Som v 16. týždni a odpadla som

matik3110
22. apr 2018

Baby mam otazku.. som v 16tt zle mi uz nebyva asi mesiac a pol, citila som sa v pohode az do dnes.. boli sme v kostole, nebolo tam nejak dusno alebo co len to stale sadat vstavat dokolecka... a zrazu som zacitila, ze mi zaliahlo na usi, pred ocami sa mi zahmlelo a prislo mi zle od zaludka a uz si nic nepamatam iba ako ma tam ratovali.. uz mi je lepsie len neviem co to mohlo byt.. mali ste s tym niektora skusenost? Zatial som nezvracala ani neodpadla v tehotenstve, tak neviem co dalej.. nejak som sa najedla a oddychujem ale uz citim bolest hlavy.. mam v plane volat rano lekarke, myslite ze je potrebne volat na pohotovost? Ze moze byt nieco zle s babom? Ja to asi pripisujem nizkemu tlaku a mozno som malo jedla alebo pila neviem... Dakujem za odpovede vopred ❤️

fiora94
22. apr 2018

Dobry den, ja som tiež odpadla v 4.mesiaci tehotenstva v lekarni. Zacala som najprv citit ťažobu v bruchu, potom vidiet ako ked som oslepena od slnka, potom ma napinalo. Vysla som ma vzduch, preslo ma to a o chvilu sa mi to tak vrátilo, ze som ledva nasla muza v lekarni, tak som zle videla. Uz bol lekar pri mne ked som sa prebrala. Doki povedal ze som bola moc naobliekana a bolo aj teplo. Ani som moc nepila v ten den. To bolo pricinou. Do kostola som prestala chodit cele tehotenstvo, lebo mi bolo nevolno a stale som sa bala ze znovu odpadnem. Povedal mi doktor ze mam vela pit, aj bublinkovej vody, vyhýbať sa dusnym miestnostiam a nebyť naobliekana. Ak sa necítite zle, neriešila by som to. Otázne je ako ste spadli, ci ste si neudreli bruško. Oddychujte.

matik3110
autor
22. apr 2018

@fiora94 neudrela som sa lebo som sedela a bol pri mne manzel takze toto je v pohode len som sa zlakla co tak zrazu na mna prislo.. ja som aj zvyknuta ranajkovat tak do 8 rana kedze som v praci a dnes som si pospala dlhsie takze neviem.. snad to nic vazne nebude 🙂 dakujem za reakciu

pininka
22. apr 2018

Ja som mala v druhom tehu strasne zavraty uz od zaciatku, doki mi zakazala aj robit, lebo som mala zavrate aj ked som sedela, proste sa zahmlelo a uz ma to tahalo. U mna je to jednoznacne nizky tlak

stanulienkat
22. apr 2018

Svoje urobil aj vydychany vzduch a smrad v kostole. Je tam vela ludi,babiek....

stanulienkat
22. apr 2018

A mozno aj malo tekutin

anavis17
22. apr 2018

Mne sa stalo to isté,bolo to dôsledkom nízkeho tlaku.Dôležitý je hlavne prijem tekutín🙂

matik3110
autor
22. apr 2018

Ok som kludnejsia dakujem vam dievcata 🙂

hettinka
22. apr 2018

V kostole hocikedy odpadne aj zdravý, ne-tehotný človek. Podľa mna tam bol zlý vzduch, vydychany a možno si menej pila, inak jedla... ak si sa neudrela a nič ta neboli, lekárke len zavolaj a nabudúce si sadni niekde, kde prúdi vzduch lepšie.
Mne bývalo počas tehotenstva istý čas mdlo v aute.

kittykat22
22. apr 2018

@matik3110 mne bolo na odpadnutie viac krát počas tehotenstva. Pár krát som si musela ľahnúť alebo sadnút lebo som mala pred pádom. Ale nič mi nebolo, bejby v poriadku, ja som zdravá.

vyhuelka
22. apr 2018

kĽudne to mohol byť nízky tlak alebo nízky cukor... určite nič vážne 🙂 je to bežné

kikulienkadd
22. apr 2018

To všetko či písali kočky vyššie a tiež kvôli krvnému obehu nie je vhodné dlhé státie. Nemáš problém so žilami? Ja áno a preto keď cítim,že by mohlo byť zle (na odpadnutie),sedím alebo idem von a napijem sa.

maria1678
24. apr 2018

@matik3110 ja som to mala podobne koncom druhého trimestra, tiež mi prekážalo to vstávanie a tak som jednoducho nevstávala, sedela som celú hodinu a úplne v pohode a potom mi tam vadil aj ten vzduch, tak som to riešila tak, že som si dala stoličku hned za otvorené dvere /v lete/ a bolo to ok

jankalukasova
24. apr 2018

Chapem, ze veriaci clovek to vnima inak... ale nechapem, preco tehotna zena a aj male deticky chodia do kostola.. a nemyslim to zle, chodit do kostola je pekny zvyk, clovek sa tam zamysli nad sebou, nad tym co sa da zlepsit.. ale casto je tam uplne hrozny vzduch, napr. u nas su z kapacitnych dovodov dve omse po sebe a na tej druhej je to fakt des, okrem toho sa tam vyskytuju najma dochodcovia, ktori maju v plucach kadeco, nosia kvantum bakterii a virusov, ktore mozu ohrozit deti a aj tehotne (to nie je vymysel, to mi povedala lekarka, ked som chcela malu zobrat za starym otcom, ktory uz dozival)... ja by som zasla za panom fararom a pekne ho poprosila, ci by som si mohla dat napr. stolicku ku vchodu alebo chodila na ine ako nedelne omse, pripadne nechodila vobec a pomodlila sa doma. Myslim, ze pan farar to pochopi...

matik3110
autor
24. apr 2018

@kikulienkadd nie nemam ja som ani nestala dlho praveze sedela, odpadla som v sede.. nikdy mi nic nebolo ani tam nebolo dusno sedela som pri dverach.. tak mozno tlak 🙂

matik3110
autor
24. apr 2018

@jankalukasova ja tam chodim kazdu nedelu a nikdy nic, sedela som pri dverach kde fukalo, ludi bolo malo, ale asi mi vadilo kadidlo alebo co proste si to nwviem vysvetlit. Doteraz som s tym problem nemala, ale citim sa nejak slabo no.. musim byt uz opatrnejsia

laura1804
24. apr 2018

Ja som pocas oboch tehotenstiev velakratodpadla...a tiez aj vkostole...stava sa...

ebi88
11. máj 2018

V kostole uz asi kazdy odpadol.

ruzicccka
11. máj 2018

@ebi88
Prepac ale pobavilo ma to ze v kostole uz asi kazdy odpadol 😁😁😁😁😁

ebi88
12. máj 2018

@ruzicccka no ale vazne :D kazdy asi mi porozpraval pribeh ako odpadol v kostole. Mama, muz, kamaratka, sesternica... :D kto neodpadol v kostole, ako by nebol ;D

alobalka
12. máj 2018

@matik3110 mávam skôr vyšší tlak, som v 34tt a minule mi prišlo trochu blbo v kostole z prehriatia. Mala som nepriedusne tričko plus svetrik a pár minút som predychavala, potom sa to ustalilo a cítila som schladenie sa. Ale radšej odvtedy nosím priedusnejsie veci a viac vrstiev, aby som sa vedela zariadiť. Samozrejme dbam, aby som sa predtym napila (a vycikala) a rovnako aj deti. Inak mikroklimu a prúdenie vzduchu máme tam ok. Bacily napadli veru aj mňa (že sa tam šíria), keď človek chodí na prijímanie, myslím, že veru sa môže čo to odniesť: ( Ale zase je to aj tréning imunity: )

montemotherone
12. máj 2018

@matik3110 je to úplne normálne. Ženám sa to deje od nepamäti 🙂 niektorá v kostole, iná v autobuse, niekde kde dlho stojí. Si predsa tehotná

montemotherone
12. máj 2018

@ruzicccka keď zoberieš skupinu ľudí, ktorí chodia do kostola pravidelne, skoro každý má takú skúsenosť aspoň raz za život 😉 Moja dcéra mala teraz birmovku, a to bola jediná vec, ktorej som sa obávala. Plný kostol, vonku teplo, sparno, dnu vydýchané... Na prvom svätom prijímaní bežne odkväcnú aj malé deti.
Inak ja som vo vyššom štádiu tehu už len sedela. Nekľakala, nevstávala... Zvolila som kompromis, aby som nemusela omšu vynechať úplne 🙂 Tiež som v nejakom treťom mesiaci mala skúsenosť, že mi prudko klesol tlak, a myslela som že hodím šabľu ešte tam... Stihla som vybehnúť, predýchať a bolo to o.k. Inak posledné dni, ja ani nie som tehotná a mám točáky, nízky tlak, pocit na grcanie. Je dusno, ledva poprší už je zas teplo.... Chcelo by to riadnu búrku 😒

matik3110
autor
12. máj 2018

Vadila mi ta vona kadidla.. uz som na to prisla, skusala som zas a je mi zle ked to citim a to som nevedela, doteraz to bolo vzdy ok..skoro som odpadla aj na poste, cize to ten vzduch a pach sposobilo, som opatrnejsia.. len to clovek nevie tak sa zlakne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre