V ktorom som týždni tehotenstva?

lucinkab
1. okt 2013

dnes som bola na kontrole kvoli minulotýždňovému špineniu. Doky nám do papierov napísal "hbd14/1" 😖 ja som dnes ukoncenych 13tt+1den...a dnes prebieha druhý deň. Tak som čakala, že napíše hbd13/1 .Ako to doky myslel? ze som uz ukoncenych 14tt+1 den teda som predbehla a uz som v 15tt a nie 14tt? ďakujem 😝 P.S : robil mi sono cez brucho a meral plod a potom kukal a točil takým kolieskom na výpočet pôrodu...ten máme 7.4.2014 - a dnes ho nezmenil

lucinkab
autor
1. okt 2013

26.8.2013 som tam bola a pisal mi hbd8+1 to vtedy sedelo , potom som bola 20.9 a napisal mi hbd 12+0 to by sedelo a dnes mal 13+1 a dal 14+1 a čudne sa zatvaril pri pohlade na koliesko vypoctu

andreamolnarova
1. okt 2013

To dokaze zmiast. Mne prve styri mesiace menil termin porodu podla velkosti plodu, niekedy ubral aj 10 dni. Rozladilo ma to, najma ked som sa tesila, ze konecne mam za sebou prve tri najrizikovejsie mesiace a on mi oznamil, ze este nas caka 10 dni. No a teraz sme 36+5 a malinke je presne tabulkovo velke a plati prvy termin, ktory vypocital. Takze nakoniec len zbytocne vymyslal. Primara v nemocnici to riadne rozhnevalo, ze je nelekarske menit termin porodu ak sa jedna o par dni. Kazdopadne si myslim, ze ak by ale nebolo nieco v poriadku, isto ti to povie.

nikolet_89
1. okt 2013

@lucinkab podla terminu porodu si 13tt + 1 den pozri si tuto
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php

lienka2407
1. okt 2013

@lucinkab ak ti nezmenil termin porodu tak to ber ze si 13/1 inac by ti asi povedal iny termin ved ked pojdes nabuduce sa ho mozes opytat ci termin ostava rovnaky

usacek79
1. okt 2013

@lucinkab nuz a nie je to jedno...? 😉 hlavne, ze si tehu a ze sa babo vyvija 🙂
velkost ti povedia pri kazdej poradni inu, hore dole milimeter pri merani a hned je z toho iny tyzden.. mne NIKDY nepovedali termin presne sediaci s tym podla menstruacie, pokojne sme lietali hore dole tyzden aj viac 😅
ale v zasade sa treba riadit tym podla ms a ten mas 13+1tt (teda plynie 14ty tyzden inak povedane), ono aj tak ten termin porodu je len velmi orientacny, babo ma 2 tyzdne hore dole na narodenie a stale to bude "porod v termine" 🙂
termin porodu sa zvacsa meni, len ak sa pri velkom utz na konci prveho trimestra (tzv. NT screening) ukaze posun vacsi, ako o tyzden.. Dalsie merania sa uz za relevantne vzhladom k zmene terminu nepovazuju, uz totiz nie su uplne presne, je to stale len orientacne..

a este dodatok - "predbiehanie" vo vyvoji je vzdy lepsie, ako nejake zasadne zaostavanie, takze si mozes akurat tak gratulovat, ako pekne sa ti babo vyvija a rastie 😉

lucinkab
autor
1. okt 2013

@nikolet_89 to viem ze som aky termin ale ide o to preco napisal o tt viac

lucinkab
autor
1. okt 2013

@usacek79 ďakujem, potesila si ma....len ak to posunie tak termin nebude 8.4 ale 1.4 =) a ked zavolam nasim ze su starkovci neuveria 🙂 😀 😀 😀 😀

lucinkab
autor
1. okt 2013

@andreamolnarova ja som otehotnela 15.7 cize podla normalu by to malo byt +38tt a -+1den cize 7-8.4. verim ze 8.4. 🙂 🙂 🙂 ms som mala 21.6. ale ovu az 25den cyklu 5dni pred planovanou ms 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre