Dokedy je bezpečné spanie na bruchu v tehotentsve?

mywiel
21. jan 2010

Ak tu uz taka téma je tak sa ospravedlnujem, ale vyhladavac mi ju nenasiel. 😅 Dokedy je pre plod bezpecné aby matka spala na bruchu? Ci dovtedy kym to matke nevadi a nezavadzia jej brusko? Nemoze sa plod aj maly v brusku stlacit? Ja viem je chraneny placentou a plodovou vodou ale aj tak... 😕

petra1985
21. jan 2010

dokial tebe bude prijemne na brusku tak kludne spi.. mne bolo dobre tak do 20tt potom som uz nemohla aj som sa bala.. spat by sa malo hlavne na boku

lumimi
21. jan 2010

naučte sa spat hlavne na lavom boku

garonka
21. jan 2010

spať na bruchu sa môže pokym to tebe vyhovuje, ja väčšinou spím na pravom alebo na ľavom ale na pravom lepšie sa mi dycha 😅

adelaine
21. jan 2010

..ja som inak ako na bruchu spat nevedela,
musim si teraz vsak zvykat spavat inak, spanie na bruchu mi uz nie je prijemne, dokonca ma brucho aj boli, ked si tak nahodou lahnem, tak to do tejto polohy nesilim.

mywiel
autor
21. jan 2010

No ja tak mozem zatial kludne spat len som sa trosku bala ci tym plod netrpi, ale v prvom trimestri asi nie ze? 😉

petra1985
21. jan 2010

mywiel v tvojom tyzdni to neskodi vobec kludne spi 🙂

mywiel
autor
21. jan 2010

😉

lena27
21. jan 2010

na břichu spi dokud ti to nebude vadit. já to měla v prvním těhu dokonce nakázané, protože jsem měla zakloněnou dělohu. játak spala asi do 5 měsíce

luciebx
21. jan 2010

ja teda obcas taky zkusim lehnout na brisko ale neusnu.. a na levem boku se mi taky spi nejlip 🙂 ale je fakt ze hodne holky rikaji ze se na brisku spat muze dokud ti to vazne neprekazi..

michele11
21. jan 2010

Mywiel, spi tak, ako ti to vyhovuje, babatko je zatial malinke a nevadi mu nic, zatial 😀 . Ked budes vo vyssom stadiu a nebude sa mu pacit, ako si sa ulozila na spanie, da ti to vediet, neboj, aspon nas drobcek sa tak rozkope, ze si musim hned lahnut inak.

sonica
21. jan 2010

tak nevim ale ja spala cely tehu na brichu a byla to jedina poloha kdy se mlada slecna uklidnila a spali jsme v klidku obe... 😅 😅 😅
ale jak rika michele, on ti prcek da sam vedet co se mu libi co ne... 😉 😉 😉

kacka79
21. jan 2010

Tak já jsem do konce 7 měs spala jen na břiše, a teď už to teda nejde, tak spim tak napůl na boku a napůl na břiše... myslim, že pokud se cítíš dobře, je to OK

hupcza
24. jan 2010

no to je u mě véééélký problém 😅
spím zásadně na břiše
v prvním těhu jsem tak spala jsešt i na začátku třetího trimestru ....no a pak jsem se každý večer v posteli točila jak motovidlo než jsem zaujala nějakou kloudnou polohu 😀
tak si zas užívám poslední týdny,kdy to ještě půjde 🙂

ollski
24. jan 2010

tiez sa hlasim k "na bruchu" spiacim zenam!! 😀 teraz bez bruska je to pohodlnejsie, ale...zase ten krasny pocit, ze je mimi v brusku... 😉
aj pri prvom aj pri drudom babenku som spavala na bruchu tiez az do 3.trimestra mozno aj viac, pokial to slo, nemala som totiz pocit, ze ich dusim ani tlacim, pak som sa preorientovala na bok, ale podopierala som sa o pupcek 🙂 ...ale hned ako som sa vratila do mojej oblubenej polohy 😀 😀 😝

garonka
24. jan 2010

baby tak vam zavidím to spanie na brušku to je moja špeci poloha ale teraz? snívať môžem a keď vidím svojho draheho ako si krasne odfukuje na brušku tak len tíško závidím 😕

ollski
24. jan 2010

garonka, sak uz len chvilu 😉 a budes spat vedla babanka mozno prave na bruchu!!!
moj maly tak tiez spava, akurat na neho kukam, zlate to je 😀

katarina.banska
25. jan 2010

ahojte.
aj moja oblubena poloha je spanie na bruchu.
no bohuzial brusko mi uz prekaza....... ale da sa zvyknut aj spanie na chrbte ked clovek musi.
len sa bojim ak sa v noci predsa len na brucho obratim, ci tym nemozem ublizit malickemu.
som na konci 6 mesiace, nemam este velmi velke brucho. ale uz predsa len mam brusko. diky

radka.k
25. jan 2010

katarina
neboj, miminku neublížíš, samo tělo si řekne a kdyby mu to mělo být nepříjemné, tak se automaticky obrátíš z bříška třeba na bok...
takže to neřeš a klidně spi, jak je ti to pohodlné

katarina.banska
25. jan 2010

diky radka.k
aj som si myslela, ze to tak bude. ze proste priroda nepusti...

kisska
25. jan 2010

aj ja milujem spat na bruchu...vlastne milovala som, pokial si pamatam... Uz som tak nespala asi 2,5 roka 😕 Po porode sa mi nedalo kvoli naliatym prsiam a kojit som prestala zase az vtedy, ked som bola tehu... Najhorsie je, ked nemozem ani na bruchu, ani na chrbte, na jednom boku sa mi lepsie dycha, ale to sa zase nepaci malej a stuch ma pod rebra... Ale uz len za par 😉

sarlotta
26. jan 2010

Holky, je to děs🙂))) už začínám řešit který polštář si narvat mezi kolena🙂)))
Spím zásadně na břichu 😉 ale vím, že u minulého těhu jsem se pak točila na povel mimíska🙂 takže jsem spávala na břichu do 20tt.

pro pokročilé těhulky, nechci Vám kazit vyhlídky, ale ... po porodu se na břichu taky moc spát nedá - nalitá prsa docela bolí 😅

ninkaa89
26. jan 2010

baby tak ja nespim na bruchu odvtedy co viem, ze som tehu 28.12.09 😅 lebo som si myslela, ze sa to nesmie, tak uz som si aj zvykla spavat na boku, a zrazu citam, ze este mozeeeem 😀 ale mna zas velmi bolia prsia, tak to v podstate tak ci tak nepojde.. a vidim, ako pisete, ze teda ani po porode, no co uz 😝

tiki
26. jan 2010

Ja myslim, ze to vzdycky tak dramaticke neni. Ja kojila pul druheho roku a spala jsem na brise uz asi druhy tyden po porodu, a to jsem mela rizle bricho po cisari. Prsa mne prestala bolet celkem rychle.
Jinak na brise jsem spala jeste asi v 25. tt, je to asi dost individualni. Zato ted uz nemuzu poradne dychat, kdyz si lehnu na zada 😝

anka66
14. sep 2010

Ahojte ja som v 25 tt a spavam na brušku ale bojim sa či tým neuškodim babatku , len mi to nede nejako naučiť sa spať inak v noci sa aj tak podvedome otočim na brucho.

alexandrah
15. sep 2010

ahojte, ja som spala na bruchu prakticky cele tehu, proste som inak nezaspala, aj pred porodom tak nejak na polo bruchu, polo boku ... a po porode tiez, kym sa nenaleju prsia, tak sa v pohode da, a inak, ked v noci kojite, tak ich nemate take plne ... 😎 babatku to neuskodi, to skor akoze vam sa vravi, ale inak je to blbost ...

zuveru
17. jan 2011

ja spim na boku tiez od zaciatku tehu, ale iba preto ze ma boleli strasne prsia 🙂 a ked prestali tak uz ked somlezala na bruchu som citila tlak 🙂))

dzubakova
17. jan 2011

ahojte.aj ja spim pokial mozem na brusku,ale radcej spim na lavej strane.

tasmailla1
17. jan 2011

Ahojte,ja ako náhle som zistila,že som tehotná,tak som sa naučila spat na chrbáte alebo na lavom boku,pre mna to zo začiatku nebolo nič moc príjemne,ale zvykla som si...človek si zvykne na všetko....presne ako píšete,mala som furt pocit,že dietatku ublížim....a ked čítam,že to nevadí,spat na bruchu,tak to ma pobavilo a nemyslela som si to teda.... 😉 😉 😉

barborka27
27. okt 2011

Viem,ze sem uz dlho nikto nepisal,ale ja uz spim tiez druhy mesiac na boku,jednom,alebo druhom,lebo som mala obavy,ci to neuskodi babetku,ale dnes to vyskusam na bruchu.Jupiiiiiii.Ale zase na druhej strane ma bolia prsia,tak uvidim.Esteze som nasla tuto temu.....

svetlankat
27. okt 2011

@barborka27 ja som spala na bruchu pokial mi to brusko dovolovalo, babatko to ma vo vnutri vystlane vobec sa nemusis bat a uz vobec nie v 9. tyzdni. Ja som spavala asi tak do toho piateho mesiaca, velakrat som sa zobudila rano a bola som na bruchu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre