V ktorom týždni už nie je vhodné ležať na brušku?

stresuliatko
24. júl 2012

Kym som este nemala malinke v brusku, tak mojou najoblubenejsou polohou na spanok bolo lezanie na brusku, no teraz ked cakam malinke mam obavy lezat na brusku, co myslite do akeho tyzdna je vhodne lezat na brusku a moze sa to vobec v takomto krasnom obdobi buducej mamicky ?

brumka
24. júl 2012

mne gynekolog povedal ze mozem lezat kolko chcem, ze ono pride den kedy mi to bude vadit a nebudem chciet a tak sa stalo ale kedy to bolo ale myslym si ze na konci 1trimestra mozno skor, lebo jasom mala brusko od 2mesiaca viditelne

bzunnka
24. júl 2012

ja som volakedy zaspavala iba na brusku....som v 17tt a stale spavam na brusku.. 😉 zatial mi to nevadi,tak uvidime do kedy 😝

lucia20
24. júl 2012

ja som lezala az do konca. aj ked teda neviem, ci lezat na brusku v pravom slova zmysle, lebo ten kotlik ma uz nepustil. 😀 😀 ale taky pololeh, keby som mala brusko trochu naboku a tak som lezala az do porodu. a inak existuju take matrace, ktore ti na brusku uhnu, cize mozes lezat az dokonca. 😀

zuzanka.h
24. júl 2012

ležala som až do konca 🙂

l_e_n_o_c_k_a
24. júl 2012

pokial ti vadi lezat na bruchu tak na nom nelez... ja som nemohla okolo 15tt, a teraz uz zas mozem

nicebaculka
24. júl 2012

ja som v 27tt a lezim stale ale len tak na polke brucha,,, podla mna to je individualne,,, ked ta to neboli tak mozes,,

zdenka270921
24. júl 2012

Aj ja som spávala na brušku do cca 15teho... potom ma už občas zabolelo, keď som sa tak dala, tak hneď otočka na bok alebo na chrbát 😅

lusinda1989
24. júl 2012

uvidis sama zistis ze za chvilku sa uz na brusko lahnut nebude dat pretoze to bude boliet 🙂

salma22
24. júl 2012

ja som asi uz v tretom mesiaci aj v prvom aj vdruhom tehu na brusku nelezala uz ma bolelo tak som zacala spavat na chrbte alebo boku a teraz zas nemozem lezat na brusku koli mliecku tak zas len na chrbte alebo boku ...ale ak ti nerobi problem lezat na bruchu tak asi mozes opytaj sa doki a uvidis co ti povie 😉

katkas1
24. júl 2012

ja sapvam od narodenia na bruchu a bolo to tak aj cez obe tehu az do porodu 🙂

dara76
24. júl 2012

tiez som lezala na bruchu az do konca, nie doslova na bruchu ale mierne vytocena do boku. Skor som nemohla spat na bruchu ked som kojila, lebo mi zavadzali prsia 😀

anjelicek26
24. júl 2012

Pokial je ti to pohodlne, mozes lezat na brusko, babulko je v plodovom vaku vyplnenom plodovou vodou, nic mu nehrozi. Jedine,co sa nema - ku koncu tehu lezat na chrbate, dieta tlaci na dutu zilu, nedokrvuju sa ti koncatiny, mozu ti strpnut a ked sa postavis, skaredo spadnut. Takze ku koncu lezat radsej na boku.

kvetinqa
24. júl 2012

ja som v 25.tt a v pohode spavam na bruchu. Inak neviem. Babeno by ti dalo velmi vyrazne najavo, ze nemas tak lezat, keby mu to vadilo 🙂

kralicica
25. júl 2012

ja som spavala do konca tehu v oboch pripadoch a mam celkom normalmne deti :DD otocena som bola tak trochu na bok

mirka_aa
25. júl 2012

na brusku mozes kym ti to nerobi problem..ale na chrbte sa nema v pokrocilejsiom stadiu,neviem teraz presne..🙂

bamburova
25. júl 2012

mne to pomaly začína vadiť ,spať na bruchu bola moja obľúbená poloha 🙂 teraz ležím na boku 😉 ..tak som tiež toho názoru,že telo ti dá na vedomie,ak niečo nie je ok 🙂

whiterosses
10. aug 2012

ja som sa snažila čo najskôr neležať na brušku a musím uznať hned som si zvykla aj ked mi to niekedy chýba ale tak čo .. aj na boku sa dá spinkať .. to žena proste cíti že sa to už nedá .. že s anedá ležať tak ako by sama chcela

kadan
10. aug 2012

na brušku spávam od malička, neexistovala iná poloha v ktorej by som zaspala no po 12 týždni to už nešlo.
telo ti samo povie kedy nie

katuska169
10. aug 2012

ja som az do porodu lezavala na brusku a mala sa narodila zdrava 🙂 🙂 🙂 🙂

sampo
10. aug 2012

Pri prvom som spala na bruchu do 7. Mesiaca (lebo brucho mi narastlo az v 28. tt) a teraz mi to uz par tyzdno trochu prekaza, hoci sa tak obcas este najdem 😀

olifcek
10. aug 2012

mne to zacalo vadit velmi skoro... asi v 4 tt... normalne som citila akoby tlaky v brusku, ked som chcela lezat inak tiez v mojej oblubenej polohe na spanok... takze som odvtedy lezala len na boku, ci chrbte... ja si myslim, ze Ti telo da vediet, az uz vhodna chvila nebude 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre