Skoro žiadne pohyby v 6. mesiaci

livia235
3. nov 2020

Ahojte som v šiestom mesiaci tehotenstva od začiatku piateho mesiaca som malého cítila skoro vždy a teraz sa to zhoršuje za deň ho cítim možno len 3-4 krát je to čo deň horšie bojím sa či sa niečo nestalo 😏 ako ho v brusku rozhýbať máte nejaké rady?

birika
3. nov 2020

uz by som sedela u dr.

livia235
autor
3. nov 2020

@birika mala som ísť na kontrlolu ale doktorka mi to predĺžila o dva týždne pretože neordinuje 😏

nikpa
3. nov 2020

@livia235 ešte dnes k lekárovi. Buď svojmu gynekológovi alebo na gynekologicko porodnicky príjem do nemocnice. Ja som to podcenila a keď som prišla do nemocnice, už bolo neskoro. Radšej choď zbytočne ako neskoro...

pseudomonas87
3. nov 2020

@livia235 bez k dr a hneď, pohotovosť, nemocnica a nenechaj sa odbyt!

adusa1987
3. nov 2020

Ono asi aj ja by som sla hned na pohotovost ale bolo mi.povedane ze niekedy ked ho necitit moze byt otoceny smerom k chrbtici preto necitim kopance.preto som si kupila monitor na srdiecko a bola som v klude ako panikarit

anjelicek26
3. nov 2020

Mne sa syn takmer nehybal, sedel si na zadku takmer do porodu, nohami kopal dovnutra a nie von... kazdopadne ked neordinuje obvodna, chod na pohotovost, povedz, ze necitis pohyby. Spravia ti test, potom ta vysetria. Hlavne ti aj povedia, ako je babatko otocene, ci je dobre vyzivovane, ci mu netreba pomoct.

pseudomonas87
3. nov 2020

@adusa1987 určite je to dobre ale tam treba hlavne skontrolovať prietoky a placentu, tep dieťaťa ešte môže byť ok a dieťa už môže centralizovat, t. Z. Ze krv sa sústredí len to dôležitých orgánov a preto sa nehýbe, aby sa šetril kyslik

danusiatko
3. nov 2020

Moja bola v brusku tiez lenosko, ked sa ozvala 2-3x za den, bola som rada. Ale ja som bola na rizikovom, tak ma kontrolovali kazdy tyzden a pol tehu v nemocnici. Ak chces byt pokojna, chod na gynekologicku pohotovost. Radsej, ako nieco podcenit.

livia235
autor
3. nov 2020

Minule keď som bola na pohotovosti tak mi povedali že nemám bežať na pohotovosť pre každú maličkosť že mám ísť k obvodnej gynekologicke ale neordinuje

livia235
autor
3. nov 2020

Mama hovorí že aj ona to tak somnou mala že to je podľa toho ako je babo otočene

any_soj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
any_soj
3. nov 2020

@livia235 choď ešte dnes, ak môžeš, tak hneď. na pohotovosť, pôrodnicu, hocičo. Môže to byť úplne ok, ale nebudeš mať výčitky, ak to nie je ok a lekári ťa sprdnu, ako mňa, že prečo si neprišla skôr. Naša Sára sa zvykla malo hýbať, hocikedy len večer. A aj tak ma sprdli, že som ju doobeda necítila a prišla som až poobede. hoci môj doktor a mnohí ďalší mi potom povedali, že som nemala šancu všimnúť si problém - čiže netreba mať z toho nejaký stres, len proste keď sa ti niečo nezdá, hneď choď.

anjelicek26
3. nov 2020

@livia235 ano kedze neordinuje, chod na gynekologicku pohotovost.

adusa1987
3. nov 2020

@pseudomonas87 po pravde mne sa toto stalo pred porodom..mne praskla voda v 8mom umelo ma ydrziavali a posledny den som maleho prestala citit.ale ked robili tepy mal ukazkove a pritom maly v brusku zomieral.nakoniec siel vonku v noci akutnou sekciou a bol polomrtvy.ale to je na dlho ako ma zanedbali

nelca0510
3. nov 2020

Vieš, ono je dpovies že necítiš pohyby, tak ta zoberú bez reptania. Žiaden gynekológ si toto nedá na vrub.

livia235
autor
3. nov 2020

Teraz som volala na pohotovost že mám ísť k mojej gynekologicke u nas pohotovost 0 bodov 😑

birika
3. nov 2020

@livia235 asi preto, ze je cas, kedy normalne ordinuju

lucia147852
3. nov 2020

@livia235 ale toto neni sprostost. Chápeš že malé sa ti môže dusiť a potom už môže byt neskoro?
Proste povedz že tvoja dr neorientuje s necitis pohyby. Toto je hrubé zanedbanie starostlivosti

lucia147852
3. nov 2020

@livia235 kto zastupuje tvoju dr?

alexandra2468
3. nov 2020

@livia235 ja ked som prisla na pohotovost o 13tej, lebo som od rana necitila pohyby, tak mi vynadali, ze preco som prisla az teraz.

Tiez som nechcela ist hned, ze aby mi nevynadali, ze tam chodim s kazdou hlupostou. Ale nastastie bolo vsetko v poriadku, ale realne sa vobec nehybala v ten den.
Aj mi robili monitor, nezaznamenali ziadne pohyby skoro. Mechanicky ju museli “budit”, ze jej chytili hlavicku z vonku cez moje brucho a tak nou triasli. Fuj neprijemne to bolo.

martul
3. nov 2020

@livia235 Šak ale prečo tam voláš preboha, jednoducho choď a hotovo, nepošlú ťa domov bez vyšetrenie, akože necítiš takmer žiadne pohyby a pýtať sa tu?! Mimochodom, neexistuje že doktorka má dovolenku a koniec. Každý doktor máš niekoho, kto ho zastupuje. Tak tu nedebatuj a choď, jedna mamička povie, že je to ok, záleží ako je uložené, ďalšej bábo zomrelo, ako sa dá podľa toho riadiť?!

jonnie
3. nov 2020

A ked zjes nieco sladke? alebo po jedle necitis? Tvrdne ti brusko?
Ak si nepokojna - nevolala by som...ale sla. A ked nie u vas...inde.

dollyzv
3. nov 2020

Ešte stále má dosť miesta, kľudne môže byť otočený tak že pohyby sú tlmené,resp do vnútra,nie von.ak potrebuješ upokojiť choď k dr nech ho skontroluje..a ak ho chces vydražiť,tak väčšinou pomáha zjesť niečo sladké,alebo si lahnut na chrbát s vystretymi nohami

livia235
autor
3. nov 2020

Ďakujem za každú vašu odpoveď jedna pani mi poradila vypiť ovocnu šťavu a ľahnúť si a bábätko kope stále asi už je to všetko v poriadku vyriešené asi je iba troška lenive 💟

livia235
autor
3. nov 2020

Teraz sa už hýbe v jednom kuse 😊

pseudomonas87
4. nov 2020

@livia235 na čo si tam volala? Jasne, ze ti povedia chod k svojej Dr..... Bola si tam nakoniec ci nie?

pseudomonas87
4. nov 2020

@pseudomonas87 už to vidim

ivika99
5. nov 2020

@livia235 zbytočne ta tu asi len každý plasi. Ja by som si vôbec nepýtala radu tu na modrom koníkovy. Lebo niektoré ženy tam utekajú ako na bežiaci pas. Sama musíš cítiť ci je to OK alebo nie. Aj môj maličký je malo aktívny. Niekedy viac, niekedy menej. Babo aj veľa spinka. Niekedy boli dní kedy som vôbec necítila celý deň. Bud kľude, a ak cítiš ze to nieje v poriadku ibaj k doktorovi radšej. Sa ani nečudujem niektorým doktorom keď si nervózny keď to tu čítam začo všetko sú schopné ženy chodiť k nemu aj o pol noci alebo v kuse volať. Akurát sme sa otom s mojim DR bavili že non stop volajú ženy, len ju troska pichne, trosku nohy upuchnu, trosku kríze bolia.

livia235
autor
6. nov 2020

Nakoniec som aj tak len musela ísť na pohotovosť mala som vysokú horúčku aj tlak vysoký aj kravacanie a rezanie pri močeni a nakoniec doktor zistil že mám kvasinkovu infekciu a k tým pohybom, babo sa tak otočilo že kope dovnútra 🙂

ivika99
6. nov 2020

@livia235 držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre