Zápcha, kŕče a netrávenie

roselyn
17. nov 2017

Prosim Vas o akekolvek rady, co ste vyskusali a co Vam pomohlo ;(
Absolutne nijako mi nechce travit. Jem tabletky zelezo a tiez tabletky na znizenu funkciu stitnej zlazy. Lekari mi nic neporadili. Skusala som rano teplu vodu, vlocky, matovy caj, jablka, jablkovy dzus, bebe vlakninove susienky, a nic nepomaha. Je to cim dalej, tym horsie ;( Ani jest sa mi nechce. Mlieko acidko nemozem (mi bolo poradene), ale mam problem so zaludocnou kyselinou. Prosim este raz o Vase overene fungujuce rady. Dakujem.

lillystranska
17. nov 2017

@roselyn ahoj tento problém som mala aj ja. Ja mam tiež problémy zo žaludočnou kyselinou. Bola si u gastro doktora? dal ti nejaké lieky?

janage
17. nov 2017

psyllium - alebo iná rozpustná vláknika, ktorá vyhovuje 🙂 veľa veľa piť, čaj figurant, čaj na hrubé črevo z agrokarpaty plavnica. A najlepšie poradiť sa na gastro 🙂

janage
17. nov 2017

@roselyn
piť veľa najlepšie vlažnú vodu, a probiotiká pre mňa najlepšie pearls IC. A čučoriedkový čaj tiež z plavnice je super.

roselyn
autor
17. nov 2017

@janage
To vsetko, co pises mozu tehotne uzivat?

roselyn
autor
17. nov 2017

@lillystranska
Z gastro usg vysetrenia, ze vse je oki. Nic mi nedali. Ze mam jest dietne jedla. Ja jem dietne a ani vela nejem, lebo sa citim plna ;(

katrin21
17. nov 2017

@roselyn definuj problem s kyselinou. mas jej vela, alebo naopak malo? lebo to je obrovsky rozdiel...a uplne ine riesenia potom treba

CO sa tyka travenia, objednaj si prirodne traviace enzymy a papaj pol hodinu pred kazdym jedlom...
zacni rano pit zelene smootie...veelmi zlepsuje peristaltiku criev, ale zaroven mierne zvysuju kyselinu, ale treba vyskusat, ako u teba.... recepty su tu na fotke

tiez si objednaj na travenie Ustnu vodu od Dr. NOnna... vygoogli si, objednaj... stoji to za to.. je to sice ustna voda, ale prirodna, bylinkova + archabakteria mrtveho mora a ta robi zazraky s travenim... odporucam, mam to vyskusane, ked mi absolutne netravilo ( gastritida) ...
Tiez mozes si kupit odparazitovaci pripravom SCRAM... je to tiez bylinkove a velmi ucinne... casto byva problem v netraveni aj na tejto strane a nemysli sa na to. neuskodi , kazdy by si to mal dat raz rocne aj preventvne ako kuru, duplom ak ma doma napr. psa a pod.

ak si bola na gatro, co ti zistili? ak si nebola, treba ist ...

anjelicek26
17. nov 2017

Existuje aj paralyza zaludka..bud celkova, alebo ciastocna. Ja by som si dala vysetrit aj to. je to nejaky dychovy test. Spusta to vela ludom napr. stres, dostanu potom taky pristrojcek, ktory stimuluje zaludok ku stahom, je to maly zakrok. Popytaj sa.

janage
17. nov 2017

vlákninu aj čučoriedkový čaj z plavnice určite, pri vláknine ale musíš naozaj veľa piť vlažnej vody najlepšie a tie probiotiká sa opýtaj v lekárni ale dcéra užívala ich baby pearls prášok ten je pre deti od narodenia tak isto aj tehotné môžu 🙂 Ostatné sa opýtať v lekárni - tam som kupovala figurant na krabičke nie je žeby nemohli obsahuje ibištek kvet, senna list a medovka vňať. Hrubé črevo mám v robote pozriem v pondelok.

janage
17. nov 2017

@roselyn a nomina cerealne kase od nominalu - výborne chutia kúpiš už v každom supermarkete kde je racio kutik. Ten plavnický čaj je iba čučoriedka list a vňať nič ďalšie tam nie je žiadne farbivá, kys. citr. a podobne.

roselyn
autor
17. nov 2017

@katrin21
Asi vela kyseliny, lebo mi chodi hore krkom. A kysle mi zakazali jest. A to vsetko, co mi radis, mozu uzivat tehotne, neublizi to babatku?

katrin21
17. nov 2017

@roselyn tak ked si tehotna, tak neviem .. to radsej asi nie..
ale kyselinu mas tym padom aj preto. nevedela som, ze si tehotna

roselyn
autor
17. nov 2017

@janage
V tescu, kauflande alebo ďm budu mat tie kase?

janage
17. nov 2017

@roselyn ja kupujem vo freshi

lillystranska
17. nov 2017

@roselyn presne tie iste problemy mam aj ja a mam lieky na to ale neviem ci ti neublizi

siska53
17. nov 2017

@roselyn psyllium mozes,len ho naozaj treba zapit tam uvedenym mnozstvom tekutiny.
A neviem,ake zelezo uzivas,ale skusila by som.ine. Ja som.si ku koncu tehu davala acidofolan,to mi poradili,ze nezapeka.

andelik691
17. nov 2017

Mne pomohlo jedine vylúčiť pecivo. Akonáhle zjem čo i len maly kúsok, je mi hrozne. Mam pocit, že prasknem, vôbec mi netravi. A ďalšie plus - schudla som 16 kíl 😉 Ale to boli kilá po tehotenstve 😜

babatkoo
17. nov 2017

Prebioticka vlaknina od firmy Valosun. Kupis v lekarni alebo cez net. Nezahustuje jedlo ako ine vlakniny a perfektne pomaha rozhybat creva.

lula313
17. nov 2017

No musis vysadiť železo, to ti to spôsobuje. Treba skúsiť ine, mne pomohlo globifer, odporučili mi ho na hematologii.

katrin21
17. nov 2017

@roselyn kolko si tehotna? lebo inak prve mesiace su taketo pocity normalne. ak si uz v druhom trimestri, tak je to ine... ja som prve 3 mesiace stale mala pocit, ze mi netravi.

miskaska
17. nov 2017

Ja by som šla na gastro. Vieš prečo máš nízke železo? K autoimunitnému zápalu štítnej žľazy sa môže pridružiť celiakia. Ja ju mám čerstvo diagnostikovanu, tak ju vidím všade.

lindusss2016
17. nov 2017

Ja som v prvom tehu brala ferro folgamma a tiez mi netravilo, teraz uzivam uz len prirodnu stavu Rabenhorst a nemam ziadne problemy a konecne mam dostatok zeleza, co mi tabletky nevedeli poslytnut. Skus to umele zelezo ozaj vysadit

chrissie_kf
17. nov 2017

@roselyn ak beries pripravok zeleza , moze to byt vedlajsi ucinok tych tabletiek. Ake uzivas?

emi16
17. nov 2017

Kvaskove pecivo
Moja mala bola nafuknuta stale, jest jej nechutilo, zapchy
Zalozila som si doma kvasok a peciem chlebiky, kolaciky aj palacinky
Malej sa po troch dnoch znormalizovala stolica a je ako vlk
Starsej sa upravila stolica a kazde rano o 6.00 troni
Ja mam lenive zvierace zaludka
Brala som kinito a uz nemusim
Nemam ziadne krce v bruchu ani palenie zahy

Pecivo z kvasku obsahuje prirodne probiotika, vlakninu, cukor len z obilnin, ma menej kalorii, lahsie stravitelne a nenafukuje a vitaminy podla pouzitej muky

mily7
17. nov 2017

Mojej malej pomohli ľanový olej a aj slepačí vývar. A to mala riadne zápchy. Tak skus.

roselyn
autor
18. nov 2017

@babatkoo
Tu mam doma, lebo dcerka ju niekedy berie. Ale je tam napisane, ze nevhodne pre teh. a dojciace zeny. Ty beries v teh?

roselyn
autor
18. nov 2017

Beriem zelezo - Ferro Folgamma. Ale to len tyzden beriem. A problem so zapchou, netravenim, pocitom plnosti a kyselinou v krku mam od zac.teh. ;(

roselyn
autor
18. nov 2017

@lindusss2016
Kde kupujes tu stavu bohatu na zelezo? Si teh a pijes ju teda, aby si mala zelezo, lebo ti chyba?

lindusss2016
18. nov 2017

@roselyn
Kupujem normalne v lekarni, myslim, ze skoro vsade ju budu mat (okrem dr.max) alebo ti ju aspon vedia objednat, ak nejaka mensia lekaren.
Ano, som tehu, mozes ju kludne pit, je to cisto orirodny produkt.
Ja som bola cely zivot chudokrvna a pri prvom tehu som brala od zaciatku donkonca 1 tabletku denne, neskor mi chcela dat 2, ale bolo mi z toho zle, tak sme ostali pri jednej, ale zeleza som mala aj tak malo.
Teraz hned, ako som sa dozvedela, ze som tehu, som nasadila tuto stavu a pila tak cca flasu za mesiac (vydrzi zhruba 2 tyzdne, potom pauza). A od zaciatku sa dr vypytujem na zelezo, lebo nemozem uverit, ze prvykrat v zivote mi.nechyba 😀

lindusss2016
18. nov 2017

@roselyn
Pozri si ju na nete

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre