Som v 21 týždni a už 2 dni necítim pohyby

denula84
20. dec 2012

ahojte, som v 21. tyzdni a pomaly dva dni necitim pohyby, iba taky sem tam pohyb ale neviem ci to mam brat za pohyb, kedze som normalne predtym citila kopkanie a toto je cosi ine. dakujem za odpoved .

vyzkumnice
20. dec 2012

@denula84 Moja ale RYCHLO k doktorovi! Ja by som na tvojom mieste asi aj isla na pohot. alebo, ak mas mobil na svojho gyn tak mu volaj aj hned!!! O, normalne mam zimomriavky, utekaj, drzim palce!!!

zivika
20. dec 2012

@denula84 ahoj, neboj, to je v poriadku, niektore kocky pomaly este len teraz zacnu citit pohyby...a babatko sa nehybe stale rovnako 😉 ...ked som bola prvy krat tehu, tak aj vo vyssom stadiu som niekedy citila kopancek len sem tam, inokedy ma bombardoval, ze som spat nemohla 😀 neboj, cim pomalicky to bude viac a viac, ked sa mu zmensi priestor 🙂

denisa87
20. dec 2012

Juj,veru utekaj aj podla mna,drzim palceky nech je vsetko ok,daj potom vediet ...

zivika
20. dec 2012

@vyzkumnice preboha, preco ju strasis, ved pise, ze pohyby citi, len slabsie... 🙄

masinka
20. dec 2012

@denula84 spapaj nieco poriadne sladke, to babatka zvykne povzbudit aby zacali santit, lazkaj si a pol hodinku v klude sleduj, ci sa trosku rozhybe. A nerob paniku, v tomto tyzdni naozaj niektore este nic necitia.

alena16
20. dec 2012

@denula84 A preco pises ze si v 21. tyzdni, ked si v 23. ?

achesa
20. dec 2012

možno sa bábo otočilo a kope si do placenty alebo tebe do chrbta a to nemusíš cítiť. Ešte je príliš skoro, aby si ho cítila intenzívne. Ale pre pokoj duše si zájdi zajtra k lekárovi, nech ti spraví UTZ aspoň budeš pokojnejšia.

xenicka13
20. dec 2012

ja som po 24hod, ked sa nehybali, zacala stuchat do bruska a vzdy som ich zobudila, tiez som sa bala, ale to bolo neskor, tvoje babo este nie je take velke, aby si citila kopance, staci jemne chvenie

vyzkumnice
20. dec 2012

@zivika pozri, robim to iba zo skusenosti: mne kazdy hovoril: tvrdnutie brucha? ale to je normalne! Po kontrole v 30 t.t. volam ke gyn., ze slabo krvacam: sestra: to moze byt, to je normalne, den neskor mi zasa tvrdne brucho a ja si hovorim, nebud precitlivela, to je normalne.. o 24h. neskor mi odtiekla voda, takze sa maly narodil v 31.t.t.!!! Keby som nebola posluchla sestru, keby som bola trocha citlivejsia k svojmu telu, mohol sa predcasny porod zabrzdit a usetrila by som si rok a pol behania po doktoroch, neuveritelne stresy, revy pri vojtovke atd. atd.

vyzkumnice
20. dec 2012

@masinka Ale ked uz kopkanie citila? Dufajme, ze achesa ma pravdu, ze je otocene. Ale v 21. ma este vela miesta na to aby sa relativne volne hybalo...
Inak, dobry napad s tym sladkym...

mandarinka34
20. dec 2012

alebo sa napi studenej vody ked som necitila maleho tak som sa napila ladovej vody a hned sa hybal 🙂

masinka
20. dec 2012

@vyzkumnice ved to, ma dost miesta, tak to este nie je az tak citit ked sa hybe, pripadne cez den oddychuje a hybe sa v noci... kym je malicke, tak sa na to este nebudis ako ku koncu tehotenstva .... samozrejme mas pravdu v tom ,ze treba pocuvat svoje telo a instinky, ale zase netreba ani hned robit paniku - ved pise, ze sa hybe, len trosku menej .... stres tiez babatku neprospieva. A kym ma miesto, tak aj ked sa zachyti o pupocnu snuru, tak ma dost miesta na to, aby sa same odmotalo, to ku koncu tehotenstva je riziko, ze sa udusi

zivika
20. dec 2012

@vyzkumnice je mi luto, ze mas takuto skusenost...napisala si dobre, treba byt citliva ku svojmu telu, ale tiez netreba hned mysliet na najhorsie...podla mna je naozaj normalne, ked zena v 21tt citi len jemne steklenie a ako napisala @achesa staci, ked sa babo otoci a kopka do chrbtice a nie je to citit...

stanislava2
20. dec 2012

Ak sa ti dačo nezdá radšej ist k lekárovi zbytočne ako by si mala niečo zanedbat.Ja by som teda určite nečala až sa niečo stane.Držim palce a daj vediet ako si dopadla dufam že pojdeš zbytočne a bude všetko v najlepšom poriadku.

noname26
20. dec 2012

no ja som v 27tt a niektore dni zacitim len sem-tam prevalenie a na druhy den kope ako o zivot - zalezi ako je otocene, daj si sladke, lahni si na chrbat, trosku poskrab, pohlad brusko, ak aspon zachvenie alebo prevalenie zacitis, je to ok

maryah
20. dec 2012

ja som mala to isté... boli dni keď som necítila pohyby a tiež som sa bála... ja som aj skúšala si lahnúť na bok a po chvílke kopol alebo sa len pohol... takže ak cítiš len také slabulinké tak sa neplaš, len je trošku lenivý alebo len stále spinká... no ak sa bojíš tak utekaj k dr, spraví ti UTZ a budeš pokojnejšia...

vyzkumnice
20. dec 2012

@masinka aj ano aj nie... dieta sa nemoze "udusit" kedze nedycha, ale to je na inu temu. S tymi pohybmi som to mylsela tak, ze by mi bolo cudne, ze je otocene dva dni stale narovnako tak, ze ho nie je citit. Mna doktori naucili vsetko skor zvelicovat, iba vtedy aspon niekto pocuva... :(

vyzkumnice
20. dec 2012

@stanislava2 moja rec!

denula84
autor
20. dec 2012

no dakujem vam , trochu ste ma potesili, ale aj tak sa bojim a budem sa bat asi az do konca, skusim si dat nieco sladke teda a idem si lahnut. dufam ze to je ok, ak nie tak urcite pojdem k doktorovi. dam vediet. ste moc zlate 🙂. pekny vecer.

stanislava2
20. dec 2012

@denula84 Trošku som si naštudovala ako často treba citit pohyby a po jednom dni kedy necitiš pohyby treba navštivit lekára.neviem na čo čakáš?Ja mám tri detičky a určite by som sa nenechala dva dni v strese.čo ak zlyháva placenta?viem že ta strašim ale ked si načala takuto temu asi si mala nejaky vážny dovod.Mojej kamoške dve babätká zomreli a tretie porodila v 28tt kedže jej znovu začala zlyhavat placenta a slečna má dnes 7 rokov a je to krásne zdravé dieta.neber to určite na lahku váhu teraz si pekne lahni zobud maličke a ak nebudeš mat do hodiny pohyby hned chod na pohotovost.

magdalenocka
20. dec 2012

@denula84 ja ta trochu upokojim u mna to bol normalny stav aj pri prvom tehu a aj v cca tom tyzdni co si ty teraz pri druhom tehu. pri riskovi som pohyby necitila aj dva dni a stalo sa mi to viackrat. hlavne do toho cca 24 tt, potom su to uz kopance tie su uz citit. teraz som mala to iste ale uz som nesteresovala vedela som ze to nemusi nic zle znamenat. mozno je babo len inak ulozene a ty ho preto necitis. ale aj ja som sa bala, to je normalne tak ak sa chces upokojit chod radsej k dr. ale neboj bude vsetko v poriadku

lea641981
21. dec 2012

@denula84 mne sa mala aj 5 dni nepohla 😉 mala som medzi tym poradnu a vsetko bolo v poriadku 🙂 bola otocne totiz chrbatiom a hybala sa do mojho vnutra do organov a necitila som to 😀

lujza123
21. dec 2012

@denula84 niektore dni je tych pohybov menej, alebo ich necitis..obzvlast v tom tyzdni ako si ty su tie pohyby este malo intenzivne....ale ak mas blby pocit tak utekaj k doktorovi....inac ja som toto mala tiez v tehotenstve...som cely den sledovala ako a ci vobec sa hybe, niekedy cely den nic to uz som mala v hlave najhorsie scenare, panika potom sa nastastie vecer trochu pomrvila a bola som kludna....do dalsieho dna 😝 alebo zase take ze zacala kopat o dusu to uz som mala tiez strach ze co ked sa nieco deje

vyzkumnice
21. dec 2012

@denula84 Ked sa ti nieco nezda, skratka siesty zmysel je v pozore, tak skoc pre istotu k lekarovi vzdy. Hovorim, radsej zo seba urobim hysterku a hypochondra, ako by sa malo mojmu malemu nieco stat. A bat sa uz budes asi cely zivot (zo skusenosti 🙂) Ale pocuvaj svoje srdiecko a telo a neurobis chybu...

leika259
21. dec 2012

@denula84 aj mne sa to stalo Denik...a šla som k doktorovi a keď som tam šla tak začal kopať...mne doktor povedal, že bábätka musia aj spať 😉 ....alebo ti kopkal v noci trošku keď si spinkala a preto si to necítila 🙂 ale radšej choď k doktorovi, z vlastnej skúsennosti viem, že ťa to upokojí

anika44
21. dec 2012

Ahojte ja som v 21 týždni a ja nejako nepocitujem nejaké pohyby...teda som prvorodička a ani neviem ako by mali vyzerať. Tak cítim,že sa mi občas drobec v brušku pretočí, cítim taký tlak ale nejaké kopance som ešte neidentifikovala. To by som cítila ako by ma z vnútra nohou šťuchol alebo ako???

snehovavlocka
21. dec 2012

@anika44 v 21.tt prvorodicka to skor pocitis ako take minimrvenie sa, steklenie, motyliky a neviem este k comu vsetkemu sa to prirovnava...ako kopance to budes citit az trosku neskor

angi07
21. dec 2012

Ahoj, no ja cítim pohyby už od 17 tt. a od 18,5 tt cítim už poriadne! Normálne až bruško moje skáče, furt sledujeme pred TV s manželom, keď ležím. Niekedy sa až zľaknem, až tak ma kopne 🙂 a som prvorodička...

anika44
21. dec 2012

Ja cítim trošku také akoby minimrvenie a akoby sa mi v brušku voda prelievala, to sa vtedy asi otáča ale nie je to moc často. Môže to mať aj príčinu, že to necítim, že som dosť pribrala,tak som ako bublina nafuknutá a nato, že som v 21 týždni mám dosť veľké bruško 🙂 viete aj pred pôrodom som mala trošku tuku na bruchu 🙂, tak si myslím, že aj kvôli tomu to až tak intenzívne necítim ako nejaké chudučké mamičky.

kris1111
21. dec 2012

Ja citim od 17 tt....kopance su intenzivnejsie az teraz a niekedy sa iba mrvi akoby vybracie....a som prvorodivka..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre