Užívali ste magnesium v tehotenstve?

monyque
16. máj 2012

Ahojte, som v piatom mesiaci a pobolieva ma v podbrušku, také nepríjemné ťahavé pocity. Lekárka ma vyšetrila, povedala, že je všetko v poriadku, naťahuje sa mi maternica. Predpísala mi Magnesii lactici. Chcem sa Vás opýtať, či máte niekto skúsenosti s užívaním magnézia v tehotenstve ?? Ďakujem. 😉

amadora
16. máj 2012

myslím že pomaly každá tehuľka 😉 berie sa pri zvýšenom tlaku či sťahoch maternice,ja som ho tiež brala 🙂

jahody11
16. máj 2012

Ja beriem uz od 13tt koli krcom v podbrusku a teraz aj zvysenemu tlaku a aj v minulom tehu som brala 🙂 Takze ziaden strach 😉

ludka77
16. máj 2012

ja som brala kvôli tvrdnutiu bruska od 20tt 3xdenne 2tab.

katkasekelska
16. máj 2012

ja tiež beriem magnézium asi od 6. mesiaca kvôli tvrdnutiu bruška. najprv som brala len dve tablety, ale teraz, po prepustení z nemocnice, beriem 6 denne, lebo to tvrdnutie bolo čím ďalej horšie a horšie. ale myslím, že nemusíš mať strach, lebo prebytočné magnézium sa z tela vylúči v moči. asi ani nepoznám mamičku, ktorá by ho v tehotenstve nebrala, takže bez obáv 🙂

sloto
16. máj 2012

a dávate si šumivé magnézium alebo tabletkové?

jasmin12
16. máj 2012

@monyque ahoj ja som 3mesiace užívala magnezium a pomahalo mi to ja som mala 3tablety za den ale čo poznam niektore babuli tak mali az 7 tablet za den 😉

lucka1987
16. máj 2012

hej mam. je tu o tom vela tem. uzovala som ho az do konca tehu. 6 tabletiek denne

niagara11
16. máj 2012

ja som uzivala 4tb denne od amway co je vraj ciste prirodny produkt

szdan
16. máj 2012

Ja som mala šumivé. Celkom fajn chutí. Tabletkovú formu by som volila asi vtedy, keby to bola pre mňa nepríjemná chuť, ale ja by som ho mohla piť aj namiesto vody🙂

baramborka
16. máj 2012

magne B6. 2x 1 tbl beriem od 4 mesiaca koli tvrdnutiu ..

kika1111
16. máj 2012

ja od štvrtého mesiaca magne B6 alebo to obyčajné 500 mg.. najprv 2x denne, potom 3x denne, teraz zase 2x.. kvôli tvrdnutiu brucha a teraz aj kvôli bolestiam brucha..

belasok
3. nov 2012

Ahoj ja beriem magne B6, koli krčom v nohách, brala som to už pri predchádzajucom tehotenstve, koli tvrdnutiu bruška. Ak by som to nebrala mohlo by to vyvolat aj kontrakcie a predčasný porod, takže myslím, že je na mieste ho užívať ak máš podobné ťažkosti.

katuska169
3. nov 2012

ja som tiez uzivala pri oboch tehotenstvach 🙂

biancarv
3. nov 2012

Ja som neuživala ani pri prvom a ani teraz a to mi pri tom už niekoľko týždňov tvrdne bruško niekoľko krát denne a mám pri tom také ako menstruacne bolesti, hovorila som to dokymu a on mi nič nepredpisal, len povedal nech sa sledujem.

vvia
3. nov 2012

stale uzivam 4x2 500mg

nifido
3. nov 2012

no pred rokom som porodila druhe babo a boli kauzi ze pri brano magne v tehotenstve maju deticky po narodeni abstaky tak im niektore sestricky davali magne a ani sme o tom nevedeli ja som pri prvom brala od 20 tt magne az do konca a aj tak som porodila skor myslim ze je to individualne urcite mi pomohol vydrzat dlhsie ..... je tiez na krce a stahy maternice neviem kde je pravda ale rodila som po dvoch rokoch a nazor na magne bol uplne opacny tak ako na vselico ine pri prvom ma chvalili ze pijem jablkovy dzus ze to je dobre na mlieko stolicu atd mala som tolo mlieka ze koniec a po dvoch rokoch som rodila znova a ked sestricka videla na stoliku jablkovy dzus dobre ze mi veci nezbalila a nevyhodila ma ze bude maat alergiu a boli ju brusko a hluposti ale aj tak som si trvala na svojom ziadne komplikacie sme nemali......ale urcite ho ber ak ti to doporucila lekarka ak si ho chces len sama nasadit radsej nie ....

mamiajka04
16. nov 2012

ja som brala magne len mesiac potom som ho vysadila, mám sa k nemu zase vrátiť ak budem mať pocity pichania v rámci zväčšovania maternice? /Tak mi to predpísala doktorka/
.

emily142
19. nov 2012

ja som v 16 tyz.a davam si sumive magnezium z dvovodu silnej migreni ktoru mavam dost casto ele odkedy si davam to magnezium je to lepsie tak to doporucujem vsetkym tehulkam ktore maju taky problam ako ja. 🙂 😉 🙂

moon1979
19. nov 2012

šumivé tabletky sú zaťažujúce na pečeň, ak užívať vitamínové preparáty tak radšej v tabletkovej forme ... magnezium ako také je v tehotenstve len prospešné hlavne v kombinácii s vitamínom B

00matula
15. dec 2012

mne doky predpisal magneziove tabletky hned na zaciatku tehu a akosi ich neuzivam moc pravidelne... 😀

lienka1701
7. jan 2013

ahoj aj mne predpísal to isté magneziu ako tebe...sťažovala som sa tiež na bolesti v podbrušku a dr mi nakázal brať 2x denne toto magnezium...aj to celkom pomáha....

majulino
7. jan 2013

ano aj ja som uzivala a aj maltofer tiez cca v 22 tyzdni

rebecca2006
7. jan 2013

áno, rala som kvantá- 12g denne re kontrakcie... takže v pohode.

soleilnati
8. jan 2013

to som rada, že sa tu toľko dopujete magneziom, a ja som sa bala zobrať tabletu magnezia, kvoli tomu, že už je obsiahnuté v pilulke , kde je všetko potrebne pre tehotne, takže vidim, že babu by sa isto nič nestalo,keď by som okrem tej vsestrannej pilulky zobrala aj mangnezium počas dňa. Lebo od konca 2. trimestra sa mi začina tlak zvyšovať, ale ešte nie je v kritickej hodnote, tak to magnezium by malo pomôcť.

ritusuk
8. jan 2013

ano,musela som a velmi mi pomohlo 🙂

anda2
8. jan 2013

ano, aj po hlavne vodu magneziu je dobry, kontrakcie v 29. tyž. pomohol

lucinocka
8. jan 2013

nie, nebrala som🙂 aj prenatalne a kys. listovu som brala len do 12.tyzdna

nana
8. jan 2013

Ja ho uzivam cele tehu a velmi mi pomaha.

ninarigova
8. jan 2013

Ano aj ja som ho brala do 37tt,musela som prestat kvoli priberaniu babatka vraj to ma ucinok aj na vahu dietatka.Vtedy mi robyli ultrazvuk a predpokladana vaha bola uz 3500g,teraz som v 40tt a cakam co bude.Uz chcem ist rodit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre