Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Skrátený kŕčok maternice a cesta lietadlom

kluska
3. apr 2013

Ahojte, som 25 tyzden, zijem v irsku, ale som momentalne na dovolenke na slovensku. Moje problemy sa zacali akosi od momentu zacatia dovolenky, pri dlhsej chodzi som zacala mat akoby menstruacne bolesti, uz je to tyzden co tak mam, je to kazdy den, rano pri vstavani ma dokonca picha dole akokeby mi tam nieco tlacilo dole. Tak som bola u doktora s tym, predpisal mi magne B6 premium a no-spa, zistil, ze mam skrateny krcok na cca 1cm a povedal tiez, ze sa mam setrit. Neodporucil mi vsak cestu naspat, ze je tam riziko skratenia krcka a otvorenia. Letiet mam az o 10 dni. Co by ste robili na mojom mieste? alebo boli ste v podobnej situacii? Teoreticky ja sa musim vratit, ma caka vybavovanie marodky a materskej, ani neviem co by som robila na slovensku, ci by som dostala matersku, vlastne ani neviem co mam robit. Dakujem pekne za nejake komentare k tomu.

hajajanka
3. apr 2013

@kluska Krcok skrateny na 1 cm je na 25. tyzden fakt vela. Ja som mala krcok od 20. tyzdna 2,5 cm a lekar sa so mnou ani nebavil o PN-ke a lezani az do konca tehu. Na tvojom mieste by som zostala na lozku, lebo sa moze stat, ze o par tyzdnov (alebo dni) bez setrenia krcka porodis (a nasledky skoreho porodu tu snad ani nemusim vysvetlovat).
Na tvojom mieste by som tu zostala tak 10 tyzdnov, aby si to dotiahla do akeho-takeho normalneho tyzdna pre porod (aj ked aj to je s rizikami).
V Irsku si snad pracovala a z niecoho musis mat prispevok, nie? Ved snad nevyzaduju tvoju pritomnost v krajine pocas celeho tehu? Nemoze vybavit PN-ku a matersku v Irsku tvoj manzel/partner?
Ja by som taku cestu urcite neriskovala, tvoj nalez je dost zly.

bettypo
3. apr 2013

@kluska ja som s takou diagnózou strávila dlhé týždne v nemocnici. Dostala som pesar. Neviem, či sa v takom týždni ešte robí serkláž. Zatiaľ tú cestu zruš. Ak predčasne porodíš tak je tvoje dieťatko v ohrození života

zuzi0911
3. apr 2013

Ja som tak bola od 24 tyzdna k tomu v nemocke a do konca tehu len lezat a uzivat magnezko.je to velke riziko letiet.ak si vydata nemoze to za teba vybavit manzel??? Alebo az po porode???.no teraz je riziko predcasneho porodu.ja by som neriskovala...uz len koli tomu ze let sem ti asi uskodil

maricca
3. apr 2013

Rizika su velmi velke, nakukni do nejakych tem o predcasne narodenych detoch, su to velke starosti na cely zivot. Mala by si urobit vsetko preto, aby si dieta vynosila este aspon 10 tyzdnov- kludovy rezim. Ja som tiez mala problemy s krckom a aj po velkom setreni som rodila v 34tt a v 37tt. Stoji ti za to par tyzdnov obetovat, ako sa potom vlacit z babom po nemocniciach a vysetreniach- kazdy den sa pocita! Draz sa!

kluska
autor
4. apr 2013

Dakujem vam baby, este popremyslam, pravdepodobne zostavam na slovensku, skontaktovala som sa s pravnickou, snad mi pomoze, zivot dietata je to najcennejsie. Inac ten pesar to sanaco dava a do jakeho tyzdna je to mozne?

sima1234
15. apr 2013

Babula som v 20 tt a krčok mam 36 mm je to moc zle?, ak sa to nezmenči,že pojdeme do nemocky na infuuuzky..☹ babanko je upne zdravunke,ale mame strach z otvarania...

anjelicek26
15. apr 2013

@sima1234 - to predsa nie je kratky krcok, neboj nic... co pisali baby, tak krcok aj pocas dna nameras inu dlzku a pokial je to stale nad 2,5cm je to vsetko v poriadku.

sima1234
15. apr 2013

ževraj je a dost...Doky mi povedal že v 20 tt by mal byt skrateny tak na 26- max na 30 mm......A ja mam 36 mm. A mam skveleho odbornika.

anjelicek26
15. apr 2013

@sima1234 - no ved ho mas 36mm, co je viac ako 26-30mm... cim dlhsi, tym lepsie... skutocne nadych-vydych, nenamahat sa privela, vsetko bude v poriadku.

sima1234
15. apr 2013

ale to sa tak neberie....Aj na inych forach maju baby take parmetre ako ja a ich doky im to takto diagnostikoval,zatial mame len Magnesko,ale každe 4 dni kontrola,kedže mam sukromneho.Len som chcela vediet,lebo že na 20 tt sa začinam Otvarat dost skoro.

anjelicek26
15. apr 2013

@sima1234 - prosim ta nech ti to lekar poriadne vysvetli. Krcok zacina na dlzke asi 6cm a postupne sa spotrebovava - teda skracuj... ziadne zmensovanie nie je pozitivom, ale negativom, ak sa deje predcasne. Plus teda - Prepac ale ziadna zena nechodi kazde 4 dni k lekarovi, aj keby mala toho najsukromnejsieho lekara na svete, ved tolko vysetreni by skodilo babu, jedine ze by lezi priamo v nemocnici 😅 Si si ista, ze si trosku to, nevymyslas 😕

sima1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
15. apr 2013

@sima1234 - len sa neurazaj, bud si lekara nepochopila, alebo si tu vymyslas, su len tie dve moznosti. A nemusis byt vulgarna. Vyjadrenie "ak sa krcok nezmensi, pojdeme na infuzky do nemocnice" Krcok MA byt co najdlhsi... to je ciel... cim dlhsi, tym lepsie drzi, tym dlhsie babo v brusku... skrateny krcok ma tendenciu sa otvarat... tolko k tomu... a sono prehrieva babatko, ber si to z lava ci prava, nie je to dobre robit prilis casto.

Ale ved rob si ako chces, mne to moze byt v podstate jedno, len sa potom nepytaj verejne, tu proste moze svoj nazor napisat kazdy...

sima1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
15. apr 2013

@sima1234 - slovnik a gramatika a potom sa mozeme bavit o nejakej urovni ;) Veru tak, radsej dobru noc...

willy_wonka
15. apr 2013

@anjelicek26 kasli na to, tu nepochodis s rozumnou radou/vyjadrenim :D dievca ma fakt pobavilo :D :D

sima1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bettypo
16. apr 2013

@sima1234 a na kolko by sa Ti mal skratit? Na tu normu? Ani ja som nepocula ze ak ma viac tak je zle.Mne sa za 2 tyzdne skratil na 1 cm.Od 24 tt

sima1234
16. apr 2013

Som sa zle vyjadrila..Mam ho maličky na 20 tt,3 cm-36 mm...Vo štvrtok kontrola taku uvidime.. 🙂

latvia
16. apr 2013

@sima1234 dlzka krcku 36 mm je na 20tt norma pokial viem, musia tam byt ine dovody preco ta chcu dat do nemocky. krcok sa nema zmensovat, aby sa zlepsil, krcok ma byt dlhy a tuhy, skracovat sa ma az vo vyssom stadiu tehotenstva. ak by si sa otvarala, tak taky dlhy krcok by si zrejme nemala. opytaj sa doktora lepsie, co sa deje, zrejme ti nepodal potrebne info o vsetkom..

duracikova
16. apr 2013

@sima1234 Si nejaká pomotaná nie? Krčok máš dobrý a nabudúce radšej lepšie počúvaj lekára.

sima1234
17. apr 2013

Velmi dobre som ho počuvala...! A nič ine v tom nie je....Babatko je zdravunke<ako ryba,len to že sa začiname otvarať....Ďakujem za mile rady 😀

liviaolsovska
15. júl 2015

Dobrý deň babenky som 31 prvý týždeň A krčok mám skrátení na 16mm je to veľmi zlé musím stým byť nemocnici keďže mám syna 😲 A nemá kde byť ďakujem