Som v 22 týždni a hrozí mi predčasný pôrod

eri28
12. jún 2012

caute tehulky, a maminy, dnes som dosla z echa, sme 22 tt, doktorka sa pytala, ci ma moze vysetrit aj vaginalne, a ja som suhlasila, napisala mi do papierov, ze na 72 percent, budem mat predcastny porod. Neviem ako na to prisla, ja som v zahranici, a velmi nerozumiem cudzi jazyk, a moja polovicka je odcestovana, vysvetlovala mi, ze placenta nie je uplne okej, ale fakt, som jej nerozumela, Krcok mi napisala 36 mm, a ja vobe tymto vyrazom nerozumiem, a placenta zadna. termin dalsieho echa mi dala az 32 tt, co ma poplietlo, myslela som, ze ma bude chcet vidiet skor, ale k sestricke idem o mesiac a keby nieco mam volat, lebo tu viac resia sesticky a potom sa vola doktorom...Viete mi niekto o tom napisat, nieco viac, mozno vase baby, ked sa narodilo, skor, ze preco??? dakujem za odpovee... 😉

latvia
12. jún 2012

@eri28 nemas pisanu spravu v danom jazyku? krcok 36mm je uplne v norme, nemas dovod rodit predcasne, zrejme si ju mylne pochopila. ak by ti hrozil predcasny porod, urcite by ta chcela vidiet skor

eri28
autor
12. jún 2012

@latvia no spravu mam v holanctine, ale prelozil mi to translate, lebo sa som jej fakt malo rozumela...
povedala, ze to chce skontrolovat, ale nic via, ze sa to moze este upravit, a z outo spravou idem az o mesiac k sesricke, tak pockam, ked sa dovtedy snad nic vazne neudeje....

latvia
12. jún 2012

@eri28 skus mi ju prepisat do ip, pozrem sa na to, teda ak chces

ikke
12. jún 2012

@eri28 ahoj, to chodis na kontroly do nemocnice, ci k porodnej asistentke?
ak chces, mozem ti to prelozit z holandciny, potom sa snad najde niekto, kto bude vediet blizsie vysvetlit, co ti tam napisala 😉

latvia
12. jún 2012

@ikke som ta chcela na to zneuzit 😀 😀

ikke
12. jún 2012

no na translate by som sa nespoliehala, konkretne v holandcine dokaze "narobit divy"... 😝

eri28
autor
12. jún 2012

@latvia kej hned som tu idem pre papiere, oni pisu, take skrtky vsetko jedna veta...

eri28
autor
12. jún 2012

@ikke baby napisem vam to sem je to jedna veta, hned pridem.... a dakujem

eri28
autor
12. jún 2012

snad to nevadi, ked to napisem sem, mozno rozumiete niektore, lepsie ako moj translate 😀
Kans op vreggeboorte voor 33 weken, okej baby ja som si az teraz vsimla, ze som si zle pozrela asi tie percenta, teraz pozeram, ze 0,72 percent, cize som to poplietla

ikke
12. jún 2012

@eri28 stava sa 😉 a neboj, keby ti to naozaj hrozilo, urcite by ta nenechavali vyckavat mesiac doma na dalsiu kontrolu, dokonca ani tu, v NL nie 😉

eri28
autor
12. jún 2012

akoze som vyplasena z prace trosku stres, a hovorila som to sestricke, ale upokojila ma, ze keby, ze mam vedcie bolesti ako mavam a v noci mam zavolat, no a na echu som bola dnes, ale viem, ze ma nenehaju na pospas osudu, cize som sa upokojila 😉

latvia
12. jún 2012

@eri28 tak je potom vsetko v poriadku 🙂 neboj, urcite ta nenechaju len tak 🙂

albireo
20. júl 2012

@eri28 vidim,ze tvoj problem je vyrieseny. Kedze ste boli pri konzultacii s dr. odkazane na holandcinu ,predpokladam,ze nebolo z nejakeho dovodu mozne viest rozhovor v anglictine. neviem ako to funguje vo verejnom sektore v NL ,to ti bude najskor povedat ikke, ale pre buduce konzultacie s akymkolvek lekarom alebo porodnou asistentkou by som silne odporucala bud osobu, co bud plynule hovori miestnym jazykom alebo prekladatela-tu v Dansku to napr.plati stat. Vyskusala som si byt aj cudzinka-pacientka v neznamom zdrav.systeme a niekolko rokov tu pracujem ako lekarka. U pacientov, co nehovoria po dansky alebo plynulo po anglicky volame vzdy prekladatelov,obcas vypomoze personal-ak mame stastie, lebo nepochopenie vysledkov vysetreni alebo planu liecby moze mat fatalne nasledky.

eri28
autor
21. júl 2012

@albireo mne volali raz prekladatelku pri konzultacii zo psychologickou, riesili sa stare veci a bolo treby vsetko dobre pochopit, aby sa nestala chyba, ale kedze sa to vyriesilo, nastastie uz tam teraz nemusim chodit....
A co sa tyka v NL, vsetci doktori rozumeju po anglicky, ked nemam vazny problem, iba chripku, obchod, lebo nielen doktori, ale vsetci ludia, kde potrebujes choit denne, idem sama dolko uz rozumiem, ale ked je nieco z mimi, ale so mnou vazne, a nevieme co pohotovosti obcas navstevujem, aj pred tehu som mala problemy, uz v NL aj operaciu laparku, ide moj partner so mnou pretoze rozprava vyborne po anglicky, aj po slovensky, a to tu uplne staci.... 😀
a co sa tyka holandctiny ja chodim na kurz do skoly nieco uz rozumiem a hovorim po nemecky, ale moc este tuto rec v praxi nepouzivam, radcej este studujem 😀

eri28
autor
21. júl 2012

@albireo a este ma napadlo raz som mala mensi problem na gynde, a bola som sama, bez partnera, a aby boli uplne v obraze volali tlmocnicku a cez telefon prekladala, nebolo toho vela, ale bolo to dost dolezite, aby sa nestal omyl, bola som kratko v NL, vtedy a ja ked som sem dosla nevedela som po anglicky ani ceknut 😀

eri28
autor
21. júl 2012

@albireo no a co som rozpisovala problem v tejto teme, ja som zle precitala v papieri cisla, dost sa tym posunul vysledok, vtedy moj partner bol odcestovany na dva mesiace prec, ale keby sa to mala opakovat sme dohodnuty, ze konzultuje z lekarom cez telefon, a potom mi to prelozi, pokial toho nie je vela, a nie je treba tlmocnika.... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre