Rýchle priberanie v tehotenstve

ewka0012
29. júl 2011

ahojte tehulky,ked citam clanky na nete je mi smutno,vsade pisu ze vo 4.mes. je idealne pribrat 1,5-3kg,ja uz som pribrala 6kg,neviem preco,vsetko oblecenie mi je male,a za dva tyzdne sa idem vydavat.Dufala som ze na svadbu budem mat tak 70kg max.a uz teraz mam 71kg.ked som to povedala doktorovi ze vela priberam,povedal ze s tym mi nijako nepomoze...pritom som vzdy bola stihla,jem rovnako ako predtym,vobec nie viac,ani fast foody,nejem vecer,nejem vela sladkeho.co mam robit?uz teraz mam 71kg ved ma klby neunesu ked to pojde takto dalej,s klbami mam tazkosti odmala.urcite este 10kg priberiem,ved som len na zaciatku,nechcem ist rodit ako 80kilová,vsetci ludia okolo sa mi zdaju chudi a ja si pripadam ako velryba

vulka
29. júl 2011

Jój aká dobrá téma. Konečne niečo pre mňa. V 30tom týždni mám už 20 kg navyše a to sa stravujem popri cukrovke veľmi zdravo a predpisovo. Málo sladkostí, žiadne nočné jedenie, veľa zeleniny a pod. Pri prvom dieťati som pribrala 24 kg a koľko to bude teraz netuším.

lymfy
29. júl 2011

Ja som v 12 tyzdni a pribrala som 3,5 kg tiez mam s toho strach co bude dalej lebo mam taku priberaciu genetiku samo o sebe a vzdy musim chudnut kazdeho pol roka tych cca 5 kg. Skace mi vaha od skoncenia skoly mam aj sedave zamestnanie a vyvazam sa autom co je tiez pricina mojej vahy :D
Drzim ti prsty na tu svadbu a kg hod za hlavu tvoja polovica ta miluje aj taku :D

lucytao
29. júl 2011

@ewka0012 ahoj nechcem ťa sklamať ale každej z nás najprv narastie bruško dole a s pribúdajúcimi mesiacmi sa bude zväčšovať a ťahať hore pod prsia hovorí sa že keď je brucho do šírky tak bude dievča a špicaté chlapec síce to na mňa sedí ja čakám dievča brucho mám malé a skôr do šírky ale su to blbosti záleží na tom ako bábo v brušku leží ja ho mám na šírku. A s tými chuťami vždy som mala rada sladké teraz sladké nechcem ani vidieť a ľúbim slané, mäso, kyslé a čakáme dievča vidíš podľa pover sa riadiť nemôžeš nechaj sa prekvapiť na USG ti povedia čo to je hlavne nech to je zdravé. ja som tiež dosť pribrala začala som na 48kg teraz mám 54kg takže 6kg hore a som v 20tt + 6dní tak toho máme ešte dosť pred sebou a to musím ležať nič iné nerobím len ležím do konca priberiem určite veľa ale kašlem nato hlavné je že to donosím mala bude zdravá a po pôrode budeme kojiť dame kg dolu potom trošku dietky a budeme opäť rovnako štíhle ako pred tehotenstvom držím vám palce nech je všetko ok to je hlavé 🙂 😉 😵

lucytao
29. júl 2011

ewka0012 a veľa šťastia v manželstve budeš krásna nevesta ako každá tehulka 😉 🙂

annaopialova
29. júl 2011

AHOJ NIE KAZDA ZENA MA ROVNAKY METABOLIZMUS A ROVNAKE SPALOVANIE NEDA SA ZIT PODLA TABULIEK ZAPAMATAJ SI ZE ST DVAJA BABATKO SI BERIE LEN TOLKO KOLKO POTREBUJE TEN ZBYTOK SA LEPI NA TEBA MI ZENY TO MAME TAZKE KED SME TEHOTNE

marikac
29. júl 2011

@ewka0012 ja som v 29tt ,spolu som pribrala +9kg.....a co ma najviac mrzi, ze som poctivo natierala brusko a kozy ☹ a rozpukalo-strie mi zadok a stehno 😠
a pritom som tak vela nepribral 😠

marikac
29. júl 2011

@lucytao musim vyvratit to,co sa hovori.....brusko mam uplne vpredu a mierne spicate a cakam na 100% dievcatko 😵

lucytao
29. júl 2011

@marikac veď ja súhlasím tie poveri su hlúposti každá máme iné bruško a veľa záleží od polohy bába v brušku a v genetickej preddispozícii. skus na tie strie krém z lekárne - ELANCYL PARIS - prevention vergetures ja ho používam na celé telo zatiaľ som spokojná pomáha 😉

marikac
29. júl 2011

@lucytao no myslim,ze uz je neskoro.......uz som rozpukala 😠

lucytao
29. júl 2011

@marikac nikdy nieje neskoro nevzdávaj sa tak sa ti nevytvoria nové a staré by sa ti mali trošku stiahnuť a zosvetlať nebudu také viditeľné neboj ale budeš mať krasne bábo a manžel ťa za princeznu bude milovať ešte viac 😉

marikac
29. júl 2011

@lucytao skusim to teda, a potom budem asi odporucat dalej 😵 😨

lucytao
29. júl 2011

@marikac ok 🙂 možno aj mna to postihne neskôr 😲 veď si dalej o skoro 9 týždnov a to je dosť 🙂

cakaja
29. júl 2011

Ja som v 17 týždni a tiež som pribrala 6 kg. Z mojich 54 mám 60kg a to som do 12 týždňa vracávala každý deň je to dosť, mám to v brúšku to krásne vykúka a v zadku a bokoch, no a aj v prsiach tie mám tak o číslo väčšie. Zatial si z toho nic nerobím, kamoska mi povedala ze po druhom trimestri uz tak rapidne priberat nebudem, a vlastne je mi to aj jedno... sú horšie veci, hlavne nech je malé zdravé to je pre mna najdôležitejšie. Takže baby nič si z toho nerobme... ved čo by sme pre tie naše malé neurobili 🙂 aj kilečká naviac prijímeme no nie??

marikac
29. júl 2011

@cakaja zavidim ti, mne prsia nepodrastli ani o mm 😠

cakaja
29. júl 2011

@marikac 🙂 možno po pôrode, moja švagrina mala nulky a po pôrode nechápala , ked zacala kojit, mala ich také naliate, že možno aj dvojky 🙂 potom jej troska padli ale už nieje na nulkách ako predtým a vies co to pre takú ženu, ktorá nikdy prsia nemala musí znamenať? a nie len pre ňu, aj muž sa potešil 🙂 sranda 🙂 🙂 🙂

anjelicek26
29. júl 2011

@ewka0012 - ja som pri malom tiez pribrala viac ako pri dcerke, riadne viac a to sa naarodil o tri tyzdne skor... aj tak to bolo o 2,5 kg viac 🤐

Prosim vobec sa tym netrap, cim väcsie brusko, tym viacej plodovky, tym si moze babulko lepsie sportovat, je to pre neho omnoho lepsie ako mini stiesnene brusko. A aj tak to neovplyvnis. Ani stravou, dietou ci inymi hlupostami. Si tehulka - bud na to hrda. Aj na brusko. Aj keby to malo byt na svadobnych fotkach vidno. No a? Aspon budes vediet malemu odpovedat, ked sa spyta, kde som bol, ked ste sa brali ? - no predsa u maminky v brusku...

janulkan
29. júl 2011

ja som prve tri mesiace pribrala skoro 5kg (telo asi malo pocit ze mam malo tuku 😝 ), v prvej poradni cca 10tt som mala z povodny 62,5kg (vyska 175cm) 66kg...potom tak 1kg mesacne a po 20tt sa to zase rozbehlo :D tam sme pribrali 3kg, takze do teraz 27tt mam cca +10kg a kazdy sa ma pyta kde som to pribrala 🙂 a to som mala velmi dobry metabolizmus a prestala som jest sladkosti...
PS: svatbu sme mali pred 3 tyzdnami a brusko pod satami bolo vidiet len z profilu 🙂

lucka127
3. aug 2011

no dievcatka moje ja mam tiez depky 😀
uz som na + 11 😕 asi aj ta dvacina bude
a mimochodom tiez chlapec,myslim ze na tom daco bude lebo aj pri prvom som nabrala vyse 25 kg..zatial co pri dievcatku 16kg...tak to su moje skusenosti..co uz..hlavne nech sme zdravi..aj ked ma slanina netesi veru uff

denisa3108
4. aug 2011

ahojte baby
ja som v 33tt a doteraz som pribrala 11 kg,čakáme chlapčeka.... 😉
No chela by som vediet, prečo sa za posledné týždne tak zhurta priberá, mám z toho zlý pocit, hlavne ked stojím na váhe... ☹ ako moc rýchlo to ide hore....

sisaha
4. aug 2011

@denisa3108 pretoze posledne tyzdne pribera hlavne dieta a tebe sa v tele zadrzuje voda... 😉 V pohode..., porodom das vacsinu dole, neskor zbytok kojenim 🙂

veronicka1901
4. aug 2011

Sisaha, to si ma vcelku potesila. Ja mam momentalne 6 kg naviac a bojim sa, ze to este pojde rapidne hore. Nebola som ani pred tehu velmi stihla (168/65) a mam pocit, ze tieto kila som pribrala hlavne na bokoch a nohach a prsia mam giganticke 😒. Tak dufam, ze sa to priberanie trosku spomali, lebo sa fakt neunesiem 😀.

sisaha
4. aug 2011

@veronicka1901 kazda zena je ina, niektora priberie viac, niektora skoro nic, niektora menej.. ja som pribrala pri druhom tehu 14 kg a vychodzia vaha bola 68 kg..uz 3 tyzdne po porode som mala 67 kg.. ale k dnesnemu dnu sa vysplhala na 71 kg.. - ale to je uz o inom (prezieranie- aj vyzrat sa treba vediet 😀

veronicka1901
4. aug 2011

@sisaha: 14 kg? to je fakt malicko teda, to by som chcela aj ja 🙂. Ja sa nejako nevyjedam, ale mam o trosicku vacsi hlad ako pred tehu. Napr. potrebujem mat aj desiatu (napr. jogurt+muesli), co som predtym nemusela a olovrant (to len nejake ovocie). Keby som este mala nejake zvlastne chute a tak, tak asi priberiem aj 30 kg. Moj metabolizmus je odveci 😔.

sisaha
4. aug 2011

@veronicka1901 vobec sa tym nezatazuj...ak sa vyslovene neprezieras sladkostami, ale rozumne (ovocie), tak potom lahsie tieto kila naviac stratis..

veronicka1901
4. aug 2011

@sisaha: Nie, nie, sladkosti ani nie, ani ziadne chipsy a tak. Sem tam si dam muesli tycinku a niekedy k obedu 2 deci kofce, kedze kavu pijem uz strasne malo (tak 2x do tyzdna jednu slabu), tak dufam, ze to naozaj pojde dole lahsie. Necakam, ze vsetko hned zhodim, ale nerada by som ostala na nejakych 80 kg, to by ma nepotesilo 😒.

denisa3108
4. aug 2011

@sisaha
dakujem,za odpoved..
dúfam že už moc kíl nepribereme do konca tehu...potom neviem ako porodíme, ak by bolo moc velké naše bábo... som taká štíhlejšia..no nie až tak extra. 😀
V 31tt. na poradni mi Dr. vravel že bábo váži okolo 1900g.(chlapec)
Tak uvidíme... ako to bude .... 😕
díky ešte raz

sisaha
4. aug 2011

@denisa3108 no, cize este zo dve kila priberies 😵 a posledny tyzden, dva vaha uz nerastie..

denisa3108
4. aug 2011

@sisaha
Dr.mi tiež predpovedal že zhruba 10-13 kg mi pribudne 😀
Bolo by dobré ak by aj bábo malo takú ideálnu váhu, lenže vraj chlapci sú väčší... 😨
hehe ....Tak potom neviem ako to zomna dostanu ale ven 🙂 😅

sisaha
4. aug 2011

@denisa3108 neboj...dostanu 😀 , ale nie oni, ale ty 🙂

jahodka11
4. aug 2011

@ewka0012 vobec sa netrap, evidentne to nie je z prejedania..ja som na tom bola tak isto a po pporode som pri kojeni za 6 tyzdnov mala vahu spat 🙂 stacilo mi trosku diety a bolo to 🙂
moje brucho bolo obrovskeee,aj stehna....a vsetko to bola voda 🙂 teraz som 2x a vobec sa tym netrapim, jem kazde 2 hodinky nieco.aby mi nebolo zle a vahu budem riesit po porode 🙂
dolezite je to, co robis, neprejedat sa 🙂 je leto, melony, kopec ineho ovocia a zeleniny, mame co jest 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre