Som v 16. týždni a necítím pohyby

alenkaa26
5. apr 2015

Ahojte baby, prosím o radu. Som v 15+5 a cítíla som už pekne pohyby, také bublinkovanie, motýliky v podbrušku, bolo to asi 4 dni dozadu a trvalo to pár dní. Bolo to ľahko spoznateľné. Posledné 3–4 dni som ale už nic podobné necítila, ani v ľahu na chrbte. Je to normálne, v takto skorom týždni, že to proste prestalo, alebo by ste to riešili. Nemáte skúsenosť? Ďakujem za rady!

seahorse27
5. apr 2015

V takom nízkom týždni je úplne normálne, že pohyby necítis každý deň.

aristka
5. apr 2015

V 16 tyždni....to boli asi črevá,ale na pohyby je skoro...

dadka232
5. apr 2015

Hlavne nestresuj. Pokiaľ si prvorodicka, je veľmi nepravdepodobné, že by si už V 16 tt cítila pohyby

dzejn80
5. apr 2015

Prvorodicka cca okolo 20tt, druho a viac mozu uz citit aj skor

lavinis
5. apr 2015

Ja by som tiez prisahala ze som.mala koncom 16tt motyliky v podbrusku
Bolo to intenzivne a nepodobalo sa to veru na creva
Odvtedy som taky pocit nemala a Uz je to tyzden
Tak to bola asi predsa len peristaltika 🙂)

mumrik
5. apr 2015

Tiež som začala citit prve pohyby v 16tt a to som prvý krat tehot. Všetci mi tvrdili, že to budú črevá alebo som vo vyššom týždni....Časom sa to pomaličky stupňovalo. Vždy to bolo až večer, keď som v kľude ležala v posteli, také rybyčky v bruchu. Teraz v 24tt už kope kvalitne každý deň, niekedy aj celý deň i noc s prestávkami 🙂

katusap
5. apr 2015

Ja som v prvom tehu citila pohyby od 16 tt - ale neboli kazdy den. Potom okolo 18 tt uz kazdy den som citila.

bonaqa2013
5. apr 2015

Pri prvom tehu som syna už vo vyskom štádiu tehu nepočula aj mesiac. Lekár ma upokojoval, že on je tam, že si tam hovie. Lekár mal pravdu.Bol tam, hovel si.

alenkaa26
autor
5. apr 2015

@lavinis no ja som si takmer ista, ze to neboli creva, nebolo to len raz.. ale odvtedy nic a uz su to 4 dni.. asi sa nejak inak postacalo a mozno neskor sa este ozve.

lavinis
5. apr 2015

@alenkaa26 dufam aj ja🙂 ale tri dni predtým som bola u lekara a maly si v poradecku hovel🙂

xevulax
5. apr 2015

Babo je este male, vibe nemusis viipohyb kazdy den, az vo vyssom stadiu. Ma este velmi ela miesta

katkakovac
5. apr 2015

@alenkaa26 Záleží aj od toho, ako je dieťatko v maternici otočené. Môžno kope smerom dnu a preto to necítiš. Ja som cítila prvé pohyby v 18tt ale to ozaj len občas. Potom sa to začalo stupňovať a od 8 mesiaca si tam neustále robil diskotéku. Neboj, tie poriadne kopance ešte len začnú 😉

migrificka
5. apr 2015

Ja zatial nic necitim (som 15+1)mozno aj preto,ze sa na to nesustredim. Ale vraj prve pohyby by mala zena citit medzi 16_25tyzdnom. Zalezi od maternice, polohy babatka ci hmotnosti zeny. Myslim si ze az v neskorsom stadiu tehotenstva by sa zena mala obavat ak neciti pohyby svojho babatka-teraz by som si urcite starosti nerobila. Zbytocne stresujes svojho drobceka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre