Určenie pohlavia dieťaťa v 20. týždni tehotenstva

daduss222
1. okt 2019

Ahojteee prosím vás má niekto skúsenosť s tým ze v 20 tt vám nevedia presne povedať co čakáte?? Ja som s toho troska nervózna :D. Nedočkava som mam chlapčeka a strašne túžim po dievčatku.. Dr. Tvrdí len ze stále. Nevie. Ze. Vyzerá to na. Dievča ale nevie 🥴😁 ako je jasne ze na pohlaviu nezáleží hlavne ze je zdravé ale tak keď ja som strašne nedočkava a každú poradňu mi povie ze nevie poriadne povedať ale myslím si ze. Keby je to chlapček tak asi zisti aj skôr nie?

anjelicek26
1. okt 2019

Asi ta sklamem, ale niekedy to nevidno az do porodu. Mozes ist na krv, tam ti to zistia presne.

daduss222
autor
1. okt 2019

@anjelicek26 hej viem o to ze z krvi sa to dá lenže mi príde. Ľúto vyhodiť tolko peňazí za ten krvný test :/

anjelicek26
1. okt 2019

@daduss222 zasa take drahe to nie je. Bud sono u odbornika, alebo toto, podla mna to mas zajedno...alebo si pockas na prekvapko.

julia2018
1. okt 2019

Našla som na dôvere:
Novinkou na trhu je test, ktorý určuje pohlavie na základe ranného moču. Môžete si ho zakúpiť už v 10. týždni tehotenstva a jeho spoľahlivosť je okolo 90 %, niektorí výrobcovia uvádzajú dokonca až 99 %. Test sa dá urobiť v pohodlí domova a je bežne dostupný v lekárňach a na internete. Výsledky testu budete poznať už za pár sekúnd a môžete začať vyberať to pravé meno pre vášho potomka!

budemematbejby
1. okt 2019

Mne zistili pohlavie az v 24 tt na 4D ultrazvuku😅 a cakam chlapceka. Takze o to ci je to chlapec alebo dievca nejde. Niekedy sa tie potvorky proste skryvaju 😂

anjelicek26
1. okt 2019

@julia2018 ten test s mocu je uplne nespolahlivy. Navyse s etickeho hladiska je zakazane povedat pohlavie pred 12tym tyzdnom, aj ked s krvi to vedia skor, obalku dostanes az neskor. Je to kvoli potratom kvoli pohlaviu, ano, aj taki ludia su.

julia2018
1. okt 2019

@anjelicek26 ja mám termín o pár týždňov a stále nevieme... Skrátka nebolo vidieť ;) ale to s tými potratom kvôli pohlaviu by som nepovedala, že sa u nás môže stať.. myslela som, že to sa robí už len v Číne...

sassa15
1. okt 2019

Kamoške zistili tiež v 24tt na 4D že to bude chlapec. Dovtedy tvrdili, že to skôr vyzerá na dievča... Termin mame par dni od seba. Ja čakám dievčatko, prvý krát mi to povedali v 16tt, a potom už len potvrdili na ďalších ultrazvukoch.

merickat
1. okt 2019

@daduss222 znama cakala do nejakeho osmeho mesiaca chlapceka na 100% a je z neho krasne dievcatko. A poznam dva pripady, co to mali presne naopak

daduss222
autor
1. okt 2019

A neviete čo stojí náhodou ten test z krvi?? Lebo co čítam všade rôzne ceny tak niesom si istá..

enusamt
1. okt 2019

@daduss222 cca 84e

daduss222
autor
1. okt 2019

@enusamt to je celkom dosť no .. Skor rozmýšľam o 3d.sone ale. Ci by to bolo v 22tt v pohode všetko vidieť ci je to vhodne alebo radšej neskoršie? Neviem sa nejak rozhodnut 😁

mariet24
1. okt 2019

@daduss222 mne dr povedal ze sa mam objednat na 23tt, ze vtrdy je to vhodne

123nikolaa123
1. okt 2019

Ja som sa dozvedela včera na špeciálnom morfologickom, moja gynekologická mi totiž nevedela povedať...a hentam do sekundy

ludmilka2407
1. okt 2019

Ked si nebola na morfologickom sone tak chod, tam uvidia urcite.

daduss222
autor
1. okt 2019

Neviem žienky odkiaľ ktorá je ale náhodou 3d sono Šindler zlaté Moravce nemáte skúsenosť??? 🙂

bobula46
2. okt 2019

@daduss222 ja som sa dozvedela na konci ôsmeho mesiaca. To už mi vlastne aj bolo jedno čo to bude 😀 vždy bol syn otočený zadkom, len asi v 14tyzdni mi povedal že asi chlapec ale tak to som nebrala vážne keď tam bolo to asi

angi07
2. okt 2019

@daduss222 bude vidno.ja som bola v 21 tt na 3D/4D a este v 20 tt mi moj gyndos hovoril ze chlapcek a na 4D v 21 tt nam krasne ukazaka šušulku😊 medzi 20 -a 22 tt by si aj tak mala ist na morfologicky uzv co plati poistovna a tam to na 100% povedia

daduss222
autor
2. okt 2019

@angi07 ďakujem krásne za odpoveď pôjdem skúsiit teda to 3d sono tak sa teším ❣️😊😊😊😊

edzzi
2. okt 2019

Pri prvom tehotenstve mi v 20 týždni povedali že to vyzerá na dievčatko, do konca tehotenstva sa už neukázalo a dnes mám krásneho 6 ročného syna 😁😁😁 takže sa ani na ultrazvuky nespoliehaj

daduss222
autor
2. okt 2019

@edzzi tak pri malom mi povedala v 16ttze chlapec a aj to tak ostalo no tak jej z časti aj verím ale tak na tom 3 d sone hádam povie na isto.. ☺️☺️

edzzi
2. okt 2019

Nikdy nie je istota do pôrodu 100%, poznám veľa prípadov že sa narodilo opačne pohlavie ako celý čas tvrdili 😆, hlavne nech je zdravé, sama mám dvoch chlapcov a čakáme že vraj tretie dievčatko ale počkám si radšej do pôrodu už im neverím nič 😆😆😆

dominika_sk
2. okt 2019

Veď si zaplať 10 eur a choď na utz inde ako samoplatca. Aj ja som tak bola

daduss222
autor
2. okt 2019

@dominika_sk akože inde? O tom počujem prvý krát tak neviem

dominika_sk
2. okt 2019

@daduss222
Pozri si kde v tvojom okoli robia 3d a objednaj sa tam. Ja som zo žiliny a bola som v čadci, zaplatila som 10eur

daduss222
autor
2. okt 2019

@dominika_sk jaaj 3 d no hej to viem len ta cena mi nejak nesedela lebo u nás to stojí 50 eur 🙂 hej chystám sa ale na to..

dominika_sk
2. okt 2019

@daduss222 ale len určenie pohlavia

lula313
3. okt 2019

@daduss222 v Hlohovci brestansky na základe Sona určuje pohlavie za 10eur. Alebo absolvuj ten morfologicky. Aj moja gynekologička je taká, ze sa vyhovára, že nie je vidno, ale podľa mna dobrý gynekolog s dobrým prístrojovým vybavením to už v tom 13-14tom tyzdni vidí. A tým, ktorým sa potom narodilo iné pohlavie je skôr preto, že mal doktor zastaralý ultrazvuk, alebo bol amatér..

miadi
5. okt 2019

@lula313 nie je to naozaj tak vacsinou je to o polohe babatka. My co chodime top utz masinky aj odbornici ale trebars mala sa neukazala aj na morfo ktore robili 45minut nevideli pohlavie lebo mala nožicky v takej polohe az v 24tt sme zistili ked nam morfo museli opakovat lebo midwife sa cosi nezdalo. A normalne som to aj ja videla (|) 😁na utz a maleho sme vedeli uz z krvy skor no na utz az v 20tt to bolo vidno. Ked niekomu povedia v 14tt tak je to skor typovacka kde je 50%sanca ze to odhadnu spravne . Oni to pohlavie maju este take mini. Ked som porodila v 18tt tak dr si nebola ani normalne ista ze to bol chlapcek. Viem na vlastne oci ze je to este mini ..takze masiny ani odbornikov by som nevinila..

lula313
5. okt 2019

@miadi ja mám takúto skúsenosť, veď taký grochal ti už v 13tt povie, aj kopec iných gynekológov a nepomýlia sa. Čo sa týka morfo, už spomínaný grochal tá posle sa poprechádzať, na obed a zoberie tá opäť, aby si vedela všetko, na čo si tam prišla, čiže za mna je to o tej odbornosti, snahe a kvalite utz. Nám sa dcéra stále ukazovala rozkrokom a aj tak mi gynekologička nepovedala, len že si mysli, ale ona nepovie, keď si nie je 100% ista🤦🏽‍♀️, čo už si mohla nechat rovno pre seba..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre