky.Pri prvom tehotenstve som síce vracala viacej ako teraz, ale nemala som problémy so spaním.Lieky nemienim brať stačí, že musím brať lieky na epilepsiu.Aj sa bojím však epileptici by mali mať dostatočný spánok inak je veľká pravdepodobnosť záchvatu.

monikaboh
7. aug 2013

Ahojte baby, ja som pri prvom tehu tieto problémy vôbec nemala, ale teraz ma trápia už od 18 týždňa. Už som z tej nespavosti zúfalá. Skúšala som ísť spať, skôr, aj neskôr aj čítať aj počúvať, ale vždy sa po uložení len prehadzujem a prehadzujem. A navyše to horko teraz je nezvesitelné, doma máme 30 C. Ani cez deň sa mi to nedá dobehnúť. Už som naozaj vyčerpaná. Kúpila som si aj homeopatíká Sedatif a skúšam si ho dávať. Tak uvidím, ale nechcem ho brať stále ako sa píše na letáku.. Nemáte s tým skúsenosť?

markolucka
6. apr 2015

Ahojte som len v prvom mesiaci a uz neviem spat. Zaspim o desiatej ale hore som uz o tretej a mam take zle pocity bolesti hlavy potom sa prelaknem ci sa vlastne nieco deje trosku som nervozna.

luta13
7. máj 2015

@markolucka ahoj...ja som to mala v 1.mesiaci a aj v 2. tak isto...zaspala okolo 22-hej a zobudila sa na cikanie a potom som aj vyse hodiny nevedela zaspat...tak som isla nieco male zjest, k tomu Kakao, alebo mlieko s medom na ukludnenie...niekedy som len tak lezala s otvorenymi ocami, kym som sa neunavila a nezaspala zas od unavy...bolo to kazdu noc...trvalo to asi 3.tyzdne...potom to prestalo...je to len vnutornou nervozitou z novej situacie - z tehotenstva...telo si zvykalo na zmeny...🙂

markolucka
8. máj 2015

No super. Mne sa to uz dava do poriadku.

markolucka
14. jún 2015

Ahojte tak po tretom mesiaci sa mi nespavost zase vratila som z toho uz nervozna. A este k tomu tie horucavy😈😈😈

luta13
17. jún 2015

@markolucka ahoj...pri horucavach ani ja neviem zaspat, takze vzdy vleziem pod rychlu vlaznu sprchu, dam sa do nocnej kosele, lahnem, otvorim okno a potom ma chyta pomaly unava...ak nie je vonku dost chladno, tak pouzivam na uspanie ventilator, ktory vypnem, ked som vo faze, ze ma uz lame...potom zaspim väcsinou vzdy...treba skusat vseliake metody (napr. aj salka tepleho mlieka s 1 cl medu mi pomaha), aby sme ozaj v tych horucavach zaspali...drzim palce... 😅

markolucka
17. jún 2015

Ahoj dakujem presne tak to robim. Len musime vydrzat. A ty co cakas dievcatko alebo chlapceka?

luta13
17. jún 2015

@markolucka no my cakame dievcatko...prveho mam syna, za mesiac bude mat 7 rokov - uteka to...a vy cakate prve babätko a co to bude?...kedy mas termin?

markolucka
18. jún 2015

Ja uz mam dcerku a este neviem co to bude,ale prajeme si dievcatko. Termin mam v decembri tak vianocny darcek dostaneme 😉

luta13
19. jún 2015

@markolucka tak drzim palce na to dievcatko!!!...aby vyslo ako si prajete...ked budes vediet daj mi sem potom vediet, ak nezabudnes...budem sa tesit...zatial sa maj a krasne tehulkovanie... 😅

markolucka
16. júl 2015

Ahoj ako sa mas? Ako pokracujes v tehotenstve... My sa mame fajn len vidis zase nevieme spat.

cilkajanka
18. aug 2015

Ahojte! Na nespavosť v tehotenstve odporúčam čítať čo najmenej katastrofických mamičkovských príbehov, filmov, kníh, atď...ktoré vyvolávajú len zbytočný nepokoj a radšej literatúru ako je napr. Znovuzrozený porod od Odenta, Hypnoporod od Marie F. Mongan, atď...tých krásnych a poučných kníh je na trhu veľa...., medovkový čaj, magneB6, homeopatiká (napr. SedativPC) a v prvom rade veľa nehy a milovania s partnerom 🙂

luta13
18. aug 2015

@markolucka ahoj, no my mame do porodu cca.7tt...nakoniec teda cakame chlapceka, pozri do mojho albumu...no ale aspon nemusim nic kupovat, len som dokupila na oktober dlhy rukav vel.c.56. kedze prvy syn bol julovy...vy ako pokracujete? a tiez inak sa nam zle spi, kedze maly sa hemzi mam ho plne brusko uz...napis mi do IP, budem rada, a aj rada odpisem...😉

stacinka69
9. jún 2016

Aj ja nespím už 3 mesiac a som v 30tt.zaspim o 22hod a o 2 hod som už hore do rána.A poobede nespím lebo mám ešte jedno malé dieťa a to už žehlim alebo varím.Takže som v koncoch

kikus48
9. jún 2016

@anusik2 rano o tretej som uz hore. Pomohlo kakao 🙂

autumn11
9. jún 2016

tiež som trpela veľkú časť tehotenstva nespavosťou. Tak som si uvarila vanilkové mlieko s medom a sadla som si s ním k telke. Zaspať moc nepomohlo, ale aspoň chutilo 🙂

anickacervenova
17. aug 2016

Ženy, my čo to máme psychické, darmo budeme do seba liať mlieko s medom, teplé kúpele a neviem čo..... No to pochopí len tá, čo zazila depresiu, alebo má veľmi ťažký život, veľa problémov, žiadna opora, pomoc....'proste tá, čo si tým už prešla.ja som nespala mesiac, od unavy som vracala, nejedla, nic mi nezaberalo , napr.persen, magnezium, valeriana, ...a ked nepomáhali ani modlitby, sla som ku psychiatricke....hold smola, niekedy sa bez liekov nedá. A radšej nízka dávka liekov na spanie, ako umierať od unavy a týrať seba a zároveň dieťa.ked nespim ja, aj ono trpí

minisi
8. jan 2017

Ja teraz zacinam 2 trimester a Vam poviem ze mne pomaha dobre vyvetrana izba. Doslova az zima je v nej to sa rychlo zababusim do paplona a ako tak zaspim 😉

bebememe
21. mar 2021

@atka70
@atka70 presne môj prípad 🥺🥺🥺

lenka280821
9. aug 2021

Epi-no

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre